Možnost aktivní obrany při útoku na město

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15963
  • Vytvořeno

DeletedUser5384

Host
armáda nečeká v reálu až nepřítel zaútočí což se týkalo parodie na ten příspěvek výše,
No tak to se sakra pleteš,v reálu každá armáda čeká a řeší jakýkoli útok,pokud ne,není to armáda,ale spolek povalečů.
parodie na real umožňuje teda se štítem města vůbec tu útocnou armádu na svoje území města pustit
Při troše fantazie tuhle vychytávku používají armády i v reálu, ne,že by ti nedovolili zaútočit,ale donutí tě o útoku vůbec nepřemýšlet.

jedině když by se ukládaly ty bitvy někam do paměti a měl by třeba pak obránce možnost např. jiným bonusem krcmy 24h na to tu bitvu vyhrát a tím ten útok odvrátit, ale to by asi bylo dost slozite
Jo,takže tvoje řešení je,že útočník vyhraje bitvu a pak si obránce už se znalostí jednotek,které zaútočily poskládá armádu a pojede obranu proti NPC, protože mezitím útočník bude off ? Geniální. Tos vymyslel sám?
Jinak jsem rád,že jsem přispěl svou troškou k tomu,že jsi si oblíbil další slovo :D
 

lenadam

Moderátor

Člen týmu
Pokud už by se dala smysluplně řešit obrana, jsem pro návrh nové velkolepé budovy. Útočný bonus máme z Castelu, Diovky a Cášské, k tomu Krakena a Oranžádu - kritická rána a smazání 1 jednotky nepřítele před bitvou. Něco podobného by se mohlo skloubit v nové velkolepé budově, kdy by byla % šance smazat útočící jednotku + kritická rána nebo nějaké obranné navýšení. K obraně máme Vasila a Daelský hrad, tedy docela nepoměr. Budovy jako Strážní a obřadní oheň nepočítám, protože stejně tak jsou speciální budovy, které přidávají bonus do útoku.
 

Joxer

Psavec
To ano, ale beru to tak, že je to útočný bonus, ne obranný.
To ano, ale já jako útočník to beru tak, že je to obranný bonus, né útočný. :D
Jelikož je v obraně NPC a v útoku ne, tak já navrhuji něco smysluplnějšího jako to, že bych si mohl dát útok jako NPC a vyslat je na všechny a kde by byl předpoklad, že automat prohraje, tak aby se vzdal a šel na další bitky. Obránce během obrany popíjí kafíčko a já chci být u toho kafíčka s ním. Pokud by to bylo jako v obraně a o žádnou jednotku bych nemohl přijít, tak bych samozřemě to vzdání vyrušil. Na co se vzdávat, když o nic nepřijdu stejně jako obránce. Myslím, že tak by byli spokojení všichni. :D Co přestat fňukat a jít vyrabovat pár sousedů :D
 

lenadam

Moderátor

Člen týmu
To ano, ale já jako útočník to beru tak, že je to obranný bonus, né útočný. :D
Jelikož je v obraně NPC a v útoku ne, tak já navrhuji něco smysluplnějšího jako to, že bych si mohl dát útok jako NPC a vyslat je na všechny a kde by byl předpoklad, že automat prohraje, tak aby se vzdal a šel na další bitky. Obránce během obrany popíjí kafíčko a já chci být u toho kafíčka s ním. Pokud by to bylo jako v obraně a o žádnou jednotku bych nemohl přijít, tak bych samozřemě to vzdání vyrušil. Na co se vzdávat, když o nic nepřijdu stejně jako obránce. Myslím, že tak by byli spokojení všichni. :D Co přestat fňukat a jít vyrabovat pár sousedů :D
Já třeba nikoho nerabuji a útočím, jen když to mám v úkolech. Když někdo napadne a vyplení mě? No a? Je to hra a jako takovou ji beru. Jsou tu ale tací, kteří jsou na rabování hodně hákliví, tak jsem přemýšlela, co by jim pomohlo. Takže si běž rabovat, já si jdu dát kafe ;)
 

Joxer

Psavec
Však jo :D
Ono u téhle věci spíš jde o to, že ta hra potřebuje nějak upoutat hráče k téhle hře. Pokud bude muset přijít na sklizeň min. jednou denně aby ho někdo nevyraboval, tak tu má vlastník hry denní návštěvu. Denní výzvy a jiné věci ve hře hráče nepřimějou ke každodenní navštěvě tak, jako možný útok od druhého hráče. Na denní výzvu evidentně provozovatel rezignoval a trochu jí odlehčil, aby se vůbec té výzvy někdo účastnil. Takže s touto položkou jistě nejde hráče přinutit k větší návštěvě hry. Ten útok je podle mně nejúčinější nástroj v téhle hře na to, aby hráče přijměla dojít min 1 za den. Podle mně, ikdyby jsme se z recese domluvili, že budeme hlasovat pro jakýkoli návrh co posílí obranu, tak i přes přehlasování by po odeslání RT se za tím zavřela voda. Víc už by jsme se o tom nedověděli, protože RT dá vědět jen pokud nějaký návrh u něj projde. Podle mně se provozovatel nepřipraví o jedinou položku, která něco zmůže ohledně účasti. Pokud by se třeba útok zrušil, nebo hodně oslabil, tak by ta účast u mnoha hráčů byla jednou za x dní. Můj názor. ;):)
 

DeletedUser3139

Host
Jó péťo, píšeš to z části dobře. INNO si to nastaví a hotovo. Chtít jim radit je fakt celkem k ničemu a všichni co hrají už déle, tak vědí, že pokud už začnou něco ,,vylepšovat", tak to je zaručeně ještě horší.
Pokud se týká té obrany, tak si plno lidí neuvědomuje, že útočníkovo jednotky umřou, obráncovo ale ne. Po útoku se obnoví bez poškození. Jak už jsem psal, pokud si město hlídáš, tak útočník získá pár bodů za pár mrtvých vojáčků a hotovo! Pokud nehlídáš, tak tě nejspíš i vyrabují. Tvoje chyba! Ale pořád se tu, bohužel, objevují nové příspěvky, jak se v bojích ubližuje a jak jsou okrádáni. Ale s tím asi nic neuděláme.
A k tvému dotazu, kolik návrhů hráčů bylo zařazeno do hry. Podle mého odhadu asi tak 0,5%. A to je jen dobře, protože když se podíváš, kolik ptákovin tu bylo požadováno, tak bychom tu při jejich realizaci už ani jeden zaručeně nebyli! ;):)
 

DeletedUser5384

Host
Budovy jako Strážní a obřadní oheň nepočítám, protože stejně tak jsou speciální budovy, které přidávají bonus do útoku.
No,to máš pravdu,ale porovnáváš neporovnatelné.Do útoku šachovnice,Sakura a ještě pár kousků proti ohňům? Ještě jsem neviděl město s 40 šachovnicemi,ale město se stovkou ohňů často.
Jsou tu ale tací, kteří jsou na rabování hodně hákliví, tak jsem přemýšlela, co by jim pomohlo.
Taky jsem přemýšlel,a asi nejsem jediný,koho napadlo řešení: Včasný výběr :D
 

DeletedUser12887

Host
tak o tom se nepru, ale tak byl to nápad, já ho ani nevymyslel a nedal mu ani pro, ani proti, jen mě tak napadlo, že jsem už nad tím někdy přemýšlel a teoreticky by se to možná dalo provést.
jako spousta věcí v ty hře jsou dobré a něco zase tolik třeba ne
jinak co se týče přímo te obrany jako takové o tom už se napsalo toho spousta, tohle by museli úplně jinak teda vymyslet a bylo by to nejspíš i dost náročné, jenže leccos už nějakým způsobem prošlo a taky nikdo neví přesně odkud se ty nápady vzaly, ale někdo je do hry zavést musel

bobbyc: některé věty jsou trochu vytrzene z kontextu a je evidentní, že nad tím uvažuje každý jinak, aktivní obrana jak bylo psáno úplně původně je úplně něco jiného, než současná obrana a tím pádem opět byla to pouze myšlenka a ne, to co funguje nyní
úplně podobným způsobem funguje jakákoliv bitva ať v expedici nebo na mapě tam je taky vidět předem jake budou jednotky, ale mají různé bonusy a to by dodávalo pak trochu smysl mít obranné VB a obranné prvky, jinak samozřejmě nejsou tedy vůbec potřeba, stačí mít v obraně jednu jednotku nebo dva kopiniky a včas sbirat

ještě jedna věc tam nebyla řeč o tom, že by si mohl hráč pak zvolit jinou sestavu na poražení toho útočníka to může udělat přes pomstu a oplatit utok napadením města, ale že by měl možnost ovládat tu svoji obranu těma jednotkama, které v té obraně města má k dispozici, tím pádem by sestřelil tu jednu jednotku a pak střílel na tulaky a ne naopak, jak to dělá UI

a co se toho časového limitu týče, napsal jsem 24h, ale klidně by to mohlo být jen 12h od útoku a tím by se teda nic nezbrzdilo, buď bych využil ten limit od útoku na aktivni obranu nebo nevyužil
stejně tak útočník má 24h a nemůže dříve znovu útočit
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser15401

Host
Zajímavá diskuse, jen co je pravda... Jen si dovolím technickou připomínku: FoE je hra ve Flashi a otevíraná v prohlížeči, veškeré zpracování probíhá na serveru a i kdyby ten náhodou neshořel, po pár tazích by zamrzl prohlížeč... Čímž jsem chtěl říct, že na téhle platformě asi nikdy sutečné PvP nevznikne a ani nemůže. A jen na okraj, FoE je prezentovaná jako "City Building Strategy Game", tedy strategie budovatelská a nikoli válečná, byť někteří věří v opak. Možnost útočit na města sousedů a plenit výrobu je jen zpestření, nikoli podstata hry.
 

Dědeq

Znalec
po pár tazích by zamrzl prohlížeč... Čímž jsem chtěl říct, že na téhle platformě asi nikdy sutečné PvP nevznikne a ani nemůže
Tak pořád je tu v nabídce řešení tohoto konkrétního problému, a sice stejně jako u přerušeného boje v expedici - po návratu do hry lze buď pokračovat v boji, nebo se vzdát.

Mnohokrát mě napadlo, že bych rád s někým poměřil síly. A nějaký skutečný PvP turnaj (nebo prostě možnost jednotlivé live bitvy s konkrétním hráčem) by byla báječná minihra. Nastavení parametrů například pouze jednotky stejné doby, maximální čas pro uskutečnění tahu (než stagnující hráč automaticky prohraje bitvu), minichat pro zúčastněné, možnost přidat pozorovatele... to by bylo dle mého docela žůžo :)
 

DeletedUser12887

Host
Prakticky vzato záleží spíš na tom jestli je to potřeba
 
Nahoru