Omezení počtu budov

DeletedUser16606

Host
Prave proto, ze se tak hra ubira, me to napadlo. Nejak vyresit, aby to co vyzkoumas melo nejakej smysl a muselo se to postavit - stat ve meste a fungovat, ne dvakrat kliknou. Stacilo by treba v eventu davat presnejsi úkoly. Vyrob zbozi, kladivka, mince v budovach (vyrobnich, dilnach, obytnych) sve doby a ne ze kazdej vlitne do obchodu a vezme par nabidek a jde na dalsi ukol, nebo do inventare postavi neco ceho ma miliardu a hned zboura a ma kladivka.
Ten co chce mit 10kolosu si je stejne zaplati za dia tak tomu by to bylo jedno
 

Dědeq

Znalec
Prave proto, ze se tak hra ubira, me to napadlo. Nejak vyresit, aby to co vyzkoumas melo nejakej smysl a muselo se to postavit - stat ve meste a fungovat, ne dvakrat kliknou. Stacilo by treba v eventu davat presnejsi úkoly. Vyrob zbozi, kladivka, mince v budovach (vyrobnich, dilnach, obytnych) sve doby a ne ze kazdej vlitne do obchodu a vezme par nabidek a jde na dalsi ukol, nebo do inventare postavi neco ceho ma miliardu a hned zboura a ma kladivka...
Chápu. A vcelku i souhlasím, ale nevidím dostupnou metodu.
Nejčastější (a nejzatracovanější) druh úkolu je Dokonči X výrob délky X minut/hodin. Stačí ti k tomu zpravidla nějaké rozumné místo vyčleněné pro kováře, a máš vystaráno, jen musíš přežit tu nudu. Alternativně, jak navrhuješ, by mohlo být (třeba ve virtuálu) "dokonči dvě hodinové výroby v holografické laboratoři". (Nehledám teď přesně výrobky atd., jde o modelovou situaci.) Takže ty pro splnění podnikneš následující kroky: 1) podíváš se, jestli máš 2390 volné populace - pokud ne, jdeš něco zbourat, postavit nebo vylevlit, 2) na předem připravené volné místo, které si pro tyto účely nejspíš držíš podobně jako dnes, vyšvihneš lešení 5x6 laboratoře, a to přibližně za milion mincí a půl milionu kladiv, 3) počkáš cca 12 hodin a doufáš, že jsi k tomu úkolu nepřišel kolem oběda, takže bude dostavěno než zalezeš do pelechu, 4) zadáš postupně potřebné výroby, 5) zbouráš laboratoř, dostaneš část nákladů stavby zpět.

Jako je to dobrodružství, a taky tě to donutí stavět něco z toho, co jsi vyzkoumal. Ale opravdu to takhle chceš? Podotýkám, že v nízkých dobách čas stavby není takový, ale zato jsou tam mnohem větší problémy s ostatním, tj. s populací, se spokojeností, s místem...
Já na ty opakované výrobní úkoly také nadávám, ale že bych měl kvanta lepších nápadů, tak to zatím bohužel nemám.
 
fmash: opomněl jsi v té tvojí úvaze, kde popisuješ jednotlivé kroky, ještě jednu dost podstatnou věc. Spousta hráčů..včetně mě, má ve městě jen jednoproudé cesty protože dvouproudé nepotřebují, jelikož staví jen velkolepky, eventové budovy apod. Dovedeš si představit co by obnášelo, pokud by se objevil úkol na výroby v jakékoliv stavbě, která potřebuje dvouproudou silnici? Už vidím to nadšení hráčů, kteří budou řešit dilema, jestli přestavět celé město nebo se vybodnout na celý event :D
za mě určitě NE
 

Dědeq

Znalec
má ve městě jen jednoproudé cesty protože dvouproudé nepotřebují,
Popravdě jsem si na to vzpomněl, ale nechtěl jsem být hnidopich :) Sám ve městě mám jeden čtverec dvouproudovky, protože k němu připojuju kasárna, která mám zrovna postavená. A zároveň mi to dělá ten volný plácek, protože kasárna můžu kdykoli zbourat, něco na minutu postavit, zbourat, a zase vrátit kasárna...
No zní to hrozně, ale je to pořád lepší, než co jsme nuceni dělat ve vikinské vesnici :)
 
Jen doplním: A když už myslíš,že je konec tak zbouráš a postavíš ? :D
a nakonec všechno zbouráš a opustíš to jako soběstačnou vesnici..to je na tom úplně to nej :D

protože k němu připojuju kasárna, která mám zrovna postavená
můžu technickou? Proč připojuješ kasárna k silnici? Pokud máš alíka, tak ti vyrobí vojáky i z nepřipojených a nedostavěných kasáren přece.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7728

Host
PROTI
Doporučuji déle hrát hru a pak toto vlákno sám smažešo_O
 
Nahoru