Diskuze ke kulturní osadě feudálního Japonska

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3903

Host
Další aktualizace - dokončuji 3. osadu. Trvala mi zatím asi nejdéle, nespolupracovaly suroviny a například 6. rozšíření se mi podařilo umístit až 3. den, což znamenalo zpoždění. Stejně tak 4x výroba mi padla až v závěru. I tak je výsledný čas 7 dní a 7 hodin. Tedy opět celkem "na pohodu".
 

DeletedUser3903

Host
Na druhou stranu, ve 4. osadě si užívám luxusu 6 rozšíření hned z prvního výběru obchodníka 5 minut po začátku :cool:
Tuto osadu hodnotím jako prakticky uzavřenou. INNO by mi mohlo dát ihned plnou odměnu a všichni si ušetříme čas se zdlouhavým dokazováním. Je to taková obdoba univerzálního dědice na místě vraždy :D
 
No k obchodnikovi mohli udělat to same co v expedici ze by se dal za stribro koupit dalsi pokus sice neni tak narocny na zbozi ale na 2 stranu takove neuspechy v vyjednavani zatim nikde nepamatuju. U obchodnika kazdy den ty 3 vyjednavani delam na cca 8-12 troj pokusu zalezi jak se dari malo kdy ze se trafim na po 1 na ty 3 pokusy
 

DeletedUser3903

Host
Další aktualizace - dokončuji 4. osadu, která mi zabrala přesně 6 dní a 4 hodiny.
 

dudasek

Znalec
na první mi zbylo něco přes 5 dní-objevoval jsem obchodníka až 3 den
osada 2: obchodník druhý den=3 rozšíření..trochu víc šutrů v okolí
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
tak to zkouším taky hrát, mars dokončen, koukám na osadu a díky za cenné zkušenosti

odvolávám co jsem napsal, graficky pěkné

odvolávám všechno kromě toho, že by pěkná byla i vesnice ze zdejších zeměpisných šířek a dálek

tenkrát na březích Svratky a Dyje, když mamut byl hlavní obživou a figurky si první lidé plácali, zrodila se úrodná ves...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3903

Host
6. osada = 5 dní a 11 hodin.
7. osadu zahajuji se 6 rozšířeními hned po startu.

Doufám, že obchodníka dají do každé další osady, co přijde :)
 

DeletedUser3903

Host
7. osada = přesně 5 dní. Přemýšlím, jestli s tímhle tempem na konci bude stát za to, dokola farmit ty nekonečné dodža.
 

dudasek

Znalec
japka č.3...výzkum chtěl přes 600 soji z celkem 895: je to převaha,ale už jedu na 3 plantáže...bez dia,trhovec byl až druhý den,sběr jsem nehrotil,občas jsem nepustil 8 přes noc,ale jen 4,protože jsem raději spal,než vstával v noci ke kompu...jeden den nám vypadl proud a tak jsem absentoval...stejně mi zbylo víc než 27hodin...
 

DeletedUser17768

Host
ahoj, mám dotaz k obchodníkovi.. taky se Vám občas stane, že Vám u něj procne čtyřnásobný bonus? tedy že dostanete např. 52 ks sóji místo 13 ks..?
 

d arvit

Odborník
japka č.3...výzkum chtěl přes 600 soji z celkem 895: je to převaha,ale už jedu na 3 plantáže...bez dia,trhovec byl až druhý den,sběr jsem nehrotil,občas jsem nepustil 8 přes noc,ale jen 4,protože jsem raději spal,než vstával v noci ke kompu...jeden den nám vypadl proud a tak jsem absentoval...stejně mi zbylo víc než 27hodin...

protože jedeš jedny z prvních osad, tam je to na pohodu, spousta času, minimální náhoda a vše je o tom jak si to naplánuješ..
ke konci se to zhoršuje a vesnice za body už jsou docela maso, stačí aby ti 2 dni nepad bonus a když tak tam kde to nepotřebuješ a najednou nevíš jestli to v prvnim termínu stihneš i s otevřenym obchodníkem za dia :D
 

dudasek

Znalec
tak jsem popolezl a prvních 7 jde stihnout na pohodu v nej čase....

teď jedu 8:chybí mi dost zboží,aktuální čas je 4dny+11h...dám vědět,ale upozorňuji,že nejsem maniak,někdo to při plánování výroby třeba stihne zase na max odměny..
 

dudasek

Znalec
začátek je jasnej:chýše+toro(nějak tak to píší)...postavit soju-někdy lze i 2* a hodit 4/8h výrobu...střádáš zlaťáky a vyzkoumáš svatyni-pak se střádá líp..4k ti lehce dojdou...smažit soju a pak při 35? smazat svatyni a klidně i soju-a protlačit na plochu galerii-to ti odemkne obchodníka a nějaké zboží si vyjednáš..odemkneš si další rozšíření za 9 malování/zbroje/nástrojů...takto získáš 2-3 pole k dobru,zbouráš klidně galerii(nezapomeň si odmáznout úkol!)a pak stav dílny,abys mohl dávat výzkum..

klidně si nasmaž první soju,pak smaž a další výrobnu...sečti si,co budeš potřebovat a vyrob vše,abys měl na výzkum...

osobně odemykám výzkum hodinku před objevením nástrojárny,abych postavil brány a získal dost loyality,,,pak doběhne zboží 5/10/*4..dám výzkum+brány smažu stavím,co je třeba...

aktuálně mám 5*dům S-z(4*2),1chýši(2*2),3svatyně(3*2),2galerie(3*3) a 4nástrojárny(3*4)..20k mincí n pár výrob stačí dle počtů pobourám dostavím,co bude třeba,,,

prostě když potřebuješ místo většinu staveb máš za minutu pak z hodinu...neboj se zbořit a postavit znovu..chýše nahraď dle místa těmi většími domy-pak panstvími(stačí 2 do konce) hlaavně plň úkoly 1-17,ať se dohrabeš konce. hodně zdaru!
 

d arvit

Odborník
dobrý :D :D a máš nějakou fintu na to ? mě to apsolutně nejde už jsem přes čas asi týden takže nedostanu nic za čas

osadám se musíš věnovat několikrát denně, neměl jsi tam žádný volný místo a postarat se aby jela pořád naplno, 4/8h směny a do toho průběžně dělat mince
jinak to prostě nejde..
když zadáš výrobu a vyzvedneš jí půl dne po jejím skončení a potom zjistíš že nemáš na další atd. tak nemáš nárok..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru