O Galatské věži

ladacert

Psavec
Galata na pate urovni je ti asi tak platna jako vetsina velkolepek na pate urovni.
Tak s tím úplně nesouhlasim zaujala mě její funkčnost útočím na dva hráče kteří ji měli oba na 5 lvl. Ze dvou rabovaní 2 zafungovalo a u druhého hráče ze 6 rabování 4 zafungovalo ikdyž možná poslední den si ji navýšil na 6 lvl ale i tak:D
 

weri85

Komentátor
Tak s tím úplně nesouhlasim zaujala mě její funkčnost útočím na dva hráče kteří ji měli oba na 5 lvl. Ze dvou rabovaní 2 zafungovalo a u druhého hráče ze 6 rabování 4 zafungovalo ikdyž možná poslední den si ji navýšil na 6 lvl ale i tak:D

Na dané úrovni je šance cca 1/4 na odražení rabování. Teď sice píšeš, že to zafungovalo na 6 z 8, ale když budeš mít větší vzorek pozorování, tak to ve výsledku těch 25% bude. Čím menší vzorek pozorování, tím větší výchylky. To je prostě statistika :)
 

ladacert

Psavec
Na dané úrovni je šance cca 1/4 na odražení rabování. Teď sice píšeš, že to zafungovalo na 6 z 8, ale když budeš mít větší vzorek pozorování, tak to ve výsledku těch 25% bude. Čím menší vzorek pozorování, tím větší výchylky. To je prostě statistika :)
Samozřejmě že je lepší mít větší lvl pro jistotu ale když vidim jak to funguje tak mi zase přijde zbytečné se do toho hrnout na desítek levlů ikdyž taky záleží na okolnostech.Co se týče statistiky na tu moc nehledím protože mi přijde že to jsou tak trochu INNO procenta a né skutečné procenta.Každá VB to má nastavený podle vývojařů a né podle procent v funkčnosti.Např: AO,kraken funguje dobře a když si to porovnám s himedži tak je na tom hůře s funkčností i přesto že má větší procenta.
 
Nemyslím že by se Inno snížilo k manipulaci s procenty. Zisky mají i tak, proč by si kazili reputaci. Spíše člověka trkne do očí neúspěch a to dobré přejde s mávnutím ruky, že to tak má být. Šance není rozložena v praxi symetricky, někdy se zadaří 2x po sobě a někdy je zas dlouhá prodleva.
Třeba včera kolega z cechu hlásil Himedži na lvl 6. Padlo mu 200+200 a to třetí bylo 20 myslím.
 

matesov

Turista
Tak zkušenost po několika dalších dnech této budovy = Gala věž je prostě na nic, kdo mě napadne ten mě vyrabuje, lituji všech fb, co jsem do ní dal a trocha zboží mě opravdu nevytrhne !!! Už jí zvedat nebudu, počkám týden a pokud nebude fungovat, tak jde z města, jen zabírá místo.
Kdyby budova dávala raději bonus útoku v obraně, to by mělo smysl, ale ta trocha zboží, co dá je směšná.
 

matesov

Turista
nechápu tvoje nářky
1, budova dává % šanci na zamezení vyrabování na několik útoků - každý kdo hraje déle než týden pochopí (nebo si zjistí) že obě čísla se budou s lvly zvedat
2, budova na lvlu 10 moc nefunguje?? a co jsi čekal jiného?? žádná s % budov na tak malém lvlu nefunguje pokaždý (galaxie, HH..) kdyby fungovala tak jaký by byl důvod jí stavět na vyšší úrovně nebo na druhou stranu kdyby k zastavení rabování stačilo pár lvlů 3x3 budovy - jaký smysl by měla obrana a spousta bonusů a budov.
3, hraješ od začátku ale ta budova ti přijde natolik drahá že jí nechceš lvlit na vyšší lvly?? probud se a zruš účet - neni to hra pro tebe.

kdyby dávala bonus do útoku obrany - souhlasim to by se hodilo více a jen z toho důvodu bych jí postavil i já.

stále zastávám názor že stavět tuhle budovu kvůli obraně je nesmysl - náklady jsou vyšší než kolik ušetří běžnému hráči za roky hry a surky staré několik dob? to už je na každém zvlášt - kdo je chce a nemá dráždany nebo podobné vb tak asi proč ne..

fungování je jasně napsané a pokud to nechápeš tak nemáš problém s věží ale češtinou - ale že jsi to ty tak ti to vysvětlim

dává X% šanci na ochranu u prvních X rabování - jasný popisek
nezabrání útoku na tvé město - ale na druhou stranu útok nespustí funkci věže
při rabování má šanci na zrušení - i když selže tak pokus mizí - šance byla ale nepovedlo se

nedělej z mne debi... chápe vše, budova nefunguje ve smyslu použitého pokusu !! Prostě nezabrání vyrabování = procenta na nízkých levelech jsou o ničem a počet pokusů je směšný a to se nebavím o počtu zboží !! Kdyby budova dávala raději bonus útoku v obraně, to by mělo smysl ?!

neboli, jak píšeš - při rabování má šanci na zrušení - i když selže tak pokus mizí - šance byla ale nepovedlo se - to je na tom to směšné = budova je k ničemu !!!
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
nedělej z mne debi... chápe vše, budova nefunguje ve smyslu použitého pokusu !! Prostě nezabrání vyrabování = procenta na nízkých levelech jsou o ničem a počet pokusů je směšný a to se nebavím o počtu zboží !! Kdyby budova dávala raději bonus útoku v obraně, to by mělo smysl ?!

neboli, jak píšeš - při rabování má šanci na zrušení - i když selže tak pokus mizí - šance byla ale nepovedlo se - to je na tom to směšné = budova je k ničemu !!!
Děláš ho ze sebe sám, tomu nikdo pomáhat nemusí... Počet pokusů je takový neutrální - pro brzké doby je jich málo (tam bylo hodně rabování), pro vysoké doby zase až moc (ve Virtuálu to na mě zkusí někdo tak 1x za týden). Souhlasím ale, že by jich mohlo bý o něco víc, když je VB cílena hlavně na hráče z brzkých dob (dle možnosti získání questu na plánky).

Bonus utoku v obraně by neměl smysl už vůbec. Obranu nemůžeš ovládat a ikdyby ti to dalo +50% do útoku, proti útočící armádě která může mít obranu třeba 350 % (klidně i víc/míň) je to jen kapka v moři která by ničemu nepomohla.

S těmy pokusy to máš jak u galaxie... Vybereš a dvojitý výběr ti to nedá... je kvůli tomu budova k ničemu? Samožřejmě, že není. Je to prostě šance která vyjít může, ale i nemusí. Stejný je to u jiných budov, eventů, osad, expe,...., všude kde máš procenta... Divím se, že jste si ještě nezvykli. Pokud by měla statistika sedět opravdu přesně, potřebuješ tisíce pokusů.
 

matesov

Turista
Ne, prostě normální uživatelé tu mohou říkat, budova je k ničenu, nefunguje, bonus zboží je pro mě na nic, ale jinak je budova super, protože to vývojář rozhodl--- Rabování je a bude ne férové a toto
Bonus utoku v obraně by neměl smysl už vůbec. Obranu nemůžeš ovládat a ikdyby ti to dalo +50% do útoku, proti útočící armádě která může mít obranu třeba 350 % (klidně i víc/míň) je to jen kapka v moři která by ničemu nepomohla.
Je slušný blábol !!! A proč ? To si přeber z reakcí o rabování = já nám bonus v obraně skoro 2000% Vyzkouším co se dá, ale přesto jsem poražen a to právě proto, že, útočník má tisíce procent v útoku a přesto, že já mám tisíce bonusu v obraně, v útoku v obraně není bonus žádoucí = obránce by vyhrál !!!
Než cpát body do budovy k ničemu (Gala Věž) tak je raději dám do Alcatrazu a podobně !!
Jinak končím tuto diskusi, jednak to nemá smysl a jednak nemám na toto čas !! é je to zbytečná energie !!!!!
 

matesov

Turista
A jen tak na pobavení, mám 1969% bonusu v obraně, útočník v )toku Hřebíkáře, bonus v útoku cca 999% , já mám v obraně vznášedlo (drtič nemá smyl) s bonusem těch 1996% a útočník mě porazí, kdy mu zůstane jedna jednotka, dám tedy bonus z krčmy + 30% + bonus štítu 30% (dohromady tedy + 60%), mám tedy 1999% obrany a útočník se stejnou jednotkou a stejným bonusem mě udělá lepe, než před tím, zůstane mu většina jednotek = směšné/nespravedlivé a do toho Gala věž, která sice zakročí, ale neúspěšně – prostě fraška

Nic nemá to smysl, pokud se nevyrovná útok v obraně, nemá cokoli se tu vymyslí !!!
Tím tu končím, jdu raději se psi ven to smyl má :)
 

DeletedUser

Host
*výsměch*
Spousta zkušených hráčů neustále křičí do éteru hlášku: "Nestavte Galatu, má to minimální nebo žádný smysl." Ne, hráči ji postaví a pak brečí, že jim to za ty body nestálo...
Všichni zkušení a pokročilí hráči neustále opakují: "Vykašlete se na obranu, v pokročilé hře to nemá smysl. Stačí si hlídat výběry." Opět ne, někteří hráči neuposlechnou a zase brečí.

Takoví hráči pak brečí na fóru i ve hře a fakt mě už nebaví to číst.
Takovým nepoučitelným hráčům se už fakt můžu jedině vysmát.
*výsměch*
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Tady bych brzdil s tou generalizací. Já se třeba mezi zkušený hráče počítám a křičím do éteru "Stavte Galatu, otravovat život rabovačům má smysl" ;)
Aspoň teda v množství v jakém se normálně rabuje a při dlouhodobém přístupu. :p
 

dudasek

Znalec
mám 24mega bodíků+Galatu na 6 lvl a soused s 60mega mě porazil a vyraboval(byla to naštěstí 5'výroba)..fňuk
aby to nebyl spam ta věž se mi líbí-moc jsem neutratil,ale nepovedlo se mi to zvednout se slevou...pár zboží mi to dá-tak mi nahradí jedny sáně.
 

d arvit

Odborník
já nevim, jsem asi úplně blbý ale pořád nemůžu pochopit, kde všichni berete, že postavení Galaty na malém lvlu (max lvl 10) vám poskytne 100% ochranu před vyrabovánim a po pár neodvrácených rabování jste velice překvapeni že to tak neni - nebo je tu někdo kdo už byl vyrabován stovky krát až tisíckrát, o všech si držel přesnou statistiku a na základě toho může tvrdit že věž prostě nefunguje??
 

dudasek

Znalec
d arvit:asi nechápeš mou ironii.nestavil jsem Galatu,aby mě chránila,mě se líbí design a pár zboží neurazí...
 

Dan 77

Veterán
Tak zkušenost po několika dalších dnech této budovy = Gala věž je prostě na nic, kdo mě napadne ten mě vyrabuje, lituji všech fb, co jsem do ní dal a trocha zboží mě opravdu nevytrhne !!! Už jí zvedat nebudu, počkám týden a pokud nebude fungovat, tak jde z města, jen zabírá místo.
Kdyby budova dávala raději bonus útoku v obraně, to by mělo smysl, ale ta trocha zboží, co dá je směšná.
Konečně jsi napsal něco rozumného, jinak píšeš dokola tytéž výkřiky.
A lepší než stavět budovy pro bonus 2000 % na obranu města je zaměřit se na včasný výběr produkce nebo občas aktivovat štít města, když víš, že ti bude produkce mnoho hodin stát, nebo se smířit s pár vyrabovanými budovami, které ti ale aspoň něco vyrábí na rozvoj města... A i když si necháš vyrabovat půlku budov ve městě (to se rovná snad měsíční neaktivitě v kuse), tak ta druhá půlka ti poskytne víc než budovy, co dávají 2000 % na obranu města a jinak na nic.
dám tedy bonus z krčmy + 30% + bonus štítu 30% (dohromady tedy + 60%), mám tedy 1999% obrany a útočník se stejnou jednotkou a stejným bonusem mě udělá lepe, než před tím, zůstane mu většina jednotek
Víš, že jednotky od Marsu dál mají schopnost zvanou Bystré oko (dříve nazývanou AR zaměřování)? Evidentně ne...
To je totiž to, co způsobuje rozptyl ve výsledku bitev za totožných podmínek - jestli máš víc proměněných šancí na dvojnásobný úder ty nebo nepřítel (šance 25 % v Planetkách dělá hodně velký rozptyl, od porážky po výhru beze ztrát). Toho by sis všimnul, pokud bojuješ 4. kole expedice nebo v CB při vysokém oslabení.
Navíc záleží i na vhodnosti terénu, na tom ale záleželo vždy a měl bys to vědět, i pokud jsi v Marsu a Planetkách teprve krátce a nekoukal jsi na schopnosti nových jednotek. Takže proč ti to vlastně vysvětlovat...

Tady bych brzdil s tou generalizací. Já se třeba mezi zkušený hráče počítám a křičím do éteru "Stavte Galatu, otravovat život rabovačům má smysl" ;)
Aspoň teda v množství v jakém se normálně rabuje a při dlouhodobém přístupu. :p
Co tak čtu, jsou asi 6 typů hráčů, kteří Galatu staví:
  1. Začátečníci, kterým se hodí a mají všeho nedostatek
  2. Hráči, kteří to ještě neumí hrát (takže mají taky všeho nedostatek)
  3. Hráči, kteří nepochopili rovnou, že jim ten bonus nepomůže
  4. Hráči, kteří ji staví kvůli zboží staršímu o 3 věky
  5. Hráči, kteří ji staví kvůli vzhledu (mně se třeba líbí vzhledově, to je asi jediný důvod, proč jsem krátce zvažoval ji postavit)
  6. Hráči, kteří ji staví, aby znepříjemnili jiným rabováním (třeba ty Lorde)
 

dudasek

Znalec
rabovali mě 2* co jí mám a jednou mě ochránila...ještě že zboží dostávám pravidelně a těch hotových výrob víc sklidím,než nechám nepřátelům...mě se líbí a velikostně se mi do města vejde,nechápu proč šílíte,když nepřítel něco ukradne:procenta jsou procenta!
 
Nahoru