Diskuze k aktualizaci 1.154

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Ve tvé větě sice nemohu najít smysl, ale já bych řekl, že je to dělané z jiného důvodu, i když se mohu mýlit. A sice, že někomu z vývojářů už přišlo uhozené, co přišlo uhozené i nám, jen jsme si na to zvykli, a co popisuju mj. já zde. Nyní nebudeme opouštět nesmyslné vesnice zapráskané totemy a lešením, nýbrž funkční osady s populací, produkcí mincí i zboží a s provozovanou diplomacií.
.
No, já to napoprvé pochopil tak, že je třeba mít = dopředu vyrobit. Pokud je opravdu potřeba po zadání úkolu získat, pak samozřejmě moje věta postrádá smysl.
 

dudasek

Znalec
19/20 je vlastni medovicový sál-stačí postavit a splněno
20/20 byly vlastni 1200 diplomacie+4 sklady...změnili to na současné splnění
..teď chtějí vyrobit měďáky a pak 4*10 zboží...na co mi budou,když už mám ve skladech díky *4 "přebytky" a osadu v tuto chvíli(rozestavěné sklady) opouštím?je to žalostný pohled-na ten jsme si stýskali,ale jedeme na plný Yggdrasil a ne na krásu...
 

DeletedUser12887

Host
Na krásu máš ten strom i když to nehraju..
Stejně podobne to má člověk na Marsu akorát tam nedostane vůbec nic.
Ale to nemyslím špatně, zaslouženě každý asi získal co měl a chyba hráče, který to nehrál :)
Já ve městě mám strom co vypadá podobně, akorát nedává skoro nic.
 

Dan 77

Veterán
Taky nám v aktualizaci zlepšili parametry oltářů v právě probíhajícím eventu.

terasky které jsou pro nováčka pecka, ale postupem času je bouráš a stavíš eventovky.
Tak to buď máš zatím malé město v nízké době, anebo máš ve městě asi 200 svatyní nebo spoustu eventových budov duplicitně/multiplicitně koupených za dia.
Přesně!já tedy mám také 2/4 surovin už nasmažené a sklady zbourané:+ dělat "zbytečnou" 8h/2*4h je kontraproduktivní-zvlášť množit měďáky k neužitku...
Původně bylo hráči kritizováno, že když máme osadu plnou vrb (což je naprosto zbytečné mimochodem) nebo (postačujících) totemů klanu, 6 nedostavěných výroben zboží (pak jen 4), k tomu pár domů a vše zcela bez cest (tj. vše odpojené od ambasády), dostaneme od Ragnara Lothbroka na závěr pochvalu, že osada je už soběstačná a můžeme ji opustit (to asi těžko). Ke kritice toho přibylo, že by byl lepší nějaký smysluplnější úkol na závěr, třeba nasbírat zboží atd. Vývojáři to nakonec zavedli a opět se to kritizuje. Vývojáři ale v takovém případě měli prodloužit limity aspoň o 9 hodin, to je pravda. Kromě toho nic nás nenutilo (a asi stále nedonutí), používat skutečně domy klanu (no ty možná), ale už vůbec ne medovinové sály.
přesto trvám na tom že pagoda je mu mnohem blíž než tholos, který postrádá útočný bonus a je tak o třídu horší, pagoda sice nedá tolik FB ale na druhou stranu poskytuje % k obraně
(pozn. asi myslíš Kolos) Tak to jsi stavěl Ohnivou pagodu, já tu Zemskou, takže tvůj propad v produkci bodů je oproti Kolosu nebo Kostelíku ještě o mnohem větší. :D A když už, zajímaly by mě jen % k útoku útočným jednotkám, to % k obraně jednotkám bránícím město mi jsou v podstatě šumák... A Kolos dává dost % do útoku.
Jedno pozitivum na té změně posledního úkolu vikingů vidím: Zužitkuje se 4x, které padne ve chvíli, kdy vyrábím posledních 5 surovin...
Ne, nezužitkuje. Tou dobou přece ještě nebudeš mít aktivní poslední úkol.
 

Dan 77

Veterán
Na krásu máš ten strom i když to nehraju..
...
Já ve městě mám strom co vypadá podobně, akorát nedává skoro nic.
Strom lásky? :) Ale řečníkův koutek s dalším červeným stromem je lepší, +10% na útok při renovaci od Oceánky dál, na ploše 3×3.
A přesně, ta osada je jednorázovka jenom, pak se jede od začátku, tak je jedno, jak vlastně vypadá.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
to je fakt, mám oboje a šachovnici k tomu od einsteina, dneska stačí hrát vikingy a je všechno v jednom, dříve se muselo čekat déle, ten strom co je teď dává snad 30% útok na 2x2, já tohle mám všechno dohromady na 3x3x3 a jenom 20 %
 

Dan 77

Veterán
Jo a ještě Botanická rotunda s Čingischánem do třetice (taky 9 % od Zítřka a 10 % od Oceánky). Yggdrasil je taky 3×3.
 

DeletedUser12887

Host
jj i to, ještě kolotoče náměstí vítězů a tak

ale tomu ygdrassilu co vypadá jako vánoční stromeček se nejvíc podobá věčný strom lásky, který dříve v eventu robin hood a slečna hoodová dával jenom spokojenost
 

DeletedUser12887

Host
nás vzali pěkně na hůl, dneska to je snadnější

všechno se dá najít, nikdo už moc nemyslí, bonusy se rozdávají jak na bězícím pásu, je to jiné a teď ještě Miller vede ženskou reprezentaci

ono dneska co tak člověka může zajímat, nejlíp dostat všechno bez úsilí a snadno, je to model ne přímo odsud, ale ze států, číny a ruska, to tak je a tady se toho taky většinou každý chytne, pak není potřeba vymýšlet nic nového
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Tak to buď máš zatím malé město v nízké době, anebo máš ve městě asi 200 svatyní nebo spoustu eventových budov duplicitně/multiplicitně koupených za dia.
Jo, jako nejsem nijak extra daleko - v pokroku. Za dia ale nekupuju nic než rozšíření. Ta nižší doba je tím, že prvního asi 3/4 roku jsem hrál velmi volným stylem - přihlašoval se třeba jednou za dva/tři dny, něco naklikal a velice nad tím nepřemýšlel. Celou tu dobu jsem třeba expedice úplně ignoroval, prostě jsem to měl jen jako klikačku na záchodě :-D Až potom jsem byl nějakou dobu indisponovaný na nemocenské, tak jsem se nad tím zasekl víc a začal to hrát tak nějak pravidelně na jakž takž úrovni (aspoň dle mých měřítek, ale žádný HC hráč). Nicméně už znám hromadu lidí, kteří dia taky neutrácí, jsou ve vyšších dobách a na terasky u nich v podstatě nenarazíš. A já se nedávno dostal do podobného bodu. Eventy se začaly kupit a i budovy z nich. Teď mi leží v invu třeba Maharadžův set (čekám na druhý palác, aby to bylo efektivnější) a jedna teraska.

A nebo jsem mimo a moje město stojí za prd a něco dělám blbě :-D Říkám, nejsem žádnej HC hráč tak neřeším každou píď, ale případné rady a kritiku uvítám, viz níže :) Btw. těch svatyní bylo víc, to už taky nestavím - přestávalo být dostatek motivací :-/ A teď v podstatě řeším dilema, jestli levelit stávající VB nebo přistavit Krakena, Galaxii, Terrakotu....což by znamenalo odbourání dalších, nejspíš terasovek.

SVZr.png
 

Dan 77

Veterán
Takže terasy přece máš, ne že ne. :D Dokonce jich máš o trochu víc než já, který jsem na Marsu (spoustu jich mám v invu). A to budeš postupem do dalších ér město zvětšovat.
Eventovky fakt přibývají jak na běžícím pásu, taky mi zabírají většinu města no. Jinak máš moc pěkný město. :)
A myslím, že tvoje město ještě pár svatyň určitě unese místo teras, je to efektivnější a nějak hodně motivací tvoje město nepotřebuje (asi záleží, v jakém cechu jsi a kolik a jakých přátel máš). Já se ale asi nikdy nedostanu do fáze, že bych mohl terasy zbourat zcela, protože tolik svatyní bych motivacemi rozhodně neuživil a nic adekvátního na jejich místo zatím není. Proto jsem vlastně původně začal na tvou větu reagovat.
Ale jak píšeš, asi tomu bourání teras budeš pořád blíž než já - vzhledem k velikosti stavební plochy a tomu, že ti chybí ty tři tebou jmenované velkolepky. Ještě bych dodal Frontenac, to je velice zásadní budova na hromadění surovin, možná ho teď nepotřebuješ, ale od Ledovky jsou náklady na výzkum obří a tehdy ho doceníš. Pokud jde o to, jestli zvýšit aktuální budovy nebo přistavět tyhle další, záleží, čeho potřebuješ nejvíc a na jaké úrovni máš Arc.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Takže terasy přece máš, ne že ne...
Jo jo, to zas mám, myslel jsem to tak, že se právě dostávám do bodu, kdy už dám asi přednost jiným budovám oproti teraskám. Fronteac mám připravenej - surky i plánky, ale vzhledem k zimnímu štěstí na "sáňkaře" jsem se rozhodl s jeho stavbou počkat (ještě dva sáňkaře mám v invu), protože i po přechodu do nové doby na nedostatek zboží netrpím. Jinak všechny budovy krom chrámu relikvií mám na 10. Arc 80, mys 60, alík 15 a Castelu dneska zavřu 30ku. Plánuju udělat 60 Castel a přejít do další doby - přecijen už mi to trochu chcípá jak se zvyšujou bonusy (útočný mám sice 200+, ale obrana jen 100 a bolí to :-D). Takže další asi Terrakota a pak buď Kraken nebo Galaxie. Ale právě jak je těch eventů hodně, tak než tohle udělám, tak budou třeba další 2-3 eventové budovy a toho místa není. Tak si říkám, jestli neudělat třeba Arktickou první na 60 a až pak stavět další velkolepky. Sice drahá výstavba, ale zaujímá velkou plochu a dává body, takže čím dřív bude výš, tím víc se vyplatí. Ale proti tomu jde zase moje "zaostalost" v úkolech - v příběhu jsem možná někde v koloniále :-D Takže frontík by se hodil pak asi i skrz dia odměny. Pak si ještě říkám, že problém s místem by mohl vyřešit skok o 2-3 doby až do současnosti, kde bych se na delší dobu zastavil. Je prý z hlediska expedice a bojů nejlehčí, takže bych tolik nemusel řešit bonusy a místa by přibylo hodně právě na ty další VB a případně eventovky.... No ještě uvidím, furt se nějak nemůžu rozhodnout, kterým směrem se vydat :-D
 

Dan 77

Veterán
Jj, dobře to promýšlíš a nemám co dodat. Všechny varianty, jak se kam ubírat, dávají smysl, stačí si vybrat tu nejefektivnější.
Frontenac ti ještě vydělá tisíce diamantů, tím spíš, že jsi teprve v Pokroku, takže bych ho místo jedné Terasy určitě postavil, klidně na úroveň 62 (do té doby je jeho stavba relativně levná ještě) a pak nebo současně bych začal přestupovat do vyšších ér - jak nezůstaneš v žádné éře na dlouho, asi ti budou chybět surky z ér, které necháš za sebou, ale tento problém může Frontenac z velké části vyřešit, anebo možná ještě líp Dynamická věž a následná směna surek dolů a dolů (takže ti Dynamička i na velmi nízké úrovni vydělá denně tisíce surovin).
 
S touhle novou aktualizaci jste ty vikingy akorat casove stízili. Osobne uš to moc neresim protože jsem den po vydani teto aktualizace dodelal posledni yggdrasil. Jedine co me nastvalo ze jsem vyhodil diamanty za pojisteni zlate truhly a tahle aktualizace mi to o den opozdila takze investice prisla vnivec a chybi mi ted 6 planku na dokonceni 2 kamene na 5
 

dudasek

Znalec
jj-
musím říct,že jsem si poslední dílny plánoval na to,aby došly až na 19 úkol,pak pomazal ves a znovu postavil 2*vlnu,2*kováře-sklidil 1900 z domu klanu(který jinak ihned po splnění úkolu mažu) a zbytek nasmažil ve svatyních...už jsme se bál,že nestihnu zlatou odměnu,ale za hodinku bych měl v pohodě sklidit těch 10+10 a báj...osada zeje prázdnotou,loyalita na 0,a tak se nedivím,že ji musím opustit...

štve mě to zboží a měďáky vyrobené pro rozmar vývojářů..4*10 zboží +2500 měďáků..
mohli by nám za to dát pár dia,nebo koleček...
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Jo, jako nejsem nijak extra daleko - v pokroku. Za dia ale nekupuju nic než rozšíření. Ta nižší doba je tím, že prvního asi 3/4 roku jsem hrál velmi volným stylem - přihlašoval se třeba jednou za dva/tři dny, něco naklikal a velice nad tím nepřemýšlel. Celou tu dobu jsem třeba expedice úplně ignoroval, prostě jsem to měl jen jako klikačku na záchodě :-D Až potom jsem byl nějakou dobu indisponovaný na nemocenské, tak jsem se nad tím zasekl víc a začal to hrát tak nějak pravidelně na jakž takž úrovni (aspoň dle mých měřítek, ale žádný HC hráč). Nicméně už znám hromadu lidí, kteří dia taky neutrácí, jsou ve vyšších dobách a na terasky u nich v podstatě nenarazíš. A já se nedávno dostal do podobného bodu. Eventy se začaly kupit a i budovy z nich. Teď mi leží v invu třeba Maharadžův set (čekám na druhý palác, aby to bylo efektivnější) a jedna teraska.

A nebo jsem mimo a moje město stojí za prd a něco dělám blbě :-D Říkám, nejsem žádnej HC hráč tak neřeším každou píď, ale případné rady a kritiku uvítám, viz níže :) Btw. těch svatyní bylo víc, to už taky nestavím - přestávalo být dostatek motivací :-/ A teď v podstatě řeším dilema, jestli levelit stávající VB nebo přistavit Krakena, Galaxii, Terrakotu....což by znamenalo odbourání dalších, nejspíš terasovek.

SVZr.png
Postavil bych na tvém místě krakena a zboural bych svatyně - kraken dává na 10 lvl víc FB než svatyně na stejné ploše. Pomůže i s bojema.
Strážníma ohněma ani rituálníma ohněma bych se nezabýval a rovnou je z města smazal. Ale to je jen můj názor. ;) Naopak někteří zas razí názor čím víc tím líp a zaspamují s nimi půl města.
 

Dan 77

Veterán
Strážní/Obřadní ohně jsou aspoň dobrý na ucpání případně vzniklých mezer na stavební ploše. :p A Krakenem bych spíš nahradil méně efektivní terasu.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Tak to buď máš zatím malé město v nízké době, anebo máš ve městě asi 200 svatyní nebo spoustu eventových budov duplicitně/multiplicitně koupených za dia.

v určité fázy hry se dostaneš do bodu kdy prostě terasy začneš bořit bez ohledu na velikost města.
já jsem jich od doby, kdy jsem je stavěl, zbořil už 9-10 :)
 

Dan 77

Veterán
Nesouhlasím, viz výše. Spousta hráčů, kteří jsou v nějakých těch budoucnostech, jich totiž má ve městě klidně až 30. Proč? neutrácejí diamanty v eventech na multiplicitní speciálky, ale na rozšíření, takže nemají adekvátní náhradu na tu plochu. A svatyně jsou sice efektivnější, ale pokud jich vůbec tolik mají, určitě by je neuživili z motivací. Já teda ještě terasu zbourat kvůli jiné budově nemusel (no možná se mi to jednou stalo kvůli Krakenovi, ale to si pamatuju jenom matně, každopádně v invu jsem měl brzy náhradních teras dost), naopak jsem je nedávno přistavoval díky stavbě Frontenacu (a nepotřebě mít ve městě výrobny na zboží).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru