Diskuze ke kulturním osadám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12887

Host
hoj, nevíte někdo kdy bude další část obydlení vesmíru ?
jak bude vypadat meziplanetární soustava, kam se poletí jako první a co k tomu bude potřeba kromě ydrassilu a egypta ?

thank´s for answer
 

Dan 77

Veterán
Frundor: nechce se mi to už moc sepisovat, tak pošlu odkaz, od kterého z posledních příspěvků tohoto vlákna můžeš začíst číst, abys v tom měl v zásadě všechny hlavní osvědčené tipy. https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/diskuze-ke-kulturním-osadám.10381/page-11#post-89222 (od tohoto postu dál, dokud se tam nezačne řešit možnost nebo nemožnost jet v budoucnu dvě osady současně)

Petr: Neví se kdy ještě ani na Betě. Poletí se na Mars, jen další vrstva světové mapy (jako je ta vrstva pro virtuální boje, tak přibude další). Yggdrasil ani dokončené jiné osady k tomu potřeba vůbec nebudou (osady se jedou jen pro odměny), stačí si jet výzkum, hromadit desítky tisíc zboží a stavět protější město i na Marsu, kde se budou stavět trochu jiné budovy než v mateřském pozemském městě. Ale to jsme tady off topic.
 

dudasek

Znalec
5 osada ve finiši-krom 4 všechny v limitu a best odměnách:emisaři slabí,Yggdrasil na lvl3,runkámen na 2 a 9/15 nákresů-to ten provar(-6fragmentů)..tentokrát jsem si věřil nejméně:šutry ve městě,24h výroba a 4* jen jednou,než jsem skočil po polovině na 4,8h...trochu mi nakrálo,že zboží bylo cca vyvážené a ne jako minule 370 rohů=podpásovka!chci to sfouknout,než uveřejní Egypt,vždycky si dávám pár hodin/den oraz a pak tu dřinu zapnu znovu Grrrrrrrrrrrrrrr...
 

Dan 77

Veterán
Tak já jednou měl vyrobit asi 420 medoviny, ale stihl jsem to. Cíl je asi to, abychom to měli "něčím" ozvláštněné. :D
 

dudasek

Znalec
..jasně,ale než vyzkoumáš rohy také ti uteče nějaký čas..podcenil jsem to a flákal-o tom žádná,ale výrob zboží jela pořád a navazovala-asi 6h jsem měl mínus-možná to bylo vypuštěním,ale kvůli nějaké skládčce nebudu vstávat ve 3 ráno-párkrát jsem švihnul 50dia za továrnu,abych nečekal 1h,zadal výrobu a mohl jít spát...jedu na jistotu Yggdra full lvl,ale zase to nechci protahovat do dalších Vánoc..
 

Dan 77

Veterán
Tentokrát jsem se snažil kamenům za každou cenu vyhnout a občas mi to připadá stejné, jako kdybych rozšiřoval stavební plochu přímo a bez ohledu na ně, protože mi z toho vzniklo tohle:
Rzry.png
 

Dan 77

Veterán
Myslím si, že je poslední úkol velice jednoduchý. Alespoň na 12 čtvercích rozhodně, šlo by to i na 11.
UTYn.png

I ta předchozí varianta posledního úkolu byla docela jednoduchá, byť jsem plnil obě podmínky úkolu současně, i když jsem nemusel, jen jsem stavěl na 13 čtvercích.
 

dudasek

Znalec
teď jsem dojel na 11 čtvercích:radnice,potřebné chýše na popku....vlna,medovina a 2*kovář..3*stará vrba a pak samé totemy i pár šutrů...loyalita 1204 tuším...3 pole byly tuším kameny...zapomněl jsem screen,ale žádná krása,když to bylo bez cest..

dan77:vidím 17 volných kostiček-možná ještě něco u baráku nahoře,ale máš tam vůbec nějaký šutr?
 

Dan 77

Veterán
Já taky lvl 4, osadu jsem dojel teprve pošesté, zas tak se nehoním.

A ještě jsem mohl něco na diplomacii klidně zbourat (to byly pozůstatky ty runové kameny, nebyl čas a na určené ploše jsem musel postavit aspoň co nejvíc totemů ještě během posledního cyklu výroby vlny), takže 17 kostiček je ještě pořád málo - tak jednoduchý ten poslední úkol je, že nepotřebuju ani celou stavební plochu, kterou mám před ním jinak celou zastavěnou a využitou.
V okolí domu klanu nejsou volné kostičky, to je tak prostě namodelováno, že to postavíš i s kousky trávníku.
Překážky na stavební ploše nemám, o kousek výše jsem dával screen s komentářem, že jsem se tímto krkolomným tvarem schválně zkusil kamenům vyhýbat a výsledek taky není příliš efektivní podle mě.
 

d arvit

Odborník
já osobně jedu teprve 8, a je to pro mě ještě větší výzva než sedmá (spousta šutrů a pár dní jen rychlé kontroly z mobilu) přijde mi že čim větší šance na 4x bonus tim méně padá, chybí mi 3 dni a 3 výzkumy do konce a zatim jen 3x bonus na 4h výrobě..

před pár dny jsem našel u jednoho souseda.
.https://postimg.cc/7Jq40K0y
 

dudasek

Znalec
že padá na konci "*4",když potřebuji posledních 5ks zboží jsem si zvykl...schválně to budu na nové osadě sledovat...

d arvit: pěkně,ale pán jak vidno diamantama nešetří
 

Thesseus

Znalec
Je někde, prosím dostupný součet surovin potřebných k výzkumu za jednotlivé "úrovně" osady? Nebo je od začátku do konce stejný a jen se mění rozložení mezi jednotlivými surovinami (sekery, vlna, rohy a medovina)?
 

Svatej

Legenda
thesseus: Bohužel nic takového není.
Principiálně jde o to, že i když celkové množství kulturního zboží a jeho druhů je pro všechny hráče stejný, jeho konkrétní rozložení mezi tyto druhy je zcela náhodný.
 

dudasek

Znalec
Celkové množství kulturního zboží potřebných k odemčení všech vylepšení je 938.
Hra ovšem náhodně rozděluje jejich počty-ještě jsem se nesetkal s "0",ale teoreticky je to možné.také mě trochu štve sčítat každou osadu znovu a znovu,ale nic lepšího dělat nelze,když nechceš přetáhnout,nebo riskovat,že bude chybět.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru