Diskuze o cechovních bitvách

Taky jsem zklamanej, ta nastavená úroveň oslabení je neúnosná (dejte na ni strop třeba 40), nedá se to hrát, za den dá hráč cca 50 bojů, to je tak na půl hoďky a poté už je protivník takřka neporazitelnej a co pak, nic, nuda a čekání na půlnoc, zlatý Cechovní války, doufám, že je nezrušíte, tam se dá alespoň bojovat, když to jde dobře, i desetinásobně víc, sice odměny jsou, kromě pár medailí takřka nulové, ale v Cechovních bitvách to vzhledem k tomu, jak je to nastaveno není o moc lepší. Opět je to namířeno proti aktivním hráčům, kteří chtějí bojovat, proč to nechápu. Je to stejné jako byste omezili například aktivní nahazovače bodů, ti by mohli dávat jen určitý počet bodů denně, kdyby dali víc než je povoleno, snižovala by se jim návratnost ... zdá se vám to divný, že mám pravdu, ale takhle je to nastavený s bitvami a vyjednáváním v Cechovních bitvách.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8622

Host
mě by zajímalo,proč po každém boji nebo vyjednávání nedostanu pokaždé odměnu,jak psali..
 

Dědeq

Znalec
Myslím, že to bude jako s vetešníkem. Nejdřív se do toho většina hráčů úplně vysype, a pak to zbyde na ty, co víc přemýšlejí dopředu a všichni začnou sakra přemýšlet, kolik do toho dát :)
Každopádně aspoň vím, že dokážu uhrát protivníka kolem 900 % obrany :)
 

Rebel Boban

Nováček
Proč mi nejde vyjednávat -teda jde,udělám úspěšně vyjednávání ale v tabulce počtu bojů se to už nepohne nahoru ?
 

DeletedUser14058

Host
Z mého pohledu největší mínus v tom, že to okno lákající do bitvy nelze zavřít tak, jako ostatní - klikem kamkoliv mimo. Musím se strefit na ten mrňavej křížek, abych se toho zbavila. Asi nejsem jediná, kdo má nějaké cechovní bitvy na háku, obzvlášť při tom "kohoutek - slepička" získávání postupu ve výzkumu. Nechci u toho sedět několik hodin denně, chci si odkliknout nezbytné a věnovat se realitě....
 

Tomas 0482

Psavec
jo to s tím oknem mi taky vadí. Všude je to udělaný, že se okno zavře po kliknutí vedle a tady to nefuguje, naopak otevřu okno k jinému uzemí. -_-
Taky by mě zajímalo, jak fungují ty počty v tabulce bojů. Dneska jsem teda jen vyjednával, ale někdy se přidali 2 body, někdy 1 a stalo se mi, že někdy žádný. Takže trochu nechápu systém, původně jsem myslel, že na 100 bojů bude potřeba 100 soubojů/vyjednání. Na začátku jsem zjistil, že to bude na 100 bojů, 50 vyjednání nebo 100 soubojů, ale ani to neplatí :(:confused:
 
Zatím mne zarazilo pár drobností:

- mezi sousedními cechy na mapě je jak cech s 80 lidmi, tak jednočlenný cech.
- ceny některých budov jsou takové, že postavit dvě, není za co odemykat expedice (např. 200 polovodičů, 400 něčeho z budoucnost, ale 2500 mědi, cech, ve kterém je většina hráčů průmysl a výše)


Škoda, že nemůžu zabojovat s jednotkami v nižší době, zbylo mi spousta koloniálních...
 

d arvit

Odborník
to znamená že ten s 80 lidmi je absolutně neaktivní cech
njn, ceny jsou dost rozdílné, je otázka jak to přesně počítaji..

můžeš bojovat, ale proti vyšším % už dostaneš nafrak
 

Eshu

Nováček
Zdravím, mám dotaz ohledně bonusů z budov.
1) Je možné postavit stejné budovy do jedné provincie? (Například dvě pevnosti)
2) Pokud ano, sčítají se jejich bonusy? (Dávají tedy dvě pevnosti obranný bonus +60?)
3) Sčítají se stejné bonusy z různých budov v jedné provincii (Například pevnost a základna dávají dohromady +40?)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Na začátku jsem zjistil, že to bude na 100 bojů, 50 vyjednání nebo 100 soubojů, ale ani to neplatí :(:confused:
Ano je to tak... když je potřeba na získání oblasti 70 "pokroku" tak je to na 70 bojů nebo 35 vyjednávání. Vyjednávání je vždy za 2 "body pokroku". Stalo se mi občas že se to nezaktualizovalo hned. Musela jsem mapu opustit a znovu do ní vlézt aby se mi tam ty moje boje načetly.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Zdravím, mám dotaz ohledně bonusů z budov.
1) Je možné postavit stejné budovy do jedné provincie? (Například dvě pevnosti)
2) Pokud ano, sčítají se jejich bonusy? (Dávají tedy dvě pevnosti obranný bonus +60?)
3) Sčítají se stejné bonusy z různých budov v jedné provincii (Například pevnost a základna dávají dohromady +40?)

1) Ano
2) Ano (minimálně % za zvýšení zisku bodů se sčítají, obranu jsem nezkoušela ale měla by se také sčítat)
3) Ano
 

d arvit

Odborník
tak tohle bude obrovský žrout času, surek, vojáků, diamantů...
uvidíme jak budou aktivní cechy za pár měsíců..

tohle zůstává
+ nelíbí se mi jak se cechovky zasekávaji, neni vidět aktuální počet ale musí se zpět do města a zase na mapu

a abych nepsal jen zápory, tak se mi na bitvách líbí

jsou nastaveny tak aby se ukázalo jak umí cech táhnout za jeden provaz, je důležitá spolupráce a komunikace, samotný hráč nic nezmůže
při samotných bitvách je příjemná změna že při vyšším oslabení už u toho člověk musí přemýšel a pomalu se vrací do dob kdy byl důležitý každý druh jednotky, už to neni o tom vezmu 2 nejlepší vojáky + 6 tuláků a vymlátim s tim všechno, je potřeba sestavit armádu přímo proti konkrétní armádě a při ultra vysokých obtížnostech nastoupí dokonce starý dobrý ruční boj..
 

peepee77

Veterán
Bitvy jsou super. Libi se mi, ze cech musi myslet jako celek aby neceho dosahnul a uplne se nezruinoval. U nas musime nektery hrace krotit :-D
 
Novinka, bez které bych se milerád obešel. Pokud je odměna za vyhranou bitvu nahodilá, narozdíl od expedice kdy následuje vždy, není to příliš motivující. Pokud se ona socha skládá z bžilionu součástí, které složím kdo ví kdy, tak je motivace přibližně stejná. Nejhorší je však ten ohled, že jde o další cechovní ,,něco". Takže to hráč nebude hrát s potěchou, ale mnohdy ryze povinně, aby si zachoval stávající benefity plynoucí z členství v cechu. To se mi zásadně nelíbí. Už teď si může vedení cechů stanovit různé podmínky pro členství a když již je člověk splní a je členem, tak na něj vývojáři naloží tohle. Prostřednictvím chorobně ambiciozních vedoucích cechů, kteří si patrně myslí, že když své podřízené donutí ke stachanovským výkonům, někdy jim krom hry znechutí i život jako takový, tak jim snad pošťák přinese diplom, lahev koňaku a bonboniéru za úspěšné absolvování toho kterého soutěžního kola. Fakt ve hře je tolik možných zlepšení, které by potěšilo hráče jako takového a myslím, že cechovního ,,něčeho" je přespříliš. Kdyby vývojáři škrtli dvě soutěže a jednu do hloubky propracovali, bylo by to zdaleka nejlepší.
 

De Giorgi

Komentátor
Ahojky,
víte co mi přijde ale divné? Cech, který je na 1.místě dostane odměnu 39 částí sochy a 163.8 k síly cechu. Cech na posledním místě, který nemusí udělat ani jeden boj- dostane 28 částí a 117.2 k síly.To mi přijde celkem nespravedlivé- nebojují a stejně odměnu dostanou. ZA CO?
 

Mrtvejmagor

Veterán
Nemožnost bránit své území, pokud mne někdo napadne:-(((
No jsou tam na to ty budovy, je pravda teda že je moc nechápu, a ani teda asi ještě nezabrali...

Cech, který je na 1.místě dostane odměnu 39 částí sochy a 163.8 k síly cechu. Cech na posledním místě, který nemusí udělat ani jeden boj- dostane 28 částí a 117.2 k síly.
No já mám zase na prvním místě 65x kousky a na posledním 47x kousků
 
Ahojky,
víte co mi přijde ale divné? Cech, který je na 1.místě dostane odměnu 39 částí sochy a 163.8 k síly cechu. Cech na posledním místě, který nemusí udělat ani jeden boj- dostane 28 částí a 117.2 k síly.To mi přijde celkem nespravedlivé- nebojují a stejně odměnu dostanou. ZA CO?
Ano, způsob odměňování je špatný. Ten, kdo bude hrát aktivně a dá do toho spoustu surovin, je silně znevýhodněn oproti tomu, kdo nehne ani prstem! Je zkrátka výhodnější se moc neangažovat.
 
Nahoru