Rozlišení obchodních nabídek

  • Zakladatel vlákna DeletedUser13626
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13626

Host
Navrhujeme za náš cech toto:
Aby obchodní nabídku jako cechovní, neurčovalo pouhé členství v cechu, ale volba uživatele a to zatržením zatržítka. Po vstupu do obchodu bych zatržením nabídky "cechovní" nezobrazil automaticky nabídku členů cechu, ale tu, která byla jako cechovní, hráči cechu označena. Tím by nabídka, která splňuje regule cechu, byla cechovní a ta, která je mimo tyto regule, byla veřejná a nebyla jako cechovní viditelná.
Tím se předejde problémům s nekorektními nabídkami uvnitř cechu, kvůli kterým vzniká mnoho hádek.
Prosím, pokud souhlasíte, podpořte tento návrh a bude zapracován. Děkuji.
 

DeletedUser13628

Host
Zdá se mi to lepší než to co nyní máme. Také bych to podpořil.
 

DeletedUser13629

Host
Problém s tím, že nelze rozlišit cechovní nabídky od ostatních je bohužel jazykem sváru i v našem cechu. Velice by to usnadnilo cechovní vztahy. Jednoznačně podporuji!
 

DeletedUser3817

Host
Nápad se mi v zásadě líbí a souhlasím, ale spíše v upravené podobě od hráče "Limdul".
 

DeletedUser13683

Host
Opravdový problem je že třeba člověk che trochu vydělat na obchodvání. A tak dá poměr jiný nenež 1:1 a podivá se na to někdo z cehu a řekne mu že je podvodník.
Čili opravdu by chtělo přidat talčíko v filtru nabídek na pouze cechovní nabídky.
čili byli by 4 filtry, Chech(filtruje podel toho jestli je prodjece v tvém cehu) Sousedé(jesli je soused) jen dostupné-(to že máš dost surovin na koupi) 4(nové) Cechovní nabídky(ukáže pouze nabídky které byli ožnačené jako cehovní při tvorbě)
 

Svatej

Legenda
12tého, říjen, 1492, Amerika, již objeveno.
zarP.png

oYsp.png

Taková funkce ve hře totiž už je... po zaškrtnutí tohoto políčka (obrázek 1.) při tvorbě obchodu se nabídka objeví jen se zaškrtnutím políčka "Pouze cechovní nabídky" a to pouze vašim spolucechovníkům v nabídce tržnice... Pro sousedy / přátele je taková nabídka neviditelná.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13683

Host
12tého, říjen, 1492, Amerika, již objeveno.
zarP.png

oYsp.png

Taková funkce ve hře totiž už je... po zaškrtnutí tohoto políčka (obrázek 1.) při tvorbě obchodu se nabídka objeví jen se zaškrtnutím políčka "Pouze cechovní nabídky" a to pouze vašim spolucechovníkům v nabídce tržnice... Pro sousedy / přátele je taková nabídka neviditelná.
Je vidět že to nekd nepochopli totálně!!!!!!!!!
Tato nabídka je vidě všem v cehu ajkožto jaká koliv jiná nabítka od vás. A lidé v cechu se budou hátat že si zlodej .
 

Svatej

Legenda
AratoCZ: Dovolím si s tebou nesouhlasit a doporučuju ti přečíst si pořádně první příspěvek.
Pokud použiješ postup uvedený výše, tak nabídku od vás uvidí pouze členové tvého cechu a navíc - bude jasně označena cechovním štítem na konci, tam kde je sazba.
Potom už nemůže daný hráč tvrdit, že nejde o cechovní nabídku, ale o všeobecnou, protože je na tržišti jasně "ocejchována"
To že této možnosti cechy, respektive hráči nevyužívají je věc druhá. To už si pak musí každý cech pořešit sám. O.-
 

DeletedUser

Host
vono de hlavne o to nezaspamovat lidem z cechu obchod nabidkama porusujici cechovni pravidla, proto nejaka ikonka u nabidky neni reseni tohoto navrhu
 

Svatej

Legenda
Právě naopak, pokud by to v cechu používali všichni, tak jednoduše rozpoznáš opravdu "cechovní" od těch ostatních.
Co se spamování obchodu týče, tak toho se nezbavíš jakoukoli úpravou tržiště - vždy se najde někdo kdo ti dá do cechu třeba 100 stejných nabídek. To prostě ničím nevyřešíš. O.-
 

DeletedUser

Host
cechovni nabidky jsou tam proto aby material zustal v cechu, ucelem tohoto tematu je dat moznost lidem obchodovat v kurzech nepovolenych v cechu aniz by tim obtezovali sve cechovni kolegy, asi budes ve spatnem cechu pokud si tam dela kazdy co chce a nebere ohled na ostatni
 

Svatej

Legenda
Spíš jsem jich už prošel více než dost na 4 světech... z mojí zkušenosti můžu říct že kdekoli se v cechu sejde 40 a více lidí, téměř vždy se po nějakém čase objeví spamovač tržiště... O.-
Co se návrhu jako takového týče, za mě se zdá být zbytečný... Možnost jak to řešit tu už je, to že téměř žádný cech nemá post "hlídače kurzů" je problém těch cechů, ne systému.
Například v jednom cechu na B taková pozice je a můžu říct že tržiště toho cechu vypadalo skvěle a nikde žádný problém :) dáš 3x po sobě nevýhodnou nabídku s označením cechovního štítu a letíš.... Zkus se nad tím zamyslet než začneš protlačovat návrh který sám o sobě nic nezmění...
Také doporučuju se zamyslet nad tím jakým způsobem innogames řeší návrhy, pokud se vůbec k realizaci někdy dostane. :)

To je ode mě asi tak vše.... :)
 

DeletedUser3817

Host
Lorde, jde o to, že cechovníci vidí všechny tvoje nabídky, ať je jako cechovní označíš, nebo ne. A pak tě nazývají zlodějem, lichvářem atd. A snaží se tě donutit, abys stáhl "neférové" nabídky, i když nejsou určeny jim.
 

DeletedUser11823

Host
Lorde, čistě za sebe, volbu "cechovní nabídka" jsem nikdy nepoužil, a rozhodně už nějakou dobu hraju. Proč? Protože potřebuju něco vyměnit, a je mi celkem jedno, jestli to vezme cechovník, nebo soused/přítel. Ale dát možnost nabídky, kterou by cech neviděl, to je jiná...
Ano, když jdu něco koupit, nejdřív projdu nabídky od cechovníků (a je mi celkem jedno, jestli jsou vystaveny jako čistě cechovní či ne), a pokud v nich nic použitelného není, jdu na globální trh. Tam se můžu setkat se vším...
Takže za mne - filtr na nabídky od cechovníků, super, označení nabídek jako "čistě pro cech", téměř nevyužité. Označení nabídky "čistě mimo cech", jednoznačně pro!
 

DeletedUser9490

Host
Podporuji jakýkoliv filtr. Kdyby to šlo ještě, aby se to nemuselo při každém přihlášení znova nastavovat, tak by to bylo super. Nekorektní nabídky a obhájci rádoby dobrých obchodníků (protože tvrdí, že nabídky jsou určené sousedům) mě rozčilují.
 

DeletedUser4749

Host
Lorde, tady si stále nerozumíme. Nejde o to, označit nabídku jako cechovní a zneviditelnit ji sousedům a přátelům. I já bych jako vůdce dvou cechů uvítal možnost obrácenou. Označit nabídku jako necechovní a zneviditelnit ji členům cechu. Mohl by si tak každý obchodovat jak se mu zlíbí a mohl by nabízet deset dřeva a chtít za to dvacet supravodičů bez toho, aby to způsobovalo rozbroje v cechu a já to musel řešit. Jakože na každém světě alespoň jednou za půl roku musím. V cechu obchodovat "poctivě" 1:1 a mimo cech libovolně. Ale aby to ostatní v cechu neviděli a nemuseli se tím prohrabovat. Bohužel už jsem zažil totální destrukci cechu v souvislosti právě s nabídkami "obchodníků". Proto Jsem nastolil tvrdý dohled nad poměry obchodování a ač nechci nikomu nařizovat, jak tuhle hru hrát, kdo neobchoduje podle pravidel, bohužel musí jít. Rovněž bych ocenil obchodování ve vyšších poměrech, než 1:2. Dalo by se tak "čistě " měnit i zboží přes dobu. (nebo více dob) Ale to už se tady mnohokrát probíralo a bez odezvy. Pokud si dobře vzpomínám, v době, kdy hra končila ve středověku, byla pravidla obchodování naposledy upravena. Možná by měli tvůrci hry znovu udělat nějaké úpravy.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru