Studánky v eventech

Zdravím všechny,
rád bych se zeptal, proč už nejsou v eventech, v denních odměnách Studánky přání... Nedávno jsem začal studánkový svět a koukám, že zabere fakt dlouho, než se z něj něco vyklube...
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Mno... řekla bych že je to právě proto, že spousta hráčů si vytváří "diamantové farmy". Vývojáři si toho (po několika letech) všimli a začali studánky omezovat :)
 

DeletedUser

Host
Klasika... vývojáři se v něčem seknou a místo toho, aby přišli s konstruktivním řešením, tak si to vybijou na nováčcích :D
 

DeletedUser

Host
Ještě by mohli snížit procenta. :-D
Jasné no... kdyby ti snížili bonus Arcu na polovic, tak bys taky začl trávit čas jinak než hraním FoE. Jednodušší by bylo pozvolné snižování ceny diamantů. Zvýšíš počet diamantů při nákupu a zvýšíš ceny eventových měn. Když se to udělá dobře, nikdo si toho nevšimne. A když jo, tak to svedeš na inflaci :D

Bohužel Inno žije v LSD dimenzi, proto volí cestu největšího odporu. Change my mind.
 
Tak ono se o omezeni DIA ze studanek uvazuje, a kdyz tam nastavi mensi procenta, tak si toho ani nikdo nevsimne hned.
Dokonce byly hlasy pro odstraneni DIA ze studanek.:) No jo, eurace utikaji.:)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Tak ono se o omezeni DIA ze studanek uvazuje; Dokonce byly hlasy pro odstraneni DIA ze studanek.
Mám vcelku přehled o všeobecném dění okolo hry i několik kontaktů z dalších komunit, ale nikdy jsem nikde nepostřehl podobné úvahy nebo záměry až doposud právě zde. Můžeš se s námi, prosím, podělit o to odkud máš tuto informaci? :)
 

Kayro

Znalec
Mno... řekla bych že je to právě proto, že spousta hráčů si vytváří "diamantové farmy". Vývojáři si toho (po několika letech) všimli a začali studánky omezovat :)
Přesně, netrvalo to ani deset let a prisli na to ze diamanty ze studanek a spolecne diamanty pro vsechny svety byla hloupost. Nicmene chram na +- 100lvl a fontany mladi a jejich zmenseni to řeší.
 
Tak ono se o omezeni DIA ze studanek uvazuje, a kdyz tam nastavi mensi procenta, tak si toho ani nikdo nevsimne hned.
Dokonce byly hlasy pro odstraneni DIA ze studanek.:) No jo, eurace utikaji.:)
No zrusit to moc nemužou to by skoro mohli sloučit servery podstatna čast hraču hraje dalši servery hlavně kvuli možnosti obstarani diamantů.
Jen tak bokem počitali jste někdo kolik se da nacpat studanek do města pro dosažení maximalního potencialu:) ?
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Jen tak bokem počitali jste někdo kolik se da nacpat studanek do města pro dosažení maximalního potencialu:) ?
Počítali. :) Záleží však co se myslí tím maximálním potenciálem, pokud veškerá dostupná plocha města, to znamená éra Jupiteru, koupená všechna rozšíření (mapa, výzkum, za medaile, diamanty a všechna 3 z Hradního systému), tak se za předpokladu že ve městě budou jen radnice, cesty a zmenšené studánky/fontány dá umístit zhruba ~530, což by v průměru vydalo nějakých 265 diamantů/den; pokud pomineme prémiová rozšíření a ty tři z Hradu (jelikož farmy jsou od toho aby je produkovaly, nikoli aby je spotřebovaly, a ta z Hradu jsou nereálná pro obyčejné hráče), tak počítáme o 65 rozšíření menší plochu, což by nás ochudilo o nějakých ~148 studánek a vešlo by se jich tak pouze ~382. Jenže převážná většina farem nemá pouze studánky, radnici a cesty, k tomu by se měly započítat bojové velkolepky, arc, frontenac, budovy událostí či cokoli jiného, tady už se obtížněji odhaduje jelikož je to individuální, ale skromný odhad mé maličkosti v takovém případě by mohl být někde kolem ~200 studánek. :) Můžeš si udělat obrázek o tom jak zhruba takový maximální potenciál vypadá na spodku návodu co máme tady na fóru.
 
Tak to mam před sebou ještě dlouhou cestu alespon že vim že to nejak musí jit i když už mam problemy to tam nacpat.
Skromný odhad už mam překonany ale do max potencialu je ještě daleka cesta :)
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Počítali. :) Záleží však co se myslí tím maximálním potenciálem, pokud veškerá dostupná plocha města, to znamená éra Jupiteru, koupená všechna rozšíření (mapa, výzkum, za medaile, diamanty a všechna 3 z Hradního systému), tak se za předpokladu že ve městě budou jen radnice, cesty a zmenšené studánky/fontány dá umístit zhruba ~530, což by v průměru vydalo nějakých 265 diamantů/den; pokud pomineme prémiová rozšíření a ty tři z Hradu (jelikož farmy jsou od toho aby je produkovaly, nikoli aby je spotřebovaly, a ta z Hradu jsou nereálná pro obyčejné hráče), tak počítáme o 65 rozšíření menší plochu, což by nás ochudilo o nějakých ~148 studánek a vešlo by se jich tak pouze ~382. Jenže převážná většina farem nemá pouze studánky, radnici a cesty, k tomu by se měly započítat bojové velkolepky, arc, frontenac, budovy událostí či cokoli jiného, tady už se obtížněji odhaduje jelikož je to individuální, ale skromný odhad mé maličkosti v takovém případě by mohl být někde kolem ~200 studánek. :) Můžeš si udělat obrázek o tom jak zhruba takový maximální potenciál vypadá na spodku návodu co máme tady na fóru.
zajímavé téma.
když vezmu +-530 studánek jako strop (nebudu zjištovat jestli to je pravda nebo ne) těch 65 rozšíření jsou 3 za hrad a 62 za diamanty?? to už máme 62 rozšíření za dia?? - tady bych ale nebyl tak přísný a klidně si rozšíření za dia koupil, zejména první jsou skutečně levné (sám mám na farmě koupený za 200 a 400 a do budoucna plánuji i ta za 600)

souhlasim s rozdělením farmy na ultra farmu a fungující účet s velkým množstvím dia produkčních budov (studánky,fontány, hnízda).
v prvním případě bych viděl ,,lehce" když nebudu brát v potaz obtížnost získání budov, získatelné číslo 250, v druhém případě 200..
(mě zatim vyhovuje první zůsob a data mi ukazují 60% plochy zabírajícími diamantovými budovami.. - lehce by to šlo navýšit na 70%, při +80% už se dostáváme do kategorie ultra farmy bez infrastruktury nutné pro fungování v cechu nebo podporu expedice..)

ale každopádně v obou bych jako nutnost viděl galaxii s když už ne 70% bonusem tak alespoň 50-60%

dále je i při tvorbě ultra farmy brát v úvahu že při získávání z eventů je nutná nějaká infrastruktura na plnění úkolů, případně při získávání fontán z expedic (% k útoku nebo zdroj surek na vyjednávání)
dále určitě nepodcenit samotnou expedici jako zdroj diamantů, často dá víc dia než malá farma...
 
zajímavé téma.
když vezmu +-530 studánek jako strop (nebudu zjištovat jestli to je pravda nebo ne) těch 65 rozšíření jsou 3 za hrad a 62 za diamanty?? to už máme 62 rozšíření za dia?? - tady bych ale nebyl tak přísný a klidně si rozšíření za dia koupil, zejména první jsou skutečně levné (sám mám na farmě koupený za 200 a 400 a do budoucna plánuji i ta za 600)

souhlasim s rozdělením farmy na ultra farmu a fungující účet s velkým množstvím dia produkčních budov (studánky,fontány, hnízda).
v prvním případě bych viděl ,,lehce" když nebudu brát v potaz obtížnost získání budov, získatelné číslo 250, v druhém případě 200..
(mě zatim vyhovuje první zůsob a data mi ukazují 60% plochy zabírajícími diamantovými budovami.. - lehce by to šlo navýšit na 70%, při +80% už se dostáváme do kategorie ultra farmy bez infrastruktury nutné pro fungování v cechu nebo podporu expedice..)

ale každopádně v obou bych jako nutnost viděl galaxii s když už ne 70% bonusem tak alespoň 50-60%

dále je i při tvorbě ultra farmy brát v úvahu že při získávání z eventů je nutná nějaká infrastruktura na plnění úkolů, případně při získávání fontán z expedic (% k útoku nebo zdroj surek na vyjednávání)
dále určitě nepodcenit samotnou expedici jako zdroj diamantů, často dá víc dia než malá farma...

Screenshot_20220620-211808_Forge of Empires.jpg
takto vypada středně velká farma 200+ ktera je v ledovce s všema dostupnýma expanzema včetně diamantovýma a stale použitelná pro bežnou infrastrukturu v minimalním potřebném množství.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
těch 65 rozšíření jsou 3 za hrad a 62 za diamanty?? to už máme 62 rozšíření za dia?? - tady bych ale nebyl tak přísný a klidně si rozšíření za dia koupil, zejména první jsou skutečně levné
Je to tak, jen v Jupiteru jich je 12. A ano to je dobrý argument že jistá levná investice se v krátkém čase dokáže vrátit, v tom případě by se odhad lehce zvedl. Nicméně tyhle úvahy jsou dlouhodobého charakteru pro hráče farmáře co nejsou ještě v nejvyšší době, v řádech let, kdy se mezitím hra může změnit, nemluvě o zaplnění veškeré nebo většiny plochy se současnou situací obdržení budov na diamanty - ne nemožné, ale kdo vytrvá tak tu produktivní farmu dokáže vytvořit, způsobů jak na to je ve hře dostatek i přes absenci studánek v denních speciálech událostí.
 

d arvit

Odborník
konkrétně k jaké části mého postu ted argumentuješ??
a abych to tu zbytečně nespamoval.

už se dostáváme do bodu kdy se můžeme dohadovat o významu ..stále použitelná pro infrastrukturu v minimálnim potřebném množství...
protože z mého pohledu je to už za hranou tohoto pojmu. Nemluvě o tom že, (opět z mého pohledu) je to špatně postavená a využitá farma s minimálnim rozvojovým potenciálem do budoucna a díky tomu spadá už do kategorie ultra farem..

abych to konkretizoval:
máš tam spoustu nezmenšených studánek, totálně zastaralých budov které můžeš lehce nahradit během jediného dodělaného eventu, nemáš galaxii, tvůj útočný bonus ti nedovolí dělat expedice a nahnat tak fontány, neprodukuje dost fb bodů na nějaké změnění situace..

jsem na B tak můžeme pokecat v našich názorech at to tu nespamujem :)

p.s. luxusní farmičky, kolik máš asi tak studánek??
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Pár konspirací...

Studánka má mít 1% šanci na diamanty. Je tady vzoreček na předpokládaný počet diamantů z farmy "počet studánek x 0,5 x počet dnů". Mám teď celkem 104 Studánek a Fontán. Mám mít 50 diamantů denně či 364 týdně. Mám trvalý pocit, že to nesedí a diamanty nechodí. Běžně 3-4 dny nevidím ze Studánek ani diamant. 350 týdně bych chtěl tedy vidět... (Chvíli jsem si dělal statistiku a 1% jsem tam měl. Ale co jestli FoE do toho 1% průběžně sahá? Teď Fotbalový pohár, diamanty by se nutně hodily, a nic. Do toho reklama na nákup diamantů... K tomu mi teď přišel párkrát Nosorožec na voru s diamanty. Úkaz, co jsem tady roky nepotkal. Nedůvěra vysoká a trvale si kontrolní statistiku dělat nehodlám.)

Mám rád Chrám druidů. Pochvaloval jsem si, že dává téměř při každém výběru 25 FP. (Jakpak ten generátor náhody dlouhodobě funguje?) Tak jsem postavil dva chrámy vedle sebe a najednou mám o FP nouzi. To spíš vyberu 2x 25 zboží, než 1x 25 FP ze dvou chrámů. Zdá se, že se druhý chrám vyplatí opět zbourat. Výpočet na dávání FP se okatě změnil k horšímu. Představa, že mi často padne 50 FP denně se nepotvrdila. Je to hodně divné, protože u farmy Studánek předpokládáme, že jejich počet se při výpočtu vzájemně neovlivňuje. Ale ty Chrámy vypadají, že FoE zohlednil jejich počet a najednou FP nechodí.

A co Studánky a Fontány? Skutečně se jejich produkce diamantů násobí jejich počtem? Není tady nějaká matematická finta, jaký počet je optimální? Napadá mě, zda nemá vliv:
a) sudý a lichý počet?
b) co nějaký konkrétní počet, třeba je stavět po osmi či šestnácti?
c) co nějaká optimální kombinace Studánek a Fontán?

(Zahlédl jsem statistiku, kde to moje Fontány prohrávaly. Měl jsem pak pocit, že raději mít jen Studánky a Fontány jsem vyhodil. Nepomohl jsem si. Diamanty víc nechodí. Ale Fontány teď sleduji, diamanty jsem z nich za poslední dobu nikdy neviděl...)

Není tady nějaký tajný vzorec, jak farmu ze Studánek a Fontán lépe poskládat k "vyššímu výkonu"? (Něco na způsob "zaručeného rozpisu na vítězství ve Sportce"?) :D

PS: Navyšuji Château Frontenac. Výsledek navýšení se zaokrouhluje. Stačí se dostat přes hodnotu "0,5" a už dostáváte navýšení jako za "1". Nemusíte tedy vytunit Frontenac "do plných" a odměnu už máte doma. (Pak ale to čekání na další krok, tři navýšení budovy a výsledek stále nikde.) Jen, že FoE není o "100%". Zda není něco takového třeba u počtu Studánek?
 
No k těm studankam ono to neni že 100 studanek při 1 % znamena jiste 50 dia.
Ale že na každe studance zvlašt maš 1% a ty se nesčitají.
Takže s 1 studanky maš 1 % že ti padne diamant a 99%že cokoliv jineho s 2 studanky zase od znova 1%na diamanty a 99 %na cokoliv jineho s 3 studanky opět znova 1% na diamanty a 99% na cokoliv jineho............ A takt stale dokola do jakehokoliv počtu studanek.
Takže se ti muže klidně stat že neuvidiš diamanty i třeba při 1000 studankach ale to už se moc nestavá.
Dodatek zatím jediná znama věc co udělali vyvojaři je sniženi objevovaní studanek v eventech ze 2 v každem eventu na 1 a nedavno znova z 1 v každem eventu na 1 jen v některých eventech
 
Nahoru