Diskuze ke kulturním osadám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13872

Host
Můj osobní názor.
Co dostaneme zhruba za rok a půl práce u Vikingů? Jiste někteří driv ale k tomu se dostaneme.
Při postavení max lvl stromu a kamenů, k tomu nějaký ten vyslanec bude prihem zhruna:
80 medajlí, 13 zboží a 11FB. K tomu 12% do utoku.
Jistě není to špatné ale je za tim mnoho práce, nervů popř. diamantů.

A teď když si vemu soucasny event Forge Bowl.
Spojím budovy Tholos a Kolos a mame z toho toto:
140 medajlí, 15 zboží, 10 FB a 10% do útoku.
Zásoby a zlato asi nikoho v pozdějších dobách nezajímají.

A to za usili nepoměrně kratší kde je to dost na pohodu a zabere to zhruba stejně prostoru. Nemluvě o útratě dia.

Jako zajimavè spestřeni je to hezké, uvidíme co přinese Egypt a jiné doby.
Ovšem to je tak vše.

Tak a do mě sežerte mě :)
 

Joxer

Psavec
Já tu vážně nechci být za bručouna, ale jestli tohle má ze samotného principu být finale grande mého třítýdenního budovatelského snažení, tak mi to přijde poněkud... no, smutné.
Ten konec je fakt hodně smutnej. Měli nám ten svět nechat budovat jednou na několik fází třeba úrovní budov a z té dané úrovně padnout nějaká ta cena nebo povýšení té ceny, která by byla v tom světě. Emisaři mohli zůstat taky tam. Mohlo se to víc rozvíjet. Jako start bych to bral jako dobrej počin, ale mělo by se to nějak dotáhnou. Když opouštíš tu vesnici a vybíráš si tu cenu, tak je to spíš smutnej než radostnej akt.
 

DeletedUser3903

Host
Abych taky dal svou trochu do mlýna, abyste měli nějakou zpětnou vazbu pro předání do Německa - osady jsou těžká nuda. Bohužel.

Nedokončil jsem ani první vesnici. Dokonce jsem skončil u 11 úkolu. Pro mně, jako pro pokročilého (a také platícího) hráče, jehož město se skládá pouze ze speciálek a velkolepek, je tohle úplně mimo. Neuvěřitelný žrout času a tuhý grind i v rámci jedné vesnice, natož pak aby to člověk dokončoval 15x (!!!).

Nemyslím si, že od hry čekám, že pro ni obětuji veškerý soukromý život a čas. To vážně ne. Konečná budova je silná, ale obětovat mnoho měsíců na její dokončení, když z každého eventu padá prakticky to samé, jen trochu slabší a mám to bez práce?

Ono INNO to uvidí samo, že na osadách traffic silně poklesl a drží to jen ty menší hráče. Což je asi OK i z hlediska monetizace, ale asi by to chtělo trochu předělat.
 

dudasek

Znalec
vikingové jsou těžká klikačka-je to dost deprimující a pro někoho dost těžká dřina...déle hrající hráči se na to vykašlou-pro nováčka,co stejně čeká na výrobu,aby se mohl posunout dál zajímavá odměna...
emisaři zatím slabý odvar-ale sloty se budou doufám hodit.
po první osadě jsem si dal 3 dny pauzu a za -4dny snad doplácám druhou...stromeček je pěkný-kamínek bude lepší,než svatyně,která už hromadím v invu...město není nafukovací a kdyby tam dali jakoi odměnu rozšíření získali by další body...
 

Mrtvejmagor

Veterán
hel hlavní cenu dotaněš i když tu vesnici dokončíš třeba za měsíc takže pohoda, chce to čas ;) ty runové kameny jsou teda nic moc, a ještě k tomu dotat nej kousky...
 

Dan 77

Veterán
Tak co si budeme povídat, všechny ty novinky ve hře ani pro nás pokročilejší hráče ani pro PC hráče nejsou.
Expedice je záplata pro mobilní hráče, takže se asi nebude nic dělat s četnými chybami v CvC ani s nevyužitelností surovin posledních 3 epoch v pokladnici. A chat ani fórum asi podle vývojářů mobilní hráči k ničemu nepotřebují.
A čím dál častější eventy (že "eventem" v pravém slova smyslu se stala chvíle klidu mezi eventy) + denní výzvy, kulturní osady: všechno jenom taháky na čas a peníze od zejména začínajících hráčů.

Kdysi byla první speciálka z prvního eventu ve hře hřbitov a to byla budova užitečná pro všechny, dokonce lepší než kulturní budovy za diamanty, teď je ten hřbitov ještě slabý odvar, speciálek je nepřeberné množství a na těch 10 % z nich, co jsou ještě lepší než hřbitov, je město malé a stále se přitvrzuje, aby to lákalo začínající hráče.

To, že se vývojáři zaměřují jen na mobilní verzi a na začínající hráče, se ukazovalo za prvního vánočního eventu, ve kterém sněžilo ve městech na mobilech (je toho víc, ale teď mě lepší příklad nenapadl), na tom, že přes mobilní aplikaci jsou diamanty dražší, nebo na tom, že denní výzvy měli jako první začínající hráči, kteří to paradoxně testovali, přestože neměli zkušenosti s hrou ani s tím, jak se chyby ve hře nahlašují.

A opravami chyb v HTML 5 ani v mobilní aplikaci se příliš nespěchá, to je pro vývojáře této hry tradiční, v tom jediném se od začátku hry roku 2012 nic nezměnilo.

Hra se změnila už v mnohém (tuláci, velkolepky, vyšší úrovně velkolepek, CvC, Expedice..), někdy až k nepoznání. Mám pocit, že Vikingové mají nahradit odstraněnou Honbu za pokladem, ve které bylo taky potřeba přijít pro poklad přesně v daný čas, jinak ta poměrně chabá odměna propadla - a obojí, jak Honba za pokladem, tak Vikingové, nezapadají příliš do konceptu hry a jsou přišité horkou jehlou. Vikingové jsou nakonec zajímavější nápad než ta Honba za pokladem, sice by to chtělo občas v něčem dotáhnout, ale poněkud to přehání s časovým limitem a s tím, že tu osadu je potřeba dokončit 15×, abyste z toho měli pořádnou odměnu. Časově nároční Vikingové zas tak nejsou, stačí rozestavět budovy a dělat výzkum, horší je chodit na výběry a naplánovat to tak, abyste stihli i 2. hlavní odměnu, pokud o ni stojíte, jinak jsou Vikingové na pohodu.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16017

Host
První osadu jsem stihl v prvním odměně ale druhou už nechci...budu si to pomalu klikat až dojdu na konec...pokud vůbec...s každou odehranou osadou by to mělo být lehčí....díky šanci na 4nasobnou výrobu.
 

Kayro

Znalec
Já jsem zvědav na další narody.Protoze k Egypťanům se jako odměna nehodí strom budou mít něco jiného na co bude potřeba postavit tu jejich vesnici taky patnáctkrát to už jsme na třiceti vesnicích. Asi budu dělat že tu žádné vesnice nejsou,čas se dá utrácet mnohem zabavneji.
 

Dan 77

Veterán
Já teda za celou dobu měl čtyřnásobnou produkci jenom jednou, tak mi nějak uniká to "usnadnění"...
3 % + X*1,5 % (X je počet dokončených osad) je dost velké procento, to by měla být čtyřnásobná produkce docela často, tak buď jsem smolař nebo je neradno uvedeným číslům věřit.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Mám pocit, že Vikingové mají nahradit odstraněnou Honbu za pokladem
Ta paralela už mě taky napadla. Hlavně v tom smyslu, že když honbu zařízli, měl jsem rozporuplné pocity, protože už jsem nemohl vyhrát pár drobných, ale na druhou stranu mi spadl kámen ze srdce, že už nemusím ráno řešit, jak si naplánuju snídani, abych mohl pustit pc a kliknout pěti a patnáctiminutovku, abych pak stihnul dojet do práce a kliknout hodinovku, protože jinak bych během dne nestihnul kliknout i poslední dlouhou "výrobu". Samozřejmě mě k tomu nikdo nenutil, vyjma mého gamblerského "temného" já, bez něhož bych ovšem jistě nevysedával u foe vůbec...
Takže se mé nitro, abych tak řekl, neustále sváří, zda se na ten zabiják času a ničitel pohody v podobě vesnic vybodnout, nebo je dojíždět pomalu v klidu s tím, že vlastně "prohrávám" časový limit, nebo neustále sledovat a počítat, jestli všechno běží a dá se to stihnout, a být tak permanentně ve stresu, jako bych byl v práci :)
 

dudasek

Znalec
je dobré,že hlavní cenu dostaneš bez omezení času,,,ten časový limit je kvůli tomu levlovacímu šutru a to jde ještě o střípky skládanky..ještě že to nepadá jak plánky na velkolepky :)
 

DeletedUser14305

Host
Tak za mne odmeny relativne OK. Mohlo to byt horsi a uplne zadarmo to byt nemuze.S timhle problem nemam.
Spis jde o to,ze je to monumentalni nuda. Absolutne zadna inovace. Hraji deskove hry nejaky rok a i kdejaky amater z komunity ,by dokazal vymyslet lepsi mechaniky na kolene.
Jestli tohle ma byt profesionalni vyvojarsky tym,tak potes koste.
Jako delat tohle 15x stale to same dokola?? Jako dodelam to,ale ten konec uz bude na krev.

Jako nevim proc neudelali system,kdy by se kazda vesnice musela dokoncit jinym stylem a jinymi ukoly. Udelat to variabilnejsi a ne tuhle repetitivni nudu.
Udelat tam boje o suroviny s npc vesnicema.
Vsak moznosti je spousta a ja osobne bych klidne daval i 100-200kc mesicne,jako standartni platbu ,jako to kdysi byvalo v MMORPG hrach,aby se najmul poradny vyvojarsky tym a delali ty veci poradne:)
 

Anti Bílý

Psavec
píše to, že se má každou dokončenou osadou zvyšovat % šance na bonus x4, ale já měl naposledy 10% šanci a teď mám jen 7,5% :(
 

DeletedUser13384

Host
Zacinas se sanci 3 procenta a za kazdou dokoncenou vesnici mas +1,5 procenta
takze 10 procent jsi nikdy mit nemohla. behem 6. vesnice budes mit 10,5 procent. tvych 7,5 je behem 4. vesnice takze v predchozi jsi mela 6 procent.
 

dudasek

Znalec
tak třetí osada bez dia v limitu dodělána..... trochu jsem to vypouštěl..první 2 mi zbývalo přes 2 dny-teď jen 8,5h:Ygráček 2 lvl,+1fp avatar v budce,šutr vystaven a maximum střípků zbylo...dám si pár dnů oraz a kliknu na 4...pozitivní je,že když se nestihne limit člověk přijde jen o tu skládačku na šutr a hlavní cenu vždy dostane.
negativně vidím tu potřebu kulturního zboží-teď jsem měl přes 300,možná i 400! medoviny a bylo to náročné,zvlášť když mi tam daly kameny,že jsem musel mít víc cest a nějaká hluchá místa...

hodně zdaru!
 

DeletedUser5384

Host
Prosím o radu : Když koupím rozšíření za zboží,zdraží se koupě za předešlé zboží. pokud koupím rozšíření za předešlé zboží,zdraží se to i pro další koupi za současné zboží? Jde mi o koupi pozemku za 48 sekyrek,nemám koupeno za ovce a nerad bych si to komplikoval :) Dík za info :)
 

Dědeq

Znalec
Každé další rozšíření zdraží podle mě komplet, protože se v té tabulce posouváš po řádcích směrem dolů.

Edit: Zase mi nejde vložit obrázek, tak zde.
 

DeletedUser5384

Host
no,já si právě nejsem jist,když kupuješ popořadě,zdražují se ti minulé,ale budoucí ne. Nerad bych si třetí koupí za sekyrky zdražil koupi za ovce :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru