Posezení u Jonika (pokec o všem)

DeletedUser15822

Host
Pekne pondeli , ano s Lordem FrunDorem a Ashitakou byl podzim na globanim chatu. Loni jich tam chodilo vic mam ten dojem,ptz naposledy jsem tam byl na svatky 2017 poprat vsem a pak nekolik mesicu nic. Take hrac rozum ale ten uz tolik nepise co vidim.
Joxer uplne mi mluvis z duse. Historie ,tedy myslim dejepis ktery se predklada zakum a tedy i na internetu, je jen forma ktera ma vytvorit obraz a snim zije clovek cely zivot. Dodnes nechapu tu zmnenu nazvu z historie na dejepis ,jen dodatek.
Samozrejme ze informace musi byt stejne nebo podobne ,ptz kdyby takovy hledac narazil na dve odlisne informace stejneho chrakteru bude na rozpacich. Takze kdyz mlady clovek vstrebava latku vetsinou mu uniknou mezery vznikle zamlcenim. Tim samozrejme nechci rict ze vse je lez jen jde o upravu ktera vyhovuje. Dnes muzeme rict politicky korektni. A clovek ktery bude chtit rozsirovat jinou pravdu nebude mit moznost zverejnit svoji praci v nejakem odbornem casopise. Coz je asi prvni prekvapeni pro takove , pokud neprestanou a chteji sirit sve moudra dal ,muzou a jsou potrestani zakonem. Zde zalezi jak moc dotycny bude tlacit na pilu ,pokud vyda knihu v nakladu stovek kusu a bude si stezovat na zidy ,jak spatne se mu zije pod zidovskymi narodnimi kongresy a hlavne ty Chasidske jak mu nici zemi tak mozna skonci s prohlidkou bytu .
K tomu si pridejte big bro ktery hlida kazdeho znas co piseme. Seznam slov za ktera se dostanete do databaze a uz vas nikdo nesmaze se rozrusta kazdy den. Takze pokud jste zadali i jen jedno slovo napriklad - terorista ,tak jste jiz tam. Samozrejme jen na te nejnizsi urovni. Ale splnenim podminek jako navsteva pridanych odkazu ke slovu terorista se jiz svoji aktivitou posunujete na vyssi tridu. Ano sber informaci . Takze kazdy z nas je v nejakem registru.
Filtr imejlu potom tridi podle obsahu. Stalo se vam ze vas imejl nikdy nedorazil? A nebo vam prisel od nekoho a zprava od provozovatele znela -tahle zprava obsahuje s nejvetsi pravdepodobnosti skodlivy spam? Staci zadat do filtru slova ktera pres branu neprojdou a je to.
Zase na druhou stranu mame jedinecnou moznost byt svedky neceho co se v historii nestava. Me ktereho berete jako zastance komunismu muzete verit ze jedeme z kopce. A az se vam bude zdat ze je neco spatne tak se vsadte ze budete take porovnavat jako ja. Mleko bylo na jeden max na dva dny. Kdyz skyslo tak se dalo stale spotrebovat. Dnes je mleko na cca 7dnu a kdyz je KO tak se rozdeli do vrstev .
S temito dlouhodobymi procesy se bohuzel neda nic delat ,jsou nezvratne . Daji se jen zbrzdit nebo pozdrzet. Problem je ze jsou nasledovany hned za sebou ptz jsou predem pripraveny. Vemte si dva tymy a dve rozdilna prostredi ve kterych na sobe nezavisle operuji a ziskavaji informace. Ty dva tymy o sobe nevedi aby si informace nemohli vymenovat.
Tim ze jsou nasledovany za sebou myslim ze napr prisla prvni zprava o migraci,aby se lide seznamili se situaci. Potom se zacalo o ni mluvit a doslo k podpisu. Doposud si lide ale mysleli ze jde jen o podminenou migraci tedy s nejakym limitem. A ted prislo prekvapeni ona bude migrace bez omezeni. A diky casti ktera byla v rezimu tajna ve 4ce tak vime ktera cast to byla. Ta cast o shledani rodiny.
Musim jit opravit sklenik ,pry dostanu rizek
 

Joxer

Psavec
Ahoj Lubomíre. Co takhle tu diskusi ukončit. :D
Mně to tak trochu připadá, jako když redaktor módního časopisu píše válečnou reportáž. :D:D:D
Seznam slov za ktera se dostanete do databaze a uz vas nikdo nesmaze se rozrusta kazdy den. Takze pokud jste zadali i jen jedno slovo napriklad - terorista ,tak jste jiz tam. Samozrejme jen na te nejnizsi urovni. Ale splnenim podminek jako navsteva pridanych odkazu ke slovu terorista se jiz svoji aktivitou posunujete na vyssi tridu.
Tak nesbírej informace o teroristech, protože ti to stejně nedělá dobře. Pokud někdo zadává do vyhledávače postupku slov za sebou jdoucí, co poukazujou na možnost terorismu, tak je podle mně zcela v pohodě, že ho někdo povolaný složí na zem u něj v bytě a čte mu jeho práva. :D Doufám, že se nechystáš na nějakou výpravu, kde potřebuješ znalosti, skrze které ses dostal do databáze? :D:D:D
Jednou jsem tu psal o umělém vytváření problémů a to sem sedí. Vidíš všechno až moc černě.
Co se táká těch tvých jogurtů, tak ty to neřeš. Stejně pojídáš jenom řízky. :D
A clovek ktery bude chtit rozsirovat jinou pravdu nebude mit moznost zverejnit svoji praci v nejakem odbornem casopise.
Tak přestaň psát do odborných časopisů. A nebo přestaň mít radikální názory a možná občas něco vytisknou. Čteš někdy po sobě, to co jsi napsal? Ty všechno moc démonizuješ. Ten tón tam prostě máš, tak se nediv, že občas s tebou má někdo problém. Ty už čekáš Aštara a bandu vesmírných lidí. Možná pojídáš až moc řízků. Pokud je máš každej den, tak už to může být problém. Všechno probírej s kamarádem Mírou a občas změň jídelníček ;). Fakt to bereš moc vážně a už se snažíš psát válečné reportáže. ;)
 

DeletedUser15822

Host
Nene, to je nepochopeni. Nemam v planu zde rozpoutat hadku na tyhle temata. Je mi jasne ze lide umi cist a vnimaji okolni svet.
Rizky mam az moc casto. Ani nemohu zverejnit jak se mi rika doma.
Pokud budes souhlasit muzem svest vinu na Lorda ,ktery za nic nemuze.
 

Svatej

Legenda
Jj, jak píšu výše, Lord za to může! :D
Jako, mohl bych napsat něco o tom že na wikileaks byly i dokumenty ukazující to co luboš popisuje - napíchnutí transoceánských kabelů a skutečnost že bez kvantové farmy je naprosto nemožné z těch dat sledovat více jak řádově tisíce lidí najednou. A jak to fatálně nezvládají, vzhledem k tomu že jim cca 30% těchto lidí stejně proklouzne mezi prsty.
Mohl bych tu napsat esej o naprosté nedostatečnosti kvantových počítačů které mají rozměry šatní skříně kvůli náročnosti na hluboké podchlazení a stupiditě představy že jich někdo propojí řádově statisíce (aby mohl globálně studovat chování každého člověka), když se vyrábějí řádově v desítkách kusů ročně. :D
Dál by bylo snadné podotknout že je spousta způsobů jak se tomuto sledování vyhnout. Vypněte internet postavte si srub v lesích, nekomunikujte s okolním světem a stanete se neviditelnými.... Skleník je ideální začátek Lubo. :D;)
Ale víte co? I po paranoikovi občas někdo jde. ;) Tak proč ho uklidňovat?
Svět spěje ke skáze a apokalipse Lubo! :D Nejdřív nás sejmou kremelšítí zelení mužíčci bránící genocidě ruskojazyčné Karlovarské komunity, následně nás skoupí čína a nažene nás jako dělníky do továren za plat hrstky rýže.... ehm, brambor.... denně a následně nás vybombardují američané aby zamezili ekonomické rozrůstání geopolitických konkurentů. :D
A kdyby to náhodou nějaký česky mluvící člověk přežil, tak už mu to stejně bude prd platný. Takže proč se rozčilovat? :D Běž uvítat Noční vlky. ;)
 

DeletedUser15822

Host
Pravda , na tehle planete me to nebavi. Harry Hrncir nejsem a hulku nemam. Takze se obavam ze tu s vami jeste chvili zustanu. Kazdy mame svuj koutek kam chodime. U me je to sklenik kde neni nikdy teplo.
O kvantovych pocitacich nebo technologii samotne mam pocit jako by se s ni nepocitalo na vyuziti na zemi. Pri zapojeni dvou neni zadna prodleva. Vse probiha v case nula. Coz je obrovska vyhoda na velke vzdalenosti.
Apokalipsa snad nebude tak rychle . Dovedu si predstavit ze jsou lide z techto duvodu ukryti v lese . Dovedu si predstavit ze ani neziji plnohodnotny zivot. Bohuzel nepatrim mezi lidi kteri si mysli ze za nase hloupnuti muzou paraziti jak se prednasi na nasich katedrach ale jsme to jen my sami. Temto lidem jejich mozkove filtry patrne ukazuji vice veci nez jinym. Lide kteri vidi jeste vice ,jako napr mimozmestany ,nebo si snimi povidaji ,ty zavirame do blazince. Ale ne uz tak nase deti. Protoze kazde dite i vy kdyz jste byli detmi melo a ma sveho neviditelneho kamarada s kterym si povida. Okoli to ma za normalni ptz jde prece o dite . Povida si s nim ,sveruje mu sve strasti. Uplne normalni vec ,ale jen do te doby pokud jde o dite. Ne kazdemu se ,budu dale rikat filtry at se nezdrzujem, tyto filtry uzavrou. Neni znamo jestli vekem ci jinou udalosti tento neviditelny pritel jednoho dne skonci. Na okoli to pusobi ze si dite povida samo.
Ted uz mam jen sklenik kde si opet povidam
 

Svatej

Legenda
To že nemáš hůlku semi nechce věřit... Ve tvém věku a bez hole? Tak to jsi v dobré kondici zřejmě :)
Ke zbytku... Nasaďme si acedníky a doufejmě že nás sežere vesmírné špagetové monstrum. Ostatně, pastafariánství oproti ala neviditelný přítel alespoň má komplexní strukturu. :D
Ke kvantovým počítačům - pokud by vše probíhalo v čase nula jak píšeš, tak by jeden počítač stačil pokrýt všechny data světa. co světa... Vem informaci každého atomu, každé částice, antičástice a vůbec... ve vesmíru a pokud K-počítače fungují v nulovém čase, měly by je být schopny zpracovat najednou, v čase nula. Chápeš jak hloupé je to tvé tvrzení? :D Uklidním tě, co se kvantových počítačů týče, opravdu jde ze tvé strany jen o tušení. :D

Meh, jdu si najít ručník a zkusim stopnout jednoho z těch tvých neviditelných přátel. :D Příručku stopaře už mám... :D
 

DeletedUser11297

Host
Copak se nám to objevilo na mapě světa? ;)

e3df1d3d5e0fc.png
 

DeletedUser15822

Host
Lorde opravdu nemam jeste chodim bez opory. Jen to dotekove psani mi dela problem.
Vyvoj a vyzkum je o 50 let ve predu ve srovnani s tim co je komercne dostupne. Umela int je kvantovy stroj ktery funguje na bazi skalarniho pocitace. Pockame tedy na nekoho kdo nam to zde na chatu vysvetli ,ptz me vysvetleni asi nebude to co chcete slyset.
Stejne jako jste nechteli rozumet duvodu proc Nazi kradli zlato ,obrazy ,penize a prvni vec kterou armada zabavovala ve state ktery dobila byl zlaty poklad a pri tom ovladali znacnou cast evropy.
K tem Putinovic vlkum, pokud mam jit navstivit jejich prijezd tak me posilate na akci ktera neni asi to co by mela byt.
Vysvetlim , system moci v RF funguje na systemu spiraly ,je jedno jak se jmenuje ta spirala, a media vam rikaji ze je dvoukolejna ale neni ,vysvetlim vam treti kolej. Pred par tydny nasi Mericti pratele postrileli v Syrii skupinu Vagner. Neco jako klenot v RF. Generalove z Afganistanu vetsinou. Elita armady. Samozrejme ze to nebyla us armada. Ta potrebuje povoleni kongresu,ale uz ne tak cia , ta je vyjmuta. Vojenske drony zabijeli 5-6hodin. Armada RF nezasahla. Opet. Kdyz byl Putin dosazen tak mel drzet na uzde armadu. Aby nedoslo opet k prevratu jako v roce 93. Generalove a kadeti voj skol zajistuji obranu na 5te priorite. Tohle jsou ti kterych by jste se meli obavat. Chteji navrat ke komunismu nasilnou cestou. Byli vychovani starym rezimem . Putin jako gosudar/hospodar se musi starat i o armadu,pokud ale dochazi k situacim kdy jsou zabijeni vojaci a nedochazi k zadne reakci tak jeho sila slabne. Proto posledni varovani vyslala uz armada a ne Putin. Rizeni preslo na 6tou prioritu.
Zpusobil to statni manager Putin jeho diplomacii az za hrob. Vedeni neni jednotne ,stejne jako u nas. Zeman je pro Euroasijske kridlo a Babis zase jiny smer.
Obavat se ze by nas chteli opet obsadit je zcestne. V te dobe to byl stat na vyssi s prumyslem. A v dnesni dobe je to rozkradena zeme o kterou ma zajem jen EU , proto jsme v ni a zustanem v ni.
 

DeletedUser15822

Host
Dele jsem zde nebyl jelikoz se mi neudelalo dobre na par dnu. A vidim ze zde rozebirate zelene muzicky. O humans mluvi i pan Musk. Neoznacujen lidi jako people.V anglictine se vyraz humans pouziva pouze v biologii jako deterministicke odliseni lidske rasy od jine. Ve vasich skolach vas vyucuji Neoliberalismus , to bych popsal jako , bez ukotveni. Vnimejte i veci ktere vam rikaji jini napr p Musk. Doufam ze jsem zde zanechal dostatecnou stopu a pri dalsi navsteve opet uvidim kreativitu. Pekny den panove
 

DeletedUser5384

Host
Ve vasich skolach vas vyucuji
Já netuším,co si myslíš,s jakými ročníky tu diskutuješ. V těch našich školách studují mí vnuci,děti už ne. Nepopírám,že určitá část z toho,co tu meleš má reálné jádro, ale stejně reálná je pravděpodobnost,že mi na ulici sejme civilní Boeing. Nevylučuji ani tuto možnost,ale než bych se z toho hroutil,raděj užívám hezkých dní,dokud jsou. Mít na všechno náhled podobný Tvému,už mám koupený lano a hledám pevnou větev.
 

DeletedUser15822

Host
Já netuším,co si myslíš,s jakými ročníky tu diskutuješ. V těch našich školách studují mí vnuci,děti už ne. Nepopírám,že určitá část z toho,co tu meleš má reálné jádro, ale stejně reálná je pravděpodobnost,že mi na ulici sejme civilní Boeing. Nevylučuji ani tuto možnost,ale než bych se z toho hroutil,raděj užívám hezkých dní,dokud jsou. Mít na všechno náhled podobný Tvému,už mám koupený lano a hledám pevnou větev.
Diskuse je na ty komentare nad tim tvym. Mas tam nejaky ke me? Nemas . A mnozne cislo VY je tam z toho duvodu ze oslovuji vic nez jednoho cloveka z tech komentaru.
 

DeletedUser5384

Host
Pochopil jsem,že to není na můj poslední příspěvek. pročti celou diskuzi,možná zjistíš,že už jsem na tebe reagoval. Chápu,že zbytečně,protože pořád omíláš to samý.

Jinak ještě jednou,pro osvěžení paměti: pokud reaguješ na příspěvek nad tvým,tak se nepoužívá citace. To je jedno ze základních pravidel na každým fóru.
 
Nahoru