Diskuze k podzimu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
S těmi kladívky máte pravdu, pánové. Vegetím v postmoderně (uvažuji o skoku do současnosti před eventem) a když jsem koukl na pozdější výzkumy, tak opravdu kladívek to chce za odemčení požehnaně. Takže tohle jsem opravdu nevěděl a díky za rozšíření obzorů. Pokud to ve hře běžně nedělám, asi to dělat nechci, protože mi to přijde zdlouhavé, nudné. A pokud jsem do toho v rámci eventu nucen tak je to docela špatně a zábava se poněkud vytrácí. Proto jsem rád za možnosti a nebo b. Raději si zabojuji proti dvěma vlnám vojáků, než si zaplácat město kladívkárnami . Raději provedu cokoliv, co prověří mou dovednost jako vyjednávání, než pozdržet plnění úkolů kvůli čekání na doběhnutí výroby. Co se týče hratelnosti eventu, tak tady jde o přemýšlení nad kombinacemi surovin (stejně jako dumat čím prokopu chodbu za dalším pokladem). Baví mě to prostě víc, než klikání v rámci losování, ale je to subjektivní. Právě oceňuji eventy, kde je nutné nějaké přemýšlení a trochu aktivnější hráčova účast a na podzimní se vážně těším.
 
Naposledy upraveno:
ono je úplně jedno jaký je event. Stejně budeš zase brečet, jak jsi frustrovaný.. jako vždy :D
Podobné eventy si nic lepšího totiž nezaslouží. Zejména když člověk vezme v potaz něco jako úkol 47, kdy člověk má splnit takřka totožný úkol v rámci dvou ,,variant" a pokud je momentálně s armádou na suchu kvůli plnění expedice, má prostě smolíka. Anebo může zaplatit absolutně nesmyslné výkupné, jasně, aby dostal za stovky surovin odměnou jednotlivou motivačku nebo bezcennou lahvinku na posílení mincí nebo kladívek v omračující hodnotě 10%. Takže jsem rád, že ti mé námitky přijdou vtipné, ale docela žasnu, že ti vůbec nevadí ten nepokrytý výsměch, který vývojáři předvádějí. Kdy se roky nic nemění a odměny na eventech jsou většinou naprosto ubohé.
 
Mám alíka, háhá moc vtipné. Málo smajlíků, ještě bych přidal. Akorát Při férovce dvou vln ty jednotky padají jako mouchy při bonusech z krčmy i lahvích na podporu útoku i obrany. Hlavní odměna je to jediné dobré, ostatní je totální výsměch.
 

d arvit

Odborník
odměny na eventech jsou většinou naprosto ubohé.
v čem jsou ubohé?? každá chatka je topová budova, vylepšení moštárny je super věc, dělající bezcenný šrot ze svatyň, teras a všelijakého bordelu
nepamatuji event kde bych nebyl spokojen s hlavní nebo vedlejší odměnou (veletrh, kolos, kostel, pagoda atd.. každá je super z nějakého hlediska ;))

Zejména když člověk vezme v potaz něco jako úkol 47, kdy člověk má splnit takřka totožný úkol v rámci dvou ,,variant" a pokud je momentálně s armádou na suchu kvůli plnění expedice, má prostě smolíka. Anebo může zaplatit absolutně nesmyslné výkupné, jasně, aby dostal za stovky surovin odměnou jednotlivou motivačku nebo bezcennou lahvinku na posílení mincí nebo kladívek v omračující hodnotě 10%. .

se nedivim že ti takovéhle úkoly přijdou těžké když ke hře a eventům přistupuješ takovýmhle způsobem :D

schválně nám řekni co si ty představuješ jako odpovídající odměnu za úkol kterých je 75 a jaké náklady/úsilí by jsi si představoval vynaložit aby jsi tu odměnu získal.., to by mě opravdu zajímalo

kolik máš % útok (a obranu v útoku)??
 
Myslím konkrétně odměny za jednotlivé upečené pokrmy, kdy převládá odpad typu jediné motivačky a na denní výhru je zase naprosto tristní procento. Kritizoval jsem pouze to, kdy se v rámci jednoho úkolu daly dvě takřka stejné varianty. Takže hráč, který má totálně vyvražděnou armádu prostě nemá jak se pohnout dál, vyjma absurdního a krvavého výkupného v podobě stovek surovin. Možná by bylo fajn zpětně uznat kompletaci prvního levelu expedice, což mám dávno, ale chápu, že hráč asi má spíš běsnit vzteky, než aby se bavil. Bonusy mám 152% útok (vč. krčmy a lahviček, jinak -40%) a obranu 90% (-20% krčma běžně). Neberu bonus obránců města, tahle hodnota je při útoku na mapě irelevantní. Možná, kdyby v rámci výzev a eventů nebylo nutné vyrobit x cyklů v kladívkárnách, tak vyházím tu jejich hromadu a dám tam sety, případně budovy. Ale teď se mi to tam prostě nevleze, bohužel.
 

d arvit

Odborník
jj, a co by jsi si představoval jako adekvátní odměnu za 1 úkol z mnoha??

ale neni problém vývojářů, týmu nebo kohokoliv jiného že se nedokážeš připravit na event nebo že pokaždý horko těžko bojuješ s expe, což tě vyčerpá a potom nedáš nic jinýho, za to může jediná osoba..

ty bonusy jsou opravdu, ale opravdu mizerný, na foru se pohybuješ už spoustu let na to, aby jsi měl úroveň hráče hrajícího sotva rok

tenhle týden jsem jel poprvé expe na marsu (minulý úterý jsem přešel z virtuálu) a celá expe bojem na automat na pohodu s celkovýma ztrátama, který pokryje alík za 2 dni = zbylých 5 dní bude vyrábět jednotky do zásoby...

prostě hni s %

p.s. a otázka za zlatého bludišťáka: jakou chaloupku zvolíš??
 
Možná trochu férověji nastavená procenta? Když už mi ten ,,jeden úkol z mnoha" vyvraždí armádu tak, že jsem absolutně nebojeschopný, kdy ten ,,jeden úkol z mnoha" dává volbu asi jako střelit se do hlavy, nebo do srdce? Na event jsem se připravil jak to jen šlo. Ovšem pokud jsem v kvalitním cechu, tak jen ztěží můžu plnění expedice odkládat s argumentací ,,až se mi to bude hodit na event". Jistě by mě vynesli v zubech a procenta bonusů by šla ještě níž. Tohle je nač poukazuji, že alternativní úkol tj. 12 střetů v expedici je šílené a bylo by fér zpětně uznat již splněné. Takhle jsou zvýhodněni povaleči, kteří dosud na expedici nehrábli na úkor těch, co ji jedou od první minuty. S bonusy holt nic neudělám, pokud jsem nucen si město kvůli eventům a denním výzvám zaplevelit kladívkárnami, tak bohužel, no. Jedině, že bych našel za panelákem ropu a mohl si za diamanty rozšířit mapu. Tohle není o hráči jako spíš zvrácenosti nastavení úkolů, kdy se soustavně bazíruje na naprosto nesmyslném plnění, které hráče nikam neposouvá a pouze mu blokuje cenné místo na mapě.

P. S. Po dnešku a včerejšku nejspíše chaloupku s pořádně silným trámem, který unese provaz na kterém se pohoupu.
 
Naposledy upraveno:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Co se týče hratelnosti eventu, tak tady jde o přemýšlení nad kombinacemi surovin (stejně jako dumat čím prokopu chodbu za dalším pokladem)
To není tak úplně pravda. Hraje tady velkou roli náhoda. Můžeš přemýšlet jak chceš, ale pokud se systém rozhodne ti hazét nabíkdy například za čokolády pořád dokola, a tobě zrovna štěstí na čokolády nepřálo, tak ať přemýšlíš jak přemýšlíš, nic s tím neuděláš a zůstane ti 20 dýní a jablek, jen proto, že ti systém nenabídl možnosti je utratit. Něco takového se mi stalo loni. Je to tím, že prostě nevíš a nemůžeš vědět, za co budou další nabídky. Čili ti logicky zbývá držet si suroviny ve vyrovnaném stavu, dokud nepříjde 5 nabídek převážně za čokolády.... :-D

Možná trochu férověji nastavená procenta? Když už mi ten ,,jeden úkol z mnoha" vyvraždí armádu tak, že jsem absolutně nebojeschopný
Procenta férová jsou. Co by si tam chtěl? 50% na nejcennější odměnu? Tobě ten úkol armádu vyvraždí, dalších 10 ho projde s prstem v nose. Záleží na stylu hraní. Tvoje procenta jsou nízká, základ je mít Castel, Dia a Cáchy na 10. lvlu. Lahvičky já třeba nepoužívám vůbec, šetřím na horší doby (jsem v moderně). Pokud jsi v kvalitním cechu, tak uděláš 4. level expe a veškeré úkoly týkající se expedice budeš mít automaticky splněné. Pokud víš, že začíná event, je logické počkat s expe na začátek. Úkoly jsou známé dopředu a jde to naplánovat, kdy budeš potřebovat bojovat/vyjednávat v expe. A uznávat něco zpětně? Vážně? Najednou by se z trýznivých úkolů - vyzkoumej technologii stalo leháro... Víš kolik jsem toho za tu dobu vyzkoumal? Víš kolik jsem za tu dobu udělal 1/4/8/24h výrob? Víš kolikrát jsem za tu dobu projel expe? To by event začal a já měl najednou splněné všechny úkoly, to by bylo super :-D BTW eventy se jedou kvůli hlavní odměně, ty za questy jsou jen takový bonus, taky by nemuselo být nic. To máš jak opakovačky, mám úkol zaplať 50k mincí a 50k kladiv a odměna? 25k mincí. Ale kvůli mincím opakovačky neděláš přece....
 

Joxer

Psavec
Parádní event, který společně s archeologickým považuji co do hratelnosti za jeden z nejlepších, ne-li naprosto nejlepší.
Podobné eventy si nic lepšího totiž nezaslouží. Zejména když člověk vezme v potaz něco jako úkol 47
Přimlouval bych se za nahrazení absurdní výroby kladívek něčím jako vyjednáváním či bojem.
Raději si zabojuji proti dvěma vlnám vojáků, než si zaplácat město kladívkárnami .
Raději provedu cokoliv, co prověří mou dovednost jako vyjednávání,
Takže hráč, který má totálně vyvražděnou armádu prostě nemá jak se pohnout dál, vyjma absurdního a krvavého výkupného v podobě stovek surovin.
Když už mi ten ,,jeden úkol z mnoha" vyvraždí armádu tak, že jsem absolutně nebojeschopný, kdy ten ,,jeden úkol z mnoha" dává volbu asi jako střelit se do hlavy, nebo do srdce?
Po dnešku a včerejšku nejspíše chaloupku s pořádně silným trámem, který unese provaz na kterém se pohoupu.
Miko, máš problém, ale tenhle event za něj nemůže. Líbí se ti boje a vyjednávání, protože prověří tvojí dovednost, ale hned uvádíš, že jde o dovednost, která tě vede ke krvácení. Pokud krvácíš, tak jistě tou dovedností neoplýváš. Jsou ti i milejší boje, které hned na to pošleš do kopru, protože je nedáš.
Závěr: chceš úkoly v eventu, co evidentně nezvládáš a pak si na ten tvůj požadovanej typ úkolů stěžuješ.
mmj, ta chaloupka ti na ten provaz nestačí. Musí se to povést tak, aby sis mohl stěžovat, takže jistě pohoupáníčko vyjde tak, že nám podáš zprávu, takže se ti zase něco nepovede, protože to bude moc složitý :D.
 

d arvit

Odborník
Možná trochu férověji nastavená procenta? Takhle jsou zvýhodněni povaleči, kteří dosud na expedici nehrábli na úkor těch, co ji jedou od první minuty..

omyl, ti co jedou od první minuty maji od včerejška expe hotovou a ted ty úkoly jenom potvrzují :rolleyes:
povaleči co na to kašlou, to ted s prstem v nose plní na první úrovni

jediní kdo maji problémy jsou ti co nezvládaji expe a hned ze začátku se na ní vrhnou a udělaji co dokážou..


pokud jsem nucen si město kvůli eventům a denním výzvám zaplevelit kladívkárnami, tak bohužel, no.
nikdo nepíše že tam ty kladívkárny musíš mít pořád, dneska jsem s těžkym srdcem složil do invu černou věž a postavil místo ní další kovaříky, abych se zbytečně nezdržoval na úkolech typu, dokonči 20x 8h výrobu.
a hádej co, na konci eventu ty kovaříky zbořim, postavim místo nich chaloupku (co dává víc FB + %) a na další event zbořim třeba terasovku..

[QUOTE="MikaRybanenn, post: 93989, member: 5409" S bonusy holt nic neudělám.[/QUOTE]

opět (částečný) omyl, ted s tim můžeš udělat jen to že dojedeš event, zvolíš útočnou chaloupku a na další event budeš trochu lépe připraven, tam zase zvolíš útočnou budovu (pokud tam bude) a za chvíli budeš dávat boje s prstem v nose jako každý jiný..

výsledek:
nemám město zaplácaný kladívkárnama, event udělám snadno a po eventu na tom budu líp než před = dobrý event = spokojenost
 
To není tak úplně pravda. Hraje tady velkou roli náhoda. Můžeš přemýšlet jak chceš, ale pokud se systém rozhodne ti hazét nabíkdy například za čokolády pořád dokola, a tobě zrovna štěstí na čokolády nepřálo, tak ať přemýšlíš jak přemýšlíš, nic s tím neuděláš a zůstane ti 20 dýní a jablek, jen proto, že ti systém nenabídl možnosti je utratit. Něco takového se mi stalo loni. Je to tím, že prostě nevíš a nemůžeš vědět, za co budou další nabídky. Čili ti logicky zbývá držet si suroviny ve vyrovnaném stavu, dokud nepříjde 5 nabídek převážně za čokolády.... :-D
Procenta férová jsou. Co by si tam chtěl? 50% na nejcennější odměnu? Tobě ten úkol armádu vyvraždí, dalších 10 ho projde s prstem v nose. Záleží na stylu hraní. Tvoje procenta jsou nízká, základ je mít Castel, Dia a Cáchy na 10. lvlu. Lahvičky já třeba nepoužívám vůbec, šetřím na horší doby (jsem v moderně). Pokud jsi v kvalitním cechu, tak uděláš 4. level expe a veškeré úkoly týkající se expedice budeš mít automaticky splněné. Pokud víš, že začíná event, je logické počkat s expe na začátek. .
Rozhodně je ta náhoda mnohem menší než v jiných eventech. Můžu si jakž takž hlídat rovnováhu mezi surovinami, což dělám. Takže se mi nemůže stát, že mi zbyde nějaký zlomek, který nezužitkuji. Třeba u jarního eventu jsem sice plánoval, ale těch lampionů zbylo na můj vkus dost a získání nejlacinějšího skoku bylo těsné. Procenta férová rozhodně nejsou a co pamatuji, nikdy nebyla. A co bych chtěl? Procenta rovným dílem. Nevidím sebemenší důvod, proč v případě, kdy tři ceny jsou absolutní plevel dávat tu čtvrtou ještě za nižší šanci. Už samotný fakt, že to není 50:50 přeci stačí. Ty máš v Inno akcie, že se takových praktik zastáváš? Jinak si to neumím vysvětlit. Jako hráči jsme přeci oba na stejné lodi a kdybychom se tak chovali, tj. bylo nás víc, co na tohle poukáže tak by se nad tím nahoře možná zamysleli. Třeba by se probrali a když už tedy dávají takovéhle ,,odměny" tak by měli tu minimální slušnost dát naprosto rovná procenta. Pokud si dáš do osudí čtyři míčky, máš vždy šanci 25%, že si vytáhneš ten který. Jiná možnost prostě nepadá do úvahy již z logického hlediska. Fakt nerozumím tomu, že se tohohle dokáže někdo zastávat, ta motivace mi fakt uniká. Jestli je to flegmatismus takové míry, že ti je vše šumák.

Jo, jiní ten úkol projedou. Já mám na s1 a s6 odboucháno a čekám na denní quest, bohužel na s5, který beru jako klíčový jsem se zasekl. A to jenom proto, že jsem na mapě dlouhodobě prostě neplánoval postup, dobyl části které potřeboval a tím to zvadlo, tedka čelím jednotkám ze současnosti ve dvou vlnách, což se při nějaké jejich konstelaci prostě nedá. Fakt nechápu, proč hratelnost jako takovou podřizovat eventům. Jestli by náhodou ty eventy neměly spíš hratelnost jako takovou doplňovat, než jí úplně ničit, aby se člověk v extrémním případě vykašlal na eventy jen proto, že má svůj klid. Protože eventy nejsou nastavené natolik, že hráče výrazně neomezují. Někteří možná řeknou ,,měl ses na event připravit". Tady by mě zajímala argumentace, kdyby ze strany Inno přišel soudní příkaz směrem k Fandomu na odstavení wikiny, beta testeři byli vázáni mlčenlivostí a ty informace by předem nebyly k mání. Každý by prostě jel questy na první dobrou. To bych to rozumování ,,měl ses připravit" pak rád četl, byla by to náramná legrace. Já samozřejmě připraven jsem v rámci možností. Ovšem co se týče mapy, tam se nacházím v nějaké fázi. A co se týče expe, tam prostě zaberu jak cech potřebuje, nebudu kvůli ojedinělému eventu riskovat letenku. A proč neuznávat? Byly úkoly ,,měj hotovo x střetnutí v expedici". Prostě stačilo mít splněno. Docela by mě zajímal konkrétně tenhle úkol u někoho, kdo by měl komplet hotovou IV. expedici, jestli by pro něj připadalo v úvahu dobývání na mapě, anebo by prostě čekal na restart expedice. Opakovačky tohoto typu nedělám, většinou ,,vynalož FB" a tím to zvadne. nemám potřebu zbůhdarma utrácet kladívka/mince pokud to není typem investice. Takže kdyby ten úkol byl nastavěný ,,prostavěj, odemkni výzkum" beru. Ale klikem myši vyhodit cosi oknem, to pardon. Radši jiný druho opakovaného úkolu.

Miko, máš problém, ale tenhle event za něj nemůže. Líbí se ti boje a vyjednávání, protože prověří tvojí dovednost, ale hned uvádíš, že jde o dovednost, která tě vede ke krvácení. Pokud krvácíš, tak jistě tou dovedností neoplýváš. Jsou ti i milejší boje, které hned na to pošleš do kopru, protože je nedáš.
Závěr: chceš úkoly v eventu, co evidentně nezvládáš a pak si na ten tvůj požadovanej typ úkolů stěžuješ.
mmj, ta chaloupka ti na ten provaz nestačí. Musí se to povést tak, aby sis mohl stěžovat, takže jistě pohoupáníčko vyjde tak, že nám podáš zprávu, takže se ti zase něco nepovede, protože to bude moc složitý :D.

To sice líbí, ale pokud člověk čelí přesile jednotek z další doby, tak i při nejlepší snaze nelze vyhrát. Věř mi, že se s tím mučím druhý den, zkoušel jsem veškeré kombinace všeho na vše, aktivoval různé bonusy jak v krčmě tak lahvičky, ale nedávám to. To je prostě ta úžasná férovka, tobě je 36, nás je 36 v mírné parafrázi. Pokud mám čelit v první vlně tankům na které je nejlepší artilerie a v druhé helikoptérám, které zásah artilerie ignorují, tak to fakt není nic moc. Zkoušel jsem mix, ovšem popadalo to jako hmyz. Tak nevím.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Připravit se určitě konkrétně nedá, protože ta posloupnost není vždy stejná. A v tom je právě ten problém. Takže kdykoliv má začít event pátrám ve wikině, abych měl nachystán co nejhladší průběh ohledně nejhorších záseků typu dobývání na mapě, vyvíjení technologií, průzkumu mapy či delších výrobních cyklů apod.
 

d arvit

Odborník
tak už jsem přišel na to v čem je problém,
ty, (dámy prominou) ,,ojebáváš" hru a ted si naštvaný že ti to hra vrátila :D:p:D
je jenom tvůj problém že jsi dobrovolně zůstal v jedný době ale na mapě už jsi výš, ted tě to dohnalo a budeš si stěžovat na hratelnost, když jsi se sám dohnal do slepé uličky ;)
asi jsi slyšel že lidi postupují mapou napřed zatímco se zaseknou ve výzkumu v nižší době, ale už jsi si nevyslech druhou půlku že si úměrně k tomu zvyšují %, mimo eventy mapy nejedou a maji na skladě zásoby surek té doby aby mohli v kritický okamžik vyjednávat když nestačí boj nebo se bez řečí ,,podvolí" druhé možnosti i když to znamená zaseknutí třeba na den..

Pokud si dáš do osudí čtyři míčky, máš vždy šanci 25%, že si vytáhneš ten který. Jiná možnost prostě nepadá do úvahy již z logického hlediska. Fakt nerozumím tomu, že se tohohle dokáže někdo zastávat, ta motivace mi fakt uniká. Jestli je to flegmatismus takové míry, že ti je vše šumák.

tohle je dost zaujatý a jednoduchý pohled na problém, ve skutečnosti je to trochu složitější:
nemáš 4 různobarevný míčky = 25% šanci na každou barvu
ale spíš máš třeba 10 barev míčků a každou barvu ve třech velikostech = 30 možností, a z těchto 30ti druhů se vyberou tebou zmiňované 4 do společného osudí ze kterého si vybíráš, proto se ti tam sejdou různý různě velký míčky a ty potom přijdeš a řekneš proč tu mám modrý, zelený a červený středně velký míček a k němu modrý malý míček, takový odpad...

Docela by mě zajímal konkrétně tenhle úkol u někoho, kdo by měl komplet hotovou IV. expedici, jestli by pro něj připadalo v úvahu dobývání na mapě, anebo by prostě čekal na restart expedice..

jak jsem psal, když máš hotovou expedici, tak se ti ten úkol automaticky splní, proč??
protože systém je nastaven, aby bral první splněnou možnost, pokud už nemůžeš dál, máš automaticky splněno. Uznávám že u expedice to na první pohled vypadá trochu nelogicky, ale je tam použit (a důvodně) stejný systém jako u výzkumu, průzkumu mapy, dobývání, špehování vyjednávání atd. V okamžiku kdy jsi se dostal na konec (dohrál hru) ti to úkol automaticky splní.
protože vývojáři měli jen 2 možnosti:
vzít to jako splněný = automaticky hotovo, do oběda hotovo a jdem domu
nebo
udělat to jako nesplnitelný = automatický konec eventu pro všechny hráče na konci a tim riskovat ohromnou bouři nevole, odchod takovýchto zákazníků a následně i demotivaci pokračovat od všech ostatních

a rovnou reaguju na možnou připomínku:
....od toho máme na výběr 2 možnosti....
jistě a co když by se potkali 2 nesplnitelné možnosti??
samozřejmě, šlo by to naprogramovat tak aby se to nestalo,
ale za
1, bylo by to mnohem pracnější než automatické potvrzení (zase přesčasy a noční šichty)
2, byla by nutné překontrolování a upravení před každou novou změnou (zdržování a náklady navíc)
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru