nová třída budov - div

d arvit

Odborník
neni to ani tak návrh jako návrh návrhu,

předem upozorňuji že budova má jediný smysl: být odpovědí na neuvážené plánování při posouvání hranic ve hře, protože jak všichni víme, hra byla nejzábavnější a nejnáročnější ve svých ranných dobách (kdy rozvoj představoval výzvu) protože jednotlivé části, hodnoty, odměny byly promyšleny a sladěny do slušně fungujícího celku..
v dnešní době, mají koncoví hráči obrovské přebytky prakticky všeho, bez možnosti využití, což mi přijde na škodu i jako plácání potenciálem:
k čemu mi je budova co přidá 50 surek denně, když jich mám tisíce/desetitisíce skladem bez využití, k čemu je mi něco co přidá 5k spokojenosti když jí už ted mám ve statisících atd...

navrhuji přidat do hry novou třídu extrémně drahých budov(y) div. ale spíš 1 budovu, kdo by vymýšlel bonusy a varianty

postavit jí by si mohli dovolit jen ti nejschopnější hráči v nejvyšších dobách (díky tomu by se zabránilo její stavění třeba ve středověku jako je tomu u VB)
cena:
5 000 Fb
10 000 surovin (od každé) nebo třeba 1000 surek od každé z každé doby kterou má hráč za sebou + 5k od každé aktuální doby hráče
50 000 lidí
50 000 spokojenosti
100 000 mincí z krčmy
10 mil. medajlí
250 mil. kladívek
500 mil. zlata



ceny jsou orientační, jen takový nástřel pro představu o jakých cifrách se bavim..
méně by neznamenalo výzvu, více by znemožnilo lvlování

ani takovéhle množství nákladů neni žádná výzva, proto by budova byla vylepšitelná (lvl 3/5/víc??) s tim že každý další lvl by byl o něco (10k-10%) dražší než předešlý

je mi úplně jedno jestli by budova stála ve městě nebo mimo (jako krčma, vetešník..) klidně navrhněte kde a proč
jak by měla být velká (v případě stavby ve městě)

jeden div by měl několik různých ale přesto podobných podob (každý lvl by vypadal jinak klasicky jako eventové budovy) + v každé době by měl jinou tematickou podobu

možnost stavby divu by otevřel výzkum na konci budoucnosti

a ted důvod proč jí vůbec stavět: samozřejmě by měla něco dávat aby vůbec měla smysl, ale zároveň bych z toho vyloučil klasické bonusy (všech druhů co stojí)

představuji si něco unikátního s využitím pro hráče, kteří si jí mohou dovolit postavit a vylepšovat:
* sleva 10% na každý další lvl VB - ne však odměny (10%-15%-18%-20%-21%)
* 10 bojů bez postihu v připravovaných CB (10-15-18-20-21)
* přidávala by další úroveň v úspěších (místo modré by byla maximální např. diamantová)
* obrovský balíček bodů do hodnocení za celkové prostavěné zdroje
* výhody pro cech
- každých 10 postavených budov (lvl 1) by zvedlo maximální možnou úroveň cechu o 1 (místo 100 max 101lvl, ne lvl 58 zvedne na lvl 59)
- každých 10 postavených budov (lvl 2) by zvedlo maximální možnou úroveň cechu o 2 (místo 100 max 102lvl, ne lvl 58 zvedne na lvl 60)
div lvl 2 by se započítával jen jako lvl 2, ale bonusy by se sčítaly (v cechu by bylo 25 budov lvl 1, 11 budov lvl 2 a 9 budov lvl 3 = finální navýšení 2x 1lvl + 1x 2lvl + 0x 3lvl = 4 = max úroveň cechu 104
* při 20 postavených divech v cechu by vůdce nebo oprávněný člověk mohl měnit suroviny v cechovní pokladně 1:1 mezi dobami (vezmu 100k surek virtuálu a přeměnim je na 100k surek pozdního středověku

představoval bych si její bonusy tak aby měla rovným dílem smysl pro hráče i pro jeho cech
čísla i bonusy jsou jen pro příklad:

celý návrh spočívá ve smysluplném využití přebytečných/nevyužitých hodnot top hráčů a dává zase důvod proč hledět, využívat a volit mezi všemi statistikami budov - najednou by mělo význam postavit kulturní budovu produkující 10-20k spokojenosti nebo obytný domeček s lidma pro další lvl divu
 
Naposledy upraveno:

jaromires

Dopisovatel
Já sem teda nepochopil smysl této budovy ani co by hráčům poskytovala vzhledem k nákladům na stavbu které uvádíš aby se vyplatilo jí vůbec postavit.o_O
 

d arvit

Odborník
v pohodě, zopakuji:
jediný smysl je využití a vidiny dalšího možného upotřebení obrovských zásob všeho možného co se hráčům bez užitku válí na skladech
tolik k první části věty
k druhé:
mluvim o hráčích, pro které daná množství nepředstavují žádné náklady, protože to maji běžně skladem (přesně pro ty je budova cílená)
a důvod proč jí stavět?
jenom ta navrhovaná sleva 10% na stavbu VB, náklady vynaložených FB vrátí během pár dní nebo týdnů.. u VB po lvl 100 by to byla obrovská motivace
možnost zvednutí maximální úrovně cechu (tato otázka začne být příští rok opět v kurzu, až se první cechy dostanou na 100) např. u nás na B má jeden cech už lvl 94 a další atakuje 90, tohle jim přidá práci na pár měsíců a nakonec budou za svou píli odměněny většími cechovními bonusy
a to nemluvim o možnosti proměnovat nepotřebné surky (k čemu jsou cechu v pokladně miliony surek z posledních dob když nemaji žádnou šanci je použít a přitom potřebují kvanta surek z nízkých dob, pro cech možnost k nezaplacení

Edit: jak tak koukám na ty ceny tak jediná opravdová výzva je tam ta populace
stříbro, zlato i kladívka mohli být větší ... ale to je detail..
 
Naposledy upraveno:

traktorista

Odborník
zase důvod proč hledět, využívat a volit mezi všemi statistikami budov - najednou by mělo význam postavit kulturní budovu produkující 10-20k spokojenosti nebo obytný domeček s lidma pro další lvl divu

Pomíjím náklady, protože ty by si stejně INNO udělalo po svém, ale nepochopil jsem proč by se mi kvůli tomu mělo vyplatit stavět něco co nepotřebuju (spokojenost/populaci).
 

d arvit

Odborník
kvůli dalšímu lvlu, který přinese lepší bonusy jak hráči tak cechu?? v okamžiku kdy ti bude chybět 10k lidí tak rád zboříš jednu terasu a postavíš místo ní obytnou budovu
teoreticky, alespoň já bych to tak udělal
 

Dědeq

Znalec
Nejsem proti, byla by to určitá motivace pro lidi, kteří i ve svém hlavním městě sedí někde ve středověku (pokud by to šlo stavět až např. od Bud. nahoru).
Na druhou stranu kdybych to teď postavil, dostal bych jako "vysoký hráč" (což nejsem, alespoň dle žebříčku, páč nefarmím hexy, na to je už i pro mě čas příliš cenný) další náskok před ostatními. Nesměle se ptám, co vlastně z toho. Zejména tedy ve světle přicházejících CB, kde předpokládám půjdou uplatnit i ty cechovní surky, které nyní leží ladem.
Chápu to tedy jako návrh na hledání investičních příležitostí pro dosud nevyužitelné zdroje a ztížení postupu hrou, který se stává příliš snadným. Myslím, že to je řešitelné rozvinutím systému "nefrontenacovatelných" surek typu prométium, orichalkum, ruda, případně větším skokem nároků výzkumu či staveb budov v další nové době.
Takže jako jo, pěkný, ale nevím, jestli by to reálně mělo větší přínos, než nějaká nová velkolepka (kterou by notabene šlo stavět například s využitím neobchodovatelných zvláštních surovin, takže by ji nikdo ve středověku nemohl postavit).
 
Návrh zní zajímavě, u těch cechodvních odměn by to chtělo doladit tak, aby nebyly znevýhodněné malé cechy (v cechu 15 lidí se bude těžko shánět 10 lidí s touto VB, v pětičlenném nereálné), např. podílem hráčů (třeba alespoň 20% hráčů)
 

d arvit

Odborník
Návrh zní zajímavě, u těch cechodvních odměn by to chtělo doladit tak, aby nebyly znevýhodněné malé cechy (v cechu 15 lidí se bude těžko shánět 10 lidí s touto VB, v pětičlenném nereálné), např. podílem hráčů (třeba alespoň 20% hráčů)

ale to je přesně ono, samozřejmě že je to v tomto ohledu znevýhodní stejně jako je znevýhodní tento počet v CvC kdy 15 bojovníků zmůže méně než 50) od toho je tu limit 80 členů - že chtěji mít méně členů a vyrovnat se i tak velkým je jejich problém.
navzdory tomu bych to i tak nebral jako znevýhodnění ale jako srovnání velkých hráčů s malýma kteří jsou ted zvýhodňováni tím že jim jejich arci produkují suroviny s uplatněním pro cech, zatímco velcí musí shánět od malých hráčů suroviny na cvc, protože ted jeden hráč s arcem lvl 80 v koloniálu udělá pro cechovní pokladnu víc než 10 hráčů s arcem lvl 100 na marsu..

Nejsem proti, byla by to určitá motivace pro lidi, kteří i ve svém hlavním městě sedí někde ve středověku (pokud by to šlo stavět až např. od Bud. nahoru).
Na druhou stranu kdybych to teď postavil, dostal bych jako "vysoký hráč" (což nejsem, alespoň dle žebříčku, páč nefarmím hexy, na to je už i pro mě čas příliš cenný) další náskok před ostatními.
můj názor je ten že velkého hráče nedělaji body ale celková ekonomika..takže to klidně může postavit hráč co vyzkoumá výzkum když na to bude mít i s 30M bodů zatímco jiný se 150M na to nebude mít

Chápu to tedy jako návrh na hledání investičních příležitostí pro dosud nevyužitelné zdroje a ztížení postupu hrou, který se stává příliš snadným. Myslím, že to je řešitelné rozvinutím systému "nefrontenacovatelných" surek typu prométium, orichalkum, ruda, případně větším skokem nároků výzkumu či staveb budov v další nové době.
Takže jako jo, pěkný, ale nevím, jestli by to reálně mělo větší přínos, než nějaká nová velkolepka (kterou by notabene šlo stavět například s využitím neobchodovatelných zvláštních surovin, takže by ji nikdo ve středověku nemohl postavit).

z tohohle soudim že nechápeš k čemu a proč navrhuji tu stavbu protože tvůj názor jde přesně proti významu divu, spolu se současným vývojem hry..

nová VB za neobchodovatelné suroviny to absolutně neřeší protože:
1: suroviny natěžim snadno ve větším množství jako velký hráč
2: vb bude zase poskytovat nějaký bonus který už tu asi je (body, surky, zásoby, vojáci, % atd..)

myslím že neni řešením rozvinutí systému nefronterakovatelných surek ani zdražením výzkumu, proč?? protože to neřeší problém o kterém já mluvím -
obrovské zásoby všeho bez možnosti to utratit, velký hráč vždy získá nějakou věc rychleji, snadněji a ve většim množství než malý hráč a po kratší či delší době pro tu věc už nemá využití jen se mu hromadí, zatímco malý stále těží protože to ještě potřebuje..
je mi jedno jestli mám skladem 1 000k promethia nebo 100k, je mi jedno jestli jedno budu získávat hodinu nebo den, když reálně neutratim ani jedno za měsíc, nepotřebuju surky když mám vyzkoumáno a dobojováno (vyjednávání ve vesnici stojí nula nula nic) je mi jedno jestli výzkum stojí 1M nebo 100M zlata když mám skladem miliardy
je jedno jak moc něco zdražíš nebo ztížíš získávání - vždy bude velká skupina hráčů pro které to bude velmi drahé a malá skupina pro kterou to tak drahé nebude a ta to bude mít dřív a potom bude koukat jak jim zase zásoby rostou a nebudou vědět kam s nima,
mluvim o něčem, kam takoví hráči budou moct dávat svoje zdroje ve velkém a získaji za to bonus něčeho co se jim hodí natolik aby byli ochotní své zásoby pouštět ale zároveň aby to nebylo tak OP že by to chybělo nebo dělalo citelný rozdíl těm co do toho investovat nemohou..
prostě další využití zdrojů které jinak využití nemaji - zdražení potrestá víc ty malé než ty velké
nepotřebuji stavět něco za neobchodovatelné surky aby mi to produkovalo něco u čeho už ted nevim kam s tim
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Návrh je to minimálně velice zajímavý, ale zůstává pro mě otevřenou otázkou, jestli může vyřešit problém s těmi obrovskými přebytky bez možnosti využití (v důsledku neuváženého plánování vybalancování herních komodit při posouvání hranic ve hře).
Chápu to tedy jako návrh na hledání investičních příležitostí pro dosud nevyužitelné zdroje a ztížení postupu hrou, který se stává příliš snadným. Myslím, že to je řešitelné rozvinutím systému "nefrontenacovatelných" surek typu prométium, orichalkum, ruda, případně větším skokem nároků výzkumu či staveb budov v další nové době.
Takže jako jo, pěkný, ale nevím, jestli by to reálně mělo větší přínos, než nějaká nová velkolepka (kterou by notabene šlo stavět například s využitím neobchodovatelných zvláštních surovin, takže by ji nikdo ve středověku nemohl postavit).
... Ale pokud má div spotřebovávat velké množství jinak skoro neupotřebitelných komodit na tvorbu bonusů, které nelze jinak získat a které přinesou výhody nepodporující dále ty původní komodity ale zvyšující obecnou prosperitu měst/cechů, tak to dává smysl. Otázka, kam by to vlastně pak vedlo, aby to pak nepřimělo vývojáře ztížit zase někde hru, jako v případě vysokých bonusů obrannývch NPC armád, dalších a dalších funkcí ve hře, kde něco klikat a klikat. Ale to už by bylo na vývojářích, jak by s tím naložili.
No zatím jsem spíš asi PRO, za zkoušku by to stálo
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Ale pokud má div spotřebovávat velké množství jinak skoro neupotřebitelných komodit na tvorbu bonusů, které nelze jinak získat a které přinesou výhody nepodporující dále ty původní komodity ale zvyšující obecnou prosperitu měst/cechů, tak to dává smysl.
naprosto přesně a stručně napsáno - tohle je pravý a jediný smysl divu

nějakého dalšího extrémního znehodnocování se v tomto pojetí nebojim,cvc je ted jenom o automatu a nějaké větší navýšení obrany by tomu možná prospělo, poslední dobou dávaji útočné % úplně všude ve velkém množství ani CE nejsou problém pro armádu (když se na to někdo zaměří)

jedině snad to snížení cen lvl VB, ale nárůst po 80-100 lvl je u většiny tak minimální oproti zvyšování ceny že je to přijatelné riziko
návrh je navíc koncipován tak aby div lvl 5 nešel dosáhnout ted ani v brzké době pro 99,9999% hráčů...a tomu zbytku to přeji :)
 

Dědeq

Znalec
z tohohle soudim že nechápeš k čemu a proč navrhuji tu stavbu protože tvůj názor jde přesně proti významu divu
No dobrá, mohlo by to být takříkajíc ve stylu Síně slávy, kde hráč obětuje cenné místo ve městě čistě jenom pro cech, ač sám z toho nic nemá. V tomto případě by tou cenou nebylo (asi) místo, ale mraky zbytečného balastu v hráčově kase, který kdyby neměl, nic by se mu nestalo. Ergo pro hráče, o kterých mluvíš, by to bylo "zadarmo", pro ostatních 99,9 % by to bylo prakticky nedosažitelné.
* přidávala by další úroveň v úspěších (místo modré by byla maximální např. diamantová)
Toto je dávno plánovaná (purple) úroveň achievementů, která bohužel stále nedošla k realizaci. Jsem pro ni všemi deseti, bylo k tomu myslím i téma zde. Ale to je jen tak mimochodem.
najednou by mělo význam postavit kulturní budovu produkující 10-20k spokojenosti nebo obytný domeček s lidma pro další lvl divu
To by bylo ovšem skvělé, mám jen pochybnosti, zda je to reálná představa. Ale budiž.
má div spotřebovávat velké množství jinak skoro neupotřebitelných komodit na tvorbu bonusů, které nelze jinak získat a které přinesou výhody nepodporující dále ty původní komodity ale zvyšující obecnou prosperitu měst/cechů, tak to dává smysl
Dává to smysl, dokonce se mi to docela líbí jako ozvláštnění, ale a) možná naivně předpokládám, že surky všech dob půjdou uplatnit v CB, takže zase tolik jich zbývat nemusí, pokud je chce člověk obětovat (mluvím o surkách led a výše, těch ostatních není nikdy dost - uvažujeme-li zde hráče, který je ochoten obětovat své zdroje pro cech), b) kolik cechů na českých serverech se blíží té úrovni 100? Kolik je to procent z celku? Reálně se tedy jedná o jednotky procent, ne-li promile hráčů, kterým, nebo jejich cechům, by budova skutečně prospěla. Samozřejmě prestiž hráče by byla potenciálně obrovská (ale - jak dlouho? Po jaké době přestanou být noví hráči ohromeni stomegovým skóre, pětitisícovým náhozem, stolevlovou budovou, dvaceti síněmi slávy...?)
prostě další využití zdrojů které jinak využití nemaji
Souhlas, ale s výhradami, viz výše.
nevím, jestli by to reálně mělo větší přínos
Pořád si myslím, že reálný přínos je malý, dokonce snad i měřitelně malý (kolik procent hráčů, cechů...). Slevy na stavbu VB si neumím v praxi moc představit, navíc to jde trochu paradoxně proti myšlence, že někdo má např. neupotřebitelné množství bodů.

Jak říkám, nejsem proti. Bylo by to zajímavé. Nikomu by to neuškodilo. (Skoro) nikomu neprospělo. Pro hráče za zenitem by to mohlo dát trochu smyslu do dalšího hromadění - co je zřejmě jediný cíl návrhu.
Pro mě za mě: PRO.

PS: nehádám se, diskutuji.
 

d arvit

Odborník
zastávám názor že ve hře jsou jen 2 nedostatkové komodity - rozšíření města a FB
sleva na výstavbu VB je (minimálně pro mě) obrovské lákadlo
prestiž je ted totálně znehodnocená díky hodnocení bojů a snadnému získávání bodů z nich - to je jeden z důvodů proč jsem navrhoval více různých hodnocení.

takže nějaký vau efekt je nepodstatný - body jsou jen důsledek akce utracení potřebných zdrojů

o tom že by byla plánovaná nová úroveň archieventů jsem vůbec nevěděl, beru to z mého pohledu hráče, který pamatuje doby, kdy získání nejvyššího stupně představovalo výzvu a mezi tou dobou a dneškem uplynulo opravdu hodně let beze změny..

Pořád si myslím, že reálný přínos je malý, dokonce snad i měřitelně malý (kolik procent hráčů, cechů...). Slevy na stavbu VB si neumím v praxi moc představit, navíc to jde trochu paradoxně proti myšlence, že někdo má např. neupotřebitelné množství bodů.
PS: nehádám se, diskutuji.

tohle je krásná otázka na kterou neni možné odpovědět, dokud se neshodneme na kriteriích definice cechu a hráčů

když vezmeš čísla z žebříčků tak se nepohybujeme v procentech ale sotva v promilech.
když si určíme nějakou mez: dejme tomu aktivních hráčů a aktivní definujeme jako někoho kdo se přihlásí 5x do týdne tak už jsme u procent
to samé u cechů - počítejme 50-100 aktivních cechů a kolik z nich má úroveň 85+ a už jsi v %, kolik se jich dostane na 85+ do roka (což je z hlediska dosavadního trvání hry krátký úsek)

řekl bych že cílová skupina hráčů jsou všichni, kteří maji dokončený výzkum a dojetou mapu, protože od té doby se komodity jen hromadí a tohle je pro ně další cíl na který se mohou upnout (mám na to postavim to, nemám na to a nic už mi zdroje nespotřebovává, tak na to budu šetřit)

takže bych pojem ,,..skoro nikdo.." trochu rozšířil na všechny endgame hráče

je to jen má vize, jak naložit z přibývajícími zdroji, aby se hráči snažili a chtěli je utratit a zároveň výsledný bonus nepodporoval další získávání utracených zdrojů (kromě již zmiňovaných FB)
pokud někoho napadá jiný vhodný bonus plynoucí z divu nebo dokonce celý nový systém využití/utrácení řečených zdrojů, jsem otevřen návrhům a rád o nich budu diskutovat.
mě se jen nelíbí současný stav kdy se vše hromadí a neni za co utrácet...
ještě před rokem mělo smysl jít do útočných % protože to bylo relativně nedostatkové číslo, dnes už se to hromadí jako cokoliv jiného..

normálně začínám uvažovat, že se vrhnu do stavění obrany, ne proto že by to mělo nějaký význam ale protože to je jediná zbývající hodnota na kterou neni mé město víceméně zaměřené (potom bude kompletně vyvážený zisk všeho co dokáže produkovat) a přesto mě to výrazně neomezí v produkci ostatních hodnot..
 

DeletedUser12887

Host
zní to zajímavě, ale k jaké době by se měla přiřadit, kde půjdou získat nákresy, bude je možné dokoupit za diamanty nebo bude potřeba čekat až se získá dostatečný počet nákresů skrz dobama, jako jak píšeš že to má být unikátní budova, tak potřebuju suroviny na stavbu z doby Z, budu muset shánět plánek u hráčů s budovama z éry Zítřek, S a tak..., tím pádem nepůjde rovnou koupit za dia, jelikož v případě že jo, pak se hranice mezi tím ,zda jí někdo postaví v raném středověku nebo jiném ztrácí, za peníze jde koupit všechno. Muselo by se pak v tom případě vyloučit získávání plánků příspěvkama, protože někteří by neměli mít nárok apod...

Jinak proč ne, nejsem proti
 

d arvit

Odborník
pozor nepléct s VB, tohle je div
navrhované řešení je zhruba následovné
jeho stavba se umožní nějakym (přidat k něčemu, nový výzkum) výzkumem na konci budoucnosti
nebudou potřeba plánky jako u VB - jen musíš mít všechny suroviny
za dia to koupit najednou půjde - ale očekávám že vzhledem k cenám jaké jsou ted za dia nastavené (FB, suroviny, i kde zatím nejsou nastavené: spokojenost..) by se cena pohybovala v řádech milionů, takže nějaké hromadné stavění za dia nehrozí, a jestli by se někomu do toho chtělo vrazit 100k dia tak proč ne, jeho věc, jestli by někomu chyběly věci jen za 1k dia proč ne...
 

DeletedUser12887

Host
Já snad rozumím co tím myslíš, jenže už teď jde nakoupit uplne veškeré suroviny i bez dia na jakoukoliv budovu prakticky, jak by se zamezilo tomu, je koupit i na tuhle budovu, ačkoliv z hlediska mincí a zásob je fakt, že by to hráči z nízké doby asi získat mohli těžko.
No nejsem proti jenom mě to napadlo.
 

DeletedUser12887

Host
Njn jenže ta budova by měla tím pádem být až pro hráče budoucnost nahoru, z hlediska hráčů úplně nakonci výzkumu, já nevím jakou dobu máte vy, ale já jsem nakonci v éře Marsu a vzhledem k tomu, že mám jeden svět v éře budoucnost a nepřijde mi to úplně ok, jsem poněkud v rozpacích.

Podle mě nekončí hra erou budoucnost, tak proč by najednou měla získat nějakou novou budovu.

Nicméně z hlediska toho, že by tedy taková budova produkovala každý den 3x zboží, které by si určil hráč z éry Marsu podle svého výběru, např. pro produkci do cechovni pokladny a pro potřeby CvC jsem jednoznačně PRO

Vytěží li třeba hráč z Mars éry veškeré možné dostupné naleziště by se taková produkce zvysila třeba na 7x a tak.

Jinak za me osobně přínos hlavně pro hru CvC, která jinak skoro po několika letech a přesto že byla hlavním prvkem a oceněna díky CvC a jedinečnému systému bojů byla téměř zavrhnuta, by se konečně zase dostala na první příčky a tak.

Systém bojů znamená i systém cechovni pokladny, tim pádem by taková jedinečná budova měla být cechovni budovou a celkovou součástí celé strategické bojové a budovatelské hry.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
Já snad rozumím co tím myslíš, jenže už teď jde nakoupit uplne veškeré suroviny i bez dia na jakoukoliv budovu prakticky, jak by se zamezilo tomu, je koupit i na tuhle budovu, ačkoliv z hlediska mincí a zásob je fakt, že by to hráči z nízké doby asi získat mohli těžko.

neni to budova určená pro hráče v malých dobách, proto se její stavba odemyká výzkumem v budoucnosti.
kupovat surky za dia bez výzkumu nepůjde a až vyzkoumáš a koupíš surky za dia (což by byla šílená raketa) tak ti pořád budou chybět ostatní podmínky které se v budou dávat do kupy horko těžko..

bonusy jsem navrhoval tak aby neprodukovala nic z běžných hromadících se zásob, surky pro cech produkují arci a jdou darovat, jestli budou mít nové CvB nějakou vyšší spotřebu surek, tak ok, aspon se ze hry odstraní spousta surek (což prý mít nebudou)
 
Nahoru