Diskuze k změnám v prémiových nabídkách

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

d arvit

Odborník
"
VIP účty si strčte-už tak je rozdíl mezi hráčem,co hraje rok,dva,tři a veteránem co už táhne 7 rok !.
a to je snad špatně??
když se něčemu budu věnovat 7 let tak je velmi pravděpodobné že v tom budu lepší než někdo kdo se tomu věnuje 1-2 roky (cizí jazyk, šachy nebo bojové umění) dokonce i ty ,,blbé" piškvorky když budu hrát a trénovat x let tak budu lepší než většina nováčků..
o to víc je to znát tady, kde je smyslem hry se postupem času zlepšovat a získávat tak výhodu nad hůře/méně/krátce hrajícími hráči
kdybych měl vyhlídky, že se budu 5 let snažit a potom přijde někdo, kdo za pár měsíců bude tam kde já, tak se na to rovnou vykašlu..
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
..právě,že už tak se trochu "podvádí" při koupi zboží z dalších dob..představ se,že hraješ 7 let a převálcuje tě nějaký Babiš,Jr,kterému je jedno kolik do toho dá,protože je podílníkem INNO tak si vlastně mastí svou kapsu a díky VIP účtu se na Tebe dotáhne----
 

Dan 77

Veterán
:) Třeba úroveň za 948 bodů by mě stála 47 400 diamantů. To je ten 1 bod za 50 diamantů v horní liště na body, když klikneš na +. Takže tu není ani množstevní sleva nebo tak něco. A kolik je asi 47 400 diamantů Korun?
 

d arvit

Odborník
Takže jsi proti VIP účtům? :)

ne
jsem pro VIP účty - ale kde budou bonusy ve formě vylepšení šetřících herní čas, nutnou aktivitu ve hře nebo drobného přilepšení k statům = %, to vše pouze za dia.
ale nic co by dávalo VIPčkářům výhodu kterou nebude moct získat neplatící hráč
co bych si představoval ve VIP?:
zjednodušené nahazování . místo házení po 10, napsat cílovou částku a hodit 1 klikem vše
,,stavební řada" : zadáš např. 5ti min. výrobu, ta se sebere a automaticky se nastaví nová - omezení např. 1x denně a nejde na 24h výrobu, VB..
menší bonus k % (zlato,zdroje,útok, obrana)
hromadný sběr zdarma
o 25% rychlejší zkoumání nových provincií a výstavba budov
+1 jednotka pokud stojí alík
+ pár VB a surek při výběru radnice
atd

co bych tam nedával??
zrychlení, menší odpočet CD u výrob, VB..
navíc rozšíření města/osad pouze pro VIP
více místa v krčmě
přátel na liště, lidí v cechu...
atd..
 

dudasek

Znalec
"+zjednodušené nahazování . místo házení po 10, napsat cílovou částku a hodit 1 klikem vše
+o 25% rychlejší zkoumání nových provincií a výstavba budov
+ pár VB a surek při výběru radnice"

= co by dávalo VIPčkářům výhodu kterou nebude moct získat neplatící hráč=

tady si d arvite protiřečíš...ostatní by mi za příplatek(vip účet ) nevadilo,ale ty 3"+" by byly diskriminující a pro mne nepřijatelné
 

d arvit

Odborník
zajímavé, tipoval bych že nevoli vyvolaji zmíněné % k bonusům :rolleyes:

dobrá, co ti na tom přijde tak diskriminující, nepřijatelné a kde si přesně protiřečím??

psal jsem že si představuji aby VIP účet šetřil nutný čas strávený ve hře a usnadnil správu města.

1, zjednodušené nahazování - šetří čas a neni to nic co by neplatič nemohl časem udělat taky, jen by 10k bodů naházel místo 1 minuty za 10.
2, kdo ted chce vyzkoumá nebo postaví za dia, navíc odměny v území nejsou tak zásadní aby hrálo roli jestli někdo projde mapu o pár hodin dřív
stavba budov, no přiznejme si kdo nějak ve velkém staví budovy kde je doba výstavby v řádech hodin, když kouknu k sobě do města tak tam mám akorát vojenskou budovu kde je mi úplně šumafuk jestli se staví 1h nebo 50h, protože jí mám kvůli alíku a ten jí bere i rozestavěnou,
3, pár surek a bodů při výběru radnice - v dnešních možnostech je jednotkové množství za den absolutně nepodstatné, dokonce bych řekl za zaokrouhlovací čárkou, a než tady na mě vytasíš frázi typu, každý bod a každá surka se počítá tak rovnou argumentuju:

když používáš frontík a hrad (% k náhodě) na nějaké slušné úrovni tak každá náhodná odměna z nich je hodnotnější a přímo úměrně tě odměnuje za čas strávený ve hře (a zatím investované úsilí do stavby těch budov) - čim víc jsi online, točíš a nahazuješ - tim více odměn.
např. mi z 10 protočení padnou 1x surky a 1x balíček 5 bodů a tobě z menšího frontíku padne z 8 pokusů 2x surky a 2x body = náhoda v používání těchto VB hraje větší roli a tady se už dostávám k důsledkům plynoucím z bodu 1 - pokud bude mít VIP hráč možnost nahodit jednom klikem tak se automaticky připraví o možnost protáčení frontíku a tim o velmi podstatné množství bodů, surek a všeho ostatního = bude postaven před volbu, házet pomalu a točit nebo nahodit a netočit = jediné co se změní bude že mu přibude možnost si vybrat co se mu hodí a ušetřit tak čas = dostáváme se k tomu k čemu to bylo zamýšleno původně - šetřit čas
 

Dan 77

Veterán
"+zjednodušené nahazování . místo házení po 10, napsat cílovou částku a hodit 1 klikem vše
+o 25% rychlejší zkoumání nových provincií a výstavba budov
+ pár VB a surek při výběru radnice"

NIC co by dávalo VIPčkářům výhodu kterou nebude moct získat neplatící hráč=

tady si d arvite protiřečíš...ostatní by mi za příplatek(vip účet ) nevadilo,ale ty 3"+" by byly diskriminující a pro mne nepřijatelné
Mně by vadilo jenom to okamžité nahazování bodů, s tím bych nesouhlasil, aby to si to někdo mohl koupit. Už tak je v tom rozdíl mezi mobily a PC obrovský. To se pak krásně přeskakuje...
 

d arvit

Odborník
přeskakuje?? a ted si představ že se u nějaké budovy teoreticky sejdou 2 VIP a oba nahodí na první místo a jeden ostrouhá a přijde o půlku bodů - to bych viděl jako největší riziko a dvojsečnou zbraň při takovém nahazování..

normální přeskakování: kde se s tim setkáváte?? při normálnim nahazování něco takového pomalu nehrozí a při čorkaření u sousedů ...
vždy by to šlo ošetřit např. fungovánim jen v rámci cechu/přátel

navíc se pořád bavíme o teoretické funkci teoretického systému někde v diskuzi

za sebe můžu jen říct že nahazuji opravdu hodně z pc a ještě jsem se nesetkal s tim že by mě někdo skočil a přeskočil v nahazování díky mobilu, když nepočítám chaos prvních hodin po zavedení nové VB, ale tam je bordel natolik velký že vyhrát může kdokoliv...
 

Dan 77

Veterán
Jo, přeskakování. Děje se to běžně, když 1) první točí opakovací úkoly při náhozu, vleze mu do toho někdo cizí, kdo je bez toho prostě rychlejší; 2) první hází z PC, je jedno jestli točí úkoly nebo ne, ale vleze mu do toho někdo druhý, který nahazuje přes appku. A zdaleka nejen u nových VB, na které leckdo baží po pláncích, ale kdekoli, kde je šance na výdělek bodů.
Žádné ošetřování tím, komu nahazuješ a v jak úzké skupince, nefunguje, protože každý má ještě své sousedy a přátele, kteří tam můžou rychle vlézt.
A co se týká tvého teoretického návrhu, měl by praktické důsledky, kvůli kterých bych s tímto bodem tvého návrhu nebo takovou změnou nesouhlasil. A jo, může se klidně stát, že by v jedné vteřině dva hráči s prémiovým účtem vložili stejnou cifru jedním kliknutím, s tím bych problém neměl, takové už je riziko, ale pořád by bylo to riziko s prémiovým účtem mnohem menší než riziko, jaké je teď bez možnosti náhozů jedním kliknutím, spíš by byli hráči bez prémiového účtu v ještě větším riziku kvůli těm, kteří by ho potenciálně měli a nad jejichž rychlost by nebylo. Už teď leckdo dokáže přes mobil/tablet naházet do budovy za pár vteřin tisíce bodů.
 

dudasek

Znalec
za sebe můžu jen říct že nahazuji opravdu hodně z pc a ještě jsem se nesetkal s tim že by mě někdo skočil a přeskočil v nahazování díky mobilu, když nepočítám chaos prvních hodin po zavedení nové VB, ale tam je bordel natolik velký že vyhrát může kdokoliv...
jestli tě nikdo neskočil a jedeš to přes úkoly,tak jsi nějaká VIP vyjímka..leckdy mám problém i s arcy v cechu,když někdo zavře a napíše,ať hodím 1-už se tam někdo sáčkuje-fakt kašlu na opakující se úkoly a sypu,abych to stihl(hraju jen pc)..už se mi několikrát stalo.že mě mobiláři přehodily...úkoly točím jen v brzkém ránu(všední den 2-3h-to mám trochu méně obav,že mně přehodí-jinak sypu hlavně cechu 1,9 a tam se mi vrátí má investice a plánky a medaile mám jako bonus).

mobil je rychlejší.,než pc a umožnit někomu nahodit přesnou částku naráz by bylo pro ostatní "neplatiče" velmi diskriminující..
zpětně si uvědomuji,že o+25% rychlejší zkoumání nových provincií a výstavba budov
+ pár VB a surek při výběru radnice ...by ostatní tolik neovlivnilo,ale to nahazování velké NE!
 

Dědeq

Znalec
Přisadím si k tomu nahazování. Ono už se to tu myslím několikrát řešilo separátně, a s podobnou argumentací.
Za sebe bych řekl, že pokud by někdo mohl nahazovat jedním číslem, nebylo by to šťastné, pokud by to nemohli dělat všichni. V praxi by to znamenalo velký nárůst žraloků, kteří na to jinak nemají nervy, prakticky žádný nedostavěný arc by neměl šanci obstát a odhaduji, že by silně vzrostla všeobecná nedůvěra a nepřímo úměrně by klesla míra ochoty s budovami pomáhat.

Některé jiné návrhy mi špatné nepřipadají, ale asi bych si za rychlejší stavbu domů nebo zkoumání provincií nepřiplácel. Za 1 nebo 2 jednotky z radnice také ne, pár surek nebo bodů denně také nehraje roli. S tímhle by si VIP platil jenom začátečník, který začal na mobilu, a nemá tak tušení o tom, jak se hra může vyvíjet.

tipoval bych že nevoli vyvolaji zmíněné % k bonusům
Ta vyvolávají nevoli například u mě. Nesdílím názor, že FoE je P2W hra, ale když nic jiného, tento krok by ji tím směrem rozhodně posunul. Stejně tak rozšíření navíc za pravidelné peníze (a co by se s těmito rozšířeními navíc a budovami na nich stalo, kdyby hráč přestal platit VIP účet?). Tudy cesta doufám nepovede.

Naopak by mi vůbec nevadilo, kdyby si VIP hráč mohl přistavět další dvě židle do krčmy nebo pozvat o 10 přátel víc. To by ničemu neuškodilo, ale hodně by to pomohlo například lidem, kteří mají silnou averzi k vyhazování "přátel", což jim ale brání v získávání nových přínosných kontaktů. Sice je to součást hry, umění rozhodnout se, ale takový druh rozšíření za peníze by ostatní nijak nepoškodil.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Tak já ty skalní neplatiče co tu brečí kvůli změně cen jen u některých balíčků asi ještě víc naštvu, ale pro pobavení té hrstky lidí jako jsem já. :D
CqGB.png
Kde jsou ty doby kdy se brečelo že u nás nejsou % akce stejně vysoké jako třeba na německé mutaci. :D
 

Dan 77

Veterán
Já tu často neplatím a akci +150 % jsem už viděl kolikrát taky, pokud se nepletu. ;)
Podle mě máš oproti ostatním výhodu jenom v tom, že ti přišel mail, že za pokračování ve hře získáš 10 tis. dia.
 

Dan 77

Veterán
Ne, tak určitě se nepletu, 150 % nám dávají všem.
Jinak zeptej se Chipatora. :D
Jo nejde ani tak o zdražení (které je asi nevyhnutelné, protože inflace :D, a které NEproběhlo na všech jazykových serverech), ale o následnou nízkou kupní sílu samotných diamantů, které sis koupil.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Stejně tak rozšíření navíc za pravidelné peníze (a co by se s těmito rozšířeními navíc a budovami na nich stalo, kdyby hráč přestal platit VIP účet?). Tudy cesta doufám nepovede.

Naopak by mi vůbec nevadilo, kdyby si VIP hráč mohl přistavět další dvě židle do krčmy nebo pozvat o 10 přátel víc. To by ničemu neuškodilo, ale hodně by to pomohlo například lidem, kteří mají silnou averzi k vyhazování "přátel", což jim ale brání v získávání nových přínosných kontaktů. Sice je to součást hry, umění rozhodnout se, ale takový druh rozšíření za peníze by ostatní nijak nepoškodil.

psal jsem že rozšíření navíc pro VIP právě v žádném případě, je otázka komu nestačí těch 140 přátel a potřebuje víc míst aby mohl přijmout víc přínosných lidí:
já si pod pojmem přínosné lidi představuji ty se kterýma jsem v kontaktu (psaní, nahazování, obchod, motivace) a když potřebuji další místo tak vyhodim někoho kdo tohle nesplnuje, další věc co hodně pomáhá je nemít v přátelích členy cechu, to jsou desítky zbytečně obsazených míst..

lidi v krčmě navíc, vlastně je to úplně jedno, stříbrnáky jsem přestal hrotit někde okolo zásoby 100k, po přesáhnutí 1 mega už jí vůbec neřešim a důležitá je jen motivace..

samozřejmě že pár bodů, surek, vojáků, %, případně to zrychlení stavby/zkoumání jsou naprosto nepodstatné a ani dohromady to neni důvod kupovat, proto tam je to nahazování jednou částkou, to je jediný důvod proč bych já koupil VIP. Zbytek je jen balast aby to vypadalo hezky/ že to obsahuje hodně věcí.

při nahazování stačí dodržovat pár základních pravidel a nemusim se bát že někdo z mobilu skočí..
pokud někdo točí při nahazování zajištěné budovy tak si nic jiného ani nezaslouží - toho bych dokázal skočit i s PC při obědě
stejně tak odemknutí budovy, kde jdou dělat čorky rovnou (známe arc :)) a čekání na nához, velké riziko setkání atd.
 

Dan 77

Veterán
Souhlas, teda až na ten poslední odstavec:
při nahazování stačí dodržovat pár základních pravidel a nemusim se bát že někdo z mobilu skočí..
pokud někdo točí při nahazování zajištěné budovy tak si nic jiného ani nezaslouží - toho bych dokázal skočit i s PC při obědě
stejně tak odemknutí budovy, kde jdou dělat čorky rovnou (známe arc :)) a čekání na nához, velké riziko setkání atd.
Tak nějak nevím, co si mám myslet o tom, co píšeš. Vždyť jsi tu nedávno psal, že ses s tím ještě ani nesetkal, tak to přece nemůžeš plně zhodnotit.
Tohle jsou vůbec provařené způsoby (a jestli točením myslíš točení opakovacích úkolů při náhozech v zajištěných budovách?), ale nejsou to jediné způsoby, kdy se může něco stát a může ti tam někdo vlézt.
Stačí, když do té budovy hází víc lidí naráz, pak se to "skokanovi" zlevňuje, nebo když ten "skokan" háže přibližně 20× rychleji z mobilu, a to se můžeš přes PC snažit, jak chceš, nejlepší je rovnou přestat házet body, abys míň prodělal, a to ani netočíš žádné úkoly.
Tak by mě zajímala nějaká další základní pravidla, jak se tomu vyhnout, viz co psal Dudasek, to by platilo jen to, aby majitel svou VB hlídal, dokud se nedohází, a v případě potřeby budovu okamžitě odpojil od radnice. Riziko setkání je tu totiž vždy, naopak jindy se může stát, že někomu na velký výdělek bodů nikdo nepřijde pár dní.
A další věc, může tě přeskočit i cechovník, přestože jsou pozice v cechu náležitě rozebrány, protože se v herních hromadných konverzacích vyskytuje několik chyb se zobrazováním zpráv, nejnovější typ je ten, při němž se jednotlivá zpráva nezobrazí někomu vůbec. Tato chyba ve hře nebyla stále opravena, musel jsem to znovu urgovat.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
proč bych to nemohl plně zhodnotit?? jsem velmi aktivní arcař, nahazuji v cechu, přátelům i kradu jak straka u sousedů a prostě se mi nestalo že by mě někdo skočil při nahazování z mobilu, pro mě je obava z velkého rozšíření přeskakování prostě minimální a nepodstatný důvod - netvrdim že by se to nemohlo stát, určitě se to občas stane, ale nějaké masové množství, no nevim..
pravidla pro bezpečný nahazování??
- když vidim budovu kde můžu vydělat, tak tam prostě naházim body jak nejrychleji to jde, a protože budov nad lvl 75 kde by se dalo krást moc neni (samotný lvl zabranuje kradení hned od otevření a majitel který dokáže dostat budovu na takový lvl si už dá většinou pozor aby jí nepřejistil moc) takže většina náhozů je do 2k bodů + pár do 2,5k bodů a to i z pc je otázka pár vteřin - pravděpodobnost že se s někym potkám během té doby je dost malá
- majitel nenechává otevřený lvl dopředu, má zamčeno, do vlákna v nahazování napíše žádost a po ozvání 1-2 nahazovačů otevře a oni nahodí - opět platí že během té minuty co to může trvat je malá pravděpodobnost setkání
- chce to i disciplínu od nahazovačů, nahodim co napíšu a pokud reaguje víc lidí ve stejný okamžik na stejnou pozici tak počkat pár vteřin jestli se druhý zapsaný opraví na další následnou pozici nebo pokud bude rovnou házet tak počkat na jakou pozici nahodí a vzít tu druhou, to samé platí i pro tu chybu se zobrazovánim jakoby 2x od sebe, i při rychlém a takřka okamžitém reagování ve hromadném vláknu jde udržet pořádek..
- samozřejmě musí platit pravidlo, nejdřív se zapíšu na pozici a potom nahazuji pozici kterou jsem napsal a nahazuje se od 1 dolu, jak se tohle nedodrží a někdo nahazuje bez napsání, nahodí třeba 2+3 bez hozené 1 tak vzniká chaos..
je to víc o chování lidí než o nebezpečí toho či onoho nahazování
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
psal jsem že rozšíření navíc pro VIP právě v žádném případě
No a já jsem psal, že to by mi naopak nevadilo :) To je totiž taková věc, která platícímu může pomoci, ale ostatní neodsune na druhou kolej. Zrovna jako by někoho mohlo nalákat, že by VIP účet mohl třeba hromadně motivovat nebo krčmit jedním tlačítkem.

při nahazování stačí dodržovat pár základních pravidel a nemusim se bát že někdo z mobilu skočí..
pokud někdo točí při nahazování zajištěné budovy tak si nic jiného ani nezaslouží
S těmi základními pravidly souhlasím, bez těch to moc dobře nejde. Ale například já hážu prakticky jenom pojištěné budovy (tím nemyslím přepojištěné), a hážu jich hodně (ve vláknech 1,9, v cechu 1,9 apod.), řádově desítky denně - a rozhodně při tom úkoly točím. Navíc, jak psal výše Dan 77, běžná je situace, že víc lidí háže najednou, takže v dané chvíli by se určitě dalo vydělat, pokud by taková diverze obnášela desetinu vteřiny. Pořád jsem proti tomu.
do 2k bodů + pár do 2,5k bodů a to i z pc je otázka pár vteřin
Tak tady bych celkem uvítal, kdybys mi prozradil, jak to děláš. 2,5 k bodů i z telefonu chvíli trvá, protože cca po 500 se rozhodí počítání (když tak inteligentně zavedli limit 500 a pak ho napůl zrušili), pak třeba 2 vteřiny pauza, aby se to zapsalo, pak dalších 500... Odhadem se 2500 bodů nahodí při nejvyšší rychlosti na telefonu tak za půl minuty. Jak ty to děláš na PC za pár vteřin? Jedno kliknutí myší počítám, když server FoE zrovna fakt pěkně šlape a jsem na dobrém stroji, minimálně 1/3 vteřiny. 250 kliknutí pak vychází cca na minutu a půl, a to se nesmíš zastavit. Dost času mimochodem na to, aby si někdo do okýnka napsal třeba 2400 a odeslal.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru