nový úkol do tutorialu

dudasek

Znalec
dost často narážím na obranu dvou kopiníků-domobrany-je to většinou nešvar nováčků a rabování je od hry určitě zrazuje.

nápad přidat do tutorialu úkol "sestav obrannou skupinu"....vždyť se musí celkem dlouho googlit.aby se tahle věc dohledala a nováčka na tento DETAIL nikdo nepřipraví-většinou než vstoupí do cechu a neporadí mu někdo zkušený...

edit-velké "P" jsem nepsal-píši malýma..
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Já bych klidně dal pouze sestavu jeden kopinik a jedna kopinice.
Zbytek nemá smysl.
Zbytečně se zatěžuje server.

Jako esteticky bych to vylepšil tím, že kopinik bude chránit paní kopinikovou a pak po porážce se budou snažit uprchnout nebo si dají někde třeba oběd v tee pee u souseda, který bude taky zoufalý, ale bude mít třeba bonus na obranu města. Takže se sejde víc kopiniku a kopinic na jednom plácku a tam si třeba udělají gulas v kotlíku.
Morbidnejsi verze by mohla být že se vydali na nesprávné území a bude guláš z nich. To by se dalo označit křížem třeba.
Jinak bych pak hodnotil v tom případě výsledek bitvy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
dudasek: Mezi dvojtečku a velký P dej příště mezerník,ať ti to nehází smajlíky :p

K návrhu: Proč ne :)

Jen si myslím,že vycházíš z mylného předpokladu,že ti kopinatci neumí postavit obranu. Domnívám se,že je to z jejich strany spíš přesvědčení,že stejně neubrání své město, ať použijí cokoliv ze své zbrojnice. Dělají to jak nováčci,tak multimilionáři. Na druhou stranu- jako útočník toho můžeš docela slušně využít,pokud máš tyhle obrany zmapovaný- pro úkoly typu vyhraj xx bojů bez prohry např. Úkol splněn za pár minut :)
 

dudasek

Znalec
už to hraju asi druhej rok,ale na začátku mi nikdo neporadil,abych a jak vlastně postavit obranu.zkraje jsem měl 20 kopiníků a bránili jen 2....jak to?no nechápal jsem.musel jsem googlit přes forum a wiki,abych to vůbec dohledal.........

splnit tutorial je fajn-na druhou stranu když neubráním město postavím tam vojcla 1,ať útočníkovi nedělám body,což?a jestli se svou armádou nejsi schopný porazit 10 obran v řadě měl by jsi máknout!
 

DeletedUser7728

Host
Jediná účinná obrana je rychlý výběr o_O
Zatím axiom, než IG Farben z Merkelandu něco změní o_O
 

DeletedUser5384

Host
a jestli se svou armádou nejsi schopný porazit 10 obran v řadě měl by jsi máknout!/
takhle jsi pochopil to,co jsem napsal ? Chybný závěr :D Nepíšu o neschopnosti porazit,ale o schopnosti dohrát daný úkol s co nejmenším úsilím a za pár vteřin.
 

DeletedUser12887

Host
Jedna jednotka se dá postavit taky třeba 1 tulák jeden vlajkonos apod.
Obrana 2 kopinici jsou automaticky generované v případě, že se žádná jiná obrana nepostaví.
8 kopiniku třeba na začátku hry kdy není alcatraz ani nezávislá jednotka získaná jinak taky nemusí být pro každého úplně snadné protože dvoje kasárna kopiniku vyžadují dvoje kasárna 3x3 a místo nich si někdo třeba postaví nějakou jinou budovu.
Případně se může stát, že po nějaké bitvě v počátku hry ten dotyčný přijde o všechny jednotky a nestihne je znovu obnovit.

To spíš ohledem na to, že to nemusí být zákonitě nešvar, ale od někoho záměr a zároveň teda rada, že je možné klidně postavit i obranu z pouze jedné jednotky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Pro, vždyť není potřeba mít pro splnění 8 vojáků v obraně. Stačil by úkol:
"Pane, máme málo obránců a ti neubrání město v příapdě většího útoku. Posil obranu"
Ve správě armády dej do obrany alespoň 4 jednotky dvou různých druhů
 

DeletedUser12887

Host
Jasně udělat úkol sestav obrannou skupinu jako takový by asi špatný nebyl.
Nicméně byl dříve úkol třeba rekrutuj jednotky apod.
Tak proti já nejsem, klidně se dá vytvořit teda i skupina 1 obránce.
Taky se teda spíš dá vytvořit úkol sestav obranu z několika druhů jednotek. To znamená mít několik kasáren v základu nebo ziskej několik jednotek v expedici cechu atd..
Není určitě ale problém pro pokročilejší hráče, jako pro začátečníky.
 

dudasek

Znalec
tak hlavní idea nápadu byla naučit nováčky stavět obranu-stačili by klidně 2 vojcly.ale aby se naučili pracovat s "modrým štítem" přidat.ubrat-prostě naučit je...v tutorialu to chybí a myslím,že by to tam být mělo.
 

DeletedUser16562

Host
Měl jsem víckrát po sobě v sousedech hráče v pozdním středověku a ten tam měl taky jen domobranu, takže nejen úplní nováčci nemaj obranou armádu.
 

dudasek

Znalec
někdo tam postaví 1 vojcla-aby nedělal "body" sousedům do turnajů pvp..pochopili.že je stejně projedou.tak aby jim nepomáhali...
 

DeletedUser16536

Host
myslim ze ten ukol uz tam je ze ma zamodrat 2 kopiniky a vytvorit armadu je to nekde zkraje na zacatku ale nejsem si jisty a jsem proti tak krasne se sousede mlati a rabuji jinak je mi jedno kolik tam ma vojcu a obranu vse se da projit
 

DeletedUser12887

Host
PRO

Za prvé teda to úplně první označení aby se hráč vůbec hnul dál tam bylo, jenže co je jako nedořešený to, že třeba použijes ty vojáky z obrany na boj a nedáš je tam zpátky nebo o ne příjdeš a pak klidně i v době úplně nejvyšší máš v obraně pouze 2 kopiniky. Jinak někdo to schválně dělá a někdo nemá ani jednoho vojáka, protože si farmaří a tahle část hry mu nic neříká.
 
Nahoru