Diskuze k novinkám v Cechovních bitvách

NoVa

Moderátor

Člen týmu
V nadcházející sezóně cechovních bitev nás čeká hned několik novinek - zcela nová mapa i odměny spolu s žádanými prvky, těšíte se? Dejte nám vědět své dojmy.
 
No škoda mluvit. V odměnách mince a kladívka, to jsme FAKT potřebovali a 2x větší mapa... takže ze hry se stává regulerní práce... chápu, že pár závisláků na žebříčku ocení větší počet bojů/bodů, ale jinak je to fakt hnůj.... to je můj osobní názor po dvou "nových" sezónách z bety... žádná změna co se týče mechaniky CB a jen a pouze větší farma...

EDIT: Jediný bonus co to má je ten, že konečně bude vidět, kdo zavřel sektor...
 
Naposledy upraveno:

peepee77

Veterán
Nezlobte se, není to kritika vás, ale pokud ji předáte, bude to fajn.

Střídání map - dle mýho akorát pitomost která úplně rozhodí ten tak nějak opravenej systém rozhazování do skupin.

K tomu vylepšení výkonu CB avizovanýmu v oznámení aktualitace 1.219 - ještě aby ne když vlastně poběží 2 různý CB vedle sebe. Takže očekávám, že se to bude sekat ještě o něco víc než teď. Opravdu se na takový herní zážitek „těším“.

Jinak ty nový odměny nevypadají zle, úpravu značení i přidání info o sektorech chválím, to se hodí.
Obecně se ale čtvrtka spíš děsím, než že bych se těšil. Kdyby se INNO radši chvíli zaměřilo na řešení problémů který ve hře jsou, místo chrlení narychlo spíchnutýho obsahu, udělalo by líp. Takhle se ta hra fakt řítí po hlavě do p……ekla…
 
No škoda mluvit. V odměnách mince a kladívka, to jsme FAKT potřebovali a 2x větší mapa... takže ze hry se stává regulerní práce... chápu, že pár závisláků na žebříčku ocení větší počet bojů/bodů, ale jinak je to fakt hnůj.... to je můj osobní názor po dvou "nových" sezónách z bety... žádná změna co se týče mechaniky CB a jen a pouze větší farma...

EDIT: Jediný bonus co to má je ten, že konečně bude vidět, kdo zavřel sektor...

já bych akorát řekla, že nová mapa není 2x větší... když si ti to spočítáš, tak na staré mapě je (počítáno ze středu po patrech) 4+8+16+32 polí - 60 polí, takže nová mapa má akorát jiné rozložení... a teda o 1 pole navíc,
 

Freeler

Nováček
Mě by zajímalo, zda ty vylepšení (zobrazení počtu oblehů, hříšníka co zavřel pole atd.) budou jen u nové mapy, nebo i u té stávající. A za druhé, jestli se do počtu odehraných CB zpětně dopočtou i CB za ty dva předchozí roky (ale to bych chtěl asi moc).

Osobně se mi střídání map nelíbí, buď měla zůstat ta co je nebo ta nová. A jelikož jsem v cechu, co praktikuje mít dohodu na CB ob jedno kolo CB, tak jsem zvědav, kterou mapu zítra dostanem. Nové budovy určitě oživí města - to beru jako zpestření. Ale to střídání - podle mě v tom bude zmatek.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ano, nové prvky budou k dispozici také na dosavadní mapě. Co se týče počtu zaznamenaných účastí či výher cechu v jednotlivých ligách tak to vypadá že budou započteny jen takové za poslední ~2 měsíce a dále (pravděpodobně od doby kdy se na této funkci začalo pracovat), nejspíš nejsou nikde uloženy jednotlivé výsledky za uplynulé 2 roky. :confused: A hned zítra nás čeká zmíněná nová mapa.
 

dudasek

Znalec
od kdy se počítá přehled vyhraných,zúčastněných lig...minule jsme byli v platině a máme 0/0/0/0/0...ostatní 0/0/0/0/1...těšil jsem se,že uvidím třeba 1/2/1/12/5(něco podobného)-trocha mě to mrzí :(
 

Anti Bílý

Psavec
Ten magický počet je 4. Tedy měsíc zpět? V profilu cechu máš počet 1. míst v ligách a v info okénku počet účastí v ligách.

EDIT: jasně že ne měsíc zpět, jsem hlupák :))
 
já bych akorát řekla, že nová mapa není 2x větší... když si ti to spočítáš, tak na staré mapě je (počítáno ze středu po patrech) 4+8+16+32 polí - 60 polí, takže nová mapa má akorát jiné rozložení... a teda o 1 pole navíc,

Máš pravdu, akorát to klame velikostí. Sektorů je tam podobně. Každopádně je to pořád stejná nuda jako to byla a žádnou změnu v hratelnosti to nepřineslo. Aspoň díky za ten log a lepší finální budovu.
 
Já na 4k také ne... A vyšší rozlišení než 4k se nepoužívá obvykle. :D
4k je historicke muzeum :D foe myslí na soucasnost 8k a možna i vzdalenou budoucnost 16k :D
Jinak k novým bitvám je to pěkné spestření hry konečně budou dávat budovu co dává % to jistě mnoho hráču ocení.
Ale ty zásoby a mince jsou dobrý vtip. Co máme snima dělat když mame přebytečné miliardy a nevime co snima.
Měl bych ktomu menši doporučeni až budete dělat další doby začněte použivat konečně miliardové častky na výzkumy a možna tam přihodte i medaile :D
 

RTV4

Psavec
4k je historicke muzeum :D foe myslí na soucasnost 8k a možna i vzdalenou budoucnost 16k :D
Já bych řekl že nemají ani 4k monitor, když jejich úvodní stránka v 8k vypadá takto: https://ctrlv.cz/f1az :D
Jinak s 4kčkem jsem si všiml pár chyb, už nevím kde, ale chybělo mi někde pozadí (bylo jen do čtvrt obrazovky) a také expe mi s ním trošku zlobí (texty jsou posunuté) apod.

Takže Inno asi nemá na 4k monitory... asi si málo kupujeme dia. :D
 

dudasek

Znalec
furt je to stejná pohádka :cech ze severu plení jih a na severu má jen tábor...jako v reálu,když nebudeš mít zásobování budeš moc rád,že nechcípneš hlady,ale tady se vesele expanduje:zavedl bych pravidlo,že nepůjde zabírat další území,pokud nemáš spojení se základním táborem:bitvy by to zpestřilo,ale chápu,že cechy,které těží z chyb tvůrců to nenadchne :D

jasně nenadchlo_nikdo nemá ani odvahu to komentovat.....v reálu by to bez spojení nedopadlo dobře:němci se v Rusku ve II.světové válce taky nečapali,když měli lehké uniformy a došel benzín,nafta i munice...o jídle nemluvě....
 
Naposledy upraveno:

peepee77

Veterán
Nechápu co ti na tom vadí, kdy už všichni pochopíte, že tohle není reál, ale hra.
Beeee oni se na mapě moc roztahují
Beeee oni mají dohodu a nás k ní nepozvali
Beeee on mě vyplenil, to vám přijde vám jako normální krást?

Buď začněte hrát s kartama který máte - a jsou pro všechny stejný - nebo běžte hrát nějako farmářku na xichbůk
 

dudasek

Znalec
pípí7: špatně jsi mně pochopil:mně nevadí ,že se někdo roztahuje:je fajn mít kde bojovat:klidně měníme sektory i bez nějaké dohody..
poprvé jsme na té mapě byli v diamantu a byl to blázinec:přišel jsem z práce a koukám na náš tábor obklopený zámky...to je opravdu k naštvání nemoct si nikde bouchnout... :)

add karty:hraji s nimi,ale postěžovat si že jsou špatné mně zakazovat nemůžeš.
 

erza scarlet

Dopisovatel
Cechovní bitvy... chápu, proč vývojáři udělali něco takového. Cca 400 lidí si mastí ego a no-lifeři mají kde klikat a hnát se žebříčkem. Za mě bych zrušila možnost stavění více obléhacích táborů na jednom poli. K čemu to všechno je, když si cechy mezi sebou uzavřou dohody a pak si točí pole? Na jednom poli je působnost 7 obléhacích táborů a "palác" postaví leda tak nějaký chudák v nižším tieru? Dva cechy ovládnou celou mapu a zbytek udělá jedno upocené pole? Protože generování soupeřů vůbec neodpovídá síle a možnostem?
  • zrušila bych možnost stavět stejné budovy na jednom poli
  • zvýšila náklady na stavbu obléhacího táboru
  • snížila výskyt polí se 3 sloty a rozložila to tak, aby ty sloty byly vzácnější a pole 1/2/3 byly pěkně prostřídané
Tak, a teď doufám, že mě pořádně zhejtíte. Prosím nejlepé o argumenty, jako: "tak si najdi lepší cech" nebo "to je tvoje volba, že na tom nesedíš pořád" a podobné nesmysly
 

d arvit

Odborník
tak já jdu :cool:
proto máš rozdělené bojiště na různé úrovně, když nestačíš na jedný můžeš jít dolu.
pole si rozdělí i více než 2 cechy - stačí jen mít kvalifikaci s nimi hrát.
zvýšení ceny obléhacího táboru nebo zmenšení počtu věží či 1 druh budovy na jedno pole - nic z toho nebude mít vliv na tyto cechy, ale velký vliv na ostatní.

zapomínáš na jeden detail - jsou to cechové války, ne války jednotlivců a at chceš nebo nechceš, krásně ukazují, jak jsou různé cechy schopné jako celek (komunikace, spolupráce, zdroje, čas, velení, diplomacie, aktivita, možnosti atd..) a z tohoto hlediska fungují cb dobře, za mě mnohem lépe než cvc které podle kterého se hodnotí cechy v žebříčku.

za mě je hezké že cechy které fungují po všech stránkách jsou nějakým způsobem odměněny něčím na co ostatní nemůžou dosáhnout a z čeho maji zároveň prospěch všichni jeho členové.

za mě jediná věc co si zaslouží výtku je systém postupu do vyšších lig - díky tomu se do nejvyšší ligy podívá i někdo kdo tam prostě nemá co dělat a potom doslova jenom trpí.
 

Trosman

Dopisovatel
furt je to stejná pohádka :cech ze severu plení jih a na severu má jen tábor...jako v reálu,když nebudeš mít zásobování budeš moc rád,že nechcípneš hlady,ale tady se vesele expanduje:zavedl bych pravidlo,že nepůjde zabírat další území,pokud nemáš spojení se základním táborem:bitvy by to zpestřilo,ale chápu,že cechy,které těží z chyb tvůrců to nenadchne :D

jasně nenadchlo_nikdo nemá ani odvahu to komentovat.....v reálu by to bez spojení nedopadlo dobře:němci se v Rusku ve II.světové válce taky nečapali,když měli lehké uniformy a došel benzín,nafta i munice...o jídle nemluvě....

Tento návrh se mi líbí a taky jsem si řikal, proč to tak neni? Hodně by to spestřilo hru, kdyby musel mít cech všechny území spojeny se základnou. Sice by to mohlo hodně naštvat někoho, ale alespoň by sektory na okraji začaly mít smysl, protože teď mají smysl tak maximálně na to, aby si tam člověk získal nějaké ty odměny.
 
Nahoru