[FORUM] Podvody nebývalých rozměrů ve FOE

Gugnir

Nováček
Dobrý den,
narazil jsem na velmi znepokojující informace ohledně podvodů ve FOE, cituji:
"Na mnoha forech a herních serverech (i mimo komunitu hráčů FOE) probíhá velká diskuse ohledně obrovských podvodů ve hře Forge of Empires. Tento podvod je založen na nekonečném protáčení opakujících se úkolů a důsledkem toho je potom nekonečný přísun surovin pro hráče, který tento systém provozuje, protože dává obrovskou surovinovou výhodu (především v CB a cvc) cechu, který tohoto hráče (podvodníka) ve svém středu má.
Existuje totiž prográmek (makro), které umožňuje spustit tuto nekonečnou smyčku. INNO zatím reagovalo pouze omezením opakujících se úkolů na 2000 denně (If you are planning to bring your Chateau to a high level, so you can do many RQs, be aware of the new restriction that Inno just introduced. Now you can only cancel up to 2000 quest per day. While that may sound like a lot, if you are planning to do just one or two types of all RQs per your age, you will end up with actually a small number of doable quests), což je i tak výsměch poctivým hráčům, kteří do této hry dávají reálné peníze.
Spousta hráčů proto uvažuje o ukončení hry, smazáním účtů, zveřejněním protestů v celosvětové herní komunitě, pokud nedostanou hráči - podvodníci úplný BAN na svoji postavu. Což by mělo jistě za následek odliv peněz pro vývoj této hry a neudělalo dobrou reklamu společnosti INNO.
Zajímá mně tedy, jako i další hráče ve světě, jak bude INNO toto závažné provinění proti pravidlům řešit a jestli budou postiženi nejen hráči úmyslně podvádějící za účelem neoprávněného zisku výhod pro sebe nebo i cechy, které toto chování kryly a měli tedy výhodu oproti ostatním cechům." Konec citátu.

(Převzato ze zahraničního herního fora)
 

DeletedUser

Host
Ze začátku jsem byl omezením také šokován, ale teď už jsem s tím celkem ok. Myslím, že podvodníkům se krásně přistřihla křidýlka a že hráčům, co celej den seděli u hry a furt dokola klikali RQ, ať už byli poctiví nebo exploitovali vysoký ChF, příležitost jít ven na vzduch jenom prospěje.

Samozřejmě se ale jedná o názor někoho, kdo už u hry netráví tolik času jako kdysi.

Mimochodem, zvolil jsi špatný prefix a radši se ani neptám, jaký byl tvůj záměr u počátečního příspěvku. Jestli jsi chtěl vést diskuzi, tak "Otázky na vedení" nejsou správná sekce. Jestli jsi se chtěl na něco zeptat, tak ti v příspěvku chybí otázka.
 

Gugnir

Nováček
Na forum prakticky nechodím, takže jsem příspěvek dal to této sekce, budu rád, když mně poradíš, kam to mělo být zařazeno.
Záměr je úplně jednoduchý. Dozvědět se, jak velký podvod to je, kolik hráčů za to dostalo BAN, co proti tomu INNO podniklo.
 

Svatej

Legenda
Na forum prakticky nechodím, takže jsem příspěvek dal to této sekce, budu rád, když mně poradíš, kam to mělo být zařazeno.
Diskuze obecně patří do https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?forums/krčma.15/
ovšem už nic nezakládej. ;) až půjde kolem moderátor, tak to třeba přesune.
Dozvědět se, jak velký podvod to je, kolik hráčů za to dostalo BAN, co proti tomu INNO podniklo.
Bohužel, tohle ti nikdo z inno týmu říct nejen nemůže, ale hlavně nesmí.
Pokud by veřejně řekli, jaké kroky proti tomu podnikají, bylo by mnohem snazší pro podvodníky učinit vlastní protikroky.
Inno z legálních důvodů nesmí sdělovat podrobnosti o trestech hráčů třetím stranám - proto se nedozvíš kolik hráčů za to bylo trestáno ani jaký trest dostaly.

NIcméně z hráčského hlediska, pokud někdo používá 24/7 makro pohybu myši, tak je to poměrně snadno zjistitelné - statisticky by měly být jedinci kteří provedou tisíce úkolů denně snadno viditelní a pak na ně akorát hodíš sledování pohybu myši v rozhraní hry. Pokud to bude vždy na pixel stejný, máš tu podvodníka. Stejným způsobem by šlo odhalit podvodníka i v CB nebo kdekoliv jinde. Otázkou je, zda to innogames vůbec hlídá. :rolleyes: Hádám že spíš ne.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
To video mě dostalo, doporučuji. Spor mezi hráči, co umí hrát rychle a jsou osočováni hráči, co takto hrát neumí, z podvádění. A skutečné podvádění pomocí maker, s kterým zase plno hráčů problém nemá.

Jako začátečník bych potřeboval třeba poradit, v čem je fígl při opakovaném dávání automatických bitev? Pravidelně nás v cechovních expedicích předjedou neskutečnou rychlostí jiné cechy, co mají za pár minutek vybojovánu snad I. až IV. obtížnost. Cechovní expedici pak mají vyhranou na dvě návštěvy. Přitom je omezený počet pokusů a další se dají dokupovat jen za medaile. Omračující. (Občas mi město někdo vyrabuje. Vždy je to někdo, kdo má 300% na armádě a je s ohledem na sílu v poměrně nízké době.)

Při každé bitvě přerovnávám jednotky, abych měl na protivníka výhodu. Poškozené vyřazuji a nahrazuji zdravými. Někdy je výhodnější ruční bitva, než automatická. Pokud bych chtěl protivníky válcovat automaticky bez rozmyslu, musím mít hodně bonusů pro útok a obranu. Je tedy finta třeba v 300% posílení armády? Pak mohu armádu hnát do 10 bitev za sebou bez ztráty jednotky, aniž se musím zdržovat jejím přerovnáním?

Pak, chvíli trvá, než získám v nové epoše-době ekonomickou a vojenskou sílu (poodemykat technologie, vybudovat budovy). Zdá se, že dřepět ve staré epoše, kde mám vše nadupané, je výhodnější, než se hnát do nové epochy. Takový kompromis, zda upřednostnit postup či vytěžování.

A zrovna ty bitvy. Stále mi uniká, k čemu by mi makro pomohlo? Na 10 automatických bitev za sebou, je zbytečné.
 

traktorista

Odborník
Nevím, nezažil jsem v CE hotovou expedici "za pár minutek" v celém cechu - a i souboje těch TOP trvají obyčejně do večera v úterý (protože práce/škola/cokoliv). Takže by mě zajímal cech, který ji má tak expresně hotovou (jedině pokud je to nějaká dvoumužná squadra, tak se to dá pochopit, ale klasický cech o 70 lidech sotva).
A jinak tedy pokud máš dostatek medailí díky Arc a vysoké bonusy pro útočnou armádu, dá se projít CE velmi rychle. I obtížnost v nižších dobách bez ztráty kytičky, pak to trochu houstne - ale i tak automat obvykle řeší všechno (pokud máš dost vojáčků z Alcatrazu).
 

Lord Org

Psavec
Přijde mi to jako bouře ve sklenici vody. Expresivní výrazy jako "obrovské podvody" a "nekonečný přísun zboží" jsou podle mě trochu mimo realitu, Jestli dobře počítám, tak je podle doby cca 7 opakovacích úkolů, z toho teoreticky automat zvládne tak asi jeden (utrať mince a zásoby), který jestli se dobře dívám na wiki v posledních dvou dobách ani není, ale teoreticky by mohl zvládnou vyjednávání (což by zas to zboží utrácelo). Tudíž by jich musel 6 přeskočit (lze max 2000/den), takže na zisk zboži zbývá nějakých 285 úkolů, z toho je na zboží pravděpodobnost cca 36 %, pak už zbývá jen zahrnout výši fronte. Nicméně nejsem matematik, nutně to nemusí být úplně pravda.
Další okolnost je, že hráč získá jen zboží ze své doby, aby to nějak efektivně pomohlo celému cechu, muselo by takových být víc, jeden dva to nevytrhnou. Při tom úplně stačí mít arc, fronte a pár dalších na lvl 100+ a zboží jak do pokladny cechu, tak do vlastní, je hromada.
Netvrdím, že to není možné, jen se zamýšlím nad tím, že ta výhoda nutně nemusí být tak "obrovská", a spíš mi to přijde jako klasické nářky jedinců, co za úspěchem jiných vidí automaticky podvod a ne hodiny u počítače ...
A k expedici - na C jsem ve vrcholném středověku a celou CE zvládnu úplně s přehledem za míň než hodinu, dělám to tak pravidelně, medailí je dost a nemám důvod to nějak protahovat, když už tam jsem, odbouchám to celé (bonus v útoku 96/96). Většina automat, v závěru pár vyjednávání. Takže to naprosto v klidu jde, v řádu minut asi ne, ale v desítkách minut určitě jo ;)
 

d arvit

Odborník
Jako začátečník bych potřeboval třeba poradit, v čem je fígl při opakovaném dávání automatických bitev? Pravidelně nás v cechovních expedicích předjedou neskutečnou rychlostí jiné cechy, co mají za pár minutek vybojovánu snad I. až IV. obtížnost. Cechovní expedici pak mají vyhranou na dvě návštěvy. Přitom je omezený počet pokusů a další se dají dokupovat jen za medaile. Omračující. (Občas mi město někdo vyrabuje. Vždy je to někdo, kdo má 300% na armádě a je s ohledem na sílu v poměrně nízké době.)

Při každé bitvě přerovnávám jednotky, abych měl na protivníka výhodu. Poškozené vyřazuji a nahrazuji zdravými. Někdy je výhodnější ruční bitva, než automatická. Pokud bych chtěl protivníky válcovat automaticky bez rozmyslu, musím mít hodně bonusů pro útok a obranu. Je tedy finta třeba v 300% posílení armády? Pak mohu armádu hnát do 10 bitev za sebou bez ztráty jednotky, aniž se musím zdržovat jejím přerovnáním?

Pak, chvíli trvá, než získám v nové epoše-době ekonomickou a vojenskou sílu (poodemykat technologie, vybudovat budovy). Zdá se, že dřepět ve staré epoše, kde mám vše nadupané, je výhodnější, než se hnát do nové epochy. Takový kompromis, zda upřednostnit postup či vytěžování.

A zrovna ty bitvy. Stále mi uniká, k čemu by mi makro pomohlo? Na 10 automatických bitev za sebou, je zbytečné.

v první řadě bych viděl problém v definici - obrovského přísunu surek, zajímalo by mě na jaké úrovni je pisatel a co si pod tim představuje.
věřim že je to jiná hodnota pro něj, jiná pro mě a jiná pro top farmáře
např. pro mě je obrovská hodnota 250 000 surek pravidelně každý měsíc a ještě musím zdůraznit že to je hodnota pouze obrovská ale ne nereálná..

z mé zkušenosti jde expedice dodělat za 15-20 minut komplet - když neberu ohled na nějaký ten milion medailí
i velké cechy můžou po troše cviku a ochoty udělat komplet expe (133,33% ) do 48h bez problému, = první den tam klidně bude těch 70-80% postup..

základ je určitě vysoký bonus útoku a obrany - znovu zopakuji že vysoký je pro každého a v každé době jiný, ale 300% bych viděl jako vysoký někde max ve středověku, postupně to narůstá a na venuši už je třeba 1000% přinejlepšim průměr (samozřejmě s adekvátní obranou)
dřepět ve staré epoše delší dobu je určitě špatné, v okamžiku kdy mám splněno, vyzkoumáno, dobito, našetřených pár tisíc surek a expe zvládám bojem na pohodu je nejvyšší čas se pohnout dál..
první výzkumy v nové době jsou za staré surky takže neni problém do výzkumu naházet pár tisíc FB z inv a přeskočit tak těžké začátky...
 
Naposledy upraveno:
Ahoj, tak makro je o něco lepši ale znám GMOUSE a taky to není úplně od věci... Jinak nejde tam rychlost a je to poměrně na houby :D Kdyby to šlo na rychlost bylo by to na CB dobré ale takto je to k ničemu :D
 
Nahoru