Zvětšení rámečku při úpravy témat v cechovním fóru

d arvit

Odborník
rozhodně Pro
obecně by velikost oken měla jít přizpůsobit a naopak bych uvítal možnost pracovat ve 2 oknech zároveň bez toho aby se mi druhé vypínalo
 

DeletedUser12887

Host
Pro

Ačkoliv jednu dobu právě padalo to druhý okno ve Flash, s novým systémem by údajně už padat nemělo.

Teda aspoň to někdo psal, když se zjistilo, že se bude prechazet na HTML5, z mojí hlavy to není..
 

dudasek

Znalec
PROTI -na mobilech forum není a rozvíjet zastaralé forum jen pro pc je nesmysl...forum je dávno odkecané.to je jako porovnávat Skype a videokonferenci/fb vs.instagram,audiokazety/cd/mp3/mp4....

měli by vylepšit stávající systém,odstranit chyby a pak teprv příjde řada na kraviny typu cechovní forum!
 

Dědeq

Znalec
měli by vylepšit stávající systém,odstranit chyby a pak teprv příjde řada na kraviny typu cechovní forum!
S každým novým členem cechu, který nehraje na PC, musím složitě řešit odkazy na internetovou stránku, kterou jsem si musel vytvořit, abych mohl poskytnout všechny potřebné informace, návody, pravidla a podobně, protože osobní pošta mi často ani nedovolí ten odkaz poslat. A tu stránku musím také samostatně aktualizovat při každé aktualizaci fóra, což je práce, která mi žádnou zábavu nepřináší.

To, že má systém řadu chyb, ještě neznamená, že cechovní fórum je kravina. To, že fórum neumíš využít, není argumentem už vůbec.
 

Dan 77

Veterán
Jj a návrhy na přidání fóra do aplikace už byly...

Je v ní na ikonku fóra místo úplně stejné jako prohlížečové verzi, ale dodnes je mi záhadou, proč něco tak zcela banálního (aspoň v porovnání s jinými oblastmi hry) nepřidali i do té aplikace, kde je na tu ikonku místo taky.

Přitom cechovní fórum je důležité mít, může tam cech dát info, které by všude jinde postupně zapadlo (ve zprávách, na chatu), ať už pod nánosem nových zpráv nebo v důsledku toho, že se zprávy staré 2 měsíce automaticky mažou. (K tomu ve zprávách ani na chatu nelze text formátovat, na rozdíl od fóra, kde pak dojde i ke zpřehlednění většího objemu textu, ačkoli mi tam chybí ještě změna velikosti písma a tvorba tabulek.)
A tuto absenci fóra pro mobilní hráče řešíme stejně, jako to řeší Fmash, že obsah cechovního fóra v prohlížečové verzi musíme kopírovat ještě jinam... kvůli vývojářům - nevím, proč banalitu jako fórum nedali i do aplikace, asi uvažovali jako Dudasek?
 

DeletedUser12887

Host
tak kdyby šlo vytvořit rámcově okno, což by vyžadovalo pravděpodobně další náklady na úpravu oken, může se psát taky zprava doleva nebo opačně, netroufám si tvrdit jak to dopadne

spíš bych se zamyslel jestli bude hra i v Brailově písmě nebo bude pouze pro ty ostatní

nicméně evidentně cenzor nežil poblíž Stuttgartu, jinak by si všiml i toho, že tam lidi žili dříve, než třeba Indiáni daleko od Stuttgartu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13598

Host
Aktuálně se snažím dokopat jeden cech k aktivnímu používání fóra, většina z nich hraje na mobilu a taky zjišťuji, že největší problém k užívání fóra je lenost hráčů a to v tom ohledu aspoň 1x za týden zapnout počítač.
Fórum v Apce by bylo fajn.
Je to sice jiná hra, ale hrál jsem Divoké kmeny přes mobil a tam funguje kmenové fórum i s BB-kódy (sice si je člověk musel pamatovat, ale po několika letech si je člověk zapamatoval).
 

dudasek

Znalec
jj-asi jsem inspiroval vývojáře.co mě nebaví ani nevylepšují například forum a cvc...hrál jsem i jiné hry a forum a posléze další web nám pomáhal vyhrát prvenství na celých světech,takže ho používat umím,ale moc nechápu na co by mi byl ve Foe-leda fakt pro učení nováčků...vše ostatní jde narvat do zpráv,nebo i taková blbina jako Facebook lze použít...mladí tedy jedou na instagramu,ale my starší páky nějaký ten fb účet ještě máme udělat si skupinu pro svůj cech zvládne každý..
 

Dědeq

Znalec
moc nechápu na co by mi byl ve Foe-leda fakt pro učení nováčků...vše ostatní jde narvat do zpráv,nebo i taková blbina jako Facebook lze použít
To je sice pravda, ale abych dával svůj FB účet k dívání desítkám de facto cizích lidí kvůli cechovním informacím (a učení nováčků není vůbec od věci, proč si pořád vypisovat tužku, když stačí říct třeba "mrkni na fórum do sekce pravidla"), tak to se mi moc nechce. A abych se kvůli tomu učil finesy nastavení soukromí FB, tak na to už jsem zase příliš stará páka.
Navíc není důvod, když hra cechovní fórum už obsahuje. Naprogramovat textové fórum k nahlížení i kdyby přes externí prohlížeč (stejně jako toto fórum, na kterém právě jsme), by jistě nebyl problém. A optimalizace jeho rozhraní také ne.
 

Dan 77

Veterán
Dudasek:
A k čemu, když forum je na to dělané a uzpůsobené? A hlavně je přímo ve hře a ne každý má na Facebooku účet, kde navíc nejde udělat všechno stejně dobře. Proč by měli dělat něco navíc v tomto směru mimo hru? Nebo proč si máme s Fmashem hledat jinou alternativu za forum (web, google docs - což s sebou pořád nese uspokojivější výsledek než Facebook)?
A proč to dávat do zpráv, kde to zapadne, nebo se to za 2 měsíce smaže?
Ve FoE jsou pořád věci, co dát na forum, ale co nemůžeš dávat do cechovního profilu. Sice jsou to většinou návody na leccos, ale ne vždycky. Samozřejmě v Divokých kmenech, Grepolisu apod. toho možná bude o trošku víc, ale zas o tolik ne, tam se zase nepoužívají hromadné kmenové/alianční/cechovní konverzace jako ve FoE.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru