Úprava pravděpodobnosti odměn v relikviích

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12655

Host
Současný stav: Aspoň předpokládám, že pravděpodobnost objevení jednotlivých odměn v relikviích se počítá všem stejně.

Nápad: Poté, co jsem jako nebojový hráč, který v cech.expedicích jen obchoduje, získala ve třech po sobě následujících zlatých relikviích po 10 tulácích a k tomu ještě další jednotky v obyčejných relikviích, mě napadlo, jestli by nešlo nějak upravit pravděpodobnost, s jakou padají jednotlivé odměny, v závislosti na tom, jak bylo vítězství dosaženo - jestli bojem nebo vyjednáváním?
Mi osobně přijde zcela zbytečných už těch 24 jednotek, které získám v průběhu expedice povinně z truhel. Natož ještě v už tak vzácných relikviích nacházet další zbytečné odměny. Mnohem více bych ocenila např. medaile, zboží, výzkumné body, diamanty, případně i budovy nebo mince.
Naopak si dovedu představit, že bojovníci by dali radši přednost právě vojenským jednotkám.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: Ano
 

Svatej

Legenda
Mno hele... neříkám že nápad to není špatný, ale má své mouchy...
Dovedu si představit, že se najdou hráči, kteří vyjednávají ale jednotky se jim hodí - třeba právě přestoupili do nové doby, nemají armádu, tak vyjednávají...
Taky, i když se ti to zdá teď zbytečné, jednou za čas se ojevuje úkol "smaž XY jednotek tvé doby" a to se ti pak budou hodit.

Nehledě k tomu, jak tu někdo nedávno psal, podej někomu prst a bude chtít ruku. :D
Podle mě jsou odměny v relikviích rozděleny dobře, ta co nejvíc padá je skoro samej krám, střední je někde uprostřed a ze vzácné se hodí skoro vše...
 

DeletedUser12887

Host
No spíš nevím jak by se melo rozlišovat, kdo vyjednává a kdo bojuje. Dost často se taky jedou oba způsoby a pak se jednotky kazdopadne hodí..suroviny taky a zase by ryze bojovník mohl teda tvrdit, ze je nepotřebuje, protože si je může vyrabovat u sousedů a tudíž je to pro něj zbytečná odměna.
Jinak myslím, ze Lord to shrnul tak nějak přesně ☺
 

DeletedUser12655

Host
Vezmu to od konce a pokusím se svůj nápad blíže vysvětlit.
Jak by se rozlišovalo, kdo bojuje a kdo vyjednává - před každým střetem si přeci tlačítkem volíš, jak ten střet chceš řešit. A relikvie se objeví vždy po ukončení jednoho konkrétního střetu, takže nevidím důvod, proč by to nešlo provázat.

Nemyslela jsem to tak, že by bojovníkovi padali jen vojáci a nikdy ne surky a naopak. Nejsnáz svou představu asi vysvětlím na konkrétním příkladě:
pokud by teď bylo rozdělení pravděpodobnosti pro odměny v relikviích např. 20% zásoby, 20% mince, 15% vojáci, 15% suroviny, 10% medaile, 10% body, 8% budova, 2% diamanty
pak pokud by hráč řešil střet bojem, měl by pravděpodobnosti: 20% zásoby, 20% mince, 20% vojáci, 10% suroviny, 10% medaile, 10% body, 8% budova, 2% diamanty
a pokud by řešil ho vyjednáváním, tak by měl 20% zásoby, 20% mince, 10% vojáci, 20% suroviny, 10% medaile, 10% body, 8% budova, 2% diamanty.

Tedy, že by byl vzájemný poměr suroviny : vojáci 2:1 respektive 1:2, podle způsobu řešení střetu (určeno volbou tlačítkem) či nějaký podobný.

Snad jsem svou myšlenku tentokrát popsala lépe :).
 

DeletedUser11297

Host
No hezké, až na to, že v relikviích se objevují naprosto jiné odměny, než tu vypisuješ. Nejsou tam ani mince, ani zásoby a už vůbec ne diamanty. Asi máš na mysli truhly s pokladem, kde si ale právě myslím, že odměny jsou rozděleny v pořádku. Navíc mě, jakožto nebojujícímu hráči, se právě odměny v podobě jednotek hodí. Například v eventech mnohdy narazíš na úkol typu nasbírání jednotek z aktuální doby. No a vzhledem k tomu, že jako nebojující hráč nemám ve městě ani jedna kasárna, tak bych je neměl jak nasbírat.
 

DeletedUser12655

Host
WinJet, ne, myslela jsem skutečně relikvie, ne truhly. Vojáci z truhel jsou, přesně jak píšeš, dobrý zdroj pro plnění úkolů. S tím se nedá než souhlasit :).
Přiznávám, že seznam odměn jsem psala pouze jako ilustarivní, i když už mi z relikvií padly nákresy, zboží, jednotky, budovy i body, takže jsem se sekla spíš jen v mincích a zásobách či diamantech, omlouvám se - šlo mi o uvedení příkladu na procentech, ne na konkrétních odměnách (jiných, než zboží a vojáci).

Ale evidentně jsou zde všichni ostatní se stávajícím stavem spokojeni, takže je to stejně jedno a nápad může zapadat prachem :). Jen nerada nechávám věci nevysvětlené a nejasné.
 

DeletedUser11297

Host
Mě právě zarazily ty procenta u příkladů. Sice to nikde napsané není, ale myslím, že procentuální šance se liší pouze u toho, jaká relikvie ti vypadne, ale už ne u toho, jaká odměna ti z relikvie vypadne. Z každé relikvie je 5 možných odměn, takže by mělo všude být 20%. Ale když si uvědomím, kolikrát už jsem dostal prémiovou dekoraci a strážný oheň, tak si těmi 20% nejsem tak jistý. :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru