Diskuze k soutěži: Osmisměrka

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9061
  • Vytvořeno

DeletedUser9061

Host
Vážení hráči,

chystáte se zúčastnit nové soutěže? Je velmi jednoduchá a navíc můžete získat odměnu pro cech!

Přejeme Vám hodně štěstí při soutěži,
tým Forge of Empires
 

Danielis001

Psavec
Když najdeme slovo, které do osmisměrky nebude patřit, a bude překrývat písmeno, ktére jinak nebylo "přeškrtlé", rozhodí se tím odpověď na otázku Kolik písmen zůstalo neodkrytých, tak ta odpověď nebude uznána?
 

DeletedUser9061

Host
Odpověď na otázku musí být přesná. Jestliže tedy budeš mít slovo, které tam nepatří a zbyde ti méně písmen, tak je odpověď špatně.
 
Chtěl bych se zeptat nebo spíš ověřit pár nejasností.
1 bych si chtěl ověřit jestli platí klasická osmisměrková pravidla ( tedy pokud použijete pismena na vytvoření slova tak mužete ty stejné písmena použít vícekrát na další slova pokud budou v daném 8směru vycházet již s použitých písmen, jestli víte jak to myslím)?
2 co se odměn týče hlavně te 2 odměny te vlajky to je myšleno jakože se sečtou body od vice hráču pokud více lidi bude reprezentovat 1 cech?
 

DeletedUser9061

Host
1) Přesně tak. Písmeno, které je již použito v jiným slově může být použito i v dalším.
2) Můžeš soutěžit za jeden cech (jestliže hraješ na více světech, musíš si vybrat pouze 1 cech). Od všech hráčů, kteří za tento cech soutěžili se jejich body sečtou a cechy s nejvíce body budou odměněny.
 

DeletedUser11519

Host
Chci se zeptat jestli platí i jedno slovo z názvu? Třeba VĚŽ z VODÁRENSKÁ VĚŽ, nebo VĚŽ S HODINAMI, to je jen příklad a může být to snovo třeba i částí názvu cechu, například PLAVBA a cech se jmenuje KLIDNÁ PLAVBA, taky jen příklad.
 

DeletedUser9061

Host
Ano, v případě, že by tam bylo 1 slovo z názvu (budovy, věci) která se zkládá z více slov - tak i jedno slovo platí. Věž je skvělým příkladem.
 

DeletedUser16158

Host
Muzu napsat primo nejak Lawnot66 ? Soukromou zpravu ? diky
 

DeletedUser9061

Host
Odpovědí odesílejte jako odpověď přímo pod zadání soutěže. Do diskuze a soukromých zpráv, prosím, neposílejte.:)

Jestliže se slovo vyskytne vícekrát, stačí napsat pouze 1x.
 

DeletedUser16300

Host
Kde najdu.info, jako napriklad kolik lidi z jednoho cechu se muze ucastnit ?
 

DeletedUser11519

Host
Děkuji za odpověď, jen jsem z toho nepochopila, zda to může být i název cechu, který si vymysleli hráči, nebo jen názvy od FOE.
 

Dědeq

Znalec
Od všech hráčů, kteří za tento cech soutěžili se jejich body sečtou a cechy s nejvíce body budou odměněny.
Zdá se mi to, nebo je to jednoznačně nevyvážené, a to ve prospěch větších cechů? Neměl by stačit už fakt, že se za cech zúčastní víc hráčů, takže je větší pravděpodobnost, že budou vylosováni?

Řekněme, že budu mít cech o maximálním počtu 80 hráčů. Všichni mí cechovníci povinně vloží svou odpověď do soutěže. V 80 lidech už se asi povede tu čtyřsměrku vyluštit kompletně. Jediná potenciálně nejistá tipovací otázka bude mít v tu chvíli jasnou odpověď - 80. Hypoteticky bude tedy existovat nejméně 80 lidí, kteří budou mít 100 % otázek správně. Mezi nimi se bude losovat. Ale protože jsou z jednoho cechu, všechny otázky mají správně, vlajka je jejich. Co se stane, pokud se takovéto cechy najdou 4?

Ergo cech o řekněme 20 lidech nemá prakticky žádnou šanci - tipovací otázku pouze tipne, členů cechu je málo, bodový součet nízký.

Co z toho prosím chápu špatně? Děkuji.
 

DeletedUser9061

Host
Kde najdu.info, jako napriklad kolik lidi z jednoho cechu se muze ucastnit ?
V tomto případě se jedná o bonusovou - tipovací otázku, která bude rozhodovat v pořadí v případě, že bude shoda bodů na výherních pozicích.

Děkuji za odpověď, jen jsem z toho nepochopila, zda to může být i název cechu, který si vymysleli hráči, nebo jen názvy od FOE.
Není zač. Je lepsí se zeptat. Každopádně cechů je tolik, že by neměl šanci to nikdo najít, kdo by jej neznal.

Zdá se mi to, nebo je to jednoznačně nevyvážené, a to ve prospěch větších cechů? Neměl by stačit už fakt, že se za cech zúčastní víc hráčů, takže je větší pravděpodobnost, že budou vylosováni?

Řekněme, že budu mít cech o maximálním počtu 80 hráčů. Všichni mí cechovníci povinně vloží svou odpověď do soutěže. V 80 lidech už se asi povede tu čtyřsměrku vyluštit kompletně. Jediná potenciálně nejistá tipovací otázka bude mít v tu chvíli jasnou odpověď - 80. Hypoteticky bude tedy existovat nejméně 80 lidí, kteří budou mít 100 % otázek správně. Mezi nimi se bude losovat. Ale protože jsou z jednoho cechu, všechny otázky mají správně, vlajka je jejich. Co se stane, pokud se takovéto cechy najdou 4?

Ergo cech o řekněme 20 lidech nemá prakticky žádnou šanci - tipovací otázku pouze tipne, členů cechu je málo, bodový součet nízký.

Co z toho prosím chápu špatně? Děkuji.
Samozřejmě, v případě, že se velké množství hráčů z velkých cechů zúčastní, ty malé šanci nemají. Nečekali jsme tak vysoký zájem, když jsem se ohlédli za minulými soutěžemi, kde účast nebyla u některých uspokojivá. Proto jsme přišli s odměnou pro cechy, abychom přivedli k soutěži více hráčů, kteří mohou získat více výher a to nejen pro sebe.
Tento systém budeme samozřejme vylepšovat, aby byl vyváženější a nebyli takové rozdíly. Na druhou stranu nejde cechy bodovat skrz procentuální účast v každém cechu. V tomto případě by byli mnohem zvýhodněny cechy malé. Jestliže máte nápad, který by mohl vést k vyváženému systému bodování cechů (samozřejmě už ne pro aktuální soutěž, ale pro budoucí), neváhejte mne kontaktovat soukromou zprávou, nebo založte téma v sekci návrhy pro fórum. Děkuji
 
Po tom co napsal Fmash a po tom co jsem viděl kolik už ta soutěž ma zobrazení si říkam jestli tu soutěž rovnou nezabalím, jelikož jsem se ptal v cehu a vypadá to tak že na forum s našeho cehu chodím jenom ja sám. Tím pádem bych reprezentoval náš malý 23 člený cech sám, což by mi pokud to správně chápu dávalo malou šanci získat ty diamanty (vzhledem ktomu kolik se asi účastní lidí) nulovu šanci získat vlajku pro cech.
Akorát bych se chtěl zeptat je potom nějak rozhodujcí čas odeslání odpovědi v případě stejného počtu bodů nebo se bude losovat?
 

DeletedUser15408

Host
ahoj... odpověď jsem odesílal včera... a do teď mi tam svítí ,,vaše odpověď čeká na schválení,,
je něco špatně?
díky za odpověď JARRAKIM
 

DeletedUser9061

Host
Účast a úspěšnost cechu na diamantech vůbec nezáleží.
Soutěž je rozdělena pro hráče a cechy. Pro 3 nejlepší hráče jsou diamanty. A pro 3 cechy, ze kterých hráči získají nejvíce bodů získají prémiovou vlajku cechu.

Co se týče SCHVALOVÁNÍ příspěvků. Ty budou schváleny až po ukončení soutěže, aby do té doby zůstali pro ostatní soutěžící skryty.
 

DeletedUser12887

Host
Takže když je tam slovo xxxx tak platí slovo xxxx víc jsem toho nenašel:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Yanniessie

Nováček
Jsem stará sklerotická baba ;)) zapomněla jsem dopsat jméno Cechu - spěch je špatný. Mohu to dopsat jako další odpověď, nebo jsem už automaticky vyloučená, když jsem nesplnila všechny podmínky ? Děkuji za odpověď ;))
 

DeletedUser9061

Host
Takže když je tam slovo xxxx tak platí slovo xxxx víc jsem toho nenašel:)
Pokud jsi toho více nenašel a myslíš, že tam je pouze ono jedno slovo, můžeš zkusit štěstí.

Jsem stará sklerotická baba ;)) zapomněla jsem dopsat jméno Cechu - spěch je špatný. Mohu to dopsat jako další odpověď, nebo jsem už automaticky vyloučená, když jsem nesplnila všechny podmínky ? Děkuji za odpověď ;))
Každý nemusí soutěžit i za cech. Stačí hrát sám za sebe - v tomto případě se cech uvádět nemusí.
Případně můžeš v příspěvku (aktuálním) upravit - dopsat název cechu a svět. A po poradě rozhodneme, zda doplnění cechu uznáme. Pravidlo o úpravě a dalších příspěvcích je především, aby se neupravovali již zadané odpovědi (třeba když by někdo poradil).
O tom, zda by se případně změny/doplnění cechu počítalo budu informovat.
 
Nahoru