Možnost aktivní obrany při útoku na město

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15963
  • Vytvořeno

DeletedUser15963

Host
Zdravím,myslím že by nebylo vůbec špatné,kdyby byla možnost aktivní obrany,při napadení města,samozřejmě jenom pokud budu zrovna připojen. Kdyby byl třeba nějaký časový limit,pro možnost zvolení si aktivní obrany,nebo automatické. Po vypršení limitu,by skočila automatická obrana. Sice by to znamenalo zdržení pro útočícího hráče,ale myslím že spousta hráčů by to uvítala.
 

DeletedUser12887

Host
no po jakém přesně limitu
z krcmy třeba při útoku na chráněné město ?

tam se taky zastaví armáda útočníka, v ty parodii a obránce má štít
 
Naposledy upraveno moderátorem:
určitě PROTI. Přemýšlel jsi o tom, že při útoku na 80 sousedů by se díky tomu limitu prodloužil čas útočení skoro o 3 hodiny, pokud by ten limit na jeden útok byl třeba jen 2 minuty? Na samotném útoku ti nemůže nic vadit..tím, že tě někdo porazí o nic nepřijdeš. Takže evidentně ti vadí, že tě někdo vykrádá. V tom případě se zamysli nad tím, co ty sám můžeš udělat pro to, aby tě nevykrádali ;) Navíc pokud si nedokážeš uhlídat výrobu, tak pochybuju, že nějaký takový limit na zformování obrany by ti k něčemu byl. Výrobu si můžeš naplánovat na výběr v čase , který ti vyhovuje. Útok souseda si naplánuješ těžko tak, abys zrovna v ten moment seděl u PC a mohl se bránit. Naprosto nesmyslný návrh.
 

Joxer

Psavec
Proti.
Tohle můžou mít čistě bojové hry, kde cesta trvá i několik hodin, podle toho, jak je enemák od tebe daleko. Tam se ale ta doba cesty vyplatí v rámci logiky té dané hry. Promiň, ale kvůli vyrabování jedné budovy tu nebudu plánovat nějakou velkou bitevni strategii a neskysnu tu u hry kvůli jedný rabovačce. NPC a konečný možný zisk tuhle hru hodně odlehčuje.
 

Kayro

Znalec
Proti.
I kdyz cekani na hrace by nemusel byt problem,cekaci limit muze byt treba jen deset sekund,bud je protihrac ve hre nebo neni ale bojovalo by se mnohem dele protoze protihraci by na rozdil od pocitace potrebovali cas na rozmyslenou pred kazdym tahem.Ale dovedl bych si predstavit nekake pvp areny,jsou v kazde druhe hre mohou byt i tady.Je tu cvc ale to neni uplne ono.
 

DeletedUser7728

Host
PROTI
Jedinou účinnou obranou je včasný výběr!!! ;)
Obrana má jen odstrašující efekt pro některé útočníky (prorazit se dá vše např.800%)!o_O
 

DeletedUser15963

Host
určitě PROTI. Přemýšlel jsi o tom, že při útoku na 80 sousedů by se díky tomu limitu prodloužil čas útočení skoro o 3 hodiny, pokud by ten limit na jeden útok byl třeba jen 2 minuty? Na samotném útoku ti nemůže nic vadit..tím, že tě někdo porazí o nic nepřijdeš. Takže evidentně ti vadí, že tě někdo vykrádá. V tom případě se zamysli nad tím, co ty sám můžeš udělat pro to, aby tě nevykrádali ;) Navíc pokud si nedokážeš uhlídat výrobu, tak pochybuju, že nějaký takový limit na zformování obrany by ti k něčemu byl. Výrobu si můžeš naplánovat na výběr v čase , který ti vyhovuje. Útok souseda si naplánuješ těžko tak, abys zrovna v ten moment seděl u PC a mohl se bránit. Naprosto nesmyslný návrh.
Byl To jenom nápad,nic víc. A určitě jsem nemyslel 2 minuty,spíše třeba +-15 vteřin. A že mě někdo vykrádá?? Mysli si co chceš,ale já jsem se svoji obranou naprosto spokojen. Šlo mi čistě jenom o oživení hry,prostě by mě to takhle víc bavilo,nic víc za tím není.
 

DeletedUser15968

Host
PRO
Za předpokladu že čas na rozhodnutí jestli se chci bránit sám nebo to nechat na PC by byl 10-15sec.
taky mne nebaví koukat jak nějaký patlák s ubohou armádou projde přes vojáky v mé obraně byť jsou o věk dál, jen pro to,že PC bojuje jako moje pětiletá dcerka...
O rabování ani tak nejde to k tomu patří, ale za předpokladu, že na to ten daný má..vadí mi se jen bezmocně koukat...
 

DeletedUser12887

Host
peepee77
ano to je pravda, ale mělo to být spíš v tom smyslu ze armáda nečeká v reálu až nepřítel zaútočí což se týkalo parodie na ten příspěvek výše, kdy se stane, že parodie na real umožňuje teda se štítem města vůbec tu útocnou armádu na svoje území města pustit

co se týče aktivní obrany to je celkem nereálné to vůbec aplikovat, protože by musel dotyčný čekat non stop na nějaký útok
jedině když by se ukládaly ty bitvy někam do paměti a měl by třeba pak obránce možnost např. jiným bonusem krcmy 24h na to tu bitvu vyhrát a tím ten útok odvrátit, ale to by asi bylo dost slozite

např. měl bych bonus krcmy na možnost aktivní obrany tím pádem by útočník nemohl i po vítězství rabovat do chvíle, než využije obránce města svůj bonus a buď vyhrát nebo nevyužít či prohrát a pote teprve by se útočníkovi zapocitalo vítězství nebo prohra

CvC a město hráče jsou rozdílné záležitosti, v CvC většinou hraje víc hráčů v jednom cechu, zatímco obrana města je individuální záležitost a obránce prakticky nemá možnost ovlivnit vývoj
 
Naposledy upraveno moderátorem:
petrpivoj:
na první pohled zajímavý nápad, ale dle mého názoru příliš složité a příliš zvýhodňující obránce. Tím limitem 24 hod. by se snížila reálná možnost někoho porazit a vyrabovat ze 14 dní na podstatně míň. protože první den bys mohl jen zaútočit a čekat u každého 24 hodin na to, než se rozhodne jestli se bude bránit..dalších 24 hod. bys měl na vyrabování, protože pokud bys je neměl, tak by bylo pro obránce příliš jednoduché načasovat si výběry z paláců a ostatních staveb s 24hod. produkcí tak, abys neměl reálnou šanci je vykrást. Takže v pondělí bys dal útok a až třeba ve středu bys raboval..další útok to samé..ve středu útok a v pátek rabovat..čili možnost někoho vykrást by se snížila ze 7 pokusů za týden na pouhé 3 pokud se nepletu.. A poslední útok bys mohl dát nejpozději v sobotu před změnou sousedů, abys měl aspoň nějakou šanci, že po tom 24 hod. limitu čekání bys stihl aspoň něco ještě vykrást. Tím by se logicky snížil i počet bojů za týden..a to podstatně. Navíc obránce má výhodu už v tom, že nepřijde nikdy o žádnou jednotku narozdíl od útočníka. V případě , že by měl mít obránce i útočník rovné podmínky, muselo by se zavést i to, že přijde o každou zabitou jednotku, stejně jako útočník..a to pochybuju, že by se obráncům líbilo :D Takže i tohle NE.

Jinak už několikrát tu zazněl limit na zformování obrany 10 nebo 15 vteřin..asi by chtělo si uvědomit, že limit 10 vteřin ve hře, kde při načítání čehokoliv se dívám 5 vteřin na zkřížené meče asi nebude k ničemu :D Navíc dost pochybuju, že někdo bude trávit čas ve hře tím že bude civět na monitor se zaplou hrou a čekat jestli ho někdo napadne, aby se mohl bránit. A pokud to vystihne, tak se modlit aby se mu obrana nenačetla za 5 vteřin, ale aspoň za 3 a aby se mu to při tom nekousnulo zrovna :D Já teda když ve hře jsem, tak v ní něco dělám vždy..expedice, investice, boje apod.. A předpokládal bych, že když mě někdo v ten moment napadne, tak budu asi chtít dokončit to co zrovna dělám. Takže pokud by ten limit měl mít smysl, musel by být aspoň tu minutu nebo dvě (viz. můj první příspěvek). Limit 10 vteřin je reálně naprosto k ničemu. A limit, který by k něčemu byl, zdrží hráče o několik hodin denně.
 

DeletedUser3139

Host
Nevím, jak dlouho hraješ, ale nápad jak od ováčka. Nejdřív jedna dobrá rada. Až zase něco vymyslíš, tak si nejdřív vyzkoušej funkci hledání. V tomto případě se to tu už vyskytovalo. A píše toto a podobné zase a furt znova, protože mu zrovna někdo vyraboval jednu budku. Ale pokud by tvůj nápad prošel, tak já bych navrhoval, aby ti umírali reálně tvoje jednotky a ne jako teď, kdy to je jen ,,jako". Jinak snad všichni co ti odpovídali výše mají pravdu, takže i já jsem proti.
 

DeletedUser12887

Host
mně je to vcelku fuk jak to bude stejně to bude jinak, než by si hráči přáli
vždycky bude pro a proti
vůbec má cenu se tu bavit, buď se kýve ano nebo ne

zvýhodnění obránce je skutečně ale diskutováno dlouho, akorát přicházejí občas noví hráči a ti to neznají
jinak tohle téma se nazývalo aktivní obrana, což by byl nový prvek a ten nikdy v zkostnatělém přemýšlení neprojde

já se vlastně chtěl zeptat už odpoledne kolik těch návrhů pro a proti prošlo nebo neprošlo, na základě debaty zde
já třeba nesouhlasím se spoustou věcí a nemám možnost to nijak ovlivnit
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru