Aktualizace odměn za cechovní lvl.

Svatej

Legenda
Současný stav:
odměny za 75 Cechovní lvl - 1875 prestiže k hodnocení, 9510 podpory obrany v CvC, snížení času rekrutování o 32%, 9 FB, sleva výstavby klasických budov o 19%

Snad až na podporu obrany v cvc už ani jedno neodpovídá úsilí které je třeba vynaložit k získání 75 (nejvyššího) lvl cechu.
V cechu s tímto lvl těžko najdete nějaké začínající hráče. Naopak u těchto cechů najdete dost pokročilé hráče, pro které 9FB navíc je spíš výsměch než co jiného a nad slevou na stavbu budov jen zvednou obočí a zeptají se proč by je vůbec měly stavět (snad kromě cest) a k čemu jim je nějaká sleva když zlaťáky i kladiva počítají na stovky milionů a více.
Prestiž je fajn, ale k čemu když mají dosažený nejvyšší lvl a další přidávání je v nedohlednu. Snad jen pro umístění v žebříčku.
Snížení času rekrutování by taky šlo, nicméně za nejvyšší lvl (a roky práce za ním skryté) bych viděl takový bonus, aby bylo možné za den vybrat 2x pravidelně.
Podpora obrany... mno vyšší číslo by neuškodilo, ale tenhle bonus je asi jedinej kterej od zavedení těchto odměn neztratil na hodnotě. (ale to víc souvisí se stagnací funkce CvC)

V době kdy tyhle bonusy zaváděly měly veliký smysl - nebyl arc, nebyla ani většina ostatních velkolepek. Mám pocit že nebyly ani svatyně znalostí, takže FB byly téměř OP bonus. Rekrutování netrvalo den ale pár hodin maximálně. (tím myslím to že z rekrutování v jednotlivých kasárnách se přešlo na alcatraz) a zlata i zásob bylo rozumě málo.

Nápad: Navýšit všechny bonusy O kolik, to bych nechal na vývojářích. Můj osobní názor je že:
snížení rekrutování by na nejvyšším lvl mělo být 50% či více,
FB bych navýšil na 25+
slevu výstavby klasických budov bych nahradil něčím co opravdu hráč využije... co takhle pár % do útoku obranné armády hráče a pár % do obrany útočné armády hráče?

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: hmm, NE. Pokud se vůbec něco takového řešilo, (jakože neřešilo) tak si to nepamatuju = už to bylo dávno a vlákno je zavřené. ;)
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
PROTI :)

Není úplně jasné, jestli mluvíš pouze o úrovni 75, nebo o průběžném navýšení pro všechny úrovně. Připadá mi, že je to ta první možnost. Ale je to skoro jedno.

9 bodů nebo 25 (nebo 30) pro hráče, které popisuješ, má cca stejnou hodnotu. Za předpokladu, že cechy s úrovní 75 sdružují nejlepší hráče (což je pravda jen částečně), tak pár bodíků navíc má podobný význam jako pár kladívek ušetřených za stavbu. To vydělají jedním náhozem s arcem lvl 100+. Přinejmenším takhle mohu argumentovat, a ten argument má stejnou váhu jako opačný, že 9 bodů je málo.

Prestiž cechu je víceméně lhostejná. Žebříček cechů je stejně ze všeho nejvíc hodnocením umístění v CvC, nikoli kvality cechu a jeho dosažené úrovně. Paradoxní je, že vysoko postavený cech se tak mj. definuje tím, že má mezi členy bojovníky. Tj. ty, kteří se účastní upozaděného a "nevyužívaného" CvC, které se již nebude dále rozvíjet. (No budiž, cechovní bitvy se teprve ukážou.)

Podpora kasáren, pokud s úrovní cechu stoupá úměrně, by měla svou úměrnost zachovat. Proč by se to mělo měnit? Prospěje to něčemu, když budou mít všichni vyšší obranu? Nebo mají mít skokově navýšenou obranu jenom cechy, které mají 75. úroveň? A spravedlivost toho pak spočívá konkrétně v čem? :)

Zrychlení rekrutování je dle mého nejdůležitější výhoda vysoké cechovní úrovně. Vybrat dvakrát denně se po 16 hodinách už dá, ale jestli se má přidat další procento nebo dvě, tak až zase v další úrovni. Staré top cechy na úrovni 75 jsou často natolik silné a (většinou) totálně zapikolované v CvC mapách v koutech a chráněné dohodami a úsluhami, že nevidím ani vhodnost jim přidávat takovou výhodu, jako 50% zrychlení alíků. To už by byly neporazitelné úplně a mohly by se mydlit jedině mezi sebou.

Podtrženo, sečteno, pokud měnit nějaké vylepšení bonusů z úrovně cechu, tak pěkně odspodu, od úrovně jedna, a průběžně až k nejvyšší úrovni. Aby členy cechů více lákalo úroveň zvyšovat.
ALE nejlepší motivací by měla být ta prestiž a umístění v žebříčku. Ostatní totiž s postupem hrou ztrácí na hodnotě, jak bylo řečeno.

Dávat mocné výhody JENOM cechům s nejvyšší úrovní (tj. největším a nejstarším) mi nepřijde produktivní. Přidávat tyto výhody VŠEM cechům sice lze, ale proč zase? Je to pak jenom inflace výhod, která tu hladinu zvedne, jak jinak, všem.

Jestli by něco mělo smysl, tak přidat další cechovní úrovně.
 

Dan 77

Veterán
PRO

Taky mě zrovna dnes (při rekapitulaci výsledku expedice z minulého týdne) zas trklo, 1. že se ta expedice dělá hlavně kvůli diamantům a příp. bodům do lišty, tj. kvůli individuálním odměnám vesměs, 2. že cechy si to dávají jako povinné dokonce, aby tím mj. měli v rukách faktor zvyšující úroveň cechu (po síních slávy nejvýraznější faktor), 3. ale úrovní dosažené odměny za to až tak moc nestojí:
- kolektivní odměny, jako malý bonus k prestiži v žebříčku a jako obranný bonus na CvC mapy nahraditelný Observatořemi, Vasily a Dealy;
- individuální odměny, jako pár bodů z radnice, mrzká úspora mincí a zásob, aspoň to rychlejší rekrutování teda.

Proč většinou tyto odměny za moc nestojí? Protože hra se mezitím posunula někam jinam, dělají to ty eventy a neustále se zlepšující budovy z nich, takže když už inflace nastolena je, pak by se tomu měly přizpůsobit i odměny za dosažení cechovní úrovně, nesmí to inflace pohřbít do plev. Dobrý cech má být exkluzivní, i co se týče odměn, které nabídne přes radnici.

Tím už narážím na výtky Fmashe. Ale některé jsou dobré. A Lordův nápad chápu od začátku tak, že se odměny zvýší pro všechny úrovně, tj. že by k navýšení došlo průběžně od nejnižší po nejvyšší dosažitelnou úroveň. No anebo prostě nechat neomezený limit pro úroveň cechu, nebo ten limit hodně zvednout, každopádně vynaložené úsilí pořád nebude odpovídat odměnám.
 

Svatej

Legenda
fmash-: Odměny by se měly změnit ve všech cechovních levlech (pokud to není z mého návrhu patrné tak se omlouvám) úroveň 75 jsem použil jako příklad, protože kdybych to měl vypisoval lvl po lvl, tak se upíšu k smrti a ve výsledku by to bylo jen více zmatečné.

Dále, nenavrhuju žádné konkrétní hodnoty, to co jsem psal je jen moje představa a je tam uvedeno že to nemíním jako návrh konkrétních hodnot, ty že by měli vzejít od vývojového týmu, který by to asi vybalancoval jinak. ;)
Navýšit všechny bonusy O kolik, to bych nechal na vývojářích. Můj osobní názor je že:
blablabla...

Samotné navýšení limitu cechovní úrovně či úplné odstranění horního limitu nevidím jako řešení toho že odměny jsou pořád k ničemu.:rolleyes: velký exkrement se od malého liší velikostí, ale pořád to je jenom... mno ... ;)
 

d arvit

Odborník
pro

ve hře je spousta dobrých nápadů, které ovšem časem postupně ztrácí svojí exkluzivitu, padaji do šedi průměru až je z nich nedůležitý segment hry

prakticky u všeho ve hře by chtělo aktualizovat úrovně, ceny, odměny atd...
a hlavně to průběžně aktualizovat třeba jednou za rok
tohle je jen špička ledovce
 

traktorista

Odborník
S aktualizací souhlasím. Pouze si myslím, že úprava stávajících bonusů mi přijde trochu ...kosmetická. Mě by se líbilo například od nějakého vyššího lvl možnost namotivovat automaticky celý cech. Já nevím - na lvl 20 1x za měsíc, na lvl 60 třeba 1x za týden. To samé u starožitníka - mít možnost si zdarma obnovit denní nabídku například.
Pro mě jsou v podstatě fajn fb, zbytek ani nepozoruju že je k dispozici :D.


Takže v zásadě PRO - ale...

(Jinak on někdo dělá expedici kvůli něčemu jinému než jsou dia?)
 

d arvit

Odborník
nedělá, a to je právě ten kámen úrazu
nápad je to skvělý - ale mizerný (neaktualizovaný - 3k medailí?? wtf)) odměny (kromě dia) a pár konkrétních relikvií,
výsledky do zabitého CvC a žádný motivující žebříček pro cech
nebýt tam ty dia za peklo tak to dělá pár lidí..
 

traktorista

Odborník
No já si ještě pamatuju původní odměny za expe a po aktualizaci to krom terasovky zůstalo stejné a nebo horší než bylo původně, takže ono možná lepší že do toho nesahaj :D.
 

d arvit

Odborník
No já si ještě pamatuju původní odměny za expe a po aktualizaci to krom terasovky zůstalo stejné a nebo horší než bylo původně, takže ono možná lepší že do toho nesahaj :D.

takže nechceme aby něco upravovali protože to pokazí?, to neni zrovna dobrý přístup k vývoji :(
i když chápu ty obavy

zase na druhou stranu - na mapě marsu byl maximální bonus jednotek UI 150%, to je jako co?? takový bonus jsem měl někdy v pokroku nebo v který prehistorický době.
 

Dan 77

Veterán
No jo, pro nás kolonizátory Marsu z daleké budoucnosti je přelom 19. a 20. století dávná prehistorie. :D :D Jinak zdaleka ne každý stavěl bojové velkolepky nad lvl 10, což je bonus 110 % po sečtení všech čtyř VB, ale pak se už bez toho stavět výš (asi tak na úroveň 70) obejít nedá, pokud chce člověk jet automatem a držet krok s bonusy v expedici, šplhajícím se až ke 300 %.
 

Joxer

Psavec
PRO.
Zas tak radikální hodnoty to nejsou, takže proč ne. Verbování by stejně bylo využito pouze aktivnějšíma hráčema takže je tu plus a větší odměna za aktivitu a oživení.
 

DeletedUser13598

Host
Radši ať přidají další levely aspoň na 150. lvl a v rozmezí 76. - 150. lvl udělat nějaké změny
 
Nahoru