Diskuze o PvP Aréně

Chcu se zeptat na par věci ohledně te pvp areny všechny budou zavisle na globalním žebřičku
1 jak jsem se dival na ty odmeny sou vsechny stejne od 4 po 50 misto tak nevim proc sou rozdeleny do nekolika kolonek ?
2 jak probiha to nulovani nebo ubirani bodu v globalnim zebricku protoze jestli jsem to dobre pochopil tak staci kazdy tyden do toho zainvestovat medaile treba dokad nebude stat bod 1 mega popr i diamanty at si to clovek pojisti a udela si rezervu nad ostatnima a pak us muze skoro donekonecna brat odmeny s prvnich pozic s vynalozenim minima zdroju?
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
1) Odměny z truhel z umístění 4-50 jsou pro všechny stejné, jediný rozdíl je v počtu medailí které se rozdají za jednotlivá umístění, proto to rozdělení do několika skupin.
2) Na konci každé sezóny (půlnoc z neděle na pondělí času serveru) se všem odečte 10% z celkových bodů, popřípadě resetuje na hranici 3.000 bodů pokud hráč skončí s nižším skóre. Rezervy ve smyslu nastřádání dostatečného náskoku pro udržení se na předních pozicích prozatím mají svůj význam, ovšem postupem času začne hrát roli faktor těch 10% odečtených bodů (někde kolem hranice 700.000 bodů) kdy se opravdu bude rozhodovat o vítězi kdo za to utratí nejvíce medailí/diamantů, tedy neplatí že donekonečna mají jedni a ti samí hráči jistá prvenství.
 

Dan 77

Veterán
1) Odměny z truhel z umístění 4-50 jsou pro všechny stejné, jediný rozdíl je v počtu medailí které se rozdají za jednotlivá umístění, proto to rozdělení do několika skupin.
Množství medailí v truhle je dáno érou, ve které se hráč nachází.
Několik kolonek (truhel) s odměnou znamená, že za umístění je více odměn naráz (v každé truhle jsou šance na něco trochu jiného).
2) Na konci každé sezóny (půlnoc z neděle na pondělí času serveru) se všem odečte 10% z celkových bodů, popřípadě resetuje na hranici 3.000 bodů pokud hráč skončí s nižším skóre.
Přesně tak. To se týká jen globálního žebříčku. Žebříček éry a cechu se vynulují každé pondělí úplně, protože tam nejsou žádné odměny. Osobní žebříček (ligy) se vynulují první den v měsíci, tzn. každý měsíc je možné dokončit křišťálovou ligu.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Jelikož není nikde dostupná statistika pravděpodobnosti odměn za jednotlivé boje rozhodl jsem se to vzít do vlastních rukou a vyplnit tuto mezeru v přehlednosti evidencí odměn za 1.000 bojů, a ve spolupráci s PhoenixFenix nyní také dostupné na příslušné fandom wiki stránce.

3v1uxJB.png

pozn.: veškeré boje byly provedeny exkluzivně proti nejtěžšímu soupeři (3 hvězdy) a evidovány jsou jen výhry, tedy hodnoty níže jsou relevantní pouze pro tuto kategorii a nemusí odpovídat skutečnosti pro slabší soupeře nebo pro případ prohry kde mohou být jednotlivé šance rozdílné (nepotvrzeno)

Počet bojů: 1.000
Počet odměn: 194 ( ⇒ 5,1 bojů/odměna)
Procentní šance odměny: 19,4%
Souhrn odměn:
  • 50x 2 pokusy (25,8%)
  • 39x 10 bodů (20,1%)
  • 38x 5 jednotek (19,5%)
  • 30x 10% útok (15,5%)
  • 17x 20 zboží (8,7%)
  • 16x 10 zboží (8,2%)
  • 4x 20 diamantů (2%)
  • 0x 20% útok (N/A)
> Log z bojů <

Pár dodatků:
  • dá se předpokládat že šance na získání odměny je 20%, tedy stejně jako je tomu u jednotlivých předmětů z truhel s odměnami, a i ostatní předměty se pohybují kolem rozumných hodnot (například 10 bodů a 5 jednotek mají nejspíš stejnou pravděpodobnost)
  • je zde jedna odměna, 20% podpora útočníka, kterou jsem za celou dobu evidence nezaznamenal, a po dotazech hráčů jak v cechu tak některých z top pozic žebříčku se sešel konfliktní feedback - někteří tvrdící že ji také neobdrželi, další zase že ji dostali jak z výhry tak z prohry, ovšem už bez doložení důkazu, tedy se nedá s jistotkou potvrdit jak to ve skutečnosti je, ale data říkají že z výhry ji nelze získat, pokud ano tak veeelmi vzácně
  • pro zajímavost, v přepočtu na boj (za předpokladu že šance je 20% a se zaokrouhlením jednotlivých hodnot) může hráč očekávat následující:
    • 0,1 pokusů, 0,4 bodů, 0,2 jednotky, 0,03 10% útok flašky (neboli 24 obchodních mincí při směně na 2h u vetešníka), 0,5 zboží (kombinovaně) a 0,08 diamantů

Edit1: Upraveno na vzorek 500 bojů
Edit2: Upraveno na vzorek 1.000 bojů
 
Naposledy upraveno:

Gorwor

Dopisovatel
Že boje z PvP věže se nepřenáší do PvP arény je mi jasné - ale mám takový dojem, že boje v PvP aréně se nepřenášejí do PvP věže - a tím tedy ani do celkových bodů hry hráče - žebříčku pořadí hráčů na serveru. Je to tak, nebo se pletu?
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Proč by se nepočítaly? Vždyť ve výsledcích po bitvě je tabulka PvP věže éry i skóre které se následně přepočte na body do žebříčku. Klidně si to před a po bitvě ověř sám.

UgHx5Wo.png
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Zvláštní... u sebe na mobilu to mám přesně naopak, kdy je skóre za bitvu podezřele nafouklé, ale pořád se body a boje připočítávají stejně jako za kteroukoli jinou bitvu. Je možné že je to jen vizuální chyba a jinak se vše počítá tak jak má, pokud tedy ne tak je vážně něco špatně.

AWOkR1i.jpg
 

Gorwor

Dopisovatel
Zvláštní... u sebe na mobilu to mám přesně naopak, kdy je skóre za bitvu podezřele nafouklé, ale pořád se body a boje připočítávají stejně jako za kteroukoli jinou bitvu. Je možné že je to jen vizuální chyba a jinak se vše počítá tak jak má, pokud tedy ne tak je vážně něco špatně.

To je tedy POŘÁDNĚ nafouklé - kdyby to byla pravda, to by to v žebříčku lítalo
 

RTV4

Psavec
Je v pořádku, že v nejjednodušší bitvě mám někoho z doby vyšší než mám já namísto nižší?..
Jsem v pozdním středověku a dostal jsem někoho z koloniální doby, protože dávám automatické bitvy, tak jsem přišel o celou armádu zbytečné celkem... :confused::rolleyes:
7E80B4A6-8984-4B4D-A774-77D97E140224.jpeg
F0E0FBCC-A25F-4E8D-B96E-5AC950AD26BB.jpeg

Já vím, mohl jsem si to přečíst, ale toto se mi stalo poprvé za asi 500 bitev...

Kdyby někdo chtěl psát, že to byla nejtěžší bitva, tak ta by ubrala mnohem více bodů. (kvůli testů a ujištění jsem je obětoval. :D)
5D42A6C7-0B86-450B-90FA-4ED110010BA7.jpeg
 
Už někdo zjistil, jak funguje vyhledávání soupeřů? Nikde jsem se to nedočetl, ani na anglickém fóru a celkem by mě to zajímalo. Hlavně teda z důvodu, že se mi točí neustále asi 5 lidí. 1 stejný člověk permanentně už dva týdny v nejtěžším souboji, 5 lidi z mojí éry a z nižší éry taky tak 5-6 stejných lidí. Na to, že v mojí éře mi žebčříček ukazuje 177 lidí, přičemž momentálně má alespoň 112 nějaké body a v přátelích/cechu mám ve stejné éře jen 15 lidí, což ani nemusí mít všichni zapnutou arenu. Proč se mi teda z éry objevuje pořád těch 5 stejných lidí dokola? To je fakt na hlavu a hlavně nuda, pořád bojovat proti těm stejným.
 

RTV4

Psavec
Už někdo zjistil, jak funguje vyhledávání soupeřů? Nikde jsem se to nedočetl, ani na anglickém fóru a celkem by mě to zajímalo. Hlavně teda z důvodu, že se mi točí neustále asi 5 lidí. 1 stejný člověk permanentně už dva týdny v nejtěžším souboji, 5 lidi z mojí éry a z nižší éry taky tak 5-6 stejných lidí. Na to, že v mojí éře mi žebčříček ukazuje 177 lidí, přičemž momentálně má alespoň 112 nějaké body a v přátelích/cechu mám ve stejné éře jen 15 lidí, což ani nemusí mít všichni zapnutou arenu. Proč se mi teda z éry objevuje pořád těch 5 stejných lidí dokola? To je fakt na hlavu a hlavně nuda, pořád bojovat proti těm stejným.
U mě (pozdní středověk) je to přesně stejné, někdy mám až 5x stejného člověka za sebou. 676F40CB-855C-49DF-B768-45505D1E49CD.jpeg

Obnova obvykle nefunguje, dá mi to stejné lidí často.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Je v pořádku, že v nejjednodušší bitvě mám někoho z doby vyšší než mám já namísto nižší?
Nejspíš už to není relevantní, ale přece jen to sem přiložím - trochu jsem se poptal hráčů co se v tomto orientují a jen zapomněl se sem k tomu vrátit, jelikož žádného vyjádření od vývojářů nebo prostředníka jsme se nedočkali, není to definitivní odpověď, spíže jen hypotéza, ale je možné že v době přiřazení daného soupeře byl skutečně o éru níže, v tomto ten systém funguje tak jak má, co už ale neověřuje je změna a aktualizace při postupu éry, takže v momentě kdy přišlo na boj mezitím soupeř postoupil v éře a proto to překvapení, ale za slovo mě neberte.

Už někdo zjistil, jak funguje vyhledávání soupeřů?
Toto je stále šedá zóna co není jasně objasněna a těžko, zda vůbec, se dá určit jak to přesně funguje, ale z pozorování to vypadá že to bere v potaz umístění v globálním žebříčku PvP arény, tedy to přiřazuje soupeře v rozmezí dob relativně +- kolem tvého aktuálního umístění, jaké už to rozmezí je nikdo neví, proto ikdyž je možných soupeřů v rámci éry dostatek, tak to nezvolí jako soupeře někoho z relativně nižších nebo vyšších pozic; pokud žádný takový hráč není tak to zvolí jednoho z přednastavených NPC soupeřů.
 
Naposledy upraveno:
tedy to přiřazuje soupeře v rozmezí dob relativně +- kolem tvého aktuálního umístění, jaké už to rozmezí je nikdo neví, proto ikdyž je možných soupeřů v rámci éry dostatek, tak to nezvolí jako soupeře někoho z relativně nižších nebo vyšších pozic; pokud žádný takový hráč není tak to zvolí jednoho z přednastavených NPC soupeřů.

Jo, tak to by dávalo smysl. Když jsem teď koukal na ty lidi, tak je to rozmezí cca +-130 pozic, protože ten jeden, co mi furt sedí na nejtěžším soupeři je asi o 98 příček předemnou. Poslední z mojí éry je asi 130 příček zamnou. Jak jsou na tom soupeři z nejnižší obtížnosti, to už se mi dívat nechce. No každopádně je to pořád rozpětí jak kráva a ten omezený výběr pořád nedává smysl. Ale tak co taky čekat :D
 
Také přidám pár postřehů... Také se mi pořád dokola točí ti stejní soupeři. Éry jsou v pořádku. Myslím, že v tom hraje roli sousedství, protože většina (nebo možná všichni) střední soupeři mojí sousedé jsou. Až jako druhé je pořadí v PVP. Ve čtvrtek jsem skočil z budky do ledu. Jako lehkou soupeřku mám téměř pořád jednu a tu samou sousedku, která je o dobu níže. Takže nevím, jak často, ale určitě se to aktualizuje častěji než jednou za sezonu (týden). Ona mě ale má pořád jako těžkého soupeře, což je zajímavé, protože já od zavedení areny mám těžké soupeře NPC. Někdy dokonce u střední...
 

RTV4

Psavec
Nejspíš už to není relevantní, ale přece jen to sem přiložím - trochu jsem se poptal hráčů co se v tomto orientují a jen zapomněl se sem k tomu vrátit, jelikož žádného vyjádření od vývojářů nebo prostředníka jsme se nedočkali (typické), není to definitivní odpověď, spíže jen hypotéza, ale je možné že v době přiřazení daného soupeře byl skutečně o éru níže, v tomto ten systém funguje tak jak má, co už ale neověřuje je změna a aktualizace při postupu éry, takže v momentě kdy přišlo na boj mezitím soupeř postoupil v éře a proto to překvapení, ale za slovo mě neberte.
On to byl boj kterej jsem jel automaticky a ne na začátku, takže během těch 10ti vteřin pravděpodobně nezměnil éru, podle mě systém spíše "nenašel" nikoho z nižší doby.
Stále relativní to je, protože furt se mi to děje... :D
Toto je stále šedá zóna co není jasně objasněna a těžko, zda vůbec, se dá určit jak to přesně funguje, ale z pozorování to vypadá že to bere v potaz umístění v globálním žebříčku PvP arény, tedy to přiřazuje soupeře v rozmezí dob relativně +- kolem tvého aktuálního umístění, jaké už to rozmezí je nikdo neví, proto ikdyž je možných soupeřů v rámci éry dostatek, tak to nezvolí jako soupeře někoho z relativně nižších nebo vyšších pozic; pokud žádný takový hráč není tak to zvolí jednoho z přednastavených NPC soupeřů.
Právě že mě to tam dá někdy i někoho, kdo má 0 bodů a má v armádě 1 vojáka.
Také přidám pár postřehů... Také se mi pořád dokola točí ti stejní soupeři. Éry jsou v pořádku. Myslím, že v tom hraje roli sousedství, protože většina (nebo možná všichni) střední soupeři mojí sousedé jsou. Až jako druhé je pořadí v PVP. Ve čtvrtek jsem skočil z budky do ledu. Jako lehkou soupeřku mám téměř pořád jednu a tu samou sousedku, která je o dobu níže. Takže nevím, jak často, ale určitě se to aktualizuje častěji než jednou za sezonu (týden). Ona mě ale má pořád jako těžkého soupeře, což je zajímavé, protože já od zavedení areny mám těžké soupeře NPC. Někdy dokonce u střední...
Já myslel že to vybírá hráče tak, aby s tebou nebyli nijak spojeni, aby nebyli ani v přátelích, ani v cechu a ani v sousedství, a právě mě to tak dává hráče, ale také se mi točí jen asi 6 lidí dokola...
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Stále relativní to je, protože furt se mi to děje...
To že ti to přiřadí za lehkého soupeře (1 hvězdu) někoho, ať už skutečného nebo NPC, kdo není o éru níže? Dít by se to nemělo, pokud ovšem ano tak více než nahlášení jako chybu s dostatkem informací s tím neuděláš. Nikdy jsem se s ničím takovým u kteréhokoli soupeře nesetkal a ani nikde nepostřehl něco podobného.

Právě že mě to tam dá někdy i někoho, kdo má 0 bodů a má v armádě 1 vojáka.
To je dost možné, asi i závisí na tom jak si stojíš v žebříčku a v jaké éře jsi, předpokládám že v těch nižších moc aktivních hráčů nebude. Je tam zakomponované jisté měřítko aktivity, ale to se vztahuje pouze na zisk odměn, nikoli na existenci v žebříčku nebo ve skupině možných soupeřů, tedy dokud takový hráč bude mít nastavenou alespoň nějakou obranu bude tam stále figurovat.

Já myslel že to vybírá hráče tak, aby s tebou nebyli nijak spojeni
Za soupeře to nenabízí hráče z přátel a spolucechovníky, ale na souseda je možné narazit.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Je v pořádku, že v nejjednodušší bitvě mám někoho z doby vyšší než mám já namísto nižší?
Původně jsem tomu nechtěl uvěřit jelikož jsem na nic takového nenarazil, ale nyní když jsem to postřehl na vlastní oči se nestačím divit - nejen že je nejjednodušší soupeř namísto o éru níže výš, ale dokonce o dvě éry (na tomto světě jsem v Současnosti); a aby to nebylo málo tak samotný text okna PvP soupeřů se neshoduje s kontextovým oknem hráče (uvedena Postmoderní doba). Nebýt zvědavý že se mi tam objevil nový hráč a nerozklikl jej tak si toho ani nevšimnu, každopádně díky za upozornění, chybu předám.
IMG_20211001_103920.jpg
 
Nahoru