Diskuze o cechovních bitvách

Svatej

Legenda
Ahojky,
víte co mi přijde ale divné? Cech, který je na 1.místě dostane odměnu 39 částí sochy a 163.8 k síly cechu. Cech na posledním místě, který nemusí udělat ani jeden boj- dostane 28 částí a 117.2 k síly.To mi přijde celkem nespravedlivé- nebojují a stejně odměnu dostanou. ZA CO?
Jo, mě by to taky vadilo, kdyby to tak bylo. ;) Jenže není. Viz FaQ v oznámení o bitvách:
Proč získávají odměny i neaktivní cechy?
  • Nezískávají! Cech, který je příliš málo aktivní, nedostane vůbec žádné odměny. Aby mohl cech získat odměnu, musí provést určitý počet akcí.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
navíc je tohle první kolo, neaktivní nebo neúspěšné cechy se budou propadat tak dlouho dokud nenarazí na sobě rovné a jejich ,,odměna" ligy tomu bude odpovídat
Novinka, bez které bych se milerád obešel. Pokud je odměna za vyhranou bitvu nahodilá, narozdíl od expedice kdy následuje vždy, není to příliš motivující. Pokud se ona socha skládá z bžilionu součástí, které složím kdo ví kdy, tak je motivace přibližně stejná. Nejhorší je však ten ohled, že jde o další cechovní ,,něco". Takže to hráč nebude hrát s potěchou, ale mnohdy ryze povinně, aby si zachoval stávající benefity plynoucí z členství v cechu. To se mi zásadně nelíbí. Už teď si může vedení cechů stanovit různé podmínky pro členství a když již je člověk splní a je členem, tak na něj vývojáři naloží tohle. Prostřednictvím chorobně ambiciozních vedoucích cechů, kteří si patrně myslí, že když své podřízené donutí ke stachanovským výkonům, někdy jim krom hry znechutí i život jako takový, tak jim snad pošťák přinese diplom, lahev koňaku a bonboniéru za úspěšné absolvování toho kterého soutěžního kola. Fakt ve hře je tolik možných zlepšení, které by potěšilo hráče jako takového a myslím, že cechovního ,,něčeho" je přespříliš. Kdyby vývojáři škrtli dvě soutěže a jednu do hloubky propracovali, bylo by to zdaleka nejlepší.
chápu že tobě s tvými možnostmi a přístupem to přijde kompletně šíleně náročný a na dlouho.
ale bohužel to tak neni
k soše, první lvl sochy se ukáže po tomhle kole a první lvl 5 za 2,5 měsíce (10 týdnů) - což je sranda v porovnání s ygrassilem a ne tak strašný v porovnání s 3 týdenními eventy. (samozřejmě možná i dřív...)
jak s oblibou řikám pokud chceš být v top cechu a užívat si jeho bonusy, tak musíš podávat top výkony, když nestíháš tak si najdi cech který má požadavky jaké zvládneš. Top cech se nestane z průměrné aktivity členů..
odměny jsou adekvátní, čim víc bojů dokážeš vyřešit, tim více odměn získáš, čim vyšší liga, tim lepší odměny - odměna za snahu celého cechu
je jasné že jinak se na odměny dívá někdo kdo udělá 10 bojů v bronzový lize a jinak někdo se 100 boji v platině..
bitvy nejsou o tom se každý den přepínat ale odbouchat si tam tolik akcí kolik zvládneš na pohodu, když to vezmeš automatem tak práce na 5-10 min denně, expe to samé..
 
Naposledy upraveno:

Tomas 0482

Psavec
Na cechovní bitvy jsem se fakt těšil a moc rád bych napsal pozitiva, ale to bohužel nejde, protože jich je fakt málo. Rozhodně bych změnil počet pokusů při vyjednávání, protože tři je fakt málo, prakticky vždycky musím dát 10 diamantů a to takhle nejde :mad:, protože 5 nebo 6 komodit ve většině vyjednáváních potřebuje 4 pokusy. Další celkem velký problém je nahodná odměna, udělat 5 soubojů a nedostat nic nebo jeden dílek na budovu, která jich potřebuje 1000... to není adekvátní.
Jinak je to nastaveno na sílu a ne aktivitu, člověk co má přes 500% útok, tak prostě může bojovat výrazně delší dobu, u nás v cechu musíme pak vyjednávat. Cechy to rozděluje podle aktivity, ale jejich postup zavisí na síle hráčů a množství zdrojů, jsme cech držící se okolo 135. pozice a losne nám to cechy okolo 20.-30. pozice, to se pak můžeme snažit jak chceme. Další věc jsou budovy, ty jsou nesmyslně drahé z dob, které už nikdo z nás prakticky nemá nebo naopak je jen hrstka hráčů v dané době, takže postavit budovu stojí tři čtvrtiny zásob dané suroviny. Cena budov by mohla být udělaná v zavislosti na levelu cechu nebo třeba ještě víc na dobách, kdy starší doby budou potřebovat méně surovin a ty uplně nové taky. Jsme v budoucnosti 4 hráči a v zítra máme taky asi jen 8 nebo 10 lidí, příjde mi jako blbost dát za budovu přes 2k průsvitného betonu, když máme v pokladně něco přes 3k. Zároveň se budovy staví delší dobu, než je samotný štít na daném uzemí, takže než se postaví, tak o to uzemí příjdeme a pokud tam náhodou budovu máme, tak to jen oddálí nevyhnutelné (asi o 5 minut), území nejde nějak bránit. Jinými slovy pro aktivní a rozvojový cech absolutně nehratelné, po dvou dnech se objevují lidi, kteří budou rádi, když splní podmínku expedice.
Ještě jeden poznatek, je lepší mít na mapě spíš mín cechů (třeba těch 5), protože to pak není taková řežba a uzemí na pomezí dvou a více cechů vydrží delší dobu. Na jednom světě nás je 5 a na mém hlavním světě 8 a je to fakt rozdíl.
Omlouvám se za spam. :)
 

Svatej

Legenda
Tomas 0482
To není spam ale názor. ;) Za názor se neomlouvej.
Systém Váš cech nějak vyhodnotil a podle toho zařadil. Z toho co píšeš mám dojem že Vás zařadil do ligy na kterou nemáte. Naopak znám i případy cechů které měli být ve vyšší lize než do které spadly. Tyhle věci se během pár měsíců vytříděj, takže bych si ve Vašem případě nedělal starosti že by jste se celkem brzo nedostali do ligy k cechům které jsou na tom s bojovými bonusy, počtem členů kteří CB hrají či zbožím v pokladně na stejné úrovni jako vy a tím pádem to už pro Vás hratelné bude.
Co se sochy týče, mám za sebou 94/129 a z toho 65 dílků sochy. + to co na konci padne z truhly. (65-47 kusů) čili když budu pokračovat touhle rychlostí, měl bych mít na konci tohoto kola 1 kompletní sochu. To mi nepřijde až tak hrozná rychlost - 1lvl za 14 dní.
Ale opět, to je věc spíše ligy a schopností daného hráče. ;)
 

DeletedUser13285

Host
Rozdeleni cechu je divne co divne uplne na hlavu postavene mam tam cech na vysoke urovni skoro 80 clenu a cech na nizke urovni s jednim :) to je ciry nesmysl.mozna by chtelo premyslet u toho.a cpat 8 cechu na tak malou mapu je prilis.pokud to takhle pujde dal bude to uplne o nicem.I kdyby ten cech s par lidma chtel sebevic nema sanci uspet..Dva dny a je rozhodnuto cechy s 80lidma ovladnou mapu a zbytek nehraje.
 

Tomas 0482

Psavec
To není spam ale názor. ;) Za názor se neomlouvej.
Myslel jsem to spíš tak, že je to dlouhý a vlastně plný negativních věcí :)
Jinak máš pravdu, že ve zlaté lize je jako odměna pěkná porce částí té budovy. Bohužel to nemění nic na tom, že náhodné odměny za tolik utracených zdrojů jsou fakt bídné, protože průměr bude tak 3 souboje na jednu odměnu, spíš je to ještě víc. :(:confused:
 

Dědeq

Znalec
Rozdeleni cechu je divne co divne uplne na hlavu postavene mam tam cech na vysoke urovni skoro 80 clenu a cech na nizke urovni s jednim :) to je ciry nesmysl.mozna by chtelo premyslet u toho
Už se to tu psalo několikrát: toto bylo kalibrační rozdělení na základě zjistitelných parametrů. V dalších kolech bitev už se zařazování cechů do ligového systému bude řídit jejich úspěchy a schopnostmi v CB.
 

DeletedUser13967

Host
Já bych měl pár návrhů na vylepšení:
1. Orientace v mapě je šílená. Myslel jsem že pole jsou číslované A1, B2 atp unikátně stejně jako jejich název je unikátní. Bohužel to tak není a pokud se v cechu chceme domluvit, na které pole zaútočit je nutno napsat jak označení, tak jeho název (což jak uznáte ty názvy jsou z hebrejštiny => nezapamatovatelné)
2. Nešlo by do mapy doplnit označení oblasti tak, aby každý nemusel proklikat půl mapy, než najde jednu danou oblast.
3. Chtělo by to doplnit do toho žebříčku cechů i barvu vlajky na mapě. Opět aby se nemuselo pořád klikat který cech je který.
 

DeletedUser12887

Host
Ok průměrná aktivita členů primo v téhle konkrétní bitvě nebo průměrná aktivita cechu jako takového a spíš mi jde o to, jestli teda můžu narazit na cech s 80ti hráči a průměrnou aktivitou cechu o 20ti hráčích tak, že teda těch 20 aktivních bude na tom líp nebo hůř, jak se to vezme a můžou se dostat do stejné ligy.

Takže závěrem se necháme překvapit jaky bude los příští etapu nebo jak se to nazývá, jsem na to zvědav.

Zkrátka a dobře co bude rozhodující faktor počet vyjednani nebo počet bitev stačí aby někdo udělal 500 v jednom nebo 500 ve dvaceti hráčích apod.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14116

Host
technicka - kdyz jsem uprostred boje a najednou me to vykopne ze se zmenil majitel oblasti (uz to doklepl nekdo jinej z cechu) a ja tam mam naky mrtvoly - obzivne to? prijde mi trochu divny ze bych z toho nemel zadny body do zebricku(minimalne to zadny neukazuje), akorat ty mrtvoly
 

DeletedUser12887

Host
No tohle bych věstil trochu z křišťálové koule, ale mělo by to zůstat jako na začátku bitvy, když ten boj dokončeny nebyl.
 

DeletedUser12887

Host
Takhle ve zkratce ty názory vůbec nejsou spam a skoro bych se vsadil, že v drtivé většině dříve nebo později k tomu stejne většina hráčů dojde.
Tenhle první los mi smysl nedává taky téměř vůbec, ale je to rozjezd uvidíme co přinese další bojiště.
Co je ale jisté, že to je dost nákladná záležitost a tím pádem nevyrovnana a nemůže mít dlouhého trvání.
Ono taky testování na beta serveru je dost rozdílne od možnosti zde a když se klade důraz pouze na něco a na jiné herní části méně odráží se to v tom výsledném produktu.
Kdo to tam taky testoval, je to jenom jeden svět, kde je směs všeho, ale ty cechy jsou tam pouze nektere tak aktivní, aby k tomu nějakým způsobem přispěli, většinou jsou pořád stejní hráči, jenže najednou tady těch názoru je mnohem více.
To jenom můj názor a nic proti nikomu a ničemu, ale vychytat to všechno bude ještě asi chvíli trvat, jinak to hráči hrát nebudou.

Resp. ne že by se bitvy nehrály a hráče nebavily, ale jak dlouho to zvládnou ustát, když se těm slabším dá do stejný kategorie cech Top 60 hráčů v cechu na světě 6 let, proti cechu 20 hráčů taky 6 let nebo 60 na světě půl roku, to je podle mě nesmysl.

Jinak já čerpám z praxe a když mi hráči, kteří jinak hrají expedice na 64 střetu a motivuji denně a jsou taky klidně začátečníci napíšou, že v tom postrádají smysl a jestli to má cenu hrát, taky nad tím uvažovat musím, měli by se zamyslet tedy i ti kteří to vymysleli, zda li to tak chtěli.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Máme na mapě 8 cechů, z toho jeden ultrabojovný, který si usurpuje asi tak polovinu mapy, jeden jednočlenný, který občas i něco dobude a naopak 80členný, který nedobyl snad ještě ani jedno území. Bohužel jsme se sešli (sešly?) tři cechy, které se snaží, v jednom rohu mapy, takže tam je docela řežba a na opačné straně je téměř mrtvo - ultrabojovníci to mají pod palcem.

Určitě by nebylo špatné mít možnost dokoupit vyjednávací pokus, klidně v krčmě za stříbrňáky (aspoň nějaké využití).
Hodila by se i nějaká tabulka akcí po vzoru CvC, kde bych viděl, že hráč Adam dobyl pět území v oblasti B4-Qerty.
Naštve, když se soupeři podaří odříznout nám rozbojované území, kde chyběly do konce tři boje.

Čekám, že až se situace poněkud ustálí, začnou i dohody mezi cechy - tady bude demarkační linie a o žluté se rozdělíme...
 
Nahoru