Diskuze ke kolonizaci Marsu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Anti Bílý

Psavec
Nemělo by u Star Gazeru být v popisu, že vyrábí náhodné zboží, když dává jen jedno z pěti ?
..nebo jen špatně ukazuje a dává všech 5 ?
 

DeletedUser14058

Host
Dane, ukecal jsi mě :)
Teď ještě, o které úkoly vlastně jde - ty příběhové ? Nebo denní ? U těch mi vadí hlavně ty "získej něco vyjednáváním", ev. "dokonči 90 výrob" atd....
 

Dan 77

Veterán
Frontenac platí na všechny úkoly (kromě úkolové řady v kulturní osadě, tj. třeba u Vikingů). Takže na příběhové, bonusové příběhové (vztažené k určitým bonusovým provinciím na mapě), nepovinné (vtažené k určité epoše ve hře), opakovací, denní výzvy i eventové úkolové řady.
Z denních výzev ale málokdy padá zboží, snad vše je tam totiž formou různě velkých balíčků s pevně daným množstvím nebo tam padají budovy, na obojí se vztahuje výjimka z bonusu Frontenacu (nenásobí balíčky bodů aj. balíčky, počet vyhraných budov, počet plánků ani počet vyhraných jednotek). Z krátkých eventových úkolových řad bývá slušná šance nahrabat díky Frontíkovi více diamantů.
V příběhových (nepřeskočitelných) a nepovinných (přeskočitelných) úkolech bývají odměny ve zboží a diamantech nejvyšší, ale jde o jednorázovky, takže v každé herní epoše je takových slušných odměn jen několik.
Naproti tomu mezi opakovacími úkoly (naskočí ti až po splnění nebo přeskákání nepovinných úkolů z epochy, ve které se právě nacházíš, 2. slot na ně se ti uvolní po splnění bonusových, 3. slot na ně se ti uvolní asi až po dokončení výzkumu včetně Marsu) si můžeš vybírat ty nejsnáze splnitelné a plnit je, kolikrát chceš. Odměna zboží je tu v základu 5 ks (šance 35 % na tento druh odměny). Frontenac se levně staví do úrovně 62, na této úrovni mám s bonusem odměny po 26 ks zboží. Lze takto natočit i tisíce kusů surovin za den, ale lážo plážo máš denně pár set. Občas padají i diamanty a body.

Nemělo by u Star Gazeru být v popisu, že vyrábí náhodné zboží, když dává jen jedno z pěti ?
..nebo jen špatně ukazuje a dává všech 5 ?
Jo jo, náhodné zboží místo 5×1, bohužel, takže těšme se zase na "innoprocenta", protože to dávají i do speciálních budov z eventů poslední dobou často takhle.
 

DeletedUser14058

Host
Díky za fundovanou a vyčerpávající odpověď. Frontíky mám většinou kolem 12. lvl, ale pokusím se je zvednout :)
 

DeletedUser3903

Host
Frontenac se s trochou snahy dá použít ještě agresivněji, než jen zdroj surovin, konkrétně jako zdroj FP, byť to ekonomicky funguje jen v některých dobách. Pro znalé angličtiny a fanoušky tabulek a grafů je zde krátký článek.
 

dudasek

Znalec
teď jsem nahazoval body do vb-cca 11100/1300:jednou mi padlo 10*zboží a jednou balík 5fp,podruhé 6*zboží a 4*5fp balík...trvá to déle.může vás někdo skočit,ale občas se to riziko může vyplatit..
 

Dan 77

Veterán
No podle toho textu snad jen v době železné (když si zvednu limit návratnosti kvůli nutnosti vynaložit dennodenně takovou snahu), kde zase ale nemáš takovou stavební plochu na jiné budovy a bodový příjem pro stavbu velkolepek obecně. Ale taky s Frontenacem nahrabeš nějaké diamanty navíc na rozšíření, díky kterým postavíš víc budov na body.
Celkově vzato bych Frontenac jenom kvůli bodům určitě nestavěl (a úkoly na to jsou v Oceánce, Virtuálce a hlavně na Marsu čím dál hůř stavěné), mám ho hlavně na ty surky a nad úroveň 62 je už stavba zase drahá jako na začátku.

Jinak základ samozřejmě je postavit jako první Arc na úroveň 80. Pak lze snáze a efektivněji pracovat i na stavbě Frontenacu a taky více využívat jednoduché opakovací úkoly (utrácení bodů při náhozech bodů jiným hráčům).

A když už jsme u Frontenacu ve vlákně o nové marsovské epoše... Všimli jste si, že z opakovacích úkolů tam už padá 10 FP místo středního balíčku bodů (tj. místo 5 FP)? Za mě dobrý - sice už to nepadá přímo do inventáře, ale do lišty, což bývá obecně vzato škoda a omezení v použití vyhraných bodů - ale většinou stačí prostě pokračovat v nahazování bodů a pak se vám do inventáře ty body navíc vrátí po uzavření úrovně. To rozdělení bodů v inventáři na balíčky je stejně už trošku zbytečně a přežitkem, jak už na to tady na fóru padaly návrhy, nejčastěji člověk stejně odečítá z 2bodových a 10bododových balíčků a ty 5bodové se tam pak pomalu hromadí.
 

Y u m a n

Komentátor
ahojte všici :), zajimal by mně váš názor na taktiku jednotek v době marsu ? připadá mi, že inno změnilo taktiku protože na mapě při dobývání provincií když dáš do útoku několik jednotek a zbytek tuláky tak protivník všemi jednotkami buší až zůstanou jen tuláci ! Nevím jestli inno chce abychom přestali tuláky používat ...... jaké jsou vaše zkušenosti s bojem ?? díky y. :rolleyes:
 

Dan 77

Veterán
Minimálně od doby pokroku je UI obránců chytřejší a po tulácích nejde (ani nemusí vzhledem k tomu, jakou převahu v dostřelu a pohybu začínají normální jednotky mít, útok 100 už taky přestává být veliký). V době pokroku k tomuto zlomu došlo určitě, "minimálně" píšu proto, že jsem později zkusil tuláky na jiném světě v době bronzové, a nefungovali mi tam taky, takže to vývojáři mohli aplikovat i zpětně, netuším.
Každopádně tuláky využiješ jen v expedici, v útoku v CvC (v obranách opět maximálně do průmyslu, pak výjimečně v Zítřku k neviditelným tankům), u sousedů a samostatných bitev v úkolech.

ALE: Při řešení střetů o marsovskou rudu, jakmile dorazí vaše expedice k nalezišti v provincii na mapě, tuláky používat lze! Je to stejné jako v expedici nebo při plnění úkolů, máte na výběr mezi bojem a vyjednáváním, ale lokace na mapě Marsu může být zavádějící.
 
Naposledy upraveno:

peepee77

Veterán
Tak ve chvíli kdy člověk vleze do budoucnosti a vyrobí si vznášedla tak není moc co řešit. 8x a automat. V nižších dobách jsem dával tak max. 3 toulavý, ale spíš vzácně.
 

Dan 77

Veterán
Proti těm želvím dělům nejde tak dobře používat tuláky, kvůli schopnosti minomet, která přemění všechny tuláky na 1-2 rány a okolní už proměněné cíle poraní.
 

Dan 77

Veterán
Tak vznášedla jsou neviditelná na planinách (stealth, musí se na ně zaútočit zblízka většinou jednotek), takže želví děla je přímo zasáhnout nemůžou, ani svou schopnost minomet často využít. Ale když je zasažen tulák v blízkosti vznášedla, minomet zasáhne i vznášedlo. Šlo by dejmetomu vznášedlem uhnout dál od tuláků. Ale pak Rakeťáci ve Virtuálce (také se schopností minomet) jsou na tahu určitě dřív než vznášedla.

Jinak mezi marsovskými jednotkami už vznášedla vůbec nefungují. Univerzální nebo jinak dobrá kombinace tu asi není co?
 

DeletedUser12887

Host
Moje paměť sahá tak daleko, že na mapě tulaci se používat moc nedají, prioritně útočí UI na základní jednotku a tím pádem první zlikviduji tu a následně tulaky.
Želva by měla útočit první, jenže na Marsu není v obraně ani vznasedlo, ani želva, nicméně má podobné schopnosti želva, jako raketový vojak z virtuální budoucnosti a tím pádem spousta bitev se tímhle způsobem vyhrát dá, až na některé sestavy, kde jednotky z kolonizace Marsu používají AR zaměření a v tom případě pošlou tu slabší jednotku dost rychle k panu.

Uplne universální sestava není, nicméně většina bitev jde vyhrát například tím raketovým vojákem, potažmo asi i zelvou, pokud není v obraně sentinel letecká jednotka na kterou se nedá útočit artilerii.

Vznasedlem jsem tam zatím moc neutocil, spíš jsem chtěl poznat možnosti jednotek nových, ale možna jde porazit ty obrany i tímhle způsobem až na sestavy, kde zlikviduje neviditelnou jednotku tuším Tesla, která ignoruje skrytí.

V těch případech co jste psali první útočí artilerie, s tím že na Marsu útočí první raketový voják narozdil od spiderbotu.

Jako první útočí z virtuální B i nindza, akorát je problém, že na Marsu není les, takže nemůže pak využít terén.

Čím dál se postupuje na mapě zvyšuje se trochu i obtížnost, nicméně je možné pak používat i sestavu 4+4, řekněme 4 jednotky artilerie a 4 těžké jednotky.

To je mapa a pak jsou expedice, boj se sousedy, těžba rudy, CvC a úkoly že všeho možného výzvy, eventy atd., kde se dají právě tulaci používat a stačí si najít sestavu, kterou se to dá porazit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru