Více drobností do hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14449

Host
Zdravím,hru hraju pár měsíců a napadlo mě pár věcí co bych minimálně já využil =)

1.Léčení jednotek z budov:
V pokročilé fázi hry to asi není tak podstatny,ale i tak.Já třeba využívám nejdříve vojáky co mám z budov (když umřou,mohu je zas vycvičit v budově,takže o ně v podstatě nepříjdu) a pak az teprve ty nezávislé.(hraju souboje stylem pokud možno beze ztrát i při těžších bitvách) Všiml sem si,že když v budově cvičíte jednotku,tak vidíte jenom čas kdy bude vycvičena,ale už nevidíte dobu léčení těch ostatních.Nelze to zjistit ani ve "Správa armády".Takže pokud si to nepamatujete a nevypočítáte podle chybějicího zdraví,musíte prostě čekat.

2.Přehazovaní i více budov při přestavbě města:
Když přestavujete město máte vždy málo místa =). Zvlášť když se jako já snažíte využít každý čtvereček co nejvíce pro budovy a co nejméně pro cesty.Občas si dělám plánky ve wordu v tabulce.Pro zajímavost sem přiložil=).Tak to máte prostě nasáčkovany na sobě.Napadlo mě přehazování více budov najednou - pokud by se přesně překrývaly. Např. Alex.Maják s rozměry 4x4 a 4 domečky 2x2 vedle sebe dávají taky 4x4 a podobně.Jinak musíte při dávání nové budovy do města,občas něco zbourat a pak zase postavit,abyste měli místo na přemisťování.

3.Body do VB:
Vkládání Fb do VB jde pouze po "1" nebo "všechny".Sice nemám příjem 300 fb za den, ale i tak mi to už někdy vadí. Např. udělám výběr z budov a mám 57 fb. Do VB člena cechu chci vložit,ale pouze 45.Čili musím Buď nejdříve někde odklikat 12(samozřejmě taky odklikat po jednom) a pak vložit vše nebo odklikat těch 45 po jednom bodu.Jednoduší by bylo samozřejmě těch 12,ale co když je potřeba 45 vložit hned a s 12ti 10 minut počkat. Myslím,že jednoduchá kolonka na udání požadovaného počtu pro vložení, by se využila.

4.Bonusy z Krčmy Přátel.
U bonusů jako Mince,Zásoby,Podpora útoku atd. jsou přesně dany bonusy a doby trvání. Když chci zvýšit útok o 30% ,musí to být nutně na 72 hodin.Ale co když chci dnes bojovat a zítra vydělávat mince? musím 3 dny počkat nebo si zvolit slabší útok.(nebo si samozřejmě zaplatit diamanty na další bonus)Ale jde mi o to,že chci útok 30% ,ale je pro mě naprosto zbytečný na 3 dny. Ideální by byla možnost výběru bonusu a doby trvání kombinovat. Např. Mince, možnost bonusu 20/40/60% na 4/12/24 Hodin.. Samozřejmě by se cena nějakým způsobem přepočítala.Dalo by se to i rozšířit,20/40/60/80/100% na 4/8/12/24/48/72 hod.

5.Značky ke hráčům.
Možnost označení souseda/cechovníka/přítele v liště. Např. nějaký "puntík" (nebo jakkoli jinak) v levé horní části portrétu (co sem se díval je tam u všech prázdné místo) ,u kterého by se dala zvolit barva pro označení,třeba z 5 ti variant. Abyste si mohli dotyčného hráče nějakým způsobem označkovat podle sebe. Napadlo mě to když plením sousedy,někteří nemají co k vyplenění.Ze 70 ti jich třeba 35 nevyplením hned a když je chci vyplenit později musím znovu navštívit 70 sousedů,abych zjistil koho sem vyplenil a koho ještě ne(nebo si to pořád někam psát..)a podruhé z těch 35 vyplením zase jenom 25 a 10 zbyde,takže potřetí musím projet kvůli 10 ti sousedům zase 70 měst atd,atd.. Možnost si je označit by to dost usnadnila. Mohli by to být případy např. "na toho neútočit,moc silný" - "tohoto sem dobil ,ale nevyplenil budovu" - "na tohoto neútočit, dohodli jsme se na míru" - "u tohoto si pohlídat investici do VB"(staví sám a mohl bych si vydělat nějaké ty fb,ale ještě počkám je 400 fb před koncem a když u něj nemám body nemám ho ani v radnici,mohl bych zapomenout) atd atd..
Volba barev mě napadla jako nejjednodušší a u hráčů,kteří by to nevyužívali bezbarvé(průhledné),skoro by si nevšimli,že jim tam něco přibylo.

6.Okolí města.
To už je spíše jenom taková myšlenka =),projížděl sem si technologický strom a četl postupně éry a napadlo mě ,že je někdo v období "ledová budoucnost" a okolo města má krásnou zeleň a poskakující králíčky =). Změna okolí města podle určitých dob by byla spíše zajímavý dekorační prvek =) nemuselo by to být třeba ani u každé éry(ve vrcholnym středověku pravděpodobně okolí měst vypadalo stejně jako v pozdním středověku) třeba jenom u těch kde se předpokládá výrazná změna =)


Já osobně bych nejvíce využil bod 5. Značky u hráčů.
Díky za případné názory a postřehy =)
 

Přílohy

  • mesto.png
    mesto.png
    33 KB · Zobrazení: 7

Svatej

Legenda
Už zase někdo založil vlákno v "Nápady předané vývojářům"
Tohle vlákno není určený k tomu aby tu kdokoli cokoli zakládal. Nápad, pokud nějaký máš, si založ v sekci "nápady" ne v této podsekci.
Pokud je nápad dobrý a projde, přesunou ho MODERÁTOŘI sem.
 

DeletedUser14449

Host
aha pardon,mam to předělat? jinak možna by mela byt odebrana moznost ho zalozit v teto podsekci pro obyc uzivatele,pokud se to stava casteji
 

Svatej

Legenda
Bohužel se to stává více než častěji.
Předělávání... jak chceš. Předpokládám ale že až okolo půjde moderátor, tak to přesune.;)
 

DeletedUser14449

Host
v pohode,uz sem to tam hodil.tak neni treba.kdyby dali moznost vkladat do tohoto vlakna jenom moderatorum,tak by se to nestavalo vubec;)
 

DeletedUser187

Host
3.Body do VB:
Vkládání Fb do VB jde pouze po "1" nebo "všechny".Sice nemám příjem 300 fb za den, ale i tak mi to už někdy vadí. Např. udělám výběr z budov a mám 57 fb. Do VB člena cechu chci vložit,ale pouze 45.Čili musím Buď nejdříve někde odklikat 12(samozřejmě taky odklikat po jednom) a pak vložit vše nebo odklikat těch 45 po jednom bodu.Jednoduší by bylo samozřejmě těch 12,ale co když je potřeba 45 vložit hned a s 12ti 10 minut počkat. Myslím,že jednoduchá kolonka na udání požadovaného počtu pro vložení, by se využila.

Mohu potvrdit, že se již testuje nový systém přerozdělování výzkumných bodů. Tak uvidíme, kdy to spatří světlo světa. Za sebe osobně doufám, že brzy.
 

DeletedUser12887

Host
intresting why not, přeci tohle má být nejlepší hra :)
 

DeletedUser7728

Host
1) OK
2) to už jde (nebo to myslíme oba jinak?)
3) OK. Od vylepšení už nepadají FP do skladu, ale přímo do počítadla (prý se podpoří utrácení dmt?!?!)
4) CEX+30% útok je na 24h.a další bonus z taverny je za 50*dmt. Pomohlo by zrušení bonusu (za dmt, ať soudruzi v Hamburgu něco z toho mají)
5) OK
6) NE!!! Dokud bude hra v Adobe Flash playeri, tak každá drobnost zpomaluje!!!
 
Naposledy upraveno moderátorem:
6) NE!!! Dokud bude hra v Adobe Flash playeri, tak každá drobnost zpomaluje!!!

Zklamu tě na betě již probíhá testování Událostí v okolí města. Bude jen otázkou času než se dostane i na změnu vzhledu okolí města. Navíc změna okolí města by zatížila flash jen při návštěvě města někoho z jiné doby. Což se snaží Inno úspěšně eilminovat. Již v podstatě nemám důvod chodit do města někoho jiného mimo rabování.
A určitě by se to dalo vyřešit tak, že při návštěvě by tam nebyla plocha doby hráče, ale defaultní a tak vy to ani nezatížilo.
 

DeletedUser12887

Host
Když je řeč o těch drobnostech, jedna zajímavá tam je nosorozec na voru, což mi prijde celkem vtipný, jeste by si mohl otevřít pivko na cestu
 

RomanS24

Člen
1) OK
2) to už jde (nebo to myslíme oba jinak?)
3) OK. Od vylepšení už nepadají FP do skladu, ale přímo do počítadla (prý se podpoří utrácení dmt?!?!)
4) CEX+30% útok je na 24h.a další bonus z taverny je za 50*dmt. Pomohlo by zrušení bonusu (za dmt, ať soudruzi v Hamburgu něco z toho mají)
5) OK
6) NE!!! Dokud bude hra v Adobe Flash playeri, tak každá drobnost zpomaluje!!!
je pravda že adobe spomaluje a je jedno jakej maš pc spíš bych volil že by se hra stahovala třeba Appstore nebo Marketplace store (nebo jak to je na windows) sice by měli problem hrači se stažením co jedou stále na Win7 nebo nižšších. ale i proně by se dalo najít řešení. jak píšeš spíš než přídavky do hry které by měli zase jen vyvolení. by to chtělo udělat něco s rychlostí a plynulostí hry.
 
je pravda že adobe spomaluje a je jedno jakej maš pc spíš bych volil že by se hra stahovala třeba Appstore nebo Marketplace store (nebo jak to je na windows) sice by měli problem hrači se stažením co jedou stále na Win7 nebo nižšších. ale i proně by se dalo najít řešení. jak píšeš spíš než přídavky do hry které by měli zase jen vyvolení. by to chtělo udělat něco s rychlostí a plynulostí hry.

Podívej se na řešení od m&m h online. Ta hra se taky celkem seká, ale vydali "svůj" prohlížeč ve kterém je již hra celkem hratelná a pokud by inno šlo touto cestou a ještě by to více rozpracovalo věřím, že by dosáhli úžasného výsledku :)
 

Svatej

Legenda
Napsal jsem to už několikrát a zopakuju to znova: HTML5, problém vyřešen.;)
Jenže innogames zřejmě nechce plýtvat zdroji a programátory na něco tak zbytečného jako je plynulost hry. :cool:
 

DeletedUser5384

Host
O tom,že by bylo dobrý vydat tuhle hru v samostatným enginu jsem psal už před cca 4 lety. Od té doby se dost zpomalila :( HTML5 OK, podle mne by stačil samostatnej instalák v čemkoli a s pravidelnými aktualizacemi, většina by byla uložena na HDD a jely by jen čistý data. Ale to je taky asi jen utopie,když INNO vydělává i tímhle bestiálním způsobem..
 

RomanS24

Člen
Podívej se na řešení od m&m h online. Ta hra se taky celkem seká, ale vydali "svůj" prohlížeč ve kterém je již hra celkem hratelná a pokud by inno šlo touto cestou a ještě by to více rozpracovalo věřím, že by dosáhli úžasného výsledku :)
nebo tak no

O tom,že by bylo dobrý vydat tuhle hru v samostatným enginu jsem psal už před cca 4 lety. Od té doby se dost zpomalila :( HTML5 OK, podle mne by stačil samostatnej instalák v čemkoli a s pravidelnými aktualizacemi, většina by byla uložena na HDD a jely by jen čistý data. Ale to je taky asi jen utopie,když INNO vydělává i tímhle bestiálním způsobem..
přesně jak sem myslel stahnout třeba z win storu nebo appstore nebo z jejich stranek
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14449

Host
1) OK
2) to už jde (nebo to myslíme oba jinak?)
3) OK. Od vylepšení už nepadají FP do skladu, ale přímo do počítadla (prý se podpoří utrácení dmt?!?!)
4) CEX+30% útok je na 24h.a další bonus z taverny je za 50*dmt. Pomohlo by zrušení bonusu (za dmt, ať soudruzi v Hamburgu něco z toho mají)
5) OK
6) NE!!! Dokud bude hra v Adobe Flash playeri, tak každá drobnost zpomaluje!!!


2 - nejde,myslim tim jednim kliknutim vymenit 4 domky(2x2) co zabiraji dohromady 4x4 za treba majak co ma taky 4x4..musis ty baraky prehazet po jednym,nemuzes rovnou majak za 4 domy,nebo aspon ne na pc
 

DeletedUser12887

Host
No tohle treba je v jádru zajímavý ale co se bodu tyce je to asi na delší zpracování
Ad 2 4x4 maják čtverec 4 domy můžou být v linii a je potřeba je spojit cestou at ve čtverci nebo v linii jsou potřeba minimálně cesty v pripade ctverce z obou stran obytnych budov zatímco majaku stačí jedno pole tohle by se pak netýkalo jenom přesunů budov ale i cest.
Zatím funguje výměna budovy za budovu při prestavbe města..
V principu by to nemělo logiku protože by se teda všechno rozhazelo někam kde by nebyla žádná definice.
Ke všem u bavíme se o budovách které nepotřebují dvouproudou cestu
Asi by to dokonce i šlo všechno by řídil centrální mozek lidstva ale tahle hra aspon jsem ji tak pochopil stojí nebo stala na principu svobodného rozhodování a uvažování co kdy kde a jak postavit
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
2.Přehazovaní i více budov při přestavbě města:
Když přestavujete město máte vždy málo místa =). Zvlášť když se jako já snažíte využít každý čtvereček co nejvíce pro budovy a co nejméně pro cesty.Občas si dělám plánky ve wordu v tabulce.Pro zajímavost sem přiložil=).Tak to máte prostě nasáčkovany na sobě.Napadlo mě přehazování více budov najednou - pokud by se přesně překrývaly. Např. Alex.Maják s rozměry 4x4 a 4 domečky 2x2 vedle sebe dávají taky 4x4 a podobně.Jinak musíte při dávání nové budovy do města,občas něco zbourat a pak zase postavit,abyste měli místo na přemisťování.
Tohe bych zavedl, ale jen pro kompletní sady (třešňová zahrada apod.) při výměně za 1 budovu. Jinak bych byl spíše proti, měnit takhle domečky atd... Jde přeci o strategickou hru.;) A přestavba je ve FoE jednou ze základních strategických funkcí.
U sad to má smysl z toho důvodu, že se sada chová jako jedna budova, proto bych to tam zavedl.
 
Ano u sady by to bylo dobré, abych neměl vyrestovaný časovač pokaždé, když jí chci přesunout. Je to tak velice otravné :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru