Tutorial

  • Zakladatel vlákna DeletedUser13685
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13685

Host
Zdravím všechny čtenáře. Prosím neberte tento příspěvek jako zásadní kritiku, ale jako námět na zlepšení. Vývojáři Inno se nad tím jistě zamyslí. Všichni jste někdy začínali a někomu více, jiným méně, i přes snahu tvůrců, přinesl podnětné návody nastavený tutorial hry. Ano jedná se o ty vynucené kliky, tu postav to, tam tohle a takto se to dělá. Je to nutné zlo i pro zkušeného hráče, ale pokud tento hráč v krátkém čase chce začít i další svět, čeká ho opět ono peklo, které nelze přeskočit. A protože mi bylo řečeno, že je to i pro blaho uvádění novinek a i starší hráče o ně nechtějí ochudit, přicházím s návrhem:
- dejte hráči svobodnou volbu, zda tutorial chce a nebo jej dle svého dobrovolného rozhodnutí přeskočí.

Jak jsem zaznamenal, mnohým ty informace stejně napadají na úrodnou půdu, staví budovy mimo přístupy k cestám. Déle hrající hráči novinky plně vstřebávají ve hře a myslím si, že opět procházet vynuceným vstupem do hry je pro ně otravné.
 

Henzisek

Znalec
Za mě osobně je to nutné, při otevření nového světa.
A na druhou stranu hráč ten tutoriál zpravidla projde max 5x.
 

DeletedUser

Host
Ten tutorial je na jak dlouho? Na 2 minuty? Strasna tragedie muset si to odklikat. Osobne si myslim ze by tutorial mel byt podrobnejsi aby se novi hraci do hry lepe dostali. Pak by mozna melo smysl tutorial preskocit pokud jsem ho jiz na nekterem ze svetu absolvoval.
 

Svatej

Legenda
Přitlač a hodně... za 2 minuty těžko dokončíš 5ti a 15 minutovou výrobu zásob :))
2 minuty trvá možná tak průzkum druhé provincie... což je někde uprotřed tutoriálu. :)
EDIT: A ano, i kdyby to byla jen 1 minuta - po 5té je to opravdu otravné ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13685

Host
No je vidět, že každý má jiný názor, nicméně z praxe, proč se tak urputně bránit svobodnému rozhodnutí hráče a přeskočit to? Je to stejný, jako by sis šel koupit auto, ale prodejce autosalonu tě nutil tam měsíc docházet aby ses seznámil se vším ve voze, jo fajn, pokud je to zadara, tak když budu mít chuť a náladu tak se stavím, ale pokud mě k tomu nutíte, půjdu k jinému prodejci, který tohle po mě nechce.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru