Diskuze k Fotbalovému poháru 2020

Dle mého jeden z nejhorších eventů vůbec. Pokud člověk změní sestavu, aby nasadil hráče porážející ty soupeřovy a přesto prohraje, byť má na své straně hráče lepší, pak opravdu nechápu, k čemu je nějaký takový mechanismus. Může se rovnou točit na kole štěstí jako v nadcházejícím letním eventu, za dublon vypadne nějaká výhra, či většinou ,,výhra" a hotovo. Tohle je vážně otřesné. Pokud se pak ještě vývojáři prezentují na ,,vtipném" videu se zvířátky, je to vyložený výsměch hráčům a projev nebetyčné drzosti. Už se snad ani nebudu pozastavovat nad pravděpodobností zisku denní ceny, tohle je jako hrát skořápky, přičemž i tam má hráč jaksi větší šanci. Získat hippodrom ve všech upgradech a trati má šanci jen šťastlivec. Dříve se mi dařilo sety získávat třeba 2x-3x, teďka s bídou 1x a jsem rád. I když rád, když se zpětně podívám na ty nervy, vlastně ani není důvod.
 
Tady ho máš :mad:. Mimochodem ,,my" to je majestátní plurál, anebo je vás za tou klávesnicí víc? Celkem jsem si nějak zvykl, že v tuzemsku by se hodilo heslo ,,Pravda vítězí" nahradit heslem ,,Není to tak špatné". Vystihovalo by to náturu mnohých výrazně lépe, tj. soustavné uspokojení málem. Pokud totiž prachobyčejná denní výzva anebo truhla z expedice dají výraznější odměnu, než slavný event,je to s podivem. Pokud je nastaven herní systém, naprosto neodpovídající skutečnosti tj. nemá vůbec vliv, když nastavím proti soupeři takové posty, abych jej porazil a ještě mám silnější hráče, je to na pováženou. Tak zfušovanou práci bych na místě vývojářů stáhl z betatestování, styděl se a zásadně přepracoval. A ne, že bych ji vydal jako něco finálního a návdavkem se producíroval se zvířátky na sociálních sítích s domněním nějaké vtipnosti.
 

Anti Bílý

Psavec
Kdybys napsal jen "event je na prt, tak bych s tebou i souhlasil, ale moc se rozepisuješ :)
ps. event se jim ale evidentně povedl, když mě donutili utratit tisíce dia :)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Tady ho máš :mad:. Mimochodem ,,my" to je majestátní plurál, anebo je vás za tou klávesnicí víc? Celkem jsem si nějak zvykl, že v tuzemsku by se hodilo heslo ,,Pravda vítězí" nahradit heslem ,,Není to tak špatné". Vystihovalo by to náturu mnohých výrazně lépe, tj. soustavné uspokojení málem. Pokud totiž prachobyčejná denní výzva anebo truhla z expedice dají výraznější odměnu, než slavný event,je to s podivem. Pokud je nastaven herní systém, naprosto neodpovídající skutečnosti tj. nemá vůbec vliv, když nastavím proti soupeři takové posty, abych jej porazil a ještě mám silnější hráče, je to na pováženou. Tak zfušovanou práci bych na místě vývojářů stáhl z betatestování, styděl se a zásadně přepracoval. A ne, že bych ji vydal jako něco finálního a návdavkem se producíroval se zvířátky na sociálních sítích s domněním nějaké vtipnosti.
Tak to nehrej. :cool:
 

explorer Pablo

Dopisovatel
přesně , tak to nehrej, nebreč a neskuhrej, naopak ty jsi čech jak poleno, ty skuhráš a brečíš všude a nad vším, máš bejt happy, máš se radovat z maičkostí, jediná rada pro tebe?
Přestaň kuwa už hrát tuhle hru a jdi na procházku do lesa nebo se ožrat
:D:D:D:rolleyes:
 
Kdybys napsal jen "event je na prt, tak bych s tebou i souhlasil, ale moc se rozepisuješ :)
ps. event se jim ale evidentně povedl, když mě donutili utratit tisíce dia :)))
Nevím, zda se chlubíš, anebo si stěžuješ. Utratit tisíce diamantů, nechtěl bych. Znám nesrovnatelně lepší způsoby, jak se svými penězi naložit, než je nacpat do hry, která dokonce ani nezaručuje režim ,,pay to win" jenom tu agónii tak nějak protahuje. Kdyby diamanty ztrojnásobily pravděpodobnost zisku hlavní ceny, fajn. Ovšem zatímco já jsem naštvaný kvůli tomu, že jsem projel energeťáky, které jsem dostal naprosto zadarmo (no dobře, tak za pár minut času věnovaným plnění samoúčelných úkolů, které plním už x roků) tak ty jsi do toho nasypal reálné peníze. Sorry, ale tady mám poprvé radost a tak nějak se cítím jako vítěz :). A co se týče úrovně vyjadřování tak jsem vlastně už klesl, kdy se z původně věcných argumentů stala klasická bramboračka, což je běžný scénář, když druhá strana není schopna věcně protiargumentovat a uchýlí se zpravidla k ,,argumentačním" faulům. Níž už klesat nechci ani nebudu, zejména do bahna vulgarismů.


My to jest ja a zbytek lidi co chodi na toto forum a znaji tva hodnoceni jako sve boty,prakticky se meni jen nazev eventu :)
Tak nějak jsem si nevšiml, že bys byl zvolen mluvčím všech uživatelů fóra. Ale zase se mi vybavuje ten vtip o debatě na internetu a paralympiádě, takže nemá smysl dál tvé ambice mluvčího komentovat.


přesně , tak to nehrej, nebreč a neskuhrej, naopak ty jsi čech jak poleno, ty skuhráš a brečíš všude a nad vším, máš bejt happy, máš se radovat z maičkostí, jediná rada pro tebe?
Přestaň kuwa už hrát tuhle hru a jdi na procházku do lesa nebo se ožrat
:D:D:D:rolleyes:
Pokud není důvod, tak proč bych se měl radovat. Zase musím připustit, že lidi s absencí kritického myšlení, kteří se radují i z toho, že ráno vyjde Slunce mají v jistých ohledech jednodušší život, takové lidi upřímně řečeno nikdy nepochopím. Já pokud na něčem vidím nedostatek, tak na něj poukážu, zatím to ještě nezakázali, nezavírá se za to ani nevěší. A nepiju, nemám to zapotřebí. Smajla si odpustím, toho jsi vyčerpal za mě.
 
Naposledy upraveno:

Anti Bílý

Psavec
Omlouvám se ti. Zapomněl jsem se zmínit, nebo lépe naznačit, že mě ta hra baví. Za zábavu já většinou platím. Baví mě několik hodin denně. Je to běžná služba (služba vs. materiál.. abys chápal kontext).
Teď prosím tvou obvyklou analýzu každé věty a poprosil bych i vyjádření, do jaké míry tě tato hra vůbec baví či ti dává smysl.
 
Omlouvám se ti. Zapomněl jsem se zmínit, nebo lépe naznačit, že mě ta hra baví. Za zábavu já většinou platím. Baví mě několik hodin denně. Je to běžná služba (služba vs. materiál.. abys chápal kontext).
Teď prosím tvou obvyklou analýzu každé věty a poprosil bych i vyjádření, do jaké míry tě tato hra vůbec baví či ti dává smysl.
Jistě, že mě hra baví, byť již o poznání méně, co vývojáři hráče zahltili dalšími a dalšími povinnostmi. Ale mimo jiné také znám cenu peněz. Kdybych za ty peníze dostal něco opravdu navíc, tj. jinak upravené procentuální poměry k získání cen, stálo by to za úvahu. Modelový příklad,nové hodnoty v závorkách za původní hodnotou: Skrýš tuláků 10% (30 %), 20 000 medailí 15% (20%), 10 000 medailí 30% (20%), 5 500 medailí 30% (20%), 2 karty 15% (10%). Tohle by možná stálo za úvahu, proč diamanty (peníze) obětovat. Rozhodně ne vícero pokusů, ze kterých může zase jen vypadnout vícero bezcenného smetí vzhledem k absurdním procentům, která se bohužel nemění ani pro platící. Kontext chápu, neboj. Jako zákazník si můžu na tržním prostředí vybrat službu, která mi vyhovuje nejlépe, kterou tedy budu platit. A v rámci této hry bych dal peníze (diamanty) vesměs jen do tří věcí. Rozšíření města, plánek velkolepky, který ne a ne padnout, budova, kterou jsem z jakéhokoliv důvodu promeškal v jiném eventu, anebo je jen za diamanty. Toť vše. Když jsem hrával jinou hru, tam jsem určitou dobu platil prémium účet, protože mi to dávalo jasné benefity. Ale nakoupit energeťáky/dublony/cokoliv jen abych si koupil další mizivou šanci, tak málo si svých peněz zase nevážím, sorry jako.
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Já sem spokojen, cen je dostatek a hlavní budova Hipodrom je dostatek silná,aby to mělo smysl, tento event hrát a snažit se. Mám jeden na šestce a je to znát a viděl jem že druhý v pořadí na Géčku má stejné tři vedle sebe, takže mu to stálo za to, investovat diamanty, protože jsou to fakt silné budovy se spoustou bonusů navíc ! Děkuji za fotbal, dobrá práce :D
 

d arvit

Odborník
Miko, Miko...

souhlasim v tom že event je špatný - ale spíš z důvodu náhodných % na výhru kde % neodpovídaji realitě a ve zbytečné složitosti a neprovázanosti 2 částí (jediné co tak lvl zvyšuje šanci na dvojnásobek, která je stejně tak malá až je nulová..)

stále nevim co od eventu očekáváš a co si představuješ pod hodnotnýma odměnama, mě ten stadion přijde dobrý (2 budovy, něco mezi ně a dvojnásobné započítání hodnot - nemám co vytknout) to že můžeš tu budovu mít jen když dokončíš event je ok,
v denních je spousta dobrých věcí kde si každý vybere dle svých preferencí (já bych např. uvítal studánku déle v pořadí nebo 2x)

to že z truhel za jednotlivé akce padá ,,odpad" nemá smysl aby tam padala něco hodnotného, to by za půl eventu bylo město zaplácaný a že to stojí víc něž z toho získám - no někde ty zdroje utrácet musim..

dále pořád nechápu kde jsi přišel na to že každý kdo do eventu vrazil dia je koupil za reálný peníze (já tam taky nechal pár tisíc dia než jsem přišel na to že to nemá smysl, kdyby to co chci trochu padalo tak bych tam utratil podstatně víc dia - a světe div se, ty dia jsem nekupoval, hra nabízí dost možností je získávat ve velkém..

a i když je někdo koupí za peníze tak co je na tom špatného, když ho hra baví a tráví u ní nějaký svůj čas tak je naprosto v pořádku že si do svého volného času investuje své reálné zdroje - a je úplně jedno jestli si koupí lístek do kina, muzea, na koncert, zápas, zábavu, koupí si nový telefon i když nepotřebuje starý nebo si koupí láhev alkoholu nebo nový kolo - jde pouze o to že investuje své zdroje do svého volného času při (za/na) dělání toho co ho baví..

nevim, mě tento tvůj úhel pohledu (dávat peníze do hry je špatný) přijde omezený...
zvlášt když do toho peníze davaji většinou pracující dospělí, ta část kterou do toho daji děcka z peněz od rodičů/babiček je oproti tomuhle zanedbatelná..
 
Event je špatný z hlediska nečitelnosti herního modelu. Co se stane, když proti sobě postavím zcela stejně silné hráče tak, abych soupeře porazil dle postů? Anebo co se stane, pokud nasadím bez ohledu na posty prostě to nejsilnější, abych soupeře ,,utloukl čepicemi". Kdy vyhraju, kdy prohraju? Asi si můžu hodit korunou, protože stát se může všechno. Tohle je ta nelogičnost, nevypočitatelnosit, kterou kritizuji. Já jsem v jedné situaci laborování se sestavou proti konkrétnímu soupeři došel k tomu, že když zahraju ,,prešovský beton" tak mi procenta vyjdou nejvyšší, bez ohledu na post. Dle těch postů bych měl přeci prohrát, protože sestava byla nastavena naprosto nevhodně vzhledem k modelu. A to v rámci určité zákonitosti herního mechanismu příslušná sestava chtěla dva záložníky, dva beky a jednoho útočníka. Tak se člověk musí ptát, jestli fakt je nějaký systém, anebo je to naoko. Asi nebudu řešit, proč jsem nevyhrál, když jsem třeba měl 99%. Protože stále je tam to jedno zpropadené 1% kdy mohu prohrát. To nemá smysl zpochybňovat, spíš zpochybňuji systém jako takový. Proč není ten herní mechanismus konzistentní.

Ano, člověk může za svou herní pouť stejně jako já nasyslit mraky diamantů jak z úkolů, tak třeba studánek. Jenže vyžít s těmi úsporami v rámci využití diamantů v každém eventu, člověk by byl brzy na suchu, proto předpokládám nutnost platby. Nezpochybňuji, že je takový výdaj pro někoho v pořádku. Pro mě ne. Určitě jsme hráli stejnou hru, kterou jsem naťukl v příspěvku výše. A teďka zvažme, zda je lepší investicí dát jistý obnos v prémiové měně za týden prémiového účtu, který přináší různé vychytávky přinášející hráči výraznější komfort při hraní. Než prémiovou měnu vynaložit na další pokusy v rámci mizivých procentuálních hodnot na získání kvalitnějších cen. Proto by mi bylo bližší, kdyby na každý takový event vývojáři třeba nabídli i platbu paušálu v rámci kterého se nastaví lepšíc procenta, aby byli platící reálně zvýhodněni. Tohle by totiž dávalo smysl, než si koupit další energeťáky či dublony, aby pak hráč třeba reálně nic hodnotného nezískal. Fakt jsem se možná chybně vyjádřil, ale nedělalo by mi problém dávat peníze za něco, za co bych reálně dostal cokoliv zpět. Třeba nějaké DLC do závodní hry, kupříkladu. Jenže nákup dalších energeťáků, to je jen byznys s nadějí a iluzemi.
 
Já jsem ten turnaj v eventu vůbec nepochopila. Složení karet hráčů v turnaji sice opticky mění procenta, ale 3x ze sebou se šancí okolo 80% prohra? A takhle jsem vyplácala spoustu lístků pečlivě měnila karty hráčů než mě to asi po týdnu otrávilo. Tak teď to zkouším úplně náhodně, karty už neměním, protože to podle mého nijak neovlivní výsledek. Vyhrává celkově řekla bych tak jeden z deseti. Takže celý ten systém karet (který v předchzích ročnících nebyl) je tam pro mě zcela zbytečně a jen to komplikuje. A hra se o něco víc zasekává. Cílová odměna mě sice nenadchla, ale to bych nikomu nevyčítala - já prostě nemám ráda ty budovy, co musí stát vedle sebe. Alespoň budu mít co na prodej na tržišti. Ale kdyby ten event šel vypnout, tak bych ho už dávno vynula. Naštěstí už to dneska zmizí,celkově pro mě snad nejhorší event, co jsem tu za ty roky zažila:)
 

Never1986

Turista
Já jsem ten turnaj v eventu vůbec nepochopila. Složení karet hráčů v turnaji sice opticky mění procenta, ale 3x ze sebou se šancí okolo 80% prohra? A takhle jsem vyplácala spoustu lístků pečlivě měnila karty hráčů než mě to asi po týdnu otrávilo. Tak teď to zkouším úplně náhodně, karty už neměním, protože to podle mého nijak neovlivní výsledek. Vyhrává celkově řekla bych tak jeden z deseti. Takže celý ten systém karet (který v předchzích ročnících nebyl) je tam pro mě zcela zbytečně a jen to komplikuje. A hra se o něco víc zasekává. Cílová odměna mě sice nenadchla, ale to bych nikomu nevyčítala - já prostě nemám ráda ty budovy, co musí stát vedle sebe. Alespoň budu mít co na prodej na tržišti. Ale kdyby ten event šel vypnout, tak bych ho už dávno vynula. Naštěstí už to dneska zmizí,celkově pro mě snad nejhorší event, co jsem tu za ty roky zažila:)
Musi postavit proti souperi hrace tak jak je ten kolobeh tech znamenek stit sipku..sipka zase kosoctverec a kosoctverec zase stit pak ma vyssi sanci na vyhru bych rekl.
 
Nahoru