Diskuze k soutěži: "Velikonoční soutěž"

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9061
  • Vytvořeno

DeletedUser11519

Host
Ještě jeden dotaz - v celkovém pořadí budou u každého napsány i body které získal ? Když ano, tak si vlastně může každý spočítat, kolik získal bodů za básničku a procvičit si tak i počty. A pak že hry nic nepřináší a jsou jen ztráta času. Jinak musím říci, že loňské Velikonoce se mi také zdály zábavnější. Když bych měla hodnotit " Velikonoční soutěž " 1. kolo - fajn, dobré otázky a někdy i chytáky. 2. kolo - ? nemůžu hodnotit vkus poroty a osobně si myslím, že šlo opravdu spíš o říkačky než básně, ale říkadla a koledy k Velikonocům patří. 3. kolo - přišlo mi dost jednoduché, počítat snad umí každý a opravdu stačilo jen si dobře přečíst zadání, zvětšit obrázek a počítat a pak napsat číslo, jen ta tipovací otázka je problém. Tak jen doufám, že nás příští rok překvapí něčím ještě zábavnějším !
 

DeletedUser11317

Host
Děkujeme všem za zpětnou vazbu a podněty, které jsou důležité pro konání dalších soutěží.

Hodnocení z básní samozřejmě bude, předem chci ale upozornit a napsat, jak hodnocení probíhalo.
Aby nedošlo, jako v prvním kole, k velkému počtu hráčů, kteří budou mít stejně bodů, vybírali jsme ze všech básní 5 nejlepších básní a ty pak byly hodnoceny od stupnice 1-5, přičemž každé číslo smělo být použito pouze jednou. Je to nová metoda, kterou zkoušíme, protože se nám dříve stávalo, že na prvních místech byly 3-4 hráči a nebylo jak rozhodnout (hráčské hlasování např. před rokem nebylo příliš populární). Tohle bych tedy dodala k hodnocení - samozřejmě máte právo jej vidět a uvidíte, ale až při celkovém vyhodnocení.

Další věc, ke které bych se chtěla vyjádřit... snažíme se dělat soutěže pestré a různé. Chápu, že pro někoho nejsou vhodné obrázky, někdo neumí psát básničky. Proto se snažíme každý měsíc volit tak, aby se v tom někdo našel a mohl si zasoutěžit. Nicméně pokusem nic neztratíte a věřím, že soutěže považujete jako skvělý doplněk ke hře, hlavně pak na pobavení :)
Pokud budete mít někdo nápad a podnět pro další soutěž, ničemu se nebráníme. Přijímáme všechny vaše nápady... Je to složité vyjít všem vstříc, ale to myslím chápete a znáte tyhle situace z každodenního života :)

Edit.: Možná jsem se nepřesně vyjadřila u hodnoceni, takže to nemuseli všichni pochopit - každý jsme podle sebe vybrali 5 nejlepších básní a ty pak hodnotili. Takže já mohla mít jiné básničky než můj kolega Lawnot.
 

DeletedUser11519

Host
carameels, chápu to dobře, že jiné básně, než ty co byly vybrané ( tedy 5 básní ) žádné body nedostaly ? Jestli ano, tak to není moc spravedlivý způsob hodnocení, myslím si, že i ta podle poroty předposlední by měla něco dostat, už jen proto, že se pro výhru z celé soutěže počítá součet bodů ze všech tří kol a takto vlastně mohou vyhrát i ti, kteří se všech kol neúčastnili, když nikdo, jak zde bylo napsáno, nedosáhl maxima bodů z básně a zase mi z toho vychází, že kdo bodoval v básni má díky tomu náskok v bodech, ale je zvýhodněno jen těch pět lidí a ne všichni co se tohoto kola účastnili. Nevím jak jsem v básničce dopadla, ale i když bych byla mezi těmi pěti, tak mi tento způsob hodnocení připadá nespravedlivý, vždyť těch básní nebylo zas tolik, aby se nedalo určit pořadí, nebo aby ti co nejsou mezi těmi pěti nemohli dostat třeba i stejný počet bodů za účast v tomto kole.
 

DeletedUser11317

Host
Takhle...
Vzhledem k tomu, že to hodnotil tým, kde jsou lidé různé povahy a názorů, tak je malá pravděpodobnost, abychom všichni napsali 5 stejných jmen :)
To je vše, k hodnocení už se vyjadřovat nebudu. Myslím, že jsem to detailně popsala viz. můj příspěvek výše.
 

DeletedUser11519

Host
Děkuji za vysvětlení, to znamená že si každý z porotců vybral podle sebe pět básní a ty pak hodnotil:), pak je samozřejmé, že může dostat body každý soutěžící, nějak mi to na začátku nedošlo z vysvětlení jak jste hodnotili a myslela jsem, že vybrali jsme ze všech básní pět nejlepších a ty pak byly hodnoceny znamená, že jste všichni hodnotili pět stejných básnío_O. Ještě jednou děkuji za vysvětlení:p
 

DeletedUser13041

Host
Odpovědi moderátorů mě tu fascinují. Aneb umění jak odpovědět tak, aby se neodpovědělo. Nebo alespoň jen částečně. Na podněty ze strany hráčů, že by chtěli soutěž trochu více transparentní (což mi přijde přirozené a logické) odpovědi typu: Nikdo přeci nedostal v básničce maximální počet bodů (což vám neukážeme, abyste se přesvědčili) a tak výsledky znát nemusíte! Sice to totiž mohlo zahýbat hodně, ale přeci ne maximálně! Takhle totiž můžeme dát nejvíc bodů tomu, kdo tu na fóru bude nejvíc hodný. Například Werunečka dostala dnes nejspíš dalších deset. :O)
Tohle mě baví.
 

DeletedUser12828

Host
Takhle totiž můžeme dát nejvíc bodů tomu, kdo tu na fóru bude nejvíc hodný. Například Werunečka dostala dnes nejspíš dalších deset. :O)
Tohle mě baví.

Carameels napsala, že body uvidíme, ale až při celkovém hodnocení, tak nevím, kde jsi teda vzal to, že nám ty body neukáží.
A nemusíš se do mě navážet, za to, že jsem napsala pozitivní komentář. Soutěž se mi líbí, to že se mi nelíbí Velikonoce je věc druhá a nemám potřebu to tu ventilovat v soutěži, když je na to samostatná sekce na fóru. A hned psát, že dostanu za něco takového body na víc... Opravdu nechápu, proč se tedy takové soutěže účastníš, když jsi pak tak negativistický. :)
 

DeletedUser9061

Host
Zveřejnili jsme výsledné hodnocení básniček, které můžete najít ZDE. Jak je vidět, žádná z básniček nebyla vyřazena. Na co byste se měli především mnozí podívat - některé "kritické" básničky byly ihned za výherními. :)
 

DeletedUser9061

Host
Už jste napjatí, jak dopadlo třetí a celkové hodnocení? :)
 

Danielis001

Psavec
Už mi to opadlo, zjistil jsem, že nic nevyhraju asi. Díky zveřejnění výsledků 3. kola. Snad ale i tak něco bude:)
 

DeletedUser11519

Host
Výsledky jsou fajn, jen se trochu nevyznám v tom, jak jste psali, že to budete hodnotit, správná odpověď = 2 body, jedna chyba = -1 bod, 2 a více chyb = 0 bodů, to znamená, že když se člověk jeden den spletl o 1 ( vajíčko, zajíčka nebo jejich součet ) tak dostal za ten den 1 bod, když o 2 tak 0 bodů, nebo je to za všech 7 dní, 0 chyb = 2 body, 1 chyba = 1 bod a 2 a více chyb = 0 bodů, pak by byl maximální počet za 7 dní jen 2 body ?
Jedná se samozřejmě o bodování schovávačky.
 

DeletedUser11297

Host
No je logické, že se to boduje denně. To by asi bylo jinak docela nesmyslné, nemyslíš?
 

DeletedUser11519

Host
No právě, pak by toto kolo bylo v celku na nic:eek:, do celé soutěže by nic moc nepřineslo, ale člověk nikdy neví:cool:.
Taky jsem před tím psala, že počítám se 14 body za 7 správných odpovědí:rolleyes:, ale už se v tom bodování začínám ztrácet:( a jak budou počítat tu bonusovou otázku, taky jako body, nebo jen ten kdo se lépe trefil a bude mít stejný počet bodů, tak bude před tím kdo se trefil hůře:oops:.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12225

Host
Tyjo... fakt mě překvapilo že zrovna ta moje básnička je 5. :D:D:D:D:D
 

DeletedUser13279

Host
Hezky vecer, padlo taky nekolik shrnuti velikonocni souteze. Po zverejneni vysledku basnicek jsem se rozhodla, ze uz nebudu mlcet a vyjadrim svuj nazor. Stale plati, ze soutez se mi celkove libila, ale potom co predvedla porota, to byla prvni a posledni soutez, ktere jsem se ucastnila. Ano, narazim na 2. kolo a to slozeni basnicky. Jsem jedina, ktera nedostala ani bod a tudiz, kdybych kolo vynechala, jako nekteri, tak jsem na tom uplne stejne! Prijde vam to spravedlive? Ano, nerikam, ze "basnicka" patri k umeleckemu dilu... Ano, nemam bohuzel umelecke sklony a rekla bych, ze vysledek se da prirovnat mozna k prvni tride, ale i tak jsem si dala tu praci, abych neco vymyslela. (Ano, kazdy mame talent na neco jineho a i tak kratka rymovacka mi dala dost zabrat)! Mozna priste k zadani nepiste, ze mene znamena vice, jelikoz pod tim si nekdo muze predstavit, ze chcete kratkou basen! Celkove jsem tedy uvazovanim poroty dost zklamana, jelikoz tim davate jasne najevo, ze si necenite aspon te snahy!!! Staci priste napsat, ze ten kdo nema basnicke sklony, at se ani o nic nesnazi, jelikoz se mu neprizna ani bod za snahu. Jen tak dal, urcite tim namotivujete dalsi soutezici!
 

DeletedUser9061

Host
Bonusová otázka rozhoduje pouze při schodných bodech na předních příčkách.
Co se týče bodování básniček... obvykle jsou básnické soutěže zvlášt, a tak se hodnotí každý básnička (1-5 body). Nyní se tak hodnotilo jen 5 básní (na jednoho člena týmu). Tudíž došlo k situaci, kdy někdo nezískal ani bod. Avšak několik dalších děl s "pár" body jsou pouze body od hráčů.
 

DeletedUser13279

Host
Nezlobte se, ale odpoved je smerovana zase jinam. Ja nepsala nic o tom, jak hodnotili ostatni hraci. Pisu, ze vy jako porota jste meli ocenit snahu vsech soutezicich, aby meli aspon bod za to, ze se zapojili, jeliloz jinak jsou na tom uplne stejne, jako hraci, kteri kolo vynechali! Hold, tohle se vam fakt nepovedlo, hlavne kdyz se do basnicek zapojilo tak malo lidi! Jak pisi, hlavne ta motivace do dalsich soutezi! Jen tak dal...
 

DeletedUser9061

Host
Způsob hodnocení jsme museli rozhodnout tak, aby hodnocení básniček nemělo veliký vliv do celkového hodnocení. Proto se rozhodlo tak, že každý člen týmu může udělit 5, 4, 3, 2 a 1 bod, k čemuž se přičetl každý bod od hráčů. Jestliže bysme se rozhodli hodnotit, jak obvykle, za básničky by se rozdalo hodně velké množství bodů. Každopádně děkujeme za Vaši zpětnou vazbu!
 
Nahoru