Podzimní událost

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14476

Host
Ahoj, jak je možný že při dvaceti procentní šanci vyhrát speciálku v podzimní události to zkusím 12 a vyhraju jednu a jedenáct plánků observatoře? A při deseti procentní šanci to zkusím taky 12krát a nedostanu ani jednu studánku. Splnil jsem všechny úkoly, zušlechťuju a jediný co dostanu tak je plánek na observatoř a vojáky...... To je poslední událost co jsem hrál. Díky za znechucení docela dobrý hry.
 

DeletedUser11297

Host
Musíš si uvědomit, že pokud máš na něco 20% šanci, tak pořád zbylých 80% hraje v tvůj neprospěch. Ale tvoji frustraci chápu, tato hra si s procentuální šancí moc nerozumí. Proto veškeré VB pracující s procentuální šancí, kterou si nemůžu ověřit (Prales, Banka), jsem buď smazal nebo vůbec nestavěl, nechal jsem si pouze Chrám (z logických důvodů).

Za pár dnů mě čeká něco podobného s vylepšujícími plánky. Pokud by se mnou měla hra vydrbat, jako s tebou, asi také jen těžko budu hledat slova chvály.
 

DeletedUser3903

Host
To je nás víc. 24. plánky a doufám že mi nějaké padnou, aby 27. zbyly nějaké jabka na svatyně :D
 

DeletedUser11297

Host
Svatyně už nechci, mám jich v inventáři ještě 8 a už mi na ně nejdou motivace (proto jsem je zrušil). :) Pro mě bude klíčová neděle, případně pondělí (pokud získám dostatek plánků).
 

DeletedUser3139

Host
Jasně, máš pravdu lorde, poptejte se! A ti největší šťourové by ještě měli zjistit jak funguje tohle všechno, cos napsal, v podání INNO z Hamburku. Tam totiž nic z toho co jsi psal neplatí. Na základě několikaletých zkušeností s touto hrou mám důvodné až drzé podezření, že do hry vždy něco nasypou a procenta jsou jen sprostá kamufláž! ;););)
 
Tak vám nevím z 10 pokusů jsem vyhrál 3 studánky. Já je asi podplatil nebo co :D
Nebo to bude tím, že jsem tento rok splnil ten blbý předmět statistika, který mě vůbec k ničemu nebyl? Hmm kde bude pravda :D
Každopádně problém s dělenou pravděpodobností bývá i v pořadí odměn. Tedy odměny jsou poté v kódu seřazeny tak aby co nejvíce odpovídali číslům. Nevím jak to vysvětlit někomu kdo neprogramuje, ale zjednoduším to. Ta procenta jsou reálná. Ale nikdy nesmíte brát ty procenta tak, že z 5 pokusů musíte vyhrát jednu svatyni tak to není a tak pravděpodobnost nefunguje.
Spíš to je tak, že v každém pokusu máte 80% šanci, že vyhrajete nějakou věc co nepotřebujete. A to je sakra velká šance.
A když jsme u % tak generátor pseudonáhodných čísel generuje čísla v rozpětí 0 až 1 a toto rozpětí je pak rovnoměrně rozděleno na různě velké části a generátor se poté strefuje do jednotlivých částí. Obecně řečeno. Jsou i jiná řešení a ještě se sluší říct, že jsou různé typy rozdělení,nejčastější je normální rozdělení a rovnoměrné rozdělení. Jiné se obvykle nepoužívá. Jaké je jaké najdete na google a jaké se obvykle používá si domyslíte sami :)

Snad mi štěstí vydrží i při hraní o upgrade :D
 

DeletedUser14819

Host
Ahojky kdy bude specialka podzimni udalosti sin slavy dk za info
 

Svatej

Legenda
Zdravím, síň slávy v eventu již nebude. Dala se získat jen 15tého.
Odměny pro následující dny jsou: upgrade, moštárna, skrýš tuláků, svatyně znalostí a medaile.
 

DeletedUser5384

Host
JiPi: Cui bono :D
Chápu,že pokud je do odměn nasypán ze strany INNa nějakej ten diamant,pak může být v podezření,že jsou procenta zmanipulována,aby jim nevyschl zdroj příjmu. Ale jaký by měli motiv pro to,aby stejně manipulovali s procenty třeba u studánek,kterých už stejně každý,kdo chce má víc,než dost? Je zbytečný hledat spiknutí, zákon velkých čísel funguje :)
Abych dostál pravidlům fóra,zde je překlad: Komu prospívá?
 

DeletedUser11297

Host
Tak schválně, kolik kdo máte nachystaných jablek na zítřejší plánky? :) Mě se podařilo dostat na prozatímních 2 047 (15 vekých košů), ale budu doufat, že se mi ještě nějak podaří aspoň na jeden do a během zítra našetřit. Cílem je 7 plánků, což není tak hrozné. Sice potřebuji 9, ale jeden dostanu zdarma za naplnění džbánu a ještě jeden bych měl do konce také naplnit. :)
 

Svatej

Legenda
Doufal jsem ve 4.000 ale nevyšlo to úplně podle plánu. :(
cMj8.png

doufám v 5 upgradů (2 už mám, 2 dostanu za jabka) aby bylo na 3 plně vylepšené moštárny.:oops:
 

DeletedUser11297

Host
Tak 5 upgradů bys s tímto měl udělat úplně v pohodě. :) Mně stačí těch 7, v pondělí zkusím moštárnu a co zbyde, tak vyházím za medaile na konci. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11297

Host
Tak jen 3+1 za džbán. :( To není ani polovina toho, co jsem si představoval.

Netuším, také jen 3? :D
 

Svatej

Legenda
4+2 #!*&$!@#:mad::mad::mad:
O jeden méně...! Mizerové! Podfukáři! Určitě je ta "náhoda" šejblá jak pouťová vzduchovka!
;):D
(dělám radost skeptikům ;) )
 

DeletedUser11297

Host
Mám ještě nějaké dia, tak to možná ráno zkusím znovu. Ale chtěl jsem si je šetřit na plánky Krakena, tak nevím, co je přednější. Asi se zeptám na názor kamaráda PayPala, ten dává vždy dobré rady. :D
 
Tak vás jdu naštvat :D
Měl jsme 1500 jablek a získal jsem 4+1 vylepšení :)
A ještě mám jeden pokus (ráno budou jablka z jabloní) tak jsem zvědav :)
Mám dvě plně vylepšené a jednu na předposledním tak by se ten jeden ještě hodil :D :D
A jelikož mám 1000 do dalšího džbánu tak z toho to již asi nedostanu no :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru