Diskuze k Fotbalovému poháru 2020

dudasek

Znalec
online hry jsem vždycky bral jako test:buď si premiovou měnu koupíš,nebo založíš účty na víc světech+pozveš přes mail kamarády,aby párkrát za den klikli-ty klikneš jim...
chápu,že buď zaplatím,nebo vytvořím další hráče na vícero světech...servry jsou napráskané a kdo nemá čas být aktivní a chce být lepší holt zaplatí...tvůrci si mnou ruce

je to i tady ,ale pak si za premiovou měnu koupíš jen šanci na %?to můžou jít dojčlandi k šípku.nevím,proč neposlouchali ohlasy z Bety.takovejhle paskvil pustit do světa a to jim máme platit a líbat nohy?aby se panáčkové nespletli...každý hrnec jednou přeteče!
 
Co dělat s diamantovými farmáři. Třeba od deseti studánek nahoru by z každé studánky vypadl jeden kus zboží z doby bronzové? Proč ne. Ale zase, proč jo. Pokud si někdo zaplácá město studánkami, jeho volba. O to mu zbyde méně místa pro budovy posilující armádu. A jestli mu v rámci toho 1.25% padnou diamanty, fajn. Protože mu v rámci 98.75% budou padat věci, které v rámci nastavení onoho účtu stejně moc nezužitkuje. Takže pokud si někdo do města naplácá třicet studánek, aby mu obden padlo 50 diamantů, je to jeho volba. Zase to není taková sklizeň, jak si můžeš myslet.
 

d arvit

Odborník
Nechteli by vyvojari Forge of empire delat neco s tema lidma co maj dia farmy?

dle toho že v tom směru zatim nepodnikli žádné kroky nejspíš ne

a proč ne??
napadá mě několik důvodů

1, možná ani nemůžou kvůli nějakým právním zákonům (někde), vzhledem k tomu že to je placená komodita vázaná na účet (zdůrazňuji, placená komodita na účet - ne město)
2, uměle jim to zvedá zalidněnost světů a to přináší silnější pozici při vyjednávání s partnery, větší bonusy pro členy rady a podobné věci..
3, asi by se jim dost lidí vykašlalo na hru kdyby zrušili možnost příjmu dia při těch cenách co jsou nastavený

Pokud si někdo zaplácá město studánkami, jeho volba. O to mu zbyde méně místa pro budovy posilující armádu. A jestli mu v rámci toho 1.25% padnou diamanty, fajn.

studánky v hlavnim městě nejsou farmička - to je obyčejná blbost, proto se zakládaji farmičky na jiných světech a malá šance se musí přemoct množstvím, neni to o tom postavit pár desítek studánek a potom se divit že každý den nepadnou dia 10x

P.s. něco mi řiká že ta šance neni 1,25%
 

Never1986

Turista
V čem konkrétně ti tyto města vadí? Omezují nějak tvoji hru? Závidíš jim? Štve tě, že tam nemáš co vyrabovat? To máš asi blbý.
Omezuji me v Eventu kde mas turnaj a diky DIA famrum nemuzes byt treba prvni kdyby si chtel tak ze vlastne vyvojari zapricinuji to ze mi kazi hru tim ze tu jsou povoleny tyhle veci. Nevim proc by nemohli udelat diamanty vazany na jeden server oni sami by tim vydelali.A zamezi li by ti ze by ti co maji dia farmy byly ptvni v eventu aniz by museli do hry vlozit penize.

Vemte si ze Event je udelany tak ze v turnaji dostane odmenu jen top 10 kde se predbihaji jen ti co maji treba DIA farmy urcite jich maj hodne, kdyz prvni hrac ma ve fotbalu pres 30 000 bodu a clovek co to hraje podstive obcas zaplati treba jen 5000 tak jak ten hrac co proste zaplati aby podporil hru muze byt v eventu prvni, pred dia farmarem co si udela na vsech serverech dia farmy a na jednom hlavni mesto nechapu tuhle logiku hry.
 
Mam z praxe uplne jina cisla ale klidne te u tech padesati diamantu obden necham :)

Tak moje praxe je taková, že na s6 mi z nějakých dvaceti studánek opravdu něco padne tak obden, takže hodnota uvedená na wikině tj. 1.25 % dává smysl. Když to tak vezmu, účet musím aktivně hrát, abych studánky posbíral, min výzvy, expedice a eventy kdy je padnutí studánky věc náhodná, takže vzhledem k tomu všemu se takové ,,farmaření" dle mého fakt neoplatí.

studánky v hlavnim městě nejsou farmička - to je obyčejná blbost, proto se zakládaji farmičky na jiných světech a malá šance se musí přemoct množstvím, neni to o tom postavit pár desítek studánek a potom se divit že každý den nepadnou dia 10x

P.s. něco mi řiká že ta šance neni 1,25%
Pochopitelně, v hlavním městě je to hloupost, ale studánky z nebe nespadnou, čili i farmářské město by mělo mít nějaké předpoklady pro vlastní chod, aby bylo možné plnit výzvy, expedice, eventy a ty studánky získávat. Chtě nechtě je ,,farmář" pořád nucen nějakým způsobem hrát aktivně, aby získával další studánky. Jinak hodnota 1.25% je na wikině, prodávám, jak jsem koupil. A ono by to fakt odpovídalo, z dvaceti studánek padne něco sporadicky.
 
Omezuji me v Eventu kde mas turnaj a diky DIA famrum nemuzes byt treba prvni kdyby si chtel tak ze vlastne vyvojari zapricinuji to ze mi kazi hru tim ze tu jsou povoleny tyhle veci. Nevim proc by nemohli udelat diamanty vazany na jeden server oni sami by tim vydelali.A zamezi li by ti ze by ti co maji dia farmy byly ptvni v eventu aniz by museli do hry vlozit penize.

Mě zase v minulosti omezovali hráči, kteří rabovali místo kliknutí na tlačítko pomoc, no a co jako má být, když je to dovoleno, tak s tím stejně nic nenadělám. Proto jsem začal stavět jen věci, které lze motivovat a poté je již nelze vyrabovat. Přestal jsem motivovat sousedy (motivuji pouze své přátele), aby těch pár jedinců netušilo, kdy sbírám výrobu, snažím se posbírat výrobu včas atd.. Prostě dělám vše pro to, aby se to stávalo co nejméně a pokud už k tomu dojde, tak aby škůdce mohl vyrabovat jen něco, co mě nebude tolik trápit. Světe div se, díky všem těmto opatřením mě vyrabují jen občas a jen věci, které snad ani nestojí za tu námahu. A studánky na hlavním světe jsou blbost, nechápu, jak někdo může mít xy studánek na úkor eventových budov, když má momentálně 6 dalších světů jen na studánky. Sice to chvíli trvá, než si hráč vybuduje dostatek studánek na sběr dia a musí se trochu i otáčet (splnit v eventu určitý počet úkolů, aby měl pár pokusů když je studánka jako speciální výhra a získal ji minimálně 1x, ale už jsem ji v jednom eventu dokázal získat během jednoho dne i 6x, nebo ani jednou).
Máš stejné možnosti jako ostatní, taky si můžeš na ostatních světech postavit xy studánek a za pár let (2 - 4) budeš mezi prvními možná i ty.

Tak moje praxe je taková, že na s6 mi z nějakých dvaceti studánek opravdu něco padne tak obden, takže hodnota uvedená na wikině tj. 1.25 % dává smysl. Když to tak vezmu, účet musím aktivně hrát, abych studánky posbíral, min výzvy, expedice a eventy kdy je padnutí studánky věc náhodná, takže vzhledem k tomu všemu se takové ,,farmaření" dle mého fakt neoplatí.

Jestli máš pouze 20 studánek na jednom světě, tak se nediv, že ti padne 50 dia jen občas. Já mám na každém z pěti dia farem (ten nejnovější svět jsem začal hrát teprve nedávno) okolo 25 - 35 studánek a to je už znát, před eventem jsem měl přes 2 500 dia a ty jsem utratil. Od půlky eventu až do teď jsem už zase vysbíral cca 800 dia a to je utrácím i průběžně, třeba při vyjednávání za další pokus, nebo za zboží, které mi chybí abych mohl zaplatit, nebo za rozšíření a chybějící nákresy.
 
Naposledy upraveno:
Mám, to hraju stylem, že plním eventy a denní výzvy, plus expe alespoň dva levely (jsem ve svém cechu sám sobě šéfem). Server hraju od samotného spuštění a fakt ty studánky nepadají. Takže ono farmaření ve velkém také není taková legrace.
 
Mám, to hraju stylem, že plním eventy a denní výzvy, plus expe alespoň dva levely (jsem ve svém cechu sám sobě šéfem). Server hraju od samotného spuštění a fakt ty studánky nepadají. Takže ono farmaření ve velkém také není taková legrace.
Dnes je získání studánek o dost snažší, než dříve. Dají se získat v eventu, v denních ůkolech, v expedici (fontána mládí určitě, což je to samé), koupit u starožitníka, nebo sestavit z 15 částí studánky, které padají v eventech, nebo se dají koupit u starožitníka (a možná i jinak). Paradoxně mám dnes problém na některých světech najít místo na další studánky a kolikrát mi hnijí nějakou dobu v inventáři, než je mohu postavit.
Denní ůkoly plním jenom jednou za uherský rok, expedici jedu jen když se mi chce, nebo potřebuji splnit ůkol, cechovní války ani bitvy nejezdím vůbec, na každém světě jsem v cechu který jsem si založil a většinou nedělám nic.
 

DeletedUser8622

Host
a já studny postupně prodal,páč dostat jednou za pár měsíců mizerných 100dia,to mi je celkem k ničemu..a že jsem jich měl požehnaně..
mám takový pocit,že padají jen těm,kteří občas koupí..já nekoupil nikdy,to si raději koupím nějakou dobrou lahvinku,5kg bůčku,nebo něco dětem,kterých mám sedm.)
 
a já studny postupně prodal,páč dostat jednou za pár měsíců mizerných 100dia,to mi je celkem k ničemu..a že jsem jich měl požehnaně..
mám takový pocit,že padají jen těm,kteří občas koupí..já nekoupil nikdy,to si raději koupím nějakou dobrou lahvinku,5kg bůčku,nebo něco dětem,kterých mám sedm.)

Jen dnes mi padlo dalších 150 dia, samozřejmě zítra nemusí padnout vůbec nic, ale že by mi za celý měsíc padlo jen 100 dia, tak to se mi stalo možná tak na začátku, kdy jsem měl na každé dia farmě tmax. 3 - 4 studánky. Ale je pravda, že v minulosti jsem si občas něco koupil, ale to je už hodně dávno a nikdy to nebyly žádné horentní sumy.
 

Never1986

Turista
Jenze tady se nepise o tom ze mas ve meste 20 studanek...Tady se jedna ze hraci maj svuj vybrany hlavni server a na ostatnich maji mesta kde maj treba 100 studanek a vic.....Ja osobne mam studanek ve meste 6. Ale jde spis o to ze pokud mas 6 serveru studanky a jeden hlavni a mas na kazdem treba 100 studanek mas prisun diamantu kazdy den hromadu. Tudiz pak ses v eventech na prvnich prickach kde vlastne hraci co nemaji dia farmy musi diamanty kupovat a i to jim nedava sanci na umisteni v eventu...A to nemluvime o tom ze ve fotabolvem eventu pokud si nekupoval diamanty za real tak si eventovou budovu nedal kompletni....Coz je na free hre dost divny. Chapu ze chtej vydelat,ale tim ze jsou tu dia farmari tak ti akorad obiraj vyvojare o penize....Idelani yb bylo fixnout diamanty jen na jeden server na ucet tudiz kupovat na kazdy server zvlast aby si to hraci rozmysleli. Ale chapu ze uz jsou tu hraci co maj meganafarmeno diamntu a nemusi nic kupovat.

V minulosti bych dal event budovu uplne na pohodu bez kupovani diamantu a i bez dia farmy(Ja osobne dia farmu nemam),ale ted uz je to nemozne. Vyvojari by se meli nad timhle hlavnim problemem zamyslet. Je hezky ze daj budovy co davaj diamanty,ale hraci si vychytrale udelaji prisun diamantu zadarmo sice to trva,ale da se to .
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8622

Host
já měl na třech světech asi tak 90 studní a zoufalost..takže jsem prodal a jeden svět zrušil úplně a další zřejmě půjde do kopru taky..tato hra je jeden velký podvod..(
mají to fajn ošetřené..když potřebuješ kladívka,padají zlatky a naopak, v cb mi padne odměna jednou za deset bojů 10% podpora.atd===========
 

Never1986

Turista
já měl na třech světech asi tak 90 studní a zoufalost..takže jsem prodal a jeden svět zrušil úplně a další zřejmě půjde do kopru taky..tato hra je jeden velký podvod..(
mají to fajn ošetřené..když potřebuješ kladívka,padají zlatky a naopak, v cb mi padne odměna jednou za deset bojů 10% podpora.atd===========
Me nevadi je podporit klidne si koupim mesicne par diamantu,ale tohle uz je moc abych vymaznul 5000 za eventovou budovu abych ji ziskal kdyz je to event kde by mela byt pristupna vsem. Protoze se proste lidi snazi to dodelat kdyz ten event trva 20 dni

Ja nechci aby me dojili z penez na ukor tech co maji prisun diamantu zadarmo....To me stve..
 
Dnes je získání studánek o dost snažší, než dříve. Dají se získat v eventu, v denních ůkolech, v expedici (fontána mládí určitě, což je to samé), koupit u starožitníka, nebo sestavit z 15 částí studánky, které padají v eventech, nebo se dají koupit u starožitníka (a možná i jinak). Paradoxně mám dnes problém na některých světech najít místo na další studánky a kolikrát mi hnijí nějakou dobu v inventáři, než je mohu postavit.
Denní ůkoly plním jenom jednou za uherský rok, expedici jedu jen když se mi chce, nebo potřebuji splnit ůkol, cechovní války ani bitvy nejezdím vůbec, na každém světě jsem v cechu který jsem si založil a většinou nedělám nic.
I přesto jich mám na hlavním serveru ,,pouhých" 37 (v inventáři, kdo by si tím zaplácával město). Hlavní server hraju 1334 dnů, přesto jsem na tom takhle, jedu expedice, eventy, denní výzvy. Když uvážím, že bych měl nějaký ,,farmářský" účet jet na půl plynu, tak vzhledem k mizivému procentu zisku diamantů se mi úsilí na zisk studánek ve smysluplném množství prostě nemůže vyplatit. Víc diamantů mi padá ze zlatých truhel v expe anebo občas z úkolu.
 
Jenze tady se nepise o tom ze mas ve meste 20 studanek...Tady se jedna ze hraci maj svuj vybrany hlavni server a na ostatnich maji mesta kde maj treba 100 studanek a vic.....Ja osobne mam studanek ve meste 6. Ale jde spis o to ze pokud mas 6 serveru studanky a jeden hlavni a mas na kazdem treba 100 studanek mas prisun diamantu kazdy den hromadu. Tudiz pak ses v eventech na prvnich prickach kde vlastne hraci co nemaji dia farmy musi diamanty kupovat a i to jim nedava sanci na umisteni v eventu...A to nemluvime o tom ze ve fotabolvem eventu pokud si nekupoval diamanty za real tak si eventovou budovu nedal kompletni....Coz je na free hre dost divny. Chapu ze chtej vydelat,ale tim ze jsou tu dia farmari tak ti akorad obiraj vyvojare o penize....Idelani yb bylo fixnout diamanty jen na jeden server na ucet tudiz kupovat na kazdy server zvlast aby si to hraci rozmysleli. Ale chapu ze uz jsou tu hraci co maj meganafarmeno diamntu a nemusi nic kupovat.

V minulosti bych dal event budovu uplne na pohodu bez kupovani diamantu a i bez dia farmy(Ja osobne dia farmu nemam),ale ted uz je to nemozne. Vyvojari by se meli nad timhle hlavnim problemem zamyslet. Je hezky ze daj budovy co davaj diamanty,ale hraci si vychytrale udelaji prisun diamantu zadarmo sice to trva,ale da se to .
Já mám taky jen jeden hl. svět a ostatní jsou pouze farmy na dia, zatím sice 100 studánek na každé nemám, ale třeba časem se tam taky vypracuji. Ale to stejně nic nemění na tom, že i ty si můžeš na jakémkoliv světě udělat farmu na dia a mít tam i 200 studánek (časem). Pokud z nějakého důvodu (třeba časového) nechceš, je to tvoje volba, ale potom si těžko můžeš stěžovat, že jsou tací, kteří tuto možnost využijí (stejně tak jako ti, co rabují) a jsou ochotni ztrácet svůj drahocený čas tím, že co nejdříve chtějí mít spoustu studánek na diamanty.
Pokud by INNO v budoucnu dia farmy zrušilo (že by dia šli utratit jen na světě, kde je hráč sklidil), tak by každý, kdo má hl. svět mimo áčka mohl město zrušit a začít úplně od nuly na áčku, protože by tam moc aktivních hráčů nezůstalo. Pochybuji, že by se našel někdo, kdo by aktivně jel víc jak dva a více světů (možná i ty dva jsou moc).
Jedinná trochu reálná možnost by bylo navýšit počet dia ze reálné peníze (nebo i eventové položky za dia), aby se setřel rozdíl mezi těmi, co si kupují za prachy a těmi, co mají šest dia farem s xy studánkama.
 
Nahoru