Diskuze k Jarní události 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
No to už se tu psalo, včetně odkazu sem https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2019_Spring_Event#Sortable_animals_table. Čím levnější v poměru cena/výkon, tím líp. Takže zlatá na vzdálenost a bílá/bronzová na odměny, obráceně by to bylo naopak nejdražší. A protože jdu po odměnách (hlavně set), ne po větším počtu pogod, tak je volba jasná, protože rybníků mi stačí 5 na to, abych tu jednu pagodu měl víc než jistou.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Tak u mě za 6,4k luceren 8 sad, 150+ FP, 200+ zbozi a nejaky jednotky, budovy atd. Celkem spokojenost, ikdyz v karnevalu mi to teda padalo lip. Preskakanych 6 rybniku takze pagoda pogoda :-D. Pokud se jedna o vedlejsi ceny, prijde mi, ze to konecne je cca tak, jak by melo byt. Takhle, kdyz si mel dobrou vedlejsi odmenu, tak je sance na dailynu pripadne uskakana vzdalenost o neco drazsi. Naopak u nejlevnejsi dailyny pripadne nejlevnejsich skokanu jsou odmeny horsi a dava to naprostej smysl, protoze clovek si sam musi rict, o co stoji. Kdyby dali jako vedlejsak FP nebo zbozi u nejlevnejsich skokanu nebo dailyny, tak zbylych origami si nikdo ani nevsimne a vsichni berou jen tyhle. Ja teda bral nejvic kocky, psi, labute a semtam jelena na body. Takovy zlaty stred, kde odmeny jsou celkem pouzitelny a neni to nejdrazsi ani nejlevnejsi a pritom sance na daily dobra a uskakana vzdalenost tez :)
 
Naposledy upraveno:
Dík, o té tabulce jsem nevěděl. Takže v podstatě jsem výběrem nejdražších možností jel správně na vzdálenost. Ovšem dívám-li se na ty prostřední možnosti, ani to není zase taková katastrofa, na jednom serveru mám výběr mezi lvem a slonem a procentuální rozdíly minimální, vlastně ten slon možná vychází i nepatrně líp vezmu-li v potaz, že volbou lva navýším efektivitu o procento, ale volbou slona ušetřím 30 luceren které pak zbydou na část jiného zvířete, kdy by mi v případě volby lva určitý obnos mohl scházet. Teďka jsem hromadně na všech třech hraných serverech sestoupil do stříbrné, tak kéž bych tam i zůstal a nešel do bronzové. Uvidíme.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Já bych ještě do příštího roku zadal soutěž, jestli ta žába byl skokan nebo ropucha, či rosnička ať je trochu legrace, i když to nevyjde podle představ :)
 

Svatej

Legenda
Cca 6200 + 6300 luceren na dvou světech, 9 + 4 sady. Průměrně tedy zhruba 1000 luceren na sadu. Na tom druhém světě mi padlo míň sad, ale zato k tomu 300 fb. Dost surek a spousty drobností. Jel jsem spíš na praděpodobnost výhry speciálky, ale i tak mám 6 louží přeskákáno a s dalšími dvěma vylepšeními za zbylé úkoly je pagoda v ohni na jistotu i bez umístění v lize.
Takže hlavní cena na jistotu, když si člověk počká, tak hodnotné speciálky, slušné vedlejší odměny (osobně vidím jako normální, že mezi dobrými věcmi padá i plevel, to by si výhry nikdo nevážil), úkoly snadné... za mě event celkem v pohodě.
Dal bych sem vlastní statistiku z lovu setových výběrových sad, ale lidi by mě ukamenovali. :D Jinak, vycházelo mi to dost podobně +-900 luceren na sadu.
 

dudasek

Znalec
mám průměr něco kolem 600-700...bral jsem většinou bílé,stříbrné medaile/zboží a zlaté body výzkumu...odměny mi přijdou přiměřenější,než karneval...většinou si něco vyberu kvůli 1 vojákovi nebrečím
 

DeletedUser3903

Host
No já vypálil všechny lucerny, které šly do včerejška získat (něco přes 6.000 cca?), a získal jsem všech 6 jarních sad, které jsem chtěl a k tomu 7 svatyní, kterými jsem nahradil ty prastaré, které mi hnily ve městě už od koloniálních dob (obdoba renovačky). Takže za mě více než spokojenost :)

Zbytek co nasbírám vyhážu asi za renovačky, protože pochybuji, že se tam objeví cokoli jiného. Jestli mi nějaká padne, nebo se mi štěstena obrátí, protože doteď těžím nad plán, je mi celkem jedno :)
 

Dědeq

Znalec
Dík, o té tabulce jsem nevěděl.
Nezlob se na mě, ale kdybys polovinu času, který věnuješ vytváření textů typu "Inno se mi vysmívá mizerností odměn", věnoval čtení rad tady na fóru, notabene u nosu přímo v tomto tematickém vláknu, tak bys možná měl o dost lepší výsledky, ergo bys možná nemusel pořád skuhrat ;)
Nejsem si jist, jestli jsi to nebyl zrovna ty, kdo se po fotbalu dušoval, že příště si ty tabulky s efektivností pokusů musí trochu prostudovat.
 

DeletedUser17370

Host
už mě štve ta liga u každého eventu :( nejsem na tolik soutěživí člověk aby mě bavilo závodit s každým kdo ho hraje :(
mrzí mě to protože mi to bere chuť hrát :(
Já to neberu jako soutěž, ale příležitost dostat další odměny. A v některých minulých eventech mi pořadí pomohlo získat zbývající vylepšení na maximum :)
 

dudasek

Znalec
tentokrát stačí na maximální pagodu splnit úkoly a přeskákat 6 rybníků,což by neměl být problém pro nikoho,kdo denně sklidí lucerny zdarma a nezapomeňte,že v mailu je dalších 100 luceren free!
 

Dan 77

Veterán
Jj a myslím, že dokonce stačí jen 5 rybníků (3 vylepšení do 6 celkem, u rybníků je to nastřídačku).
Přestože první lze na max dostat tak snadno, druhou pagodu na max bez diamantů získat nejde. Ale o to stejně nestojím, zas takové terno to není, jen o trochu lepší Barevný podzimní mlýn. Holt budu mít v invu spoustu vylepšení navíc, jako to bylo u lodi.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
souhlasím s tim že druhá bez dia nepůjde, ale už ne s tim že to neni žádný terno či dokonce srovnatelný s mlýnem.. 12% (ve virtuálu) k dmg je hodně a kdo utratil dia při třešňové akci mohl získat 1-2 sakury (nebo dokonce zahrady) a vyždímat z toho dalších 10-20% a 22 nebo 32% k dmg už je hezké přilepšení
surky nebo body jdou nahrabat oproti dmg % hodně snadno
 

Dan 77

Veterán
No já dvě sakurové zahrady na lvl 2 konečně zkompletoval (bez dia) a další bonus do útoku přibyl za italské náměstí, za Kolos atd... A nepostavím ohnivou, ale zemskou pagodu (samozřejmě zas jen útočný bonus do útoku, ale bonus k obrannému číslu útočícím jednotkám opět žádný). Na ploše 4×4 tedy 5 FP + 10 zboží, podobnou efektivitu má barevný podzemní mlýn na ploše 3×3. Na ploše 4×4 jsme už dostali i 6 FP.
 

d arvit

Odborník
no vidíš a to je přesně ten důvod, každý chytřejší hráč zvolí ohnivou protože ví že je nejlepší ze tří možností, jak už jsem psal, FB a surky získáš snadno, útočné % nikoliv, jen z pár VB a většinou z budov kde je dmg jako jediný hlavní stat (řečníkův koutek, šachovnice, botanická zahrada..) sice poslední dobou začli dávat dmg i do hlavních eventových odměn (lod, kolos, pagoda atd..) ale když někdo zvolí pokaždý jiný druh tak časem zjistí že 150% k útoku je vážně málo a potom bude naříkat že je to těžký a nemá kde získat %

jednoduchá matika, dnes má přes 400% k útoku jen pár ultra vojensky zaměřených hráčů na každym servru, 400FB a 400 surek má každý aktivní déle hrající hráč.. zbytek má kolik 200%-300%??
 

DeletedUser12887

Host
Taky stavím ohnivou, protože je lepší bonus pro útok, než navíc 2 FB, které padnou klidně z krčmy přátel, v expedici, kolem města z incidentů, z Himedži nebo prostě se dají získat poměrně snadno narozdíl od útočnýho bonusu.
Jinak ten event nakonec nebyl tak špatný, jak se ze začátku zdálo.
Hlavně díky těm výběrovým sadám.
 

DeletedUser3903

Host
no vidíš a to je přesně ten důvod, každý chytřejší hráč zvolí ohnivou protože ví že je nejlepší ...
Dost odvážný koment. Nějaké data k podpoření tohoto tvrzení? Například pro mne je nejlepší volbou vodní, tak že bych si nechal poradit od experta?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru