Diskuze k Cechovním bitvám

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13598

Host
Tak pročetl jsem stávající 4 strany diskuze, z toho bych rovnou odhadem dvě třetiny příspěvků vyřadil z paměti, jelikož se ani trochu netýkají námi představeného konceptu, nýbrž jsem četl breky a stesky ohledně CvC. Zbývající třetina často obsahovala odsouzení nebo nepochopení, někdy s přiznáním, že dotyčný oznámení ještě ani pořádně nepročetl a tudíž to nechápe. Zbytek obsahuje někdy nápady a pomálu otázek. Vskutku konsrtruktivní feedback, který se velmi dobře předává vývojářům :) Taky jsem se několikrát pozastavil nad tím, že abyste něco hráli, potřebujete něco za to. Copak nestačí zábava samotná, která je navíc kompletně zdarma? Pokusíme se sem přidat nějaké časté dotazy a odpovědi na ně z jiných zemí, protože zde není téměř na co odpovídat.

1. By to chtělo aspoň nějaké krátké video jak by mohla říkejme tomu minihra, fungovat. Protože několik řádků mnoho lidí nenadchne a hlavně si nedokáží představit jak bude hra probíhat.
2. Výše odměn je až to poslední co se může dolaďovat
 

d arvit

Odborník
Tak pročetl jsem stávající 4 strany diskuze, z toho bych rovnou odhadem dvě třetiny příspěvků vyřadil z paměti, jelikož se ani trochu netýkají námi představeného konceptu, nýbrž jsem četl breky a stesky ohledně CvC. Zbývající třetina často obsahovala odsouzení nebo nepochopení, někdy s přiznáním, že dotyčný oznámení ještě ani pořádně nepročetl a tudíž to nechápe. Zbytek obsahuje někdy nápady a pomálu otázek. Vskutku konsrtruktivní feedback, který se velmi dobře předává vývojářům :) Taky jsem se několikrát pozastavil nad tím, že abyste něco hráli, potřebujete něco za to. Copak nestačí zábava samotná, která je navíc kompletně zdarma? Pokusíme se sem přidat nějaké časté dotazy a odpovědi na ně z jiných zemí, protože zde není téměř na co odpovídat.

v oznámení nejsou žádné detaily - jen že se něco chystá a možná to bude obsahovat tohle a tohle, ale jak to bude fungovat a proč se tady jenom dohadujeme
nevíme jak bude fungovat oslabení, nevíme ani jak vůbec budou stát cechy proti sobě respektive jak se budou vybírat, budou se vybírat??
možná by se dělala zpětná vazba lépe kdyby byl detailnější nástin + brzo na to hrubý hozený hrubý nástin s prvníma připomínkama na testu, teprve potom by mohla začít konstruktivní zpětná vazba..
 

JOSEF 70

Psavec
Proč ale v cech bitvách má hráč utočit armádou ukazující stav jeho města??. Stačí přeci podle stavu armády kterou má porazit mu ukázat seznam vojáků z kterých si může vybrat počet rovnající se počtu armády obránce a počet obranných a útočných bodů které může za den přidělit ---. Při vyjednávání mu pak přidělit počet zboží které může za celý den využít a k tomu počet pokusů navíc na ten daný den. Armády i vyjednávání by po každém úspěchu byly těžší a těžší
 

Dan 77

Veterán
Tak aby toho KaseO neměl tak málo ke třídění, milerád mu budu občas přidávat další a další pravděpodobně zcela zanedbatelné aspekty (což nemůžu teď vědět, dokud máme jen takto hrubý nástin konceptu), které mě mezitím napadly.

Třeba tyto aspekty mě napadly předevčírem večer:
  • Budou v CB fungovat na obranu cechovních území Observatoře? Protože pokud ne, stanou se Observatoře ještě mnohem méně atraktivními budovami. Na CvC jsou super, ale jelikož je bude hrát nejspíš ještě méně hráčů než teď a jelikož druhý bonus Observatoře (produkce surovin do pokladnice) není nijak vysoký (ba dokonce od Ledovky dál stejně vlastně úplně na nic), byli bychom nuceni bourat Observatoře z města do propadliště herních dějin. To samozřejmě není jen dotaz, ale hlavně návrh do toho konceptu (který stejně očividně nemá do CvC vůbec zasáhnout, přestože sám o sobě tak důrazně proklamuje opak).
  • 10denní cykly jsou divné, to by CB začínaly pokaždé jiný den (a v hodinu pro nás dosud neznámou, ale toto téma už zde bylo zmíněno), proto by bylo lepší, aspoň pro běžně hrajícího hráče, zachovat 7denní cykly z expedic, anebo aby CB probíhaly ve 14denních cyklech (vč. přestávkových dnů mezi CB).
  • Bude v rozhraní nějaký přehled, kolik který člen cechu ubojoval bitev za nějaký daný časový úsek (spíš za celou CB než po dnech)? Aktivní a ambiciózní cechy totiž budou bezpochyby potřebovat možnost si nějak ohlídat, zdali mají v cechu hráče, kteří jsou cechu nějak prospěšní.
A tyto aspekty dnes:
  • Kde na to všechno budou hráči brát tolik jednotek? (Časově čím dál náročnější to tu už je, to víme.)
  • Dočkáme se i mezinárodní ligy a mezinárodních expedic, jak v expedici odedávna naznačují vlajky na planetě v nápovědě?
  • Jednočlenné cechy budou mít do CB přístup?
Ale věřím, že té zpětné vazby je tu stále převelice málo (btw, proč by měla hrát přednost kvantita nad kvalitou?), a proto až mě napadne něco dalšího, zase sepíšu něco úplně zbytečného v tomto duchu, a tak se radši dopředu omlouvám za ztrátu Vašeho času...

A pokud je z nějakého důvodu dobré, abychom měli co nejvíce dotazů, tak jsem se na Betě ptal, jaké zboží (z jaké doby) budou stát ty cechovní budovy stavěné v provinciích. Třeba to použijte jako dotaz, mně osobně se už odpovědi dostalo, že je to zcela náhodně až po epochu hráče nejvíce pokročilého ve výzkumu (což s sebou nese veliká úskalí pro malé cechy, pokud to tak skutečně bude).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13429

Host
Myslel jsem to tak, že by daný hráč Já, Ty nebo Kdokoliv jiný, měl 10 pokusů na den, které by se po půlnoci obnovily tzn. 50 hráčů v cechu = 500 pokusů.

S tím nesouhlasím tedy. Nechápu, proč by můj cech měl být v nevýhodě jen protože nás je méně a nejsme ten typ cechu, co vezme každého jen proto, aby měl plný stav.

Pokud bude nějaké omezení na hráče, tak to stejně jinak nepůjde, budou ve výhodě ti, co mají více členů ale zas na druhou stranu, kolik hráčů si to bude moci dovolit jet?

Ty cechy, které mají plné stavy tak většinou posledních 10-30 hráčů je rádo, že zvládne expedici a to stejně ještě potřebuje zboží od zbytku cechu.
 

Dan 77

Veterán
Abych přidal další s konceptem CB vůbec nesouvisející téma... ;)
Když už se tak horlivě uvažovalo o tom, jak umožnit i mobilním hráčům přístup do dalšího pseudo-CvC (po expedici zase další mapa jako způsob jak "opravit" a "rozšířit" CvC), protože CvC není přístupné přes mobilní verzi, pouze v prohlížečové, tak co taky konečně přidat do appky CECHOVNÍ FÓRUM a CHAT?
Chápu, že chat se může stát přetíženým, ale aspoň přidat do appky fórum by mělo být velmi snadné (a velice užitečné a důležité pro leckteré cechy) a v té appce je naprosto stejné místo, kde ikonka fóra může být, takže nic by nemělo bránit zavedení (kromě víte čeho). Ale tohle se už tady a i na Betě navrhovalo mnohokrát.
Ale jak píšu, tohle téma přece vůbec nijak nesouvisí s konceptem CB, takže by fakt mě pohoršilo, kdybyste to dali do toho hlášení! ;) Tento příspěvek patří do odpadu a lze ho rovnou vyřadit z paměti.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13598

Host
S tím nesouhlasím tedy. Nechápu, proč by můj cech měl být v nevýhodě jen protože nás je méně a nejsme ten typ cechu, co vezme každého jen proto, aby měl plný stav.

Pokud bude nějaké omezení na hráče, tak to stejně jinak nepůjde, budou ve výhodě ti, co mají více členů ale zas na druhou stranu, kolik hráčů si to bude moci dovolit jet?

Ty cechy, které mají plné stavy tak většinou posledních 10-30 hráčů je rádo, že zvládne expedici a to stejně ještě potřebuje zboží od zbytku cechu.

Proto jsem včera vytvořil tabulku na toto téma s tím že by náročnost na dobytí oblasti byla 66% z celkového počtu možných pokusů, aby měl cech bojovat i na dalších sektorech.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EC3jytpQ9r6PNJRGZfeRM27pgJW1ugyZyxpqIa30hhI/edit#gid=0
 

Dan 77

Veterán
Takže abys srovnal šance malých a velkých cechů? Na druhou stranu KaseO psal, že přesná čísla určitě nebudou teď předmětem diskuze.
Co se tabulek týče, zahrnuje tam i nereálné hodnoty jako více než 80 členů v cechu nebo více než 230% bonus k obraně útočících jednotek (500 % k útoku reálné je).
 

DeletedUser13598

Host
Takže abys srovnal šance malých a velkých cechů? Na druhou stranu KaseO psal, že přesná čísla určitě nebudou teď předmětem diskuze.
Co se tabulek týče, zahrnuje tam i nereálné hodnoty jako více než 80 členů v cechu nebo více než 230% bonus k obraně útočících jednotek (500 % k útoku reálné je).

Nebráním se úpravám, ale raději pracuji s přesnými čísly než nějakou myšlenkou.

KaseO podle svého výstupu hru nehraje a proto nedokáže přemýšlet jako my hráči, kteří vidíme vady na hře.

Nereálné hodnoty tam sice jsou a vím o tom a nebráním se úpravám. Ale jak píšeš 230% k obraně je možná nesmysl, ale pokud jsi pozorně zkoumal tabulku zjistil by jsi, že bonus k útoku a obraně je sečtený, tudíž 230% k obraně jak píšeš je 115% k útoku a 115% k obraně v součtu 230%
 

Dan 77

Veterán
230% k obraně útočících jednotek je právě ještě dobře dosažitelné, je k tomu potřeba postavit Diovku, Cáchy, Castel a Terakotu cca na úroveň 70 (další úrovně jsou už na stavbu velice drahé a nepočítám je). Toho součtu čísel v tabulce jsem si všiml - pokud bych se měl vyjádřit jinak, tak když zohledním, že v útočném bonusu lze reálně a relativně snadno dosáhnout hodnoty 500/230 % (k útočnému/obrannému číslu), pak by mělo smysl uvažovat o součtu až 730 %.

Rozumím, s jasně danými čísly se pracuje o poznání lépe než s něčím, co ještě nemá zdaleka jasné kontury. Proto a ještě proto, že se má tento (zatím neúplný) koncept CB komentovat jako celek, nelze se divit tomu, že tu budou i názory odsuzující CB jako celek, protože je to další celocechovní aktivita navíc a na existující CvC to nebude mít žádný vliv, a pokud, tak jen negativní. Tento způsob dívání se na věc je však asi KaseO cizí, a tak ho nehodlá zahrnovat do hlášení, aspoň pokud jsem pochopil jeho příspěvek v tomto směru dobře.

Taky jsem z jeho příspěvků tady i jinde pojal dojem, jako by vlastně ani nehrál. Na druhou stranu nějaký herní účet mít musí, aby měl praktické znalosti ze hry a aby ji měl kde testovat, zvlášť když reaguje i v herní podpoře. Třeba hraje jen málo a nepříliš aktivně, stejně na to asi nebude mít čas. Proto jsem nasadil tak ironický tón, protože jsem (i s ohledem na předchozí zkušenosti) usoudil, že jinak mu bude hráčský úhel pohledu pořád cizí a že nic jiného už nezabere, pokud vůbec něco. (Doufám, že jsem tímto tónem nikoho nepohoršil.) Zdejší moderátoři fóra se dokážou vcítit mnohem víc. A je potřeba zdůraznit, že většina hráčů si oznámení nepřečte, mobilní hráči se přihlašují pouze přes appku (a ne přes hlavní stránku hry, aby viděli novinky), a že většina z těch, kteří si oznámení přečtou, sem už nenapíše (museli by mít tady separátní účet a něco psát), takže podobný názor jako my má spousta dalších hráčů, kteří si to napíšou jen mezi sebou do zpráv a na chat. Takto většina hráčů sděluje své dojmy o novinkách o hře - mezi sebou - týkalo se to i první kulturní osady, Vikingů, které spousta hráčů rovnou odvrhla, že na něco takového se raději vykašle.
 
Naposledy upraveno:
A je potřeba zdůraznit, že většina hráčů si oznámení nepřečte, mobilní hráči se přihlašují pouze přes appku (a ne přes hlavní stránku hry, aby viděli novinky), a že většina z těch, kteří si oznámení přečtou, sem už nenapíše (museli by mít tady separátní účet a něco psát), takže podobný názor jako my má spousta dalších hráčů, kteří si to napíšou jen mezi sebou do zpráv a na chat. Takto většina hráčů sděluje své dojmy o novinkách o hře - mezi sebou - týkalo se to i první kulturní osady, Vikingů, které spousta hráčů rovnou odvrhla, že na něco takového se raději vykašle.

Ale zase každý hráč na PC má minimálně tu možnost, že dá echo (a odkaz) svým mobilním spolucechovníkům. A když přijde nějaký ohlas v cechu, přetlumočí jej zde.
 

Dan 77

Veterán
Jj, to si samozřejmě neodporuje, anebo spíš si to nechají jednoduše vysvětlit. Jenom dávám na vědomí, že tady na fóru se vyskytuje vždycky jen zlomek možných obdobných ohlasů vyjadřujících nelibost s něčím ve hře, jako jsou samé eventy, kulturní osady nebo CB.
 

DeletedUser13598

Host
Dan 77: Tabulka je udělaná tak, aby bylo patrné do jaké kolonky hráč patří. Součet % je vždy od do (300% je od 201% do 300%) a dle toho se bude hráč potýkat s oslabením.
 

Dan 77

Veterán
Jo takhle, ale rovnoměrné rozložení tam kvůli tomu je, to vidím. Jen 1000 % (500 + 500) nemusíš brát vůbec v úvahu, takový bonus hráčů v útoku nehrozí.
 

Dědeq

Znalec
1) Tak předně jsem v rozpacích z úvodu k celému oznámení. !"CvC je pracné, nechce se nám do toho, a navíc jsme neudělali návody, čili hráči nevědí, jak na to, čili to nehrají, čili to nemá cenu dál rozvíjet. Prostě se nám nechce. A (teď extrapoluji ze stížnosti KaseO) my o tom v oznámení mluvit můžeme, ale vy se k CvC nevyjadřujte, prostě sem vysypte nápady, ať máme s čím přijít do Němec a nevypadáme jako trubky. Nejlépe strukturovaně." Je mi to víceméně jedno, ale pro příště, když po mně chcete strukturovaný názor, což je velice rozumný požadavek, nejlepší bude, když svou informaci rovněž předložíte v rozumné struktuře, a ne ve formě slohové práce, navíc zřejmě dost otrocky přeložené. Člověk pak nemusí polovinu času strávit přemýšlením, jak se ke které informaci odkazovat, nebo jak ji citovat, aby bylo zřejmé, o čem je řeč.

2) Aby se o věci dalo vůbec nějak přemýšlet, bylo by dobré se pokusit vůbec nějak shrnout, oč se jedná. Protože ani nevím, jestli jsem to celé správně pochopil a jak si to celé představit.
Působí to na mě tak, že CB provincie bude vlastně něco jako hex v CvC. Místo 8 obranných armád bude pro její ovládnutí nutno překonat nějaké množství "setkání", ekvivalentních setkáním v expedici, jež bude možno buď vyjednat, nebo vybojovat. Aktuální vlastník provincie (obránce) nebude mít možnost tato setkání a jejich obtížnost přímo ovlivnit, vyjma postavení jakýchsi podpůrných budov, které budou mít vliv pouze v CB a které po skončení každého klání zmizí. (Mimochodem vzpomínáte si, že celkem nedávno tu na fóru někdo navrhoval poměrně promyšlený způsob něčeho podobného CB (karavany)? Jestlipak to má souvislost?)
a) podpůrné budovy se budou stavět z cechovní pokladny
b) vyjednávat/útočit bude každý hráč svými prostředky, stejně jako v expedici.
Mýlím se, nebo jsem to pochopil správně?

3) Desetidenní souboj. Na jednu stranu dobré, že by u toho hráči nemuseli sedět v jednom kuse, někdo má volno v neděli, někdo v pondělí. 10 dní je dost dlouho na to, aby měl hráč nějakou dobu na sehnání času, pokud se bude chtít do něčeho pustit. Také se možná nezblázní servery (ale spíše zblázní), protože se aktivita rozprostře do delšího času. Na druhou stranu je špatné, že pokud budu mít čas dejme tomu o víkendu, vybojuji X provincií, ale v týdnu prostě tolik času nenajdu, takže mi soupeř disponující větším množstvím času v pondělí všechno sebere.

4) Oslabení má význam v tom, že hráč, který sbíral bonusy několik let, nemá rovnou vyhráno. Může to vypadat nespravedlivě, ale má to jednu celkem zajímavou výhodu: může se tím vrátit normální boj, kde se projeví schopnosti hráče na bitevním poli, ne jen kombo v podobě masakrálního bonusu, jedné jednotky, sedmi tuláků a 80x tlačítka automatická bitva.
V čem spočívá to oslabení, v odebrání útočných bonusů hráče, nebo může jít "do minusu"?

5) Budovy provincií se mohou stavět s náklady závislými na velikosti budovy. Znamená to rozlohu budovy, nebo se bude zvyšovat úroveň budovy? Práva vůdce jsou potřeba ke stavbě budovy; ale práva vůdce jsou příliš cenná, než aby je cech rozdával každému CB vojevůdci. Je třeba předělat systém práv.
Každá budova může být po dobytí zničena, ale ostatní mohou být přínosem pro dobyvatele. Co to znamená? Že některé budovy jsou nepoužitelné pro dobyvatele, a dokud nejsou zničeny, stále přispívají staviteli?

6) Vítězství v bitvě a odměny - počítají se každou hodinu, tj. teoreticky 10 dní krát 24 hodin je 240 krát odměna v podobě síly pro cech? Obecně platí, že prakticky jen veteráni vědí, jaký je rozdíl mezi korunkami, jinými korunkami, silou a prestiží, ať už v expedici, v CvC, z úrovně cechu apod. Jestli si něco zaslouží skutečně kvalitní popis, je to právě tohle. A tím nemyslím dobrovolnickou aktivitu na wiki, ale opravdovou dokumentaci.
Z oznámení se zdá, že "hex" v podobě dobyté CB provincie bude poskytovat sílu, přičemž přepočet bude každou hodinu. Pochopil jsem to správně?
Když "každý člen za odměnu získá části nové rozšiřitelné budovy poskytující cechovní sílu, zboží do pokladny a výzkumné body", znamená to novou velkolepou budovu, resp. zisk plánků na ni, nebo co je to vlastně za bonus?

7) Kořist výzkumných bodů: "kdykoliv přispějete k pokroku (bojováním nebo vyjednáváním), existuje šance získat kořist 5 výzkumných bodů!". Co to konkrétně znamená? Přispěji každým úspěšným vyjednáváním nebo bojem? Pokaždé dostanu 5 bodů? Nebo jednou za hodinu? Nebo na to budu mít takzvaná "innoprocenta"? Je to jediná odměna, kromě výhod pro cech, kterou může hráč získat? Tj. utratí množství jednotek nebo stovky zboží, aby mohl získat 5 bodů?
Na jakém základě se předpokládá účast hráče, který netouží zvedat prestiž cechu, protože už dostává dostatečně za uši od vůdce z titulu slabé účasti na expedici, o odsouzeném CvC nemluvě?

8) Ligový systém založený na aktivitě cechů. Co se stane, když jeden cech se rozhodne v přidělené sestavě bojovat/vyjednávat, a ostatní cechy budou neaktivní? Prostě si pomalu nakliká vítězství? Pokud ano, tak potom chápu ty ligy, prostě příště dostane aktivnější soupeře. Vyšší liga = vyšší odměny.
Jak bude řešena výše odměn? V expedici hráč ve vyšší době získá hodně bodů, tj. více korunek. Pokud se zde předpokládá stejně přínosná účast členů i v nižších dobách, jak tedy budou řešeny "body" odměn? Budou nezávislé na době? Pro cech plný hráčů ve virtuálu budou miliony bodů a pro cech hráčů v raném středověku to budou stovky bodů? Pokud ne, může "nízký" cech získat mnohonásobek síly/prestiže, kterou může získat v expedici?

9) "Každý člen s právy vůdce může rozhodovat o stavbě budov." A o čem ještě? Práva obecně (důvěryhodný člen bude moci utrácet z cechovní pokladny jako v CvC?) by bylo třeba dořešit. Jak zde již na jiném místě bylo zmíněno, měla by se vytvořit nová struktura cechovních oprávnění (např. CvC bojovník - utrácí zboží z pokladny, CB bojovník, CB stavitel, CEX vůdce), aby jinak příliš silná vůdcovská práva mohla zůstat skutečně jen vůdcům cechu (rád někomu dám možnost otevřít v úterý v 8 ráno expedici, ale nemusím při tom chtít dát mu možnost přijímat či vylučovat členy apod.). Aktuální struktura je zastaralá. K tomu podotýkám, že by se měl také vytvořit solidní popis (návod, chcete-li), který by nahradil dosavadní směšně povšechnou a téměř nicneříkající informaci k jednotlivým oprávněním.

Možná v komentáři pokládám málo otázek, resp. netuším, jak si tým poradí s interpretací (na kterou se stejně vybodne), ale popravdě řečeno předložená informace o CB je tak obecná, že naprosto netuším, co si od toho vývojáři slibují, než zmatenou směsici nejistoty a pochybností. Nová "minihra" vypadá jako zajímavá věc, ale těžko říct, zda bude možné nějak přimět členy cechů, aby se účastnili. Už jen pro ten potřebný čas, nemluvě o tom, že leckdo je rád, že se stačí "surkově" zmátořit mezi expedicemi. Každopádně předložený popis je nedostačující, příliš obecný, skoro by se chtělo říct zbytečný. Kdo se k tomu chce zodpovědně vyjádřit, aby to celé vymyslel. To není fér.

Když udělám souhrn souhrnu, nějak mi z toho vyplývá, kromě otázek na chybějící informace, že problém může být s cechovními oprávněními. Ostatní je prostě funkcionalita, která se prověří až používáním. Mimochodem, takhle se implementační studie, a to tedy pardon, nedělá.
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Po skončení cechovní bitvy mohou cechy získat různé odměny, které závisí na umístění:

  • Body prestiže v hodnocení,
  • cechovní síla,
  • každý člen získá části nové rozšiřitelné budovy poskytující cechovní sílu, zboží do pokladny cechu a výzkumné body.

Zajímavá je ta "nová rozšiřitelná budova", která může být novou prestiží cechu. Ta ale není nějak rozebrána a není ani nikde jinde na ní v oznámení poukazováno. Tam by asi diskuse stála za to.

Pak mě zaujali ty "Budovy provincií". U jediný týhle položky bude rozhodovat titul vůdce, protože tam bude odliv z cechovní pokladny.

Každá provincie bude mít jeden až tři sloty pro provinční budovy. Každá provinční budova bude zvláštním způsobem ovlivňovat své vlastní, nebo dokonce sousední provincie.
Například mohou usnadňovat útoky z dané provincie, nebo ztížit převzetí provincie nepřítelem.


Kolem tohodle tam taky nic víc neni, takže asi tam taky je vyžadována diskuse, jaká obrana a tak. Tam asi taky půjde o nějaké % oslabení útoku, nebo posílení obrany. To zatím rozhoduje v celé hře. Tady spíš půjde o to, jestli to bude stát za to. Pokud tam bude trochu % navíc, tak nějak zásadně to nebude promlouvat do bitky. Něco jako teď např. 25% v okolí a 50% v ně. Něco jako velitelství v cvc, jen se to nebude stěhovat, ale dobývat a pak teprv rozhodnu, zda to bude mít vliv na útok nebo obranu a nebo obojí, vlastně jsou tam 3 sloty na budovy, ale 3-tí možnost vůbec není uvedena. Pokud u tohoho budou hráči stát bez bonusů útoku, tak pak by to mohlo promluvit. Navíc, jak to oslabí nebo posílí hráče, co vyjednává?

Takže asi jen ta nová budova nějak platná pro cech a ty 3 sloty. Z toho je pro mě asi nejzajímavější ta nová budova. Tam by možná stálo za to zapřemýšlet a něco k tomu dodat.

Je tam toho tak málo, že nějak nelze usuzovat, co k tomu dodat. Ona to asi v závěru nebude nějak náročná část hry.


 

Dědeq

Znalec
Ona to asi v závěru nebude nějak náročná část hry.
Technicky asi ne, ale bude to žrát hodně času navíc a hodně práce v cechu, pokud to někdo bude chtít vzít vážně a spojovat to s morálkou cechu (jako se dnes nutí k expedici). A to by mohl být problém, a proto je potřeba to udělat pořádně. Jenže, jak se nás tu víc shoduje, z toho obecného oznámení prakticky nejde něco vymýšlet a navrhovat zlepšováky. Je tam jenom spousta prostoru pro otázky.
 

Dan 77

Veterán
Kolik? Odhadem tak 20 aktivních přispěvatelů? Chich. Kolik je to procent? Určitě méně, než uživatelů CvC. Zvážíme zrušení fóra? :)
Myslím, že tvá argumentace (syllogismus) nelze být ohodnocena jinak než jako pravdivá, a tak bych se i obával, aby to někdo nevzal vážně a nezrušil současně s CvC i fórum. :D :D Ale ve srovnání s jinými hrami od Inno se domnívám, že fórum nebude zrušeno nikdy, ani kdyby tu byl 1 nový příspěvek za den.
 

Dan 77

Veterán
U jediný týhle položky bude rozhodovat titul vůdce, protože tam bude odliv z cechovní pokladny.
To je příliš vysoké a všemocné oprávnění (kromě rozpuštění cechu a sahání do práv dalším vůdcům nebo dokonce zakladatelům může pak absolutně vše), které prostě nemůžeš dát většímu množství lidí. Stejný problém je u odemykání expedice v úterý. Chce to novou pravomoc, s názvem třeba "Správce cechovní pokladnice", aby fungovala na cechovní bitvy (CB) a na expedici. Naopak existující pravomoc "Důvěryhodný" má jinou funkci a už tak polyfunkční je - na boje v CvC a na přístup do skrytých záložek v cechovním fóru (jehož používání je značně omezeno tím, že mobilní hráči do něj nemají přístup vůbec, dokud se občas nepřihlásí přes PC). Sice jsem to tu už psal a na Betě taky, ale tohle je podle mě věc, kterou je potřeba bez odkladů změnit, a tak to tu cpu horem dolem. :D
Tady spíš půjde o to, jestli to bude stát za to. Pokud tam bude trochu % navíc, tak nějak zásadně to nebude promlouvat do bitky. Něco jako teď např. 25% v okolí a 50% vně. Něco jako velitelství v cvc, jen se to nebude stěhovat, ale dobývat.
Navíc, jak to oslabí nebo posílí hráče, co vyjednává?
Hraje roli další parametr: Ta odemčená provinční budova tam bude stát jen do konce té 10denní cechovní bitvy. A pokud budeš dost rychlý, tu provincii nemusí nikdo do konce CB napadnout, takže v takovém případě bude mít (možná) smysl ji postavit jen tam, kde budeš chtít zakonzervovat svou hranici až do konce CB.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru