CB-nesmyslný výpočet

dudasek

Znalec
současný stav:cechu se počítají všechna získaná území

navrhuji:území bez spojení se základnou by šlo sice zabírat(nahlášená chyba),ale bez spojení se základnou cechu by se nezapočítávala.

důvod:je sice fajn,že se bojuje,ale jak může vyhrávat ech,co je "odříznutý" od základny??!

jedna chyba je,že cech získává další území bez spojní se základnou-druhá,že terorizuje další cechy a spojen není!neměli by žádný hodinový zisk,když nemají kontakt se základnou....

dávám stejný nápad i do chyb a snad za 2 roky se dočkáme nápravy....
 

Svatej

Legenda
PROTI už z principu že jako znalec neumíš či nechceš používat funkci hledat, než založíš vlákno.

Ostatně touhle úpravou bys de facto legalizoval danou chybu jakožto zamýšlenou funkci.
 
Naposledy upraveno:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
PROTI

Proč to bereš jako chybu nebo něco špatného? I v reálné válce, bylo mnoho armád někde obklíčeno (odříznutí od zásobování a základen) a stejně z daného území žili dál. Mnohdy obklíčení prorazili a pokračovali dále v expanzi. Hlavně moc nechápu ten přínos. U nás je to většinou tak, že 1-2 cechy zaberou celou mapu a zbytek si točí pár území kolem základny.
 

Svatej

Legenda
Monkeyskunk01: Nicméně hra není skutečnost a dle pravidel CB by opravdu území odříznuté od základny cechu nejen že nemělo být možné dál dobývat, ve skutečnosti by v okamžiku odříznutí měl přijít o všechny boje na tomto území. Chyba to je, nicméně dávno nahlášená. Mistr "znalec" by to vědět mohl, není tu na fóru poprvé. Ostatně v jednom z nahlášení téhle chyby na to dokonce sám reagoval příspěvkem.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Nicméně hra není skutečnost a dle pravidel CB...

Okej, zas tak přesně to nastudované nemám. Hmm, tak jak jsi to napsal, asi to chápu špatně. Nebylo by možné dobývat to odřízlé území nebo z tohoto území dobývat okolní? Jako nelíbí se mi ani jedno, ale já to původně chápal tak, že se mluví o omezení expanze z odřízlého území. Ale od tebe i z návrhu to zní, jako by nikdo nemohl dobýt odříznuté území. Tím pádem by bylo permanentě zabrané, kdyby se k němu daný cech nepřiblížil. To je podle mě ještě větší blbost, než tak jak jsem to myslel já. Nic ve zlém :)
 

Svatej

Legenda
V pohodě. ukážu co myslim na obrázku - podívej se na území C2T. Modří by na něm neměli mít štít - v okamžiku kdy přišly o C2S měli přijít o všechny boje na tomhle sektoru, protože byl odstřihnut jejich přístup ze základny/z již dobytého území.
To se ale nestalo a modří můžou C2T vesele dál dobývat a případně i dobýt pro sebe.
ss2dfgh4s23gf54h.png
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
zabírat lze-nahláčeno,shváleno jako chyba.

čtěte prosím pozorně-nefungují teleporty a přes internet díky rušičkám asi nic z odříznutého území přenést nepůjde...

například na obrázku výše by světle modří neměli mít takový příjem-když nemají spojení se základnou-ve skutečnosti se jim počítá vše-chápeme se?
 

Svatej

Legenda
Naposledy upraveno:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
V pohodě. ukážu co myslim na obrázku
Jasné, takhle jsem to myslel, ikdyž to od vás vyznělo po zamyšlení trošku jinak. Každopádně pokud tohle "opraví" tak CB zase trošku víc klesne na popularitě... Takhle byl člověk rád, že mu zůstalo aspoň pár věží, ikdyž v odřízlém území a nemusí dobývat od začátku. Tohle pomůže možná dudaskovi a pár dalším jedincům, ale pro většinu to bude klacek pod nohy...

čtěte prosím pozorně-nefungují teleporty a přes internet díky rušičkám asi nic z odříznutého území přenést nepůjde...
Co to meleš? Síla cechu/prestiž přece není nic fyzického, co bys musel někam přenášet/teleportovat.
 

Svatej

Legenda
Dudasku, uvědomuješ si že se bavíme o hře a ne o realitě?
BTW: Nepamatuju si že by v oficiálním popisu hry bylo "simulátor skutečného světa" :D
 

dudasek

Znalec
jj.ale tak mělo by to mít logiku a ne jen v zájmu lehčího výpočtu sečíst jablka a hrušky dohromady...je to vlastně oboje ovoce,že?!myslím,že by to krapítek nabouralo štítování středu a o to nikdo z top cechů zřejmě stát nebude..
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
pokud například vezmu území Evropy a nebudu mít přístup přes Německo do Rakouska nedojdu,zboží tam nedostanu...proč tečou body z odříznutých oblastí?j
Body už jsem popisoval, na to transport nepotřebuješ. Je to nehmotné jako prestiž, sláva, respekt...Co se týče zboží, nějaká zásoba v daném území už je a z té nějakou dobu vyžiješ. Pokud bychom to brali tak, že Rakousko mám dobyté a ovládám ho, proč bych nemohl zboží produkovat přímo v něm? Stejně tak verbovat další obyvatele do armády... A proč bych případně nedostal do Rakouska další zboží ze základny? Nikdy si neslyšel o vzdušném zásobování? Vždyť takhle fungují výsadkáři... Pravda, tohle by neplatilo pro starší doby, nicméně to výše napsané ano. Takže to co navrhuješ ty, logický smysl nedává ani z reálného pohledu ;)
 

traktorista

Odborník
meleš ty.pokud například vezmu území Evropy a nebudu mít přístup přes Německo do Rakouska nedojdu,zboží tam nedostanu...proč tečou body z odříznutých oblastí?je to na palici...

Promiň, ale není to dobrý nápad. Je to hra a ne realita. V realitě by totiž vojsko mohlo napadené území vedoucí ke středu bránit, tady se můžeš jen dívat jak rychle to soupeř vezme, nemůžeš mu v tom ničím zabránit. Pokud bych chtěl aspoň chvíli držet třeba B1 a C1, znamenalo by to mít i 2x B2 , 2x C2, 2xB3 a 2xC3 - jedno zabrané a na druhém vlastní vlajku připravené hned zavřít pokud nepřítel bere sousední pole. Netvrdím, že to není možné, jen říkám, že pokud někdo obsadí většinu mapy, můžeš mu s minimem bojů všechno sebrat - což má k realitě hodně daleko.

Ne každý je Guderian aby se mu vzdávali statisíce vojáků i s kompletními tankovými divizemi zatímco on sám má pár zbytků a bez šancí na posily. A naopak, pěkný protipříklad je obklíčení Bastogne - tam germáni spotřebovávali čas, vojsko, tanky a zbytečně. Vázat velké síly nepřítele malým počtem jednotek - za to bych ve hře dával hodně bodů.
 

dudasek

Znalec
ani vzdušný převod zboží ve hře není..paragáni sice jsou,ale když je nevytáhneš ze shromaždiště do boje je nepošleš.jak už jsem psal výše nevěřím ve velkou podporu-současný stav i s chybami vyhovuje většině,ale trpí tím hra pro menší aktivní.
nevěřím,že v 17 ti porazíme cech s 80ti,popřípadě top 15,ale když nám okusují cokoli a nejsou schopní si ohlídat spojení se základnou je to pro nás jak boj s větrnými mlýny...sice nemají podporu základny,ale na body vyhrajou...
 

traktorista

Odborník
Tady se hned rojí několik otázek - proč byste měli porážet cech ktery je několikrát větší než váš? Proč by oni měli hlídat území které je jim v tuhle chvíli k ničemu? Proč neprizpusobite taktiku pravidlům a chceš pravidla přizpůsobovat vaší taktice?
 

dudasek

Znalec
i malej aktivní prcek porazí přerostlého obra-viz David vs. Goliáš.
území by nebylo k ničemu-bylo by klíčové-bez něj by plakali nad úbytkem BV...

pravidla bohužel nefungují správně.ale je vidět,že Češi umí najít slabinu a nese to ovoce
 
Nahoru