Systém zpráv

DeletedUser17469

Host
Zdravím,
jistě nejsem první a ani poslední, který se na toto ptá, ale vážně mi to pije nervy.

Nebylo by možné vylepšit systém zpráv, který je v aktuálním stavu naprosto nepřehledný a zmatečný?
Nevím jak ostatní, ale uvítal bych možnost označovat jednotlivé zprávy jednoduše křížkem a tímto způsobem je hromadně mazat, případně označovat jako přečtené. Dále bych uvítal třeba systém záložek, dle kterých bych si zprávy třídil, abych měl přehled v nových zprávách v rámci cechu a v rámci osobních konverzací. A taky by se hodilo, aby nepřečtené zprávy byly vždy nahoře, aby člověka upozornili, že v nich je něco nového. Ne aby zůstali kdesi vzadu, kde je člověk snadno přehlédne.

Myslím, že lidé do této hry sypou peněz více než dost, aby se InnoGames taky pokusila hráčům vytvořit přívětivější a intuitivnější prostředí. A ne pořád jen vymýšlet způsoby, jak z lidí tahat další peníze za zbytečnosti.

S pozdravem a přáním hezkého dne, kamaitachi.

ad1: Ještě jedna věc, která by se mohla změnit. Na stránce by se mohlo zobrazovat více než jen čtyři poslední konverzace + oznámení od vývojářů(aktuálně o tom, že osekají nabídku a budou přitom chtít stejně peněz) a hlavního cechovního vlákna. Celé by to šlo zmenšit, případně roztáhnout okno, a rozšířit tím počet zpráv, které se na stránce zobrazí(alespoň na deset), protože takhle je to vážně nepraktické.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Mrtvejmagor

Veterán
tak tento návrh je z 60% skutečností :D
A taky by se hodilo, aby nepřečtené zprávy byly vždy nahoře, aby člověka upozornili, že v nich je něco nového. Ne aby zůstali kdesi vzadu, kde je člověk snadno přehlédne.
Nové zprávy jsou vždy jako první, to že si je neprohlédneš všechny a na některé zapomeneš je tvůj problém.
naprosto nepřehledný a zmatečný?
Jak nepřehledný a zmatečný. Správce cechu může přejmenovat vlákna, nebo spíše ten kdo je založil ;) tím pádem je to hežky přehledné na co je jaké vlákno.
Nevím jak ostatní, ale uvítal bych možnost označovat jednotlivé zprávy jednoduše křížkem a tímto způsobem je hromadně mazat, případně označovat jako přečtené.
Hromadně smazat? můžeš z nich vystoupit, ikonka koše v červeném poli. Nemo pak v PC je možné označit vše jako přečtené když klikneš na 3 pruhy vpravo v centu zpráv, tam je i že můžeš všechny vlákna opustit ;)
Dále bych uvítal třeba systém záložek, dle kterých bych si zprávy třídil, abych měl přehled v nových zprávách v rámci cechu a v rámci osobních konverzací.
Tohle by byl dobrý nápad, taky mě někdy štve že se mi ty vlákna míchají
 

DeletedUser17469

Host
tak tento návrh je z 60% skutečností :D

Nové zprávy jsou vždy jako první, to že si je neprohlédneš všechny a na některé zapomeneš je tvůj problém.

Jak nepřehledný a zmatečný. Správce cechu může přejmenovat vlákna, nebo spíše ten kdo je založil ;) tím pádem je to hežky přehledné na co je jaké vlákno.

Hromadně smazat? můžeš z nich vystoupit, ikonka koše v červeném poli. Nemo pak v PC je možné označit vše jako přečtené když klikneš na 3 pruhy vpravo v centu zpráv, tam je i že můžeš všechny vlákna opustit ;)

Tohle by byl dobrý nápad, taky mě někdy štve že se mi ty vlákna míchají

1) Myslel jsem to tak, aby se nepřečtené zprávy vždy řadili před už přečtené. Aby člověk nemusel zpětně listovat a dohledávat, co náhodou přehlédl.

2) Je nepřehledný v tom, co jsem zmínil předtím. Nejde ho rozdělit do záložek, aby bylo jasné, co jsou cechovní zprávy, co osobní a co další nevyžádaný spam od sousedů.

3) Můžu z nich vystoupit buď hromadně nebo jednotlivě, ale nemám možnost označit více zpráv najednou a vystoupit jen z těch vybraných.

4) Tento návrh není žádnou skutečností. Systém zpráv je odfláknutý a nijak se to neřeší.
 

Mrtvejmagor

Veterán
1) Aha jsi to předtím nenapsal doslovně. No ale to na tom nic nemění, můžeš v klidu nejdřív prolistovat na první přečtené vlákno a tím si zkontroluješ co je jaké vlákno a pak dát vše označit jako přečtené.

2) tak osobní máš vetšinou jednotlivě takže obrázek tam máš toho hráče...

3) jako označit jen pár tak to mi přijde jako zbytečnost...

4) to jsem nenapsal že to je skutečností, ale že je to dobrý nápad ;)
 

DeletedUser17469

Host
1) Aha jsi to předtím nenapsal doslovně. No ale to na tom nic nemění, můžeš v klidu nejdřív prolistovat na první přečtené vlákno a tím si zkontroluješ co je jaké vlákno a pak dát vše označit jako přečtené.

2) tak osobní máš vetšinou jednotlivě takže obrázek tam máš toho hráče...

3) jako označit jen pár tak to mi přijde jako zbytečnost...

4) to jsem nenapsal že to je skutečností, ale že je to dobrý nápad ;)

1) To klidně můžu, ale zbytečně tím ztrácím čas. Takové usnadnění není problém vytvořit, když na té hře pracují dobře placení odborníci.

2) To sice ano, ale co je mi to platné, když mi tam stále naskakuje deset cechovních vláken a do toho nějaké spamy od sousedů či "přátel".

3) Zbytečnost? ..když třeba člověk hromadně obesuje aktivní sousedy s nabídkami přátelství atd., tak bych tuto možnost uvítal, protože takhle mám v zprávách 200 stran konverzací a mazat se mi to jednotlivě vážně nechce, to se raději projdu po žhavých uhlících.. Jinak, tímhle jsi mi vnukl něco, co tam dopíšu.

4) Tento bod byl všeobecný :)
 

DeletedUser17469

Host
3) Mám to pořád jako zbytečnost... Přece přečtu usoudím že se mi to nehodí tak smažu, konverzace s přáteli se dá vždy napsat nová ;) takže já si udržuju pořád max 10 stran když je víc tak mažu...

A co?

3) Takhle to řeknu.. začal jsem hrát relativně nedávno na Arvahallu, kde už je vše rozjeté a dá se říct, že jsem naskočil na vlak, který už se blíží do cílové destinace. Potřeboval jsem najít aktivní přátele, kteří by pomáhali a ne jako ti, které mi hra "doporučí", kteří se ani neobtěžuji město navštívit. Tudíž jsem hodně lidem odeslal nabídku přátelství(cca. 760 lidem). Někteří z nich odpověděli nebo rovnou odeslali žádost, jiní to rovnou smazali bez reakce, případně to vůbec nepřečetli, protože byli neaktivní. Tím se mi v systému zpráv nahromadilo zhruba 190 stran zpráv, které bych musel mazat jednotlivě nebo stránku po stránce, což je strašně moc klikání. Zbytečného klikání. Být tam možnost křížku u zpráv a možnosti "vybrat vše", pak si jen odškrtnout ty, které si chci ponechat, tak by to bylo mnohem snazší a nemusel bych už jakou dobu koukat na toto- 1/200..

Už je to tam dopsáno.
 

Mrtvejmagor

Veterán
3) Tak jsi jim měl poslat jen žádost o přátelství, a nechci se tu hádat je to jen o názoru jestli tvůj navrch chtějí ostatní nebo ne, Za mě je to zbytečnost vybírat jen některé takže ne

Celé by to šlo zmenšit, případně roztáhnout okno, a rozšířit tím počet zpráv
Toto by se hodilo, podobné je to u Rozšíření lišty pro přátel/cechu/sousedů

Prosím vedení (@kamil II. , @peepee77 ) přendat toto vlákno do Nápadů
 

DeletedUser17469

Host
3) Tak jsi jim měl poslat jen žádost o přátelství, a nechci se tu hádat je to jen o názoru jestli tvůj navrch chtějí ostatní nebo ne, Za mě je to zbytečnost vybírat jen některé takže ne


Toto by se hodilo, podobné je to u Rozšíření lišty pro přátel/cechu/sousedů

Prosím vedení (@kamil II. , @peepee77 ) přendat toto vlákno do Nápadů

Počet žádostí, které mohu odeslat je omezen na 80, další přátele už musím složitě hledat mezi těmi, kteří ještě 80 přátel nemají. Navíc, když jen odešleš žádost, tak si Tě těžko někdo přidá. Lepší je osobní zpráva, aby ten jistý viděl i jistou snahu ze tvé strany. Možnost výběru zpráv a selektivního mazaní je běžná praxe. Třeba hra Divoké kmeny, která je od stejných vývojářů, tuto funkci má od prvních dnů. Systém zpráv je tam sto a jedna ve srovnání s tímto bordelem.
 
Nahoru