Zmenšená budoucnost-díly 1až 10---mimo soutěž

JOSEF 70

Psavec
Vynález první- transformátor prostoru a hmoty- umožnuje stavbu budovy stejného názvu , vstup do této herní doby umožnuje pouze tento vynález transformátoru. Všechny další přímo navazující vynálezy vyžadují k svému dokončení postavenou budovu transformátoru. Vlastnosti budovy- pouze jedna ve městě i rozestavěná- připojení - dvouproudá silnice. Velikost 5x5 po transformaci 3x3. Po jeho vynalezení a postavení se stavby zmenší na šířku i na délku o 50 % a to včetně velkolepých.Jako každé zařízení bude ale mít určitá omezení. 1.- nedokáže změnit vzájemnou polohu budov ve městě ani zrušit jejich napojení na radnici. 2- nebude moci plně zmenšit budovu ani prázdný prostor mezi nimi které by po zmenšení o 50% zabíraly jen část čtverce 1x1 ani překročit 50% zmenšení- toto zmenšení pak bude o něco nižší aby byl každý takový čtverec1x1 zcela zaplněn. Proto budovy a dekorace i volný prostor mezi nimi o velikosti 1x1 před zmenšením nebudou zmenšeny vůbec.Ze stejného důvodu nezmenší díly cest ani těch dvouproudých, které nedokáže změnit naráz kvůli dvěma jejich proudům . Zruší ale zcela ty díly cest které by po zmenšení města překážely budovám.3- nedokáže plně zmenšit město jako celek o všech 50% tak, aby po zmenšení zabíralo jen část parcely 4x4, ani překročit zmenšení o 50%. To pak bude zmenšení budov nižší aby byly dané čtverce 4x4 zcela zaplněny. ---- V novém prázdném prostoru bude možné stavět po zisku rozšíření nové budovy . Sice osadníky zarazí že volná plocha není step ale pouštˇ přesto začnou stavět obytné domy tak aby u každého byla socha. Inženýři začnou projektovat lepší domy pro nové obyvatele i lepší výrobny zásob , každá žena která se začne starat o své další dítě je vyznamenaná před zraky ostatních. Po čase je poušt zatravněna a provincie na mapě obsazeny- konec první části . Ale jak se říká pýcha předchází pád. Ve strojovně transformátoru dojde k poruše a část lidí, tedy všichni v zatravněné poušti, je místo o 50% zmenšena stokrát. Navíc je ohrožena stabilita energie, prostoru , hmoty, pohybu a dokonce času- proto je vypnutí transformátoru nebezpečné a s neznámými následky . Zbývá jediná možnost. Je třeba vynaleznout a postavit výrobny stabilizátorů těchto veličin. Tomu předchází potřeba řady dalších vynálezů. Je třeba i odhalit mapu okolí města, obsadit provincie a najít z minulosti pronikající zdroje volné energie , původního prostoru, prosté hmoty, přímého pohybu a nezpomaleného času pro zrychlení výroby příslušných stabilizátorů. Domy, cesty a budovy praskají, výroba i město jsou ohroženy, spokojenost klesá, výroba vázne, kasárna minulé doby se hroutí, armáda je v rozkladu a zcela neschopná boje, výzkum je velmi nákladný, sklady zboží i zásob jsou ohroženy-jejich obsah je poškozen , příjmy státu vysychají, mincí ubývá- konec druhé části...... Zatímco se město snaží zachránit a obsazuje provincie , ti lidé kteří byli zmenšení na velikost mravenců bloudí v travinách uvnitř města a mapují je.Ovládají a ozbrojují hmyz a vytváří z něj bojové jednotky . Ukryty hmyzu se stávají kasárnami této doby . Jak budoucnost dopadne je na vážkách , poslední vynález herní doby- blokátor poruchy transformátoru je stále daleko- konec třetí části...… Za celou herní dobu lze obsadit celkem pouze 2 provincie s rozšířením. Vynález blokátoru je jediný vynález kterým se lze dostat do další doby. První vynález či vynálezy další doby přímo navazující na vynález blokátoru vyžadují k svému dokončení postavenou stavbu blokátoru. I v nových dobách po zmenšené budoucnosti lze obsazovat volné parcely :)) Blokátor- stavba - vlastnosti--- velikost stálá 3x3 zmenšení v chodu- připojení-dvouproudá silnice- jediná svého druhu ve městě i rozestavěná. ---- Kapitoly- názvy dílů herní doby . 1- osadníci. 2- nehoda. 3- průzkum v trávě. 4-stabilní cesty-závan naděje . 5- První vítězství- stabilní parcela.... ( čtverec4x4) . 6- bezpečná radnice. 7- bezpečné domy. 8- bezpečné výrobny. 9- oprava kasáren.... (velkých-z minulé doby) . 10. blokátor- závěr:)) VB-Diamantová věž. Vlastnosti. Velikost před zmenšením města 7x7- po zmenšení , nebo stavbě této VB až ve zmenšeném městě jen 4x4. Aktivní bonus - jeden diamant denně, po každé desáté úrovni o jeden diamant denně navíc. Pasivní bonus- 3% šance na zdvojnásobení výběru výzkumných bodů v dalších 24 hodinách s postupným zvyšováním daného %
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser15822

Host
V budoucnosti se vzdy hleda neco z minulosti . Vetsinou k rozlusteni zahady nebo zachraneni sveta. Golem neni eu znacka ale mohl by byt do hry zarazen at uz s napisem EMET na cele kde se musi umazat jedno pismeno aby vznikl novy tvar slova znehybneni jak rika stara povidka. K tomu slouzi sem na papire/zaklinadlo. V nasi verzi zname sem jako kulicku ktera se vklada Golemovi do cela. Myslim ze lepsi nez Karel IV
 

DeletedUser15189

Host
Pěkné, a velice originální nápad. Ten vynález by se mi hodil do města. Za mě toto hodnocení:*****
 

DeletedUser15189

Host
Víš o tom, že je zakázáno měnit a doplňovat text po zveřejnění? Je povoleno pouze opravovat pravopisné a interpuknční chyby!
 

Joxer

Psavec
Archimedesi, pro mně má Josef hezkou příběhovou fantazii. Ty korektury, jen upřesnili a učinili více hmatatelné systémy té popisované doby. Jasně, pokud čteš pravidla jako zákon, tak asi neni vše tak ok, ale je nás tu evidentně jen pár a eliminovat fakt dobře napsanej příběh jenom proto, aby bylo zákoně všechno dodržené, je spíše camcing. Jeho příběh je fajn a narozdíl od druhých vytvořil nějakou aktivitu a opravdovou snahu. Druzí jen camcaj, že ta hra je taková, nebo maková, ale nějak se podílet na příbehu hry moc nechtěj. Stejně nás na tuhle hru neni dostatek (10 cen), tak že to stejně vypadá, že se akce zruší, tak je snad jedno, jestli to skončí tak, nebo tak. Naopak by bylo fajn, kdyby si Josef tenhle příběh nakopčil do budoucna do sekce s nápady. Já budu hlasovat PRO. Já jeho nápadu tleskám a držím palce. A navíc je to nápad, s kterým ještě nikdo nepřišel.
 

DeletedUser15189

Host
Já vím, občas až moc trvám na dodržování pravidel. :( S tím doplňováním příběhu bych měl taky problém, neboť mě také napadají dobrá doplnění příběhu. Naštěstí je můj text sreenshot. A abych nezapomněl Joxere, to es na konci mé herní přezdívky je řecká koncovka pro 1. pád >> 5.pád je tedy Archiméde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

JOSEF 70

Psavec
O diamanty získané v podstatě mimo hru mi nejde:)) . Také souhlasím s tím že kdyby Archimedes upravil konec příběhu nebylo by to podle mě porušení pravidel když základní kostra zůstane jak je a vlastně i kostra závěru- kosmická éra. Jinak Archimedovi palec nahoru má líp zpracované dekorace a zboží přístavu. Příběh nemá podle mě smysl přepisovat do návrhů- je to jen náčrt který se bude asi muset pořádně překopat a na to už nemám. Smyslem příběhu je transformátor - budova třeba i bez příběhu protože přeplněnost měst začíná být pro nejpokročilejší hráče důvod pro to opouštět hru. Tedy podle mě proto že už město nemohou zlepšit o nové VB bez ztrát nutných výroben zboží a studánek. Případné zmenšení pouze studánek problém nevyřeší:))
 

Joxer

Psavec
A abych nezapomněl Joxere, to es na konci mé herní přezdívky je řecká koncovka pro 1. pád >> 5.pád je tedy Archiméde.
To neřeš. To byla provokace. Stejně se jmenuješ jinak :D
Jinak Josefe, pokud chceš mít jistotu toho, že vše bude podle pravidel, tak zlikviduj tenhle svůj nápad a vytvoř nové vlákno a vlož tam tenhle nápad předělanej. Pak tě nikdo nemůže osočit z porušování pravidel, protože svůj nápad jako hotový příspěvek nepředěláš, ale uděláš jinej, novej. :D:D:D
Příběh nemá podle mě smysl přepisovat do návrhů- je to jen náčrt který se bude asi muset pořádně překopat a na to už nemám.
Takhle, jak jsi to napsal, je to podle mně ok. O vnitřních systémech doby by stejně rozhodovalo RT a ne ty. Takhle je to dost dobrý.
 

DeletedUser15189

Host
Joxere, jen a by to tvoje vytvoření nového nápadu nebylo obcházením pravidla: Zákaz doplňování a měnění textu po zveřejnění a porušením pravidla: Soutěžící se smí soutěže zúčastnit pouze s jedním dílem.
 

JOSEF 70

Psavec
Samotný příběh má možná méně než 400 slov . Kdyby byly popisy herní doby jako dodatek k příběhu pod čarou mimo příběh 400 slov by na příběh stačilo . Jenže by to byl jen příběh a dodatky a ne souvislý náčrtek děje dílů herní doby:))
 

Joxer

Psavec
Jj, 400 slov je fakt málo. Já když psal svůj návrh a skončil jsem, tak při kontrole mi vyšlo přes 800 slov. Takže jsem hodně kuchal. Výsledek byl jiný, ale na chycení doby ok.
 
Nahoru