CvC - restrikce vstupu na území

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Eshu

Nováček
  • Oblast hry: CvC
  • Současný stav: neexistuje omezení
  • Nápad: zavedení omezení
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO, bezvýsledně se řešilo již v několika tématech

Co byste říkali na následující návrh: Cech nemůže vstoupit na území dané éry, pokud nevlastní alespoň jeden sektor v době předchozí (neplatí samozřejmě pro dobu železnou, která je první).
Herní dopad: Cechů, které to s CvC myslí vážně a mají území téměř všude, se to vůbec nedotkne. Naopak fiktivní cechy budou mít utrum, pokud by chtěl někdo zaškodit v budoucnosti, musel by dobýt nejprve po sektoru ve všech nižších dobách, což už není jen tak a jen obtížně se to dá stihnout za jednu noc. Malých cechů se to dotkne jen málo, prostě budou muset začínat od doby železné a postupně se propracovat, což by jim aspoň mohlo přinést nějaký trénink.
 

Svatej

Legenda
Hmmmmm, hloupost.... CHápu důvod tohoto (fiktivní cechy) nápadu, ale provedení je takové dvojsečné.
Spousta malých (ne fiktivních! neplést...) cechů chce bojovat, nebo má armádu jen v určité době, třeba v moderně a nemá ani vojsko, ani zboží, aby si udrželo alespoň 1 sektor v nižších dobách.
A i kdyby toto dokázali, tak určitě víš jaký je na vyloďovacích sektorech denní pohyb. Vzhledem k tomu že na jiné než vyloďovací by se takový malý cech neměl šanci dostat, tak by mu v nějaké době sektor brzy zabavila konkurence.

Někde jsem od innogames nedávno četl že se bude zabývat problémem farmingu bodů přes CvC, tak snad to jejich řešení bude obsahovat i nějaké utlumení fiktivních cechů...Mělo by... tam je totiž pes farmingu bodů zakopán.... Takže stačí počkat, co soudruzi z NDR zase podělají... :)
 

Eshu

Nováček
Vraťme se k tématu prosím. Smyslem úpravy je, aby nebylo snadné začít bojovat ve vyšších dobách. Alespoň pokud chceme omezit fiktivní cechy. Tato úprava to řeší. Přináší samozřejmě nepohodlí a překážky i pro ostatní, ale tyto překážky jsou pro seriozní cechy překonatelné.
 

DeletedUser3139

Host
Tak nevím. Řeší se tu pořád jak zatrhnout mikro cechům aby si získávaly body. Ale vezměte to tak, že malé cechy jsou i takové, které jsou malé ne proto, aby si nahrabali body, ale třeba začínají,nebo prostě nechtějí být velké. A tady se rozhodlo, že se s nimi zatočí! Jak si vůbec může někdo dovolit rozhodnout, že by asi bylo vhodné toho a toho potrestat, protože nehraje tak, jak by se zrovna mně líbilo! Chceš mít malej cech, prosím! Chceš mít velkej cech? Zase není problém! Proč už konečně nepřestanete hledat chyby na druhých a vnucovat jim, jak mají hrát. Hrajte si každý za sebe, nebo za cech a nechte ostatní, ať si hrají taky tak. A nebo si klidně hrajte stejně jako ti, které stále kritizujete, nebo si vykoumejte v rámci pravidel nějaký svůj systém. Furt a pořád se tu řeší tohle se mi nelíbí, tak to chci zatrhnout všem!
 

Zelda

Člen
Tenhle návrh je zbytečně složitý a stejně by problém nevyřešil - protože ve vyšších érách (a hlavně tam) už ty jednomužné cechy dávno jsou. Padla tu spousta různých návrhů, které by podle mne byly použitelné aniž by omezily normálně hrající cechy. Mimochodem jako další omezení aktivity "jednomužných cechů" by bylo použitelné pravidlo, že cech nelze rozpustit pokud drží jakýkoliv sektor na mapě CvC....
 

DeletedUser3817

Host
S návrhem omezení dle Eshu nesouhlasím. Zbytečná (a značná) komplikace pro normální cechy.
BTW: Veškeré podobné návrhy jaksi opomíjejí skutečnost, že i tzv. "partyzánština" je zcela legálním taktickým prvkem ve hře. Nebo je to snad někde zakázáno?
 

trojan1673

Veterán
Není, tento návrh by úplně změnil CvC.
Proto abychom mohli bojovat ve vyšších dobách bychom museli hlídat mapu aby nám někdo nesebral sektor už v době železné :-(
Pro velké cechy nemají sektory v nižších dobách vůbec význam. Velké cechy by měli nechat prostor těm menším a začínajícím a do nižších dob ani nechodit.
Nemyslím si, že vlastnit sektory v tak nízké době je pro velký cech až tak velká pomoc v bodování do žebříčku.
 

Eshu

Nováček
Trojan: Omezení platí jen pro vstup na mapu, nikoliv pro zisk dalších území. Jakmile už cech na mapu vstoupí, může ty starší doby klidně pustit.
Zelda: To nic neřeší, partyzánské cechy se nechají z mapy smazat, nebo si přinejhorším vytvoří nový cech.
JiPi53: Nehledám cestu proti malým cechům, hledám cestu proti cechům, které existují jen proto, aby škodili jiným. Těm, co se nechtějí udržet na mapě a jejichž životnost většinou nebývá větší než týden.
 

DeletedUser13683

Host
Partyzánský cech nedbude mít problém aby dobil běhlem relativně krátké doby včechny doby. Tak nový partyzán začne o týden později v budoucnosti. Pokud prostě udělá to že najde díru v obraně dobiije sektor ruší dobu nižší a dobývá další dobu. na to aby takle dobyl do součastnosti potřebuje min 4 krát 4X4 polí a je vysmátý. Pravda bude to toržku pomalejší ale pokdu tak hodlá bojovat tak ho to nezataví. Nedej buh pokud se dohone s někým kdo mu dovoli sektroy dobít zdarma.

Řešením problemu vydím docela jednoduché. Pokdu cheš bojovat na CvC cechů tak bys měl mít 5 lidí v době ve které bojuješ nebo vyší. Od moderní třeba i 10 lidí v té době.
Pokud bude tohle zavedeno je to konce chechu které jsou jednomužné. A normální Cech co hraje poctivě má věcinou 5 a víc lidí. a v vyších dobách myslím že 10 lidí by taky nebyl až tak velký problem sehnat.
Nadruhou stanu pokdu takový cech cheš udělat jako partizána tak je to jasné že musí schánět lidi a kolik ti jich na tohle kejvne.
 

trojan1673

Veterán
Já bych to viděla zase tak, že by se vrátila obléhací armáda z vlastní armády (tím pádem by obleh nemohl dávat každý), a vrátili by se agresivní NPC.
Máme to teď v těch CvC moc jednoduché, určitě by ubylo i takzvaných honičů bodů po mapě.
Museli by mít kasárna i na oblehy z jiných dob, pokud tedy nebojují jen v jedné.
I tak si každý rozmyslí dát 10 oblehů za sebou, ani Alcatraz není bezedný :)
 

DeletedUser11823

Host
Sehnat 5-10 partyzánů není tak těžké...
Tohle omezení mi přijde nesmyslné, zvlášť třeba s ohledem na East-Nagach, tak jsou už cechy i na mapě Zítřka, a v Zítřku je jediný hráč na serveru, v současnosti cca 5...
 

DeletedUser3817

Host
Jsem obecně proti omezování aktivních hráčů. A tohle takové omezení je. Zase.
Spíše se mi zamlouvá zvýšení obtížnosti, např. dle trojan1673. Ale šel bych ještě dál. Osobně mi vadí příliš nízká obtížnost hry.
 

DeletedUser11823

Host
Absence agresivních NPC mi nevadí :)
Ale vrátit nutnost mít jednotky pro vložení do oblehu, s tím jsem už souhlasil v mnoha jiných návrzích a ani teď nebudu hlasovat jinak. Tohle se, podle mne, nikdy zrušit nemělo...
 

Zelda

Člen
S navrácením odebírání vložené obléhací armády souhlasím, nevím proč se to kdysi vůbec zrušilo. Standardní cechy s tím myslím neměly problém. Agresivní NPC sice zvyšovaly spotřebu obranných jednotek, ale jejich rozmístění pouze na okraji mapy přinášelo nerovnováhu a znevýhodnění držitelů oněch sektorů. Pokud vracet něco podobného, tak třeba náhodně generované "povstání", které by jednou za čas a na nahodném sektoru poškodilo třeba 1/2 jedné z obranných jednotek (ne pouze při okrajích mapy).
 

DeletedUser3817

Host
"Povstání" (Zelda) se mi líbí. Daly by se přidat např. i přírodní vlivy (zemětřesení atd). Agresivní NPC rozhodně celoplošně.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru