Chyba v přihazování z mobilní aplikace

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15454
  • Vytvořeno

DeletedUser15454

Host
Myslím, že každý kdo do programování jen trochu vidí, musí potvrdit: JE to CHYBA v návrhu mobilní aplikace, zkušenej programátor by to viděl hned. CHYBA připravuje hráče o body a tudíž je potřeba ji neprodleně odstranit. Teprve pak se může dlouze diskutovat o tom jak by to mohlo vypadat zítra. Reportoval jsem to před 3mi měsíci a za ty 3 měsíce se tým Innogames nezmohl ani na oficiální potvrzení existence chyby tady na fóru. To je smutné..
 
Já bych jako úplně nejlepší řešení viděl to, že by se zrušily tlačítka na příhozy a místo nich bych dal okýnko kam by se vypsal požadovaný počet bodů (např. 2853) a vedle tlačítko přispět.
Tím se toho moc nevyřeší :D Tři hráči napíšou ve stejnou dobu 2853 a dva z nich budou brečet, že prodělali, protože ten, který bude mít nejrychlejší připojení, vyhraje :D A opět nebude vidět, že zároveň přihazuje někdo další...a přesně ta to zakladatel vlákna poukazoval. Takže se změní jen to, že závodit budou všichni a nejen hráči na mobilu, nikdo neuvidí, jestli přihazuje někdo další, přibude díky tomu spousta nechtěně zavřených staveb a v důsledku bude daleko víc těch, co díky tomu přijdou o body :D
 

Dědeq

Znalec
každý kdo do programování jen trochu vidí, musí potvrdit: JE to CHYBA v návrhu mobilní aplikace, zkušenej programátor by to viděl hned.
No já myslím, že malinko podceňuješ možnost, že je to záměr. Chyba, tím spíše programátorská, je něco úplně jiného, než že ve dvou aplikacích fungují stejné nástroje se stejným výsledkem od základu jinak. A už vůbec nevidím logiku v tvrzení, že se jedná o chybu návrhu mobilní aplikace. A když už bychom na tohle přistoupili, byla by to spíš chyba architekta nebo manažera, který to koordinuje. (Jsem pevně přesvědčen, že FoE tým v Inno netvoří jeden moula s cigárem v hubě a odřenejma konečkama prstů.)

Tři hráči napíšou ve stejnou dobu 2853 a dva z nich budou brečet, že prodělali, protože ten, který bude mít nejrychlejší připojení, vyhraje
Tady bych řekl, že problém není rychlost připojení, je to jeden ping, to by muselo být několik příhozů najednou opravdu v rámci setin vteřiny, a to není moc pravděpodobné. Myslím, že v tomhle případě by naopak těch zavřených budov ubylo, protože přibývající body jsou v liště budovy vidět prakticky hned, jak přibývají. A tady by přibyly najednou, takže by mělo stačit jen pozorně se podívat, jestli je stav nezměněný, než to člověk odklikne.
Mezi dvěma kliknutími příhozu na pc a načtením jejich odezvy za dnešního stavu může uběhnout klidně vteřina, za tu dobu telefonista nasouká klidně 100 fb. Při jednom příhozu s určeným počtem bodů by to každému trvalo zhruba stejně dlouho. Ergo by to bylo spravedlivější, dá-li se to slovo použít.

Problém vidím spíš v tom, že závody pak už žádné nebudou, zmizí ten adrenalin. Co nezmizí, jsou hráči, kteří když náhodou přijdou o body, mají z toho nesnesitelné trauma. Mně se to stalo z různých důvodů mnohokrát, a žiju bez duševního poškození dál.
 
Dovolil bych si nesouhlasit :D Z vlastních zkušeností i zkušeností mých přátel :D Hodně hráčů "číhá" na to, až někdo zavře nějakou lukrativní stavbu, kde se dá vydělat (pokud v té stavbě máš umístění, zobrazí se ti připsání velkého počtu medailí, takže je snadné to zjistit) a závodí kdo urve první nebo aspoň druhé místo :D ..a rozhodne často chvilička o kterou to jeden z nich nakliká dřív. Takže není vůbec nereálné, aby dva nebo tři hráči přihodili ve stejnou dobu. A doteď rozhoduje mimo jiné i to, jak rychle to kdo z nich nakliká. Pokud by to bylo vložením přesného počtu dle návrhu, tak já můžu být například první kdo napíše číslo a vloží body, ale přesto můžu prohrát s tím kdo bude mít lepší připojení, protože mně to třeba připíše mnou vložené body díky špatnému připojení např. po 10 vteřinách a jemu okamžitě :D
No ale pravdu máš v tom, že ať to bude jak chce, pořád budou hráči, kteří mají životní trauma z toho, že takový souboj prohráli :D
Podotýkám, že můj příspěvek neznamená, že já mezi ně patřím..naopak. Mě takové souboje baví..a taky občas prohraju :D
A rozhodně to pak frustrovaně neventiluju na všechny strany jako někteří :D
 

DeletedUser12887

Host
Já bych jako úplně nejlepší řešení viděl to, že by se zrušily tlačítka na příhozy a místo nich bych dal okýnko kam by se vypsal požadovaný počet bodů (např. 2853) a vedle tlačítko přispět.
Toto se ale třeba v nějakém podobném způsobu testovalo na beta serveru asi před rokem a nakonec je výsledek takový jaký je.
Jinak je to spíš odpověď na všechno.
Ta odpověď není jen na ten příspěvek.

Krom toho napíšu-li přesně ze vlozim např. 2.320 FB a někdo jiný napíše to samé, komu se teda počítat ten první nahoz?

Nakonec tohle spíš vidím jako kompromis s možností teda přispět na jinou pozici než první, když první můžou být v tom případě dvě pozice.
Můj názor
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
přesto můžu prohrát s tím kdo bude mít lepší připojení, protože mně to třeba připíše mnou vložené body díky špatnému připojení např. po 10 vteřinách a jemu okamžitě
Tak to samozřejmě je pravda, pokud to laguje (jako například dnes večer mně), tak jsi v takovém případě v loji :)

Mě takové souboje baví..a taky občas prohraju
A to je to, o čem mluvím, že by se tak ztratil adrenalin. Když jsem měl málo bodů a někam jsem házel třeba 200, což byl prakticky celý můj inventář, tak mi bušilo srdce ještě 5 minut poté :D

Krom toho napíšu-li přesně ze vlozim např. 2.320 FB a někdo jiný napíše to samé, komu se teda počítat ten první nahoz?
Tomu, čí nához doputoval na server jako první. Druhý tím svým třeba zavře budovu a je vymalováno, vyhrál majitel baráku :)
 

Dědeq

Znalec
Tak to nevím, ale řekl bych, že to je stejná pravděpodobnost, jako se to může stát i dnes, ne? Když budou dva lidi házet po jednom pět bodů (nebo 5000, to je jedno), tak ten pátý bod tam taky můžou oba hodit na tisícinu vteřiny ve stejný čas. Jak často se to stává a jak podrobná je ta časomíra na serveru, to samozřejmě nevím. Ale procesor nejspíš zvládne při jednom taktu jednu operaci, ta druhá bude ve frontě, jak ji to tam přidělí, i kdyby přišly obě ve stejnou dobu. Nebo tak nějak si to představuju, až úplně dolů do toho nevidím :) Pak to prostě bude o náhodě, nebo bude interní chyba s nepředvídatelným řešením.
Ale nemyslím si, že by se to zvlášť lišilo od stávající situace.
 

DeletedUser12887

Host
No právě tak zatím asi nikdo lepší systém nevymyslel.
Tenhle zatím funguje a stačí si hlídat jestli teda budu prihazovat na první nebo druhou pozici, případně jinou.
Jinak ten rozdíl v tom jestli z mobilu stihnu naklikat rovnou všechny body nebo je budu dávat postupně vyjde nastejno a na PC je to taky o rychlosti naklikani akorát je to líp vidět.

To pak by taky se mohlo diskutovat o tom jestli někdo rychleji napsal odpověď na otázku na chatu, někdo má rychlejší prsty a dovede na ten stejný dotaz odpovědět třeba dříve než někdo jiný.
 

Dědeq

Znalec
Jinak ten rozdíl v tom jestli z mobilu stihnu naklikat rovnou všechny body nebo je budu dávat postupně vyjde nastejno a na PC je to taky o rychlosti naklikani akorát je to líp vidět.
Tak rozdíl mezi nahazováním z mobilu a z PC bezpochyby je, na PC si nedovedu představit, že by to někdo naházel tak rychle. Nicméně je to tak stejné pro všechny, všichni to vědí a všichni se tomu mohou přizpůsobit. Takže bych to nazval spravedlnost v nespravedlnosti.
Jinak naprostý souhlas.
 

DeletedUser12887

Host
Tak já si dovedu představit, že na PC to jde naklikat taky dost rychle.
Viděl jsem to na vlastní oči a je to pak spíš o domluvě s tím druhým prihazujicim.
Na vlastní oči při nahazovani, kdy to jelo jako blesk a přitom jsem byl úplně někde jinde, než ten další prihazujici.
Nicméně taky souhlas s tím co píšeš.

Záleží pak asi i na stroji a tak.
Rychlejší stroj bude mít větší možnosti, než starší stroj s pomalejší kapacitou, ale to se pohybuju v teoretické oblasti, nevyznám se v tom.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Tak já si dovedu představit, že na PC to jde naklikat taky dost rychle. Viděl jsem to na vlastní oči a je to pak spíš o domluvě s tím druhým prihazujicim.
Tomu věřím, výkonný stroj a kvalitní připojení dělá hodně. A taktika, domluva a plánování nahazování budov dělá ještě víc, co si budeme povídat.
Ale když hlídám budovu, protože nahazovači prvního místa ručím za to, že ho nikdo nepřehodí, a on nahazuje z telefonu, tak než obnovím okno, abych viděl vývoj, tak má hozeno přes 1000 bodů (takže bych, kdyby přišlo na lámání chleba, neuhlídal nic), ale už víckrát se mi stalo, když někdo "neautorizovaný" nahazoval z PC, že se mi včas povedlo budovu odpojit, než došlo k drahé katastrofě. Záleží na tom, jestli se tam vloudí "profík", nebo "amatér".
Pořád ale platí, že to patří ke hře. Odemknu level, až když mám dohodnuto; pohlídám první dvě místa; přeju si, aby to dopadlo dobře. Odstavím žraloky, dohodnu si předem podmínky. Mám věci pokud možno pod kontrolou. Když to vyjde, vydělají všichni.
A nebo naopak, netaktizuju, nepředvídám, nebo mám jenom smůlu, prodělám. Tak to je, proč plakat. Takže když se vrátím k původnímu postu, nepovažuji situaci za chybu hry, ale za vlastnost, se kterou se musí (a dá) počítat. Pro mě to (a tím neříkám, že by to třeba nešlo vymyslet lépe), dělá hru zajímavější, protože to je další věc, kterou lze promýšlet. Pouhé klikání na "dokonči výrobu" nebo "bojuj" by byla brzy velká nuda.
 

DeletedUser12887

Host
Jasný někdy to prostě nevyjde
Když budeš prihazovat třeba na koloseum určitě se ti to nestane a nikomu jinému taky

Možná spíš by bylo dobré zarazit to dohazovani až do konce lvl
Aby zůstal jeden bod na majiteli budovy a ten by se pak rozhodl jestli tu neurčitou pozici dá sobě nebo jednomu z hráčů se shodným výsledkem
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec

DeletedUser12887

Host
špatná investice, taky to tak mám, třeba se za deset let rozmyslí a zase začne hrát
je to strategická hra i to k ní patří

nicméně jsem to myslel ve smyslu těch aktivních hráčů a pokud dojde ke shodě bodů v ten moment, měl by majitel možnost rozhodnout jak s tím naloží

nebo si nestěžovat a brát to tak jak to je, vyjde to dost podobně
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13432

Host
Osobně si myslím že jedna hra - stejné podmínky pro všechny, přihazování má být transparentní v reálném čase...protože to takhle není flustrace z prohry ale ze hry....není to ani závodní hra ani střílečka - je strategická...má tu být prostor pro taktiku a promýšlení - což zde funguje ale tahle chyba dělá hru nevyváženou....OK, ať to tak nechají těm co aktivně s úspěchem této chyby využívají, ale nebylo by od věci tedy mít možnost např.zaslat majiteli VB žádost s počtem bodů a ten ať se rozhodne, komu povolí přihodit...myslím , že by bylo po problému, zbytečných ztrátách a i rozladění z toho, když vám někdo hodí jen tolik, co je třeba a musíte si to doházet ze svého a možnost zbavit se takového souseda nebo spoluhráče tu prostě chybí......
 
Nahoru