Diskuze k Fotbalovému poháru 2020

DeletedUser4810

Host
Zdar všem,
co dodat, letošní letní event - zbytečně překombinované, naprosto nesmyslně složité a turnaje ??!
To budu raději komentovat tak, že je to zase krávovina !!
S 90% na úspěch výhry jsem 6x za sebou prohrát = nesmysl !!
Jsem rá za každou odměnu, co za něco stojí, ale event mě opravdu nebaví a to nemluvím o tom, že v tréninku dostanu zase jen tu nejnižší cenu, sklad se plní nesmyslnýma bonusama(5 min výroba atd. a tak)
No nic, sna bude něco pěkného na podzim ?!!
 

Tomas 0482

Psavec
můžou se odměny z jedné ukázat v druhé nebo jsou samostatné??
Podle wiki můžou, ale asi to nebude ve stejný den stejná odměna.

K eventu
Musím souhlasit s d arvit, event nemá dobré provedení, je to díra na dia a s mínusy i plusy souhlasím.
Set je vážně dobrý, 0,5 FB na pole má jen málo budov plus ještě další bonusy.

Momentálně už čekám na úkoly (mám hotový úkol 36), využil jsem všechny lístky, které jsem nasbíral, a zatím mám šanci na výhru pod 50 %. Vždycky jsem hrál střední obtížnost zápasu a šanci na výhru měl ve většině zápasů nad 60 % a pokud ne, tak jsem se k 60 % blížil, bohužel jsem musel drtivou většinu zápasů dávat odvetu a často jsem i tu odvetu prohrál. Jinak dvojitou výhru jsem nedostal ani jednou a to jsem první den získal 2x 50 kartiček z denního speciálu (samozřejmě z různých dvou zápasů ne z jednoho).
Ten vliv hráčů na šanci je taky dost malý, stalo se mi jen jednou, že hráč ovlivnil šanci o víc jak 3 %, ale to jsem vytvořil specifickou situaci v mém týmu, když byli u soupeře 4 hráči jednoho druhu, abych vyzkoušel, jestli je to vůbec možné, aby hráč hýbnul se šancí o více než 3 %. Jde to, přesně řečeno to bylo o 6 % :)
Příjde mi taky dost divný, že trénink ani zápas namají vliv na úroven hráčů, když už to rozdělili, tak s tím mohli počítat.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Trenink je klasickej fotbal, takze ten beru jakoze cajk.

Na turnaji se mi libi, ze nuti hrace hrat prubezne (neco jak sv. Patrik) a necekat celou dobu na ten jeden den. To je ale asi tak vsechno. Provedeni je strasne. Je to v podstate loterie v loterii. Clovek vlastne vubec nevi, jestli nejakou cenu ziska (vyhraje zapas) ikdyz procenta mluvi v jeho prospech a kdyzuz ma to stesti a vyhraje, tak musi mit jeste znovu stesti aby ta cena aspon za neco stala. Co hur, liga je vlastne zavisla na tomto stesti. Tim je to horsi, ze bez odmeny z ligy neni sance dat bez dia hlavni odmenu na full. A i s tou odmenou to clovek nema jiste...Ja daval hlavne lehke matche, abych mel co nejvetsi sanci (75%+) a stejne z 10 her vyhraju 2? Kde je pak nejaka motivace snazit se o nejakou taktiku a vylepsovani, kdyz je to temer k nicemu? Jeste vetsi blbost, ze kdyz mam o hrace min, mam paradoxne zpravidla vetsi sanci vyhrat. Toto kdo vymyslel? Jak kdyby se v realnem fotbale hraci nechali schvalne vyloucit, protoze to posilni tym...

Je to skoda, napad dobry, ale zpracovani priserne. Budovy se mi libi a ocenuji i upgrade systemu vlacku. Vim, ze maji v INNO procenta radi. Ale mit procenta v procentech, to uz je proste moc. A to jsem vesmes vsechny eventy branil, ale tady uz to fakt prestrelili. Nechapu, ze jim to na bete nedali sezrat. Nebo dali a je jim to stejne u zadale. Jak psali jini, je to zrout na diamanty a ja doufam, ze jim na to lidi neskoci. Kdyby to bylo neco navic, asi by mi to tolik nevadilo, ale jelikoz to primo ovlivni zisk/nezisk hlavni ceny bez moznosti ovlivneni situace z moji strany, musim rict ze je to nejhorsi event co jsem za tech par let hral...
 

d arvit

Odborník
Není.

Prostě máš smůlu/štěstí. To že máš procenta větší než 50 % neznamená, že nemůžeš prohrát a naopak.


to bohužel neni o štěstí ale o způsobu počítání výhry

% šance na výhru nejsou výsledek nějakého vzorečku o x proměných které má hráč šanci ovlivnit ale pouze jedna nepodstatná část vzorečku, kde je skutečný výsledek (šance na výhru skrytá)..

o štěstí by to bylo kdyby to s 50% šancí někdy klaplo a někdy ne, když se podívám do cechovního vlákna a vidim jak všichni nadávaji jak opakovaně prohrávaji s 60-70-80%, tak je někde něco špatně
 

DeletedUser

Host
když se podívám do cechovního vlákna a vidim jak všichni nadávaji jak opakovaně prohrávaji s 60-70-80%, tak je někde něco špatně
No ber v potaz lidskou náturu... Každý má tendenci si víc stěžovat na nedostatek, než chválit přebytek. Nemyslím si, že by nám developeři ukazovali špatná procenta, i když ta možnost tu je. Faktem je, že je teprve začátek eventu a procenta ve FOE bývají z dloudobého hlediska fér. Kdo má smůlu teď, může mít štěstí později a naopak.
 

DeletedUser

Host
Krom toho jsem si až dneska uvědomil, jak výhodné je mít nejsilnější tým na daném světě. Člověk může v podstatě neústále jet turnaj na zlaté truhličky a pokaždé narazí na slabší sestavu. Ve výsledku se náskok prvního hráče oproti ostatním neústále zvyšuje, vzhledem k tomu že získává nejlepší odměny. A na konci události je ještě libově odměněn. Tahle skutečnost mi na eventu přijde SILNĚ nevyvážená. V podstatě, kdo měl dobrý start (+dia), ten získal OP pozici, kterou přebije jen platič diamantů... Tohle potřebné množství dia na předehnání prvního hráče se s časem neústále zvyšuje. Tato skutečnost podle mě boří smysl turnajů, kde bych řekl, že první má být ten, kdo si to místo vydřel. Možná, že Inno to vidí tak, že má být první ten, kdo zaplatí nejvíc dia... Kdo by se divil?
 

DeletedUser

Host
Já jsem spokojen s turnajem sleduju slabiny hráčů,levly-hvězdičky hráčů a padá to!:D
Jj, to tak děláme skoro všichni, ale řekněme si na rovinu, kdo z nás, kteří nejsme první, zkoušíme ty nejtěžší turnaje a vyplácí se nám to? I když je šance v nich vyhrát, leč malá, přijde mi, že tu možnost může naplno využít jenom top 1 hráč. Myslím, že v příštích letech by stačily jen ty dvě slabší možnosti. Hráče by to víc vyrovnalo. Nebo je ještě něco, co jsem přehlídl?
 

Tomas 0482

Psavec
V noci jsem na druhém světě hrál turnaje (je tam zmenšení studánky) a musím říct, že ten event už ani není vtipný a to jsem to do ted bral spíš jako vtip od vývojářů. Měl jsem nějakých 20 lístků a opět jsem šel převážně střední boje a občas lehké, kromě toho že jsem jich vyhrál mín jak polovinu, tak se mi stalo, že jsem prohrál 5x za sebou. Měl jsem šanci na výhru 62 % a když jsem prohrál odvetu (2 lístky na ten stejný boj), tak jsem si řekl, že prostě zkusím dávat odvetu dokud se to nepovede. Povedlo se mi vyhrát na šestý a poslední lístek. Jinak zmenšení studánky jsem samozřejmě nezískal ani jedno. Takže hraním turnajů na jiném než hlavním světě od ted nebudu ani ztrácet čas, nemá to cenu, navíc když musím u každého boje vyměnovat hráče, protože systém automaticky navolí hráče s nevyšším levelem místo toho aby vybral tým s největší šancí, přitom jde o šanci, level u hráčů je uplně k ničemu. Ano, měla by tam být 2x odměna, ale osobně to mám bud úplně rozbitý nebo se mi to nezobrazuje v grafice, ale nedostal jsem ani jednu.
Jsem zklamaný, že liga zavisí na turnajích a ne na treninku, protože bych jinak ty turnaje vůbec nehrál. Bohužel, hlavní cenu na max bez bronzové ligy nezískám, protože bych musel z města získat 1500-2000 energitáků a to je prakticky nemožný. S bronzovou ligou to plus mínus vychází, ale není to žádná hitparáda a stačí, aby systém vybíral spíše dražší hráče z kategorie a už to nevyjde.

Krom toho jsem si až dneska uvědomil, jak výhodné je mít nejsilnější tým na daném světě.
Souhlas, top 3 hráči, hlavně tedy ten první, mají neskutečnou výhodu, ale mám pocit, že se obrížnost liší i u středního a lehkého zápasu.
Na hlavním světě se pohybuji v top150 v žebříčku a střední boj mám prakticky vždycky s šancí vyšší než 60 %, na jiném světě jsem začal hrát až dneska v noci, v žebříčku už jsem se mezitím propadl na pozici 9300 a byl jsem rád když byla šance přes 50 % (pokud byla pod 50 % volil jsem raději lehký boj). Je možné, že na to má vliv svět, ale u světů A-D bych očekával, že lehký a střední zápas budou prakticky stejný.
 

DeletedUser

Host
Ano, měla by tam být 2x odměna, ale osobně to mám bud úplně rozbitý nebo se mi to nezobrazuje v grafice, ale nedostal jsem ani jednu.
Šance je 0,2% za úroveň, takže je pochopitelné, žes ještě nic nedostal. Může se stát, že nedostaneš dvojnásobek za celou událost ani jednou. Ani mi se nijak s dvojnásobky nedařilo, zatím.
S bronzovou ligou to plus mínus vychází, ale není to žádná hitparáda a stačí, aby systém vybíral spíše dražší hráče z kategorie a už to nevyjde.
Tady bych ti doporučil šetřit diamanty (získané z expedic, apod.) mezi událostmi a při události za ně nakoupit pár lístku, nebo energeťáků, příp. jiné komodity podle události. Já jsem si koupil 10 lístků za 695 a myslím, že to celkem pomohlo (jsem ve zlaté lize a pohybuju se někde pod 50. pozicí). Samozřejmě taky pomáhají úkoly. Tuším, že tam je, co druhý úkol, jeden lístek za odměnu. Strašně moc taky pomohlo mít co nejvíc lístků hned první den, kdy za odměnu bylo 50 kartiček (i přesto, že jsem měl docela smůlu a padlo mi to jednou, nebo dvakrát :D). Ono se to nezdá, ale ty úrovně opravdu hrají velkou roli při určování procent. A celkově dost hráčů tady hlásí kontroverzi vůči procentům. Faktem ale je, že pokud není šance 100 %, tak se může třeba i s 99 % stát, že člověk prohraje 3krát, ne-li vícekrát za sebou. A furt může být hůř :D Ještě bych ze své zkušenosti doporučoval netlačit moc na pilu. Pokud mám ve středním zápase proti sobě silnější, nebo vyrovnaný tým, tak raději zkouším lehké zápasy (lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše :)).

S události je trošku problém být za dobře... taky jsem si prvních pár dní stěžoval, že mi něco nepadá atd. Teď už jsem, tak nějak klidnější, když už vím co a jak. Tu událost jako nemá cenu zatracovat. Je lepší projet událost se smůlou (aspoň nějaké odměny budou), než se na událost vykváknout a nic z toho nemít.
 
Me se event libi, musis v nem trochu planovat, je tam i dilo nahody jako v zivote a nove budovy jsou super. Je ale pravda ze s FoE nema fotbal nic spolec eho. Ale celkove autory chvalim.
 

DeletedUser16624

Host
Za me asi nejhorsi pokus o "inovaci" drivejsiho eventu. Procenta ligy a pravidelne prohry ani nebudu komentovat... Kolikrat ani 84% na vyhru nestaci. Ale jelikoz nehodlam utracet diamanty, tak mi to muze byt celkem jedno, protoze na odmeny z zebricku beztak nemam sanci dosahnout..
Take zacinam byt skepticky, zda vubec nasbiram dostatek vylepseni na jednu z tech budov, kdyz je to za odmeny dava tak absurdne na preskacku...
Tenhle event je absolutni zklamani a uz ted doufam, ze ho za rok nebudou zase recyklovat..
 
Prozatím jsem z eventu naprosto zhnusen. Snížení šance na denní odmenu ze 7% na 5% ukazuje, jak do kytek tahle hra jde, že vývojářům asi dělá obrovskou radost hráče štvát. Odměny, nebo spíš ,,odměny" hromada bezcenných cetek a haraburdí, které je v kdejaké expedici, kvůli tomu snad ani není nutné spouštět event. Vystřílených cca 1500 energeťáků a nic z toho, jedině tak značná frustrace. Nějaká snaha o inovaci dřívějška přidáním poháru by snad byla dobrá, kdyby to vedlo, k cenám. Ne k dalšímu bezcennému smetí. Takže hráč vykrvácí ze svých zdrojů jak v rámci jednotek, mincí, kladívek, aby získal protihodnotou tohle. Vážně bych se divil, kdyby někdo kupoval diamanty, protože horší příklad vyhození peněz si představit neumím. Mě osobně stačí jen ztracená dobrá nálada a ty negativní emoce. Které si asi odpustím, protože jak tuhle hru hraji delší dobu ze zvyku, po odstřižení Flashe končím s hraním. Tahle hra bohužel zdegenerovala v něco, co hráče může bavit jen ztěží. Doporučil bych vývojářům jedno jediné cechovní ,,cosi" místo válčení na dvou frontách, doporučil bych jim nastavení férovějších výher v eventech a pak to můžná bude hráče i bavit, ne deptat.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Nevidím důvod vysvětlovat, znalost čtení je věcí prvního stupně základní školy, pochopení psaného textu věcí inteligence. Ani jedno nemíním suplovat, snad jen doporučuji přečíst si text opakovaně a zamyslet se nad ním.
Číst umím neboj ;) Ale hezký pokus o provokaci :D No hele... já nerozumím tomu, co se ti zdá na odměnách nefér? Vždyť jsou odměny víceméně pro všechny stejné. Nebo jsi snad ve hře narazil na nějaké jiné odměny, o kterých jiní hráči neví? Potom by se teprve dalo mluvit o nefér odměnách... ;) Jestli tedy o nějakých víš, tak budu rád, když se o ně podělíš. :)

No když už jsi tak příjemný, tak si uděláme rozbor (a tedy i zamýšlení, jak jsi mi sám doporučil):

obrovskou radost hráče štvát.
Tím "hráče" asi myslíš hlavně sám sebe, viď? Já jsem zatím s odměnami spokojený.

hromada bezcenných cetek a haraburdí, které je v kdejaké expedici,
Opět platí to samé... Jestli víš, jak v expedici získat Hippodrom, nebo Strážní věže, tak sem s tím ;) V opačném případě opět nevím, co se snažíš naznačit :)

Vystřílených cca 1500 energeťáků a nic z toho,
A posun k Cílové odměně jsi neopomenul?

Nějaká snaha o inovaci dřívějška přidáním poháru by snad byla dobrá, kdyby to vedlo, k cenám. Ne k dalšímu bezcennému smetí.
To je furt to samé dokola... Díky Turnaje máš možnost získat odměny několikrát denně a to nezávisle na tvém postupu v úkolech události. Zase děláš smetí ze Strážních věží a dalších úžasných cen.

Takže hráč vykrvácí ze svých zdrojů jak v rámci jednotek, mincí, kladívek, aby získal protihodnotou tohle.
Tohle není pravda... Před 3 dny jsem začl na Cirgardu právě kvůli události (spíš jsem se překlikl a přišlo mi škoda to nezkusit rozjet na novo ;)) Myslím, že se shodneme na tom, že na začátku je největší nouze o kladívka, mince apod. o zboží a jednotkách ani nemluvě. Pokud máš nouzi i později, tak něco děláš špatně. Pointa je, že i přes nedostatek zdrojů a komodit se mi celkem plynule daří v úkolech postupovat. A opět musím zmínit: za Turnaj ničím(!!!) neplatíš.

Vážně bych se divil, kdyby někdo kupoval diamanty
Sám si nedokážu představit, že bych investoval peníze do F2P hry. Ale takoví hráči tu jsou a je to jejich svobodná volba. Nám do toho, jak zachází se svými penězi, nic není ;) K diamantům se dá ve hře přijít i mnohými jinými cestami. A takto se diamantů dá sehnat víc než dost ;)

Mě osobně stačí jen ztracená dobrá nálada a ty negativní emoce.
Od prvního do posledního slova příspěvku jde vskutku vidět, že jsi v jistém emočním vypětí. Příspěvek po mém dotazu to jen potvrzuje. Hele upřímně, jestli Tě hra nebaví, nebo se ti nelíbí, doporučuji Ti dát si od hry minimálně pauzu. Obzvlášť pokud na Tebe ze strany hry dopadá takový stres a negativní emoce, jak popisuješ. Přeci jen zdraví je nejdůležitější věc, kterou člověk může mít, a je třeba na toto zdraví dbát.

co hráče může bavit jen ztěží.
Mě baví... Sem tam to pokulhává podle nálady :D ale furt se to drží ;)

Doporučil bych vývojářům jedno jediné cechovní ,,cosi" místo válčení na dvou frontách, doporučil bych jim nastavení férovějších výher v eventech a pak to můžná bude hráče i bavit, ne deptat.
Já bych zase doporučil Tobě zpracovat tento názor v oddíle fóra Nápady, jinak se tvé doporučení k vývojářům ani nedostane. Budeš překvapen tím, kolik lidí si v nových možnostech libuje ;) Navíc nikdo tě nenutí "válčit na dvou frontách". Pokud se ti zdá, že na tebe v cechu tlačí, tak změň cech. Ulevíš si tak.

A ještě jednou píšu: Nevím co si představuješ pod pojmem "férovější odměny". Že ti vývojáři dají novou budovu na max. úrovni jen tak pro nic za nic zadarmo?
 
Hraju tuto hru sice jen rok, ale Miku Rybanenna tady nelze přehlídnout. Každý event sem chodí plakat jak je to o ničem.
A to jeho krvácení zdrojů bych bral s nadsázkou. Čtvrtinu města na éčku má permanentně nezastavěnou. Kdyby chtěl hrát a nekrvácet, může si postavit na zboží průmyslovou zónu...
Prostě troll.
 

dudasek

Znalec
přijde mi to špatně uvedené-kdo nezaspal a začal sypat dia za karty hráčů a energiťáků je na koni.já třeba střádal lístky a karty hráčů jsem párkrát zavřel křížkem-prý se nepřidaly...opravdu nevím,já si je nepočítal..jsem ve skluzu,odměny z "tréninku" jsou fakt odpad pro vetešníka-ale je to posun k hypodromu,který klidně postavím bez té pitomé vaty uprostřed-tedy pokud se mi to podaří zvednout..vzducholoď alespoň dává fp,ale stejně jsem jí nepostavil...nezdá se mi vhodná pro další mé plány s městem.
každopádně jsem musel prohledat anglickou wiki abych to pochopil-hlavně že dělají osvětu na instagramu a dají asi i žblebt na fb,,,,,,,
 
Nahoru