Diskuze ke Karnevalu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
Co se získá navíc už je bonus navíc.
Amen.
Zatímco v jiných eventech byla určitá hmatatelná naděje cokoliv získat, zde je absolutně mizivá.
Zkusme se na to podívat z jiného úhlu. Sice je to event ve znamení loterie, ale a) to není tak často, b) rovná to trochu šance platících a neplatících hráčů. Při troše štěstí se může někdo, kdo ani nedojede všechny úkoly, dostat klidně do zlaté ligy, pokud sleduje bank a přihazuje ve správnou chvíli. A má štěstí, pochopitelně. Každý dostane až 24 lístků denně zdarma. Potřebných předmětů na maximalizaci výhry je pouhých 10, přitom možností získat je je spousta, protože se často opakují. Není potřeba s hraním miniher čekat na poslední den, jestli se tam jako speciálka náhodou neobjeví vylepšení nebo něco podobného. Prostě tam člověk občas vleze, zdarma si vsadí a jde od toho. A úkoly se nijak zvlášť neliší od denních truhel, takže žádná křeč, dají se plnit (až na postup na mapě, kde to někdo může mít na krev), vcelku mimochodem.

Upřímně řečeno si myslím, že tu není jediný důvod ke stížnostem.
 

DeletedUser2237

Host
ano bohuzel ale nejsem si tak upne jisty jestli zrovna platici ma v tuto chvili vetsi sanci koupil jsem za 110 dia listky a akorat jsem to nekomu nastakoval a ver ze kdyz to hrajes dost dlouho tak vis ze tato loterie je opravdu o nahode a muzes nasazet listku kolik chces a stejne to nemusis ziskat takze ti nepomuze ani to ze jsi si koupil zrovna diamanty a koupil x listku. Na to abych pak nekomu prihral odmeny a ziskal jen neco z ukolu tak to je bida... udelam co udelam a mozna ani nedodelam.
Sice na jednu stranu tvrdis ze musis sledovat kolik je nastakovano a ze dostanes 24 listku za den. Pokud ale budes cekat az se tam neco nahromadi a doufat ze neco trhnes tak tech 24 listku nedostanes. Zase tak casto se tam ten bonus nehromadi. No proste jak jsem psal driv tenhle zpusob eventu se mi nelibi.
 

Dědeq

Znalec
bohuzel ale nejsem si tak upne jisty jestli zrovna platici ma v tuto chvili vetsi
No já jsem právě psal, že šance platících a neplatících se tady celkem rovná, tj. kdo platit nechce, tak ho to neznevýhodňuje :)
Když si dáš tu práci a bank sleduješ, prostě můžeš (a samozřejmě taky nemusíš) vyhrát bez většího úsilí. Netvrdím, že se to musí každému líbit, to ani náhodou, já jen tvrdím, že je to (nebo může být) zadarmo a bez křečí. Jestli vyhraju, nebo nevyhraju, mi tady nemůže zkazit náladu.

Navíc, z jiného soudku, na připravený plac mi zrovna tak sedne jedna připravená sakurová zahrada z inventáře, a ta se valí z denních truhel pořád. Jen bych na ni potřeboval ještě dvě vylepšení, aby byla na maximu - ovšem jarní event z bety zatím nehlásí, jestli vylepšení sakury budou mezi možnými výhrami.
Zato, jak tam čtu diskusi, tak to vypadá, že tam si teprve bude nač stěžovat, co se možností výher a potřebné námahy na získání plné verze ohnivé pagody týče.
 

DeletedUser5384

Host
Já nevím,proč to hrotíte,do konce zbývá 17 dní a mám v invu všech 5 budov a 3 upgrady. To bez dia. pokud se podaří se dohrabat do konce v bronzu, mám komplet set. Takže udělat to asi jde :)
 

dudasek

Znalec
času je dostatek,ale bez štěstí to nejde... diamanty si moc pomoct asi nejde...mám 2 rozdílná vylepšení a a masky z splnění 6 úkolu...myslím,že nejsem marnej hráč,ale moc mi to zatím nepadalo...tk hodně štěstí všem!
 
Co se týče úhlu pohledu na event, tak mě osobně umístění v té které kategorii ligy až tak nezajímá. Ano, mělo by, protože u zlata jsou solidní odměny, ale je to o určité nevíře v úspěch, takže se držím při zemi. U fotbalu jsem byl rád za stříbro, což se podařilo, tady ovšem jdou veškeré možné ambice stranou. Takže jde mi zejména o vybrání nějakých trochu smysluplných odměn a pokud bych snad zkompletoval sadu speciálních budov, byť třeba bez vylepšení, budu to vnímat jako velký úspěch.

Hlavním důvodem ke stížnostem je právě vybalancování odměn. Kdy získat tu hlavní je poměrně nepravděpodobné vzhledem k 7-10 % pravděpodobnosti a zbytek cen je pod úrovní denní výzvy či expedice. Je to stížnost myslím poměrně legitimní, protože byť dostávám 24 lístků denně, což spolehlivě znamená 240 florinů, tak je zde tento fakt v podobě neuspokojivého systému odměn. Možnost získání více florinů za lístky formou odvážnějších her bych nezohledňoval, protože jak můžu vydělat, tak můžu odejít s prázdnou.

Nač si snad nemůžu stěžovat je fakt, že i přes veškerou samoúčelnost a otravnost jsou úkoly celkem hratelné a kvituji častou možnost výběru mezi dvěma možnostmi. Co naopak stále kritizuji je nutnost provedení výzkumu či příspěvku do cechovní kasy. Výzkum asi provede jen ten, kdo je shodou okolností někde uprostřed technologického stromu, já osobně jsem většinou zaseklý na jeho konci, protože dál skákat nechci (zajímal by mě názor ostatních, kde bývají v rámci výzkumů nejčastěji ;)). Ohledně cechovního příspěvku, tak přispěl bych do kasy na popud šéfa cechu, ale pokud mám dát 500 ks surovin, byť z doby železné jen proto, abych splnil úkol, za což obdržím odměnu povětšinou nevalné hodnoty, tak jsou pocity všelijaké. Možná by pro vývojáře stálo za zamyšlení, zda tyto dva úkoly spojovat stylem buď a nebo do jednoho. Tak to je pro zatím vše.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Hlavním důvodem ke stížnostem je právě vybalancování odměn. Kdy získat tu hlavní je poměrně nepravděpodobné vzhledem k 7-10 % pravděpodobnosti
Ano, vypadá to jako podnik s velmi nízkou pravděpodobností úspěšnosti. Nicméně V PRAXI se to má spíš tak, soudě podle vlastní zkušenosti, zkušenosti známých a zkušenosti spolucechovníků, že event ještě nejede ani týden, ale až na sporé výjimky všichni už mají nejméně polovinu z deseti částí hlavní výhry. Jak se k tomu postavit objektivně, to nevím, ale subjektivně se domnívám, že pohoda.

A pořád platí, jak jsem se už v tom duchu vyjádřil výše, že k loterii člověk nemůže přistupovat se zoufalou nadějí, že vyhraje. Loterie má být zábava, ne východisko. Jako si v reálu nepůjdu za poslední peníze na chleba pro děti koupit drahý los v naději, že je tím uživím na příští roky, tak nenasypu do herní loterie všechny svoje herní zdroje s rizikem zklamání, že nebudu mít ani výhru, ani s čím hrát. Pokud tedy nejsem skutečný gambler :)
Fakt, že provedení výzkumu může být pro někoho náročné, je dle mého ospravedlněn zde mnohokrát zmiňovanou věcí, že pravá soutěž musí vyžadovat nějakou námahu. Kdo s tím počítá, má uspořený nějaký ten výzkum z minula, protože se na tento dobře známý požadavek eventů chystá předem. A pokud to z nějakého důvodu není možné, naštěstí je tu možnost vykoupit se darem zboží do pokladny (bohužel to tentokrát není možnou alternativou pro postup na mapě). Já se domnívám, že těch pár desítek/stovek zboží může být problém pouze pro úplné začátečníky nebo pro hráče, kteří, z mého pohledu málo strategicky, spěchají v postupu dobami. Ti pak asi trpí, nebo prostě na event pro tentokrát musí rezignovat (jako například já v jednom svém městě právě kvůli nutnosti postupu na mapě).
pokud mám dát 500 ks surovin, byť z doby železné jen proto, abych splnil úkol, za což obdržím odměnu povětšinou nevalné hodnoty
Je to jako s denními truhlami: bez většího nadávání dám ve vyjednávání 80 surek za možnou výhru trošky kladiv, protože mou odměnou ve skutečnosti nejsou ty zásoby, ale to, že se přiblížím k týdenní truhle, kde mohu získat 50 bodů. A nikdo mě k tomu nenutí, mohu tuto minihru klidně ignorovat, aniž bych tím utrpěl.

Mimochodem, znám taky dost hráčů, a nejsou to žádní začátečníci, kteří tento event prostě nedělají. To je vždycky legitimní možnost.
 
Naposledy upraveno:

pauli1

Nováček
Za mě velké zklamání. Z 21 pokusů jsem při 15 % netrefil nic a přijde hráč po mě a trefí to na poprvé. Nějak ztrácím motivaci tenhle quest vůbec hrát. Souhlasím s tím, že je to lov na diamanty a podobá se to sázkové loterii typu - dej tam ještě něco, ono to musí vyjít. Připomíná mi to automaty a gambler opravdu nejsem, takže palec dolů.
 

DeletedUser5384

Host
dej tam ještě něco, ono to musí vyjít
Jasně, tohle je přesně první věta počínajících gamblerů:D Nakonec prohrajou prachy,auto,barák a nakonec manželku :D
No,přiznám se,že gambler jsem,ale jsem natolik hamižnej,že bych nikdy nevrazil prachy třeba do automatu. Ale na druhou stranu,pokud budu muset v tomhle eventu použít několik dia z těch,co mi INNO dalo za odměnu,určitě se z toho nezhroutím:) Navíc, mám odsledováno ( nemám potvrzeno čísly), že během eventu padají dia z odměn ( např.studánky) častěji než obvykle. Od začátku tohoto eventu jsem +150 dia. Za mne spokojenost :)
 

DeletedUser13872

Host
No jo
Přítelkyně jen tak otevte jednu truhlu a má něco do setu, já otevřu 20 truhel a nic.
Bavic se hecujeme kdo rozbije bank když tam něco je. Včera jsem ho vyfoukl kolegovi z cechu nějakych 900 a poté jsen taky něco vyhrál.
Pokud tedy zustanu ve stříbrné lize tak ten set dohromady dám.
 

Dědeq

Znalec
pro mě zatím jeden z nejhorších eventů :-(
Jo, když to nepadá, tak to nepadá. Je to v jistém smyslu beznaděj, kterou moc pochválit nelze, ale na druhou stranu...
Opravdu postavíš všechny speciálky, které v eventech vyhraješ? Já jen, že například v roce 2018 bylo asi 8 eventů a 5 historických okének. Lidi, kam to všechno dáváte?? :D

Edit: Mimochodem, co jsem se teď jen namátkou díval, a možná mi to pamětníci potvrdí (nebo vyvrátí), tak ještě před pár lety byly eventy, ze kterých třeba žádná nová budova nevypadla. Šlo prostě o příležitost si každý den trochu přilepšit výhrami pár bodů navíc, sem tam renovačka, sem tam vojáček, něco dia apod.
A možná to mělo něco do sebe. Takový Strom lásky a jeho upgrady z valentinských eventů má ve městech celkem dost lidí, a nebourají je, přestože dávají jen trochu spokojenosti, ačkoli by se na jejich místo krásně vešla třeba (prahnusná) stráž nebes s bodem denně navíc.
Já bych ho asi ve městě neživil, přestože je to krásný prvek, a je mi líto krásných "budov" typu podzimní les, které mi jsou k ničemu, takže si je postavím jen tak pro radost, ale brzy je zase zbourám, protože holt efektivnost je i mně nakonec přednější.
Tím celým chci říct, že mi to s těmi eventy a jejich hlavními odměnami přijde jako na steroidech, a tak si říkám, kdy tomu začnou odcházet játra :)
 
Naposledy upraveno:

pauli1

Nováček
Jasně, tohle je přesně první věta počínajících gamblerů:D Nakonec prohrajou prachy,auto,barák a nakonec manželku :D
No,přiznám se,že gambler jsem,ale jsem natolik hamižnej,že bych nikdy nevrazil prachy třeba do automatu. Ale na druhou stranu,pokud budu muset v tomhle eventu použít několik dia z těch,co mi INNO dalo za odměnu,určitě se z toho nezhroutím:) Navíc, mám odsledováno ( nemám potvrzeno čísly), že během eventu padají dia z odměn ( např.studánky) častěji než obvykle. Od začátku tohoto eventu jsem +150 dia. Za mne spokojenost :)
Já jsem do toho taky nějaké diamanty vrazil, ale nemělo to efekt. Musel bych jich tam utratit tisíc, abych něco trefil. Jinak přísun více diamantů jsem opravdu nepocítil. Pokud ty ano, tak máš asi větší štěstí ve hře jak já :D
 

DeletedUser5384

Host
:) Je pravda,že mám ve dvou městech dohromady necelých 60 studánek, ale opravdu při eventech mi to padá víc. Může to být náhoda,ale když chytneš opakovaně 2x dia při jednom výběru v jednom městě,začnou tě napadat různý věci :D Třeba že INNo uvolňuje procenta jako bonus :D

další věc je, že za dia nekupuju rovnou floriny,ty mi přijdou drahé,jedu přes koupi lístku a výhry ve hrách:) Asi jsem vážně gambler :D

Co se mi na tomto eventu líbí asi nejvíc je to,že konečně INNO začlenilo tabulku s již získanými výhrami přímo do okna se speciální cenou. Ale asi by se mi to líbilo ještě víc,kdyby ta samá nabíhala i při možné výhře upgradu setu :( Takže fičura dobrá,ale zas nedotažená. :(

wow.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13678

Host
:) Je pravda,že mám ve dvou městech dohromady necelých 60 studánek, ale opravdu při eventech mi to padá víc. Může to být náhoda,ale když chytneš opakovaně 2x dia při jednom výběru v jednom městě,začnou tě napadat různý věci :D Třeba že INNo uvolňuje procenta jako bonus :D

další věc je, že za dia nekupuju rovnou floriny,ty mi přijdou drahé,jedu přes koupi lístku a výhry ve hrách:) Asi jsem vážně gambler :D

Co se mi na tomto eventu líbí asi nejvíc je to,že konečně INNO začlenilo tabulku s již získanými výhrami přímo do okna se speciální cenou. Ale asi by se mi to líbilo ještě víc,kdyby ta samá nabíhala i při možné výhře upgradu setu :( Takže fičura dobrá,ale zas nedotažená. :(

Zobrazit přílohu uživatele 2928
Tabulka je dobrá, jen to mohlo upgrade ukazovat jako druhou úroveň. Takhle to vypadá, že vylepšení nemám. Stejně tak v inventáři u vylepšení chybí symbol masky, takže jde hůř poznat, co do karnevalového setu patří
 

DeletedUser16245

Host
Jak píše FooleyCZ tak musím taky napsat že i když mám 12 studánek tak mi poslední týden dali 2x po 50 diamantech - tak asi na tom něco bude. Jinak je to vzácnost získat diamanty.
 
Zdravím, jsem na 29úrovni a mám prozkoumat provincii - bohužel žádné k prozkoumání mě nenabízí :( co teď? mám pouze jednu, kterou jsem ještě nezískala, myslíte, že až ji získám tak mě nabídne další k prozkoumání ?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru