Diskuze k Cechovním bitvám

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

JOSEF 70

Psavec
Jeden hloupý dotaz zvenčí-možnost bojovat se rychle vyčerpá ale co vyjednávání -je tu mnoho hráčů se spoustou zboží takže tlak na to aby jen vyjednávali bude vysoký - jak omezíte počet vyjednávání ?? Bude také každé další vyjednávání stále těžší a těžší ??
 

Dan 77

Veterán
Odsud zpětnou vazbu asi vývojáři opět číst nebudou. Svou reakci jsem už napsal na Betu, tam to musí stačit.
I was excited firstly, but I'm already not.
It's pretty good that there will be something for mobiles, but preserve the nice complexity of GvG!! And I really don't want an another map again (continents + neighbourhoods + GvG + GE + battleground for each 10 days) for players even to be there on time (exactly when battleground starts to have chance to win!) with none practical affect/influence to existing GvG maps...
In which time will battlegrounds start? Better in the evening, but not in the same time as GvG countdown refreshes...
Which goods will the province buildings at the battleground cost? "Leader role" is too high and already too omnipotent authorization for it - and, on the other hand, "Trustworthy" (or how it's called in English to doo something in GvG a to look at hiden forums) is too low for the new game content - the same problem has unlocking levels of GE! Will be there any new guild authorization?
Finally, will be there any utilisation for post-Future goods?
An important cognition for me:
This won't be a new GvG for mobiles, but an another GE! Also GE has been implemented to replace GvG for mobile players, but it didn't influenced GE in any mean! I hope that at least the bugs in GvG will be fixed, as you claim - there are too many of them already.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11317

Host
Veškerá zpětná vazba k tomuto novému konceptu se samozřejmě bude překládat a posílat vývojářům. Stejně jako se to dělá i v jiných případech. Všechny poznámky, připomínky a návrhy jsou proto důležité a rozhodně mají smysl.
 

Verkos Vlkan

Komentátor
zcela urcite bych zrusil resetovani v jednu a tu samou hodinu kazdy den.ne kazdy tu muze byt v 8 vecer a to drasticky omezuje pocet hracu co se ucastni CVC . takze toto by se melo nejak resetovat prubezne . nekde tam byla zminka ze pole ma imunitu jen par hodin.takze reset by probihal na kazdem policku zvlast a mohlo by to byt tim padem v keroukoli dobu.zalezelo by v kolik hodin se se policko dobilo.a protoze se ucastni vice cechu tak by nikdo nemohl zarucit kdy.

Oslabeni by se muselo pocitat pro kazde policko zvlast.
 

Svatej

Legenda
Obecně se držím pravidla nestřílet posly špatných zpráv, což je důvod proč pravidelně klikám na poděkování u oznámení, s vyjímkou CM, který není jen poslem ale může některé věci ovlivnit...
Ale když jsem si přečetl popis nové funkce, tak co jsem si z toho vzal je asi tohle : Zisk z FoE se snižuje, tak zavedeme novou funkci do které natláskáme co nejvíc osvědčených tiskáren na peníze co máme vyzkoušené. Jako třeba ligovej systém, levlovací budovy, nebo hrooomady bodů do osobního ohodnocení.

Nerad to říkám, ale nevím zda se mi chce hrát křížence mezi expedicí a dojnou krávou...
 

JOSEF 70

Psavec
Ale hlavně možnosti prvku hry -vyjednávat jsou plně využity v expedici. Tady by to možná chtělo místo vyjednávání za zboží spíš nějaké jednoduché úkoly třeba uhodni daný výraz pomocí 3 nápověd každá by stála nějaké zboží . hádat by se mohlo po každé nápovědě když by neuhodl musel by začít znovu. Nebo úkol najdi na území provincie cechovních bitev několik útržků mapy získej je za zboží a slož jí. Každý další úkol by byl těžší a stál víc zboží.
 

Dan 77

Veterán
V jaké formě se ta zpětná vazba vlastně zasílá? Je jasný, že je potřeba překlad - možná i nějaký souhrn častých připomínek? Jinak si neumím představit, že by fakt všechno četli. A celkově se mi zdá, že čtou z návrhů a připomínek zlomeček, protože několik dobrých návrhů se tady napíše, odhlasuje, pošle k vývojářům a pak na to přijdou sami až za pár let. Opravy chyb se občas na náš námět provedou, to je fakt, jindy ale musí být taky velká vlna takových hlasů na Betě.
 

DeletedUser8163

Host
Od každého něco a hlavně pro MT. Tenhle guláš si nedám každý den po ránu nebo po obědě a věčer to zase nebude chtít spousta hráčů.
Tak co z toho bude ?
Zkouška na jedno , dvě kola a pak čágo bélo šílenci.
 

Svatej

Legenda
Dan 77: Je to to podobné jako u nápadů. Přeloží a pošlou nejvíce se opakující názory. A pokud se shodnou na jednom či dvou opravdu dobrých nápadů na změnu, tak pošlou i je.

Ve výsledku to pak vypadá asi takhle -
většina hráčů na českém fóru podporuje aby vyjednávání v nové funkci bylo vedené jiným stylem než u expedice a ocenily by aby se protivníci vybírali podle počtu aktivních hráčů v cechu.

Hráč Chikon
navrhl tuto změnu a myslíme si že má hlavu i patu:
zcela urcite bych zrusil resetovani v jednu a tu samou hodinu kazdy den.ne kazdy tu muze byt v 8 vecer a to drasticky omezuje pocet hracu co se ucastni CVC . takze toto by se melo nejak resetovat prubezne . nekde tam byla zminka ze pole ma imunitu jen par hodin.takze reset by probihal na kazdem policku zvlast a mohlo by to byt tim padem v keroukoli dobu.zalezelo by v kolik hodin se se policko dobilo.a protoze se ucastni vice cechu tak by nikdo nemohl zarucit kdy.

Oslabeni by se muselo pocitat pro kazde policko zvlast.
konec hlášení
 

DeletedUser12887

Host
Tak mě by třeba zajímalo, jak se budou určovat náklady na ten útok nebo vyjednávání, resp. když teda teoreticky tam pošlu na ten útok hráče, který je v době, kde jsou nižší nároky na suroviny, jak se to bude počítat a řešit, dále jestli každý takový útok bude placen z pokladnice cechu nebo z hráčovi pokladny, i když možná je to tam někde popsáno, ještě si to jednou pořádně přečtu a budu třeba reagovat i zítra.
S tím je spojené i to, že pokud teda by to bylo placeno z pokladny cechu, může tím pádem takový útok provádět pouze vůdce cechu, takže stejně ostatní hráči, pokud tedy by všichni nedostali práva vůdce to hrát moct nebudou, resp. jak teda řešit tohle by mohla znít zároveň otázka.

Jinak jako další součást hry to být špatné nemusí, zvlášť když tedy by tam měly být úplně oddělené odměny i celé hodnocení od toho stávajícího systému, tím pádem by všichni měli stejnou startovní čáru, ačkoliv pochopitelně budou stejně soupeřit v jiné kategorii "tradiční" cechy, narozdíl od těch menších či slabších, ale přeci jen by to mohlo dávat trochu větší naději, že by se mezi TOP mohly dostat i cechy novější.
Akorát všechno souvisí se vším, kdo hraje déle, má zpravidla i vyšší surovinou základnu a celkově vyšší bonusy, takže nakonec aby to nedopadlo tak, že se zformuje několik silných nebo nejsilnějších cechů, které to pochopí a hrát budou a nezbyde pak stejně velké množství hráčů nebo cechů, které se toho nezúčastní podobně jako CvC, tak jak jsou dnes.

Tohle všechno je celkově různě odlišné, jak kdo kde hraje aktivně, to ze zkušenosti, někde nehraje spousta hráčů ani expedice, takže samozřejmě je atraktivnost z hlediska odměn vyšší, jenže někde nefunguje ani tohle a stěží někteří vůbec zvládnou i první nebo druhé kolo, z různých důvodů od nedostatku surovin a bonusů až po časové důvody a kdovíco ještě, některé to nebaví vůbec a rovnou to taky napíšou, tahle nová funkce nemusí být tím pádem pro spoustu hráčů srozumitelná vůbec.

Ještě s jednou věcí nesouhlasím, že na CvC je nedostatek návodů, podle mě je tady na fóru i na wiki návodů dost, akorát je fakt, že je spíš ta nižší účast odvislá od toho, že nějakou dobu byly CvC prakticky nehratelné, což odradilo spoustu původních hráčů a pak pochopitelně i to, že dnes hraje spousta hráčů přes mobilní aplikace, kde to nefunguje vůbec, jak již koneckonců bylo zmíněno, tím pádem je to spektrum hrajících CvC omezenější.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Petr:
Vyjednávání si platí každý hráč sám, jako v expedici, přece nemůže mít vyjednavač takovou výhodu nad bojovníkem, který taky používá své jednotky a staví VB s útočným bonusem, Alcatraz atd.
Co se týká příležitostí pro cechy, myslím, že to bude stejné jako s CvC, ale hlavně s expedicí, kde se prostě některé cechy dokola špatně umisťují.
někde nehraje spousta hráčů ani expedice, takže samozřejmě je atraktivnost z hlediska odměn vyšší, jenže někde nefunguje ani tohle a stěží někteří vůbec zvládnou i první nebo druhé kolo, z různých důvodů od nedostatku surovin a bonusů až po časové důvody a kdovíco ještě, některé to nebaví vůbec a rovnou to taky napíšou
Souhlas, jenom další mapa a další tahárna času.
nesouhlasím, že na CvC je nedostatek návodů, podle mě je tady na fóru i na wiki návodů dost, akorát je fakt, že je spíš ta nižší účast odvislá od toho, že...
Souhlas, to Němci napsali nesmysl. A pokročilejší know-how na CvC (pokročilejší taktiky) si hráči předávají pak jen v rámci jednotlivých cechů, většina cechů toto know-how nemá, a tak emůže pokročilejší taktiky používat.
 
Osobně jsem CvC nehrál. Opravdu nikdy, pokud beru krátké období cca roku někdy okolo roku 2012 a pak následně cca od roku 2016, odkdy hraji dodnes. Záměrně se vyhýbám cechům, které toto kladou jako nepřekročitelnou podmínku členství, to raději postavím krom Observatoře třeba i Atomium, bude-li třeba. Důvod? Systém je pro mě nepřehledný, nepochopitelný. Zatímco mnohé mechaniky hry jsem pochopil takřka na první dobrou, CvC nikoliv. Pokud mám někde hledat návody a studovat, tak už se nějaký prvek zábavy vytrácí. A co se týče takové expedice, tam mám výraznou motivaci hrát, protože mi to přináší benefity z truhel, anebo relikvií. Či obojího. Ohledně nějaké nové funkce typu cechovních bitev, stavěl bych se k tomu skepticky. Vůbec by mi cokoliv takového nescházelo. Ať se do hloubky propracuje bitevní systém...ať jednotky mají munici, hraje roli náhoda jako závada na zbrani anebo minutí cíle. Ať se do trhu zařadí komodity typu zlaťáků, kladívek a FB, aby se tedy překupnictví s FB a surkami nějak legalizovalo a trh nepřipomínal samoobsluhy v zemích třetího světa. Je hodně věcí, které by ve hře šly promyslet a rozvinout. Co se týče cechovního čehokoliv, tak se hra opět více stane neplaceným pracovním poměrem, než zábavou. Protože mnozí vůdci cechů opravdu mají výrazné, napsal bych až chorobné ambice a jejich požadavky na své ,,podřízené" jsou enormní. Já třeba milerád dotáhnu cechovní expedici do maxima, ale pokud jsem v tomhle jeden z výrazně lepších a vůdce mi pak vytkne, že jsem náhodou snad jednou nemotivoval, je to fakt pro mě jako člověka demotivující a buď bych mu práskl s dveřmi a odešel, anebo si odváděl toliko dle cechovních požadavků, nikoliv však cokoliv navíc. Takže být vývojářem, asi bych se fakt zaměřil na individuální složku hry (byť to v multiplayerové hře může znít sebevíce divně) a zapracoval na tom, aby samotný hráč měl ze hry lepší požitek.
 

DeletedUser4277

Host
Vážení hráči,

zajímá nás vaše názory na zamýšlenou novou funkci Cechovní bitvy. O konceptu si můžete přečíst v oznámení.
Budeme se těšit na vaše názory, poznatky a připomínky!

Vážení hráči,

zajímá nás vaše názory na zamýšlenou novou funkci Cechovní bitvy. O konceptu si můžete přečíst v oznámení.
Budeme se těšit na vaše názory, poznatky a připomínky!
Já CvC nehraji, protože hru nechápu. Pochybuji, že pochopím CB.
 

DeletedUser12887

Host
Tak chápu-li to správně, což momentálně úplně jasné není, bude vyjednávat nebo útočit ten hráč jednotlivě za celý cech za svoje suroviny a vlastní armádou, jenže mi taky zatím není jasné, co se stane, když to provede teda 20 hráčů najednou nebo neprovede, jestli bude mít vliv útok více hráčů ve stejnou chvíli na výsledek toho boje nebo vyjednání či nikoliv anebo bude stačit, aby zaútočil nějaký hráč v první vteřině od spuštění a získal ten bod, resp. sektor nebo území či jak to nazvat.
Jak se budou třeba taky řešit ty kategorie cechů, jestli bude potřeba být v cechu o počtu 10, 20, 50, 80 hráčů nebo si bude moct zahrát i hráč, který je v cechu třeba sám a bude mít kategorii 8 cechů o jednom hráči?:)
 

Dan 77

Veterán
CvC není tak složité v tom smyslu, že prostě máš zelené a červené hexy, vložíš obléhání s jednotkami za cechovní suroviny z pokladnice a jdeš vymlátit obrany nepřátelského hexu tak, že máš vybojovat až 80 bitev co nejrychleji (pokud možno automatem), dřív, než tě objeví obránce. Za nový sektor do 20 hod nemůžeš, zároveň je tento sektor do 20 hod chráněn. Jednou za 24 hodin můžeš posunout velitelství na tento nový sektor a dostat se ještě o kousek dál ten den. A od tohoto jednoduchého fungování popsaného výše se odvíjí ještě celá řada pokročilejších taktik, nad kterými je teprve potřeba trochu přemýšlet (když si budete pokládat správné otázky - což lehké není - na základě toho, co jsem napsal výše, může na pár fint přijít každý), tohle jsou jednoduché základy.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
protože jsem mírumilovný farmář tak cvc nehraju, takže nemohu srovnávat
jediné co mě tam zarazilo je to oslabování, takže hráč si dá nějakou práci s útočným bonusem a nakonec bude moct udělat jen ,,pár?" bojů a potom bezmocně koukat - chápu že je to cechovní a mělo by záležet na celém cechu, i to že tohle má asi omezit aby cechovní bitvy za cech nerozhodovalo 5 bojovníků, ale zdá se mi to vůči nim nefér, takže jim zase zbydou sousedi a pár bojů v expe protože cvc je zasekaný a stále dokola bojovat o pár políček neni žádná motivace
 

Dan 77

Veterán
Záměrně se vyhýbám cechům, které toto kladou jako nepřekročitelnou podmínku členství, to raději postavím krom Observatoře třeba i Atomium, bude-li třeba. (...)
Tak proč máš Observatoř, když ta poskytuje především obranný bonus sektorům v CvC?? Kvůli surovinám? To je daleko lepší Arc... A na suroviny je zdaleka nejnáročnější CvC, to nějaká expedice nikoli. Na jednotky je CvC taky daleko náročnější než expedice.
Zbytek viz výše, vůbec nic komplikovaného v tom CvC není, stačí občas selské myšlení a v případě pokročilejších CvC taktik myslet aspoň na jeden přepočet dopředu.
Expedice se mi naopak zdá strašně nudná, skoro se tam nic neděje, jenom se snažíš ubojovat co nejvíc z těch pár čím dál těžších bojů (nebo něco i vyjednat), aby tvůj cech měl za ten týden co nejvíc %. A vlastně už mám dávno vymyšlené útočné kombinace a jedu už jenom jako cvičená opička totéž pořád dokola každý týden (stačí zvolit správnou kombinaci, rozhodnout se, jestli stačí automat nebo ne, pak neudělat proti UI zásadní chybu). Expedici zachraňují fakt jenom ty odměny.
A upřímně, jak už mám v citaci nahoře, tahle novinka nebude mít s CvC nic společného, bude to mapa navíc, která bude mít jisté podobnosti s CvC možná, ale spíš to bude jen další expedice...

Ať se do trhu zařadí komodity typu zlaťáků, kladívek a FB, aby se tedy překupnictví s FB a surkami nějak legalizovalo a trh nepřipomínal samoobsluhy v zemích třetího světa. (...)
... se hra opět více stane neplaceným pracovním poměrem, než zábavou.
Protože mnozí vůdci cechů opravdu mají výrazné, napsal bych až chorobné ambice a jejich požadavky na své ,,podřízené" jsou enormní. (...)
Tohle s trhem by naopak nescházelo mně.
Máš pravdu, že se z toho stává čím dál větší časožrout. Honba za pokladem, expedice, denní výzvy, časté eventy, kulturní osady (kolonie), kolonie na Marsu a cechovní bitvy... bude ještě něco?! :D
Tak nevím, v jakém cechu jsi, my máme povinných jenom 40 střetů v expedici a případně zabrat i dál, k tomu minimálně 1 motivaci týdně a mít nebo časem postavit Observatoř na úr. 6.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru