Diskuze Velké letní soutěže

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
V každém případě v poslední otázce není jasné, na co se máme zaměřit. Píšete, že chcete nejlevnější a zároveň nejrychlejší možnost a pak vypíšete 4 možnosti (1, 5, 10 a 20 rafinerií), kde, čím je daná možnost rychlejší, tím je dražší a vice versa. Vzniká tedy otázka, podle čeho máme doopravdy zvolit odpověď. Podle rychlosti, nebo podle ceny, či si máme spočítat poměr rychlost/cena?

Další problém je v otázce 8. Při tvorbě otázky jste nejspíš čerpali z české wiki. Tamní hodnota je ale špatná a měla by se opravit.
Překvapuje mě, že to při testování vůbec nikdo nezkusil doopravdy spočítat.

Ano v poslední otázce šlo o přepočítání poměru cena/rychlost.
A o chybě v otázce 8 už víme, bohužel jsme to zjistili až po spuštění soutěže. Chybu na wiki jsem již nahlásila svým kolegům co se starají o wiki.
 

HonzaHonzaHonza

Komentátor
Tam je napsáno, že za chybný pár a správné pojmenování je půl bodu. Takže když udělám třeba 10 párů správně, a zbytek jenom pojmenují, tak dostanu body i za ty pouze pojmenované?
 
Tam je napsáno, že za chybný pár a správné pojmenování je půl bodu. Takže když udělám třeba 10 párů správně, a zbytek jenom pojmenují, tak dostanu body i za ty pouze pojmenované?

Tam je psáno toto:
Správný pár + správná pojmenování = 2 body
Správný pár + chybná pojmenování = 1 bod
Chybný pár + správná pojmenování = 0,5 bodu
Chybný pár + chybná pojmenování = - 2 body

to znamená, pokud jsou jména správně ale páry špatně tak ano....
 

Da Hero

Komentátor
Zkusim naprimo - nejaky tip, co je ten shluk barevnych pixelu vlevo dole v posednim ukolu ? Pripomina to zensky oblicej s rezavymi vlasy, ale to je asi tak vse, co jsem schopen z toho poznat. :(

Za pripadne nasmerovani dekuji.
 

Da Hero

Komentátor
Dekuji za 3. ukol a tesim se na diskusi ohledne parovani.
Rekl bych, ze moznosti / udaju, dle kterych lze parovat, je vyrazne vice, nez si autori pripousteji :)
 
Naposledy upraveno:
Co když mi zbyde třeba 6 obrázků, které nevím, jak mám spárovat ani pojmenovat? Můžu je nechat nespárované? Ztratím za to body, jako za špatnou dvojici, nebo se mi žádné body neodečtou ani nepřičtou?
 
Dekuji za 3. ukol a tesim se na diskusi ohledne parovani.
Rekl bych, ze moznosti / udaju, dle kterych lze parovat, je vyrazne vice, nez si autori pripousteji :)

Nemáš zač,
Tento úkol byl testován lidmi, kteří FoE nikdy nehráli a nikdy nebudou. Jediné co měli k dispozici byl internet a wiki.
Jejich úspěšnost byla 18, 19 a 20 z 21.(20 měl špatná jména) Vše se dá dohledat pokud opět nevíte. Z počátku je tam opravdu více věcí co jde spárovat, ale po uvědomění si skutečností vám z toho vyplyne že jde pouze o 6 obrázků, které potřebují logickou analýzu.
 
Naposledy upraveno:

Da Hero

Komentátor
Nemáš zač,
Tento úkol byl testován lidmi, kteří FoE nikdy nehráli a nikdy nebudou. Jediné co měli k dispozici byl internet a wiki.
Jejich úspěšnost byla 18, 19 a 20 z 21.(20 měl špatná jména) Vše se dá dohledat pokud opět nevíte. Z počátku je tam opravdu více věcí co jde spárovat, ale po uvědomění si skutečností vám z toho vyplyne že jde pouze o 6 obrázků, které potřebují logickou analýzu.

To je docela podstatna a pravidla menici informace, protoze nektere obrazky lze naparovat prave na zaklade znalosti hry - priklad - parovani podle toho co budova produkuje ci podle toho jestli budova v case meni vzhled nebo ne. Respektive jde o atributy, ktere nehrac muze povazovat za naprosto nepodstatne.
 
To je docela podstatna a pravidla menici informace, protoze nektere obrazky lze naparovat prave na zaklade znalosti hry - priklad - parovani podle toho co budova produkuje ci podle toho jestli budova v case meni vzhled nebo ne. Respektive jde o atributy, ktere nehrac muze povazovat za naprosto nepodstatne.

Toto to nikterak pravidla nemění, pouze jsem chtěl podotknout že to bylo testováno a úspěšně rozřazeno i nehráči....
samozřejmě že soutěž byla stetována i zde mezi moderátory...
 
Nahoru