Kde se vzalo 140 přátel bez omezení?

Borat

Člen
Ahoj. Najednou mi ve všech světech padl limit na 80 přátel. Nikde nevidím nějakou změnu FoE, která by to přinesla. Hradní systém, či nějaká aktualizace, či jsem dosáhl nějaké úrovně? Nevíte kde se to vzalo a kdy změna nastala? (Třeba je to nějaká starší změna a teprve jsem se probudil...?)

Za mě je to k vzteku. Rok tady řeším, že když mám vybrat za den 2500 stříbrňáků nebo dát 45 krčem, je to s 80 lenivými přáteli neřešitelný úkol. Nyní jsem na 120 přátelích a krčmu vyberu za den několikrát. Denní úkoly se plní raz dva. Proč to nešlo před tím?

Přátele teď postupně nabírám a na žádný limit jsem zatím nenarazil. Jen předpokládám, že nový limit je 140. Dříve mi to hlásilo, že nemohu zasílat žádosti o přátelství, jak mám 80 přátel. Nyní mám tak po 120 přátelích a žádosti v klidu odesílám. Jen občas narazím na hráče, kdy mi to hlásí, že žádost nebyla odeslána, protože má hráč plný počet přátel. (To je co? Třeba 140 je strop jak na odeslání, tak na příjem žádosti?) Padl limit na 80 přátel globálně ve FoE nebo jsou tímto limitem dušeni třeba začínající hráči, aby jim hraní záměrně nešlo? Netušíte někdo?

A jedna rada zdarma. Konečně jsem objevil puntík aktivity u přítele. Najedete v liště na přítele, otevře se okno s informací a první řádek je aktivita hráče. Zelená - aktivní hráč. Žlutá - málo aktivní hráč. Červená - mrtvolka, co 7 dní nehraje. Měl jsem pocit, že živím plno pasivních přátel bez užitku. Dělal jsem si papírové seznamy a vyhodnocoval aktivity hráčů... Pěkná hloupost. Stačí projet informace o hráčích a červené hráče vyhazovat. Měl jsem mezi přáteli tak 30 mrtvých přátel. Udělal jsem čistku a aktivita skutečně aktivních přátel je poznat. Krčma plná, budovy zhodnocené jedna radost.

Druhá rada zdarma. Nemám moc čas, každý den zhodnotit všechny přátele na liště. V Historii událostí máte informaci o návštěvě krčmy a o zhodnocení budovy a u toho je tlačítko, kde můžete podporu přátelům oplatit. Je to dokonce rychlejší kliknutí, než na liště a oplácet přízeň je slušnost. Navíc to utužuje vztahy mezi aktivními přáteli. Klikám teď primárně "Pomoc" a "Navštívit krčmu" v Historii událostí. A myslím, že je to skutečně dobré. (Snad jen, není poznat, zda jde o přítele či souseda. Oplácíte tak patrně i sousedům. Což je možná finta proti plenění. Jak si sousedy zavážete pomocí, nemůžete je 24 hodin zmasakrovat a vyrabovat.) :D
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Nikde nevidím nějakou změnu FoE, která by to přinesla. Hradní systém, či nějaká aktualizace, či jsem dosáhl nějaké úrovně? Nevíte kde se to vzalo a kdy změna nastala? (Třeba je to nějaká starší změna a teprve jsem se probudil...?)
Byla to aktualizace ZDE

Konečně jsem objevil puntík aktivity u přítele.
Tak to gratuluji. Aktualizace kde to bylo zavedeno je ZDE.

Doporučovala bych ti více sledovat forum :)


V Historii událostí máte informaci o návštěvě krčmy a o zhodnocení budovy a u toho je tlačítko, kde můžete podporu přátelům oplatit. Je to dokonce rychlejší kliknutí
Tímto způsobem to už dlouho dělá snad většina hráčů :)
 

Borat

Člen
"Černý pátek" 21. července 2021. No díky. Na trhu se stalo zboží nepřehledné a je třeba od té doby rolovat a rolovat. Škubal jsem si vlasy nad tou hloupostí pro hlupáky. Pak to dorazily ty probarvené armádní ikonky... Hlouposti "aktualizace" tedy raději nečtu, asi bych měl začít. A ono také padlo 80 přátel? No to mě podrž. :rolleyes:

Co dělá "většina hráčů ve FoE" je zcela irelevantní a subjektivní dojem. Že by mi v srpnu pršely žádosti o přátelství jsem si tedy nevšiml a na 80 přátelích dřepím až do listopadu 2021, aniž tuším, že zbytečně? (a. Schválně jsem prohledal fórum. Všude jen lamentování nad limitem 80 přátel. Že by tady někdo debatoval 140 přátel nikde nevidím.) (b. Rabuji sousedy. Nejraději mám fabriky na zboží. Snad "většina hráčů" tady staví továrny, aniž má na ně suroviny a vyrábí jen 1/5 zboží. To při rabování takové fabriky fakt zamrzí. Něco jako "kolektivní mozek většiny hráčů" se tady pohybuje na úrovni mentální retardace. Aneb, vysvětlovat "polopatě" je třeba.) :D

Tak snad, velký úlek. Co je to ta změna nabízení cechů? Co je to pasivní cech, který se dál někde nenabízí? Nevšiml jsem si, že by mi FoE cechy někdy někde nabízel... A teď to ani dělat u některých cechů nebude? U jakých? Asi bych ty blbosti "aktualizace" fakt neměl číst. Jen to jednoho vytočí. :D Mám cech v každém světě. Dotlačil jsem je na vrchol žebříčku. Marně vyhlížím další aktivní spoluhráče. Nikde nikdo. Ano, nyní provozuji "pasivní cechy" (tedy, netuším, co to znamená), protože jsou cechovní bitvy na jednoho ekonomický záhul. Bez aktivních spoluhráčů nemá cech smysl. Tak teď mi FoE oznámil, ať si trhnu, můj cech bude navždy bez spoluhráčů? To mi přijde jako výborná pomoc, něco "nepochopitelného" zaříznout a patrně začít nahánět protekcí nové hráče do chřtánu etablovaných hráčů. :D
 

Borat

Člen
Ehm, omlouvám se sám sobě, že jsem, já geniální, snad ve FoE někdy dělal hlouposti. Do léta 2021 byly očividně papírové seznamy přátel a vyhodnocování, zda nejde o mrtvolky, jedinou možností, jak svých 80 přátel pročistit a aktivitu přátel trochu nakopnout. :)
 

dudasek

Znalec
hráči staví sklady na výrobu zboží?...v sou + snad jen ,když jim chybí zboží nízkých dob,neboť zboží padá z CE,CB,eventových budov a plněním opakovacích úkolů...
 

Borat

Člen
Hráči staví sklady na výrobu zboží?
Njn. Já ano. Už jsem byl pokárán, že profík FoE továrny na zboží nestaví. Spoléhá na eventové a velkolepé budovy. Zatím mi farma továren a trh přijde jako větší jistota. (Jel jsem CB a zboží jen hořelo. Na to by eventové budovy nestačily.)
 

Klogg

Komentátor
Njn. Já ano. Už jsem byl pokárán, že profík FoE továrny na zboží nestaví. Spoléhá na eventové a velkolepé budovy. Zatím mi farma továren a trh přijde jako větší jistota. (Jel jsem CB a zboží jen hořelo. Na to by eventové budovy nestačily.)
na zboží ti stačí CB, Hrad Himedži, popř Vesmírný transporter a Frontenac. To ti musí pokrýt vše a ještě zbyde. :)
 

d arvit

Odborník
Jsem v Průmyslovém věku. Mám Alexandrijce, Frontenac a plno EB v plné úrovni. EB řeším spíš armádu, než zboží. Farma továren to jistí. Podle mě to věku odpovídá. ;)
je možné že tomu tvoje výroba surek odpovídá (nevim, za mě spíš ne, ale já jsem v průmyslu byl před hodně dlouhou dobou) ale co každopádně můžeš změnit je druhá strana - výdej surek.
(Jel jsem CB a zboží jen hořelo.)
když vyjednávat tak jen prvních pár na začátku než se postaví věže - jinak bez vyjednávání, dělat to stabilně dlouhodobě tak to neutáhnout ani staří hráči, proto se to nedělá ;)
 

Borat

Člen
Zajímavá informace, tady je přehled jak vyrábět zboží.

A když armáda. Stále zapomínáme na Osady. Koukám dotočit Egypt, Vikingy aj. Armádu mám teď na cca 250 % (v CB jsem jel tak na 120 %). Hodně přidávají EB. Ale dalším řešením jsou armádní VB třeba na úrovni 80?
 

d arvit

Odborník
lvl 80 u většiny VB je dnes standart který každý myslí když se tu baví o VB (nebo alespoň něco podobného té cifře)

proč čerpáš z téhle wikiny??
abych to trochu přirovnal - když najdeš starou knížku kde se popisuje jak svítit svíčkou tak si taky doma nezapálíš svíčku a potom se budeš divit že ostatnim stačí jedna žárovka/ledka ale tobě jedna svíčka tu místnost neosvětlí..
jsou informace, jsou neaktuální informace a jsou prastaré informace..
 

Borat

Člen
lvl 80 u většiny VB je dnes standart
Mám přátele s miliony bodů. Jejich VB rozhodně ještě nejsou na lvl 80. Jen pár budov. Jsou za tím měsíce a roky zvelebování. Jaký standard a jaký každý?

Tady někde uvádím Wiki? Ta česká je prostě v češtině. Výhoda. Navíc, fanouškovská Wiki se špatně hledá, standardní se nabízí ve hře a patrně sem zajde každý začátečník. A varování nikde. ;)
 

d arvit

Odborník
Mám přátele s miliony bodů. Jejich VB rozhodně ještě nejsou na lvl 80. Jen pár budov. Jsou za tím měsíce a roky zvelebování. Jaký standard a jaký každý?

1, body v žebříčku nejde brát ani jako velmi hrubý odhad kvalit hráče, jediné co ukazují je jak moc hráč bojuje (a na to stačí počet bojů vedle)

2, pár milionů bodů je opravdu začátečník, tohle množství jde nahrát za pár měsíců po začátku hry, po roce už je normální mít desítky milionů.

stejně tak je dnes naprostý standart nához 1,9 (před lety to byl tahoun lidí do cechu a ještě déle v minulosti jen sen pro vyvolené) dokonce v top cechách je možnost náhozu 1,95 (i když s nějakou podmínkou)

ale abych se vyjádřil jasně, netvrdím že každý kdo má víc než pár milionů bude mít všechny VB na 80+, ale to že by se o to měl snažit (samozřejmě vybírat ty VB u kterých to má smysl). Znova zdůraznim jednu věc - když se tu někdo baví o VB tak mluví o její aplikaci kolem lvl 80, postavit danou VB na lvl 10 a potom se divit že neposkytuje to co někdo řikal je prostě vzájemné nepochopení. ale to je určitě jasný každému kdo postavil jednu VB na 80 a všímal si jak u ní rostou bonusy a srovnal to s její výkoností na lvl 10
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
po roce už je normální mít desítky milionů
V tom případě to balím a odcházím. Dík za rady. Jsem tady od jara 2020, jsem na 2 mil., v Průmyslovém věku... Někde jsem udělal chybu. Počítám, že jsem neměl klikat na reklamu "FoE". :cool:

Desítky milionů, řada vytuněných VB z Budoucnosti - Virtuální budoucnosti, pouhý rok, vážně? ;)
 

Budik

Dopisovatel
V tom případě to balím a odcházím. Dík za rady. Jsem tady od jara 2020, jsem na 2 mil., v Průmyslovém věku... Někde jsem udělal chybu. Počítám, že jsem neměl klikat na reklamu "FoE". :cool:

Desítky milionů, řada vytuněných VB z Budoucnosti - Virtuální budoucnosti, pouhý rok, vážně? ;)

Hraju to cca rok a kousek - virtualni budoucnost. Arc, Alcatraz, Chateu na lvl 80. Zeus, Casska, Castel (utocna trojka) na 60 lvl. A jede se uplne jinak.


Z wiki fakt nejde vychazet - je to strategie a bez nahozu 1.9 bych to hral mnohem dyl. :cool:
 

d arvit

Odborník
V tom případě to balím a odcházím. Dík za rady. Jsem tady od jara 2020, jsem na 2 mil., v Průmyslovém věku... Někde jsem udělal chybu. Počítám, že jsem neměl klikat na reklamu "FoE". :cool:

Desítky milionů, řada vytuněných VB z Budoucnosti - Virtuální budoucnosti, pouhý rok, vážně? ;)

můj názor už zazněl, nechám na ostatních at se k tomu vyjádří pokud chtěji

Jak vidíš, řeším teď Château Frontenac a diamanty. S chatem a komunikací v cechu i mimo nemám dobré zkušenosti. (Naposledy jsem dostal sodu za přehazování druhých na VB. V cechu bylo zase ticho po pěšině... Takovou "komunikaci" ve FoE moc nemusím.) O vstřícnosti zkušenějších hráčů si dělám obrázek zde. Reklama na zavedený cech to moc není... :) Jak tak rabuji druhé, ve FoE se nezkušeně plácá každý druhý... A pak odejde.

Jako naprostý začátečník jsem své 3 cechy dostal na cca 200. pořadí a 30. úroveň. (Náhodní spoluhráči odpadli.) FoE mi úkoly cech vnutil, tak jsem ho založil. O tom, že je lépe naskočit do zavedeného cechu, nikde ani slovo. Nyní tuním ekonomiku na CB. Přece to nevzdám.

Na Arc myslím. Suroviny nemám. Mohu ho ale celý koupit za diamanty, to by mi přišlo korektní. Pracuji na farmě na diamanty. Aspoň vím o příhozech 1,9. Teče mi tolik FP, že si takový příhoz mohu dovolit i bez Arcu. Jen je fakt, že je tady plno hráčů, co jsou za mnou pozadu, ale Arc už mají. Budiž jim přáno. Mantra FoE to ale není. ;)

NENE :p :oops::oops::oops:;);):eek::eek::eek::D:D:D:oops::oops::oops:

schválně jsem se podíval na jaké úrovni ,,kvality" jsou cechy kolem 200 místa a min. 80% z nich má úroveň 40+ a kolem 5ti členů (můj odhad je že z těch 5ti jsou ve většině případů min. 4 mrtvoly)

+ další detail který asi netušíš - každá další úroveň je dražší než předchozí a zároveň je mezi nimi větší rozdíl než mezi předchozími úrovněmi, což znamená...??
ano, náklady na jeden lvl v druhé půlce rozsahu úrovní (50-100) jsou větší než součet všech nákladů v první půlce (0-50) - zjednodušeně řečeno.
a co z toho vyplívá??
to že tvých 30 úrovní neni 3/10 celkových nákladů (nemáš hotovou skoro 1/3) ale 1/94 požadovaného množství.
a co znamená mít 1/94 postupu?? nevim, začátečník je proti tobě asi veterán..

jsem prostě zvědavý, tak jsem se podíval kolik je 30 úroveň ze 100 z pohledu nákladů
náklady 0-30 - 2,5M
náklady 0-100 - 235M
=
jsi na 1/94 - gratuluji :cool:

pro představu
0-50 - 16,4M
0-55 - 23,5M =1/10
0-76 - 80,5M = 1/3

až budeš na 75lvl můžeš si říct že máš 1/3 a na 76lvl už jsi za 1/3 nákladů ;)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru