Úprava tržiště

Oblast hry: Tržnice
Současný stav: Nepoměr směny zboží s rozsahem několika ér
Hledal jsem, našel jsem, příspěvek z 19.3.2016, ale bídně zpracován, pokusím se o něco lepšího...
(starý post)



Návrh je rozšířením funkce tržiště, kdy se dá vyměňovat zboží v poměru
1:2 kde získám polovinu (vyšší éra)
1:1 kde je obchod úměrný
a 2:1 kde získám dvojnásob (nižší éra)

(Toto nahoře již známe z aktuální verze hry přesuneme se k návrhu)

Určitě to znáte, potřebujete jisté zboží, třeba do výzkumu (jako příklad uvedu pozdní středověk a vrcholný středověk)

Na realitní domy - Vrcholný středověk - potřebujeme MED který je z Raného středověku. My ale tolik medu u sebe nemáme. Je tu možnost to obchodovat klasicky, suroviny z PS na suroviny z VS a pak získané surky z VS na surky z RS. Je tu i možnost toho, že zaplatím klasicky VS za RS, ale to zas proděláme. Existují ale i řetězce delší a to třeba v průmyslové éře, kdy potřebujeme sklo z vrcholného středověku.

V praxi můj návrh způsobí tři věci

1.

Umožní obchod v jiných poměrech něž aktuální trojici 1/1 případně 2/1 nebo 1/2 a to za splnění určitých podmínek.

2.
Zrychlí tuto výměnu z otázek N obchodů, na otázku jednoho obchodu a v případě mimo cechovního obchodu hráčům ušetří i výzkumné body na 1FB za obchod.

3.
Riziko horších obchodů, kterému se ale dá předejít tím, že se striktně zařídí bod 1, jehož podmínky jsou rozepsány níže.

Podmínky za jakých by poměr jiného množství fungoval a jaké nové poměry se objeví

1:4 a 4:1
1:8 a 8:1
1:16 a 16:1
1:32 a 1:32

s těmito poměry nepůjde obchodovat za normálních podmínek a tyto poměry budou umožněny pouze pokud bude zboží nastaveno takto:

Poměr 1:4 a 4:1

Hráči obchodují se zbožím mezi kterým je JEDNA A POUZE JEDNA éra prázdná (rozuměj, že zboží se kterým se obchoduje je ob jednu éru, tedy jedna éra je vynechaná, obdobně dvě , tři a čtyři u dalších odrážek)

Poměr 1:8 a 8:1

Hráči obchodují se zbožím mezi kterým jsou DVĚ A POUZE DVĚ éry prázdné

Poměr 1:16 a 16:1

Hráči obchodují se zbožím mezi kterým jsou TŘI A POUZE TŘI éry prázdné

Poměr 1:32 a 32:1

Hráči obchodují se zbožím mezi kterým jsou ČTYŘI A POUZE ČTYŘI éry prázdné

Otázky které mohou nastat

Nerozbije toto obchody za FB na suroviny pro velkolepé budovy?


Hráči co kupují třeba zboží na Arc za FB, klasicky FB zaplatí, ale budou moci uplatnit méně surovin na výměnu, než obligátních poměrů 1:2

Nebude se moci takto více “okrádat” na trhu?

Ne, nebude, pokud se napíše kód tak, aby hlídal rozdíl surovin mezi érami a splnil uvedené podmínky.

Nyní si dovolím pár citací ze starého vlákna a k němu přiložím i komentáře.

Citace1
Limdul 1.5.2016
neni nic lehciho nez, locknot pomery pri obchodu na ty spravedlive, automaticky prepocitavat zadane mnozstvi surovin, rozhodne by to byl lepsi system nez ted. Ten soucasny system naopak farmareni podporuje kdyz je mozne menit matros z bronzu za matros z budoucnosti 1:2,
nevidim nic spatneho na tom kdyz chci za 800 kamene 25 papiru, proc postupnou vymenou stravit tyden?

Komentář:
Na tvrzení je pravdivé to, že měnit někomu za dřevo třeba nanočástice je možnost jak dělat farmu, pokud se nezaplatí suroviny pomocí FB, každopádně k tomuto bych podotknul, že přímé locknutí poměrů je nesmysl, stačí je zařídit tak, aby normálně platilo co platí doposud, ale rozšířit to (viz podmínky v bodu 1 mého návrhu)

Citace2
Mediastinus 15.4.2016

Já tě na jednu stranu chápu, pracně ses prodral do předu, dělal si na tom, aby to bylo rychlé a nestřádal sis do hrnečku a teď vidíš, že dáš 10000 surovin za 4 kusy něčeho, co bys měl vyměnit za něco, co stojí na výrobu 200 surovin, takže logicky chceš lepší poměr. Fajn, je to "logické".

Teď ta druhá stránka věci, tahle omezení tam jsou udělaná čistě kvůli surovinovým farmám, tedy aby nikdo nemohl měnit nadělané suroviny v nesmyslném kurzu skrz světy, kdy na jednom světu hraješ a na druhém někomu farmíš a on naoplátku farmí tobě. Navíc suroviny děláš stále stejnou dobu, jenom se mění poměr vstupních surovin a ten ti zase přímo úměrně roste s dobou, do které postupuješ.

Chceš řešení? Prostě si nech jednu výrobnu z každé doby a je to. Nebo si vyhradíš jenom malý plac, kam si vždycky postavíš co ti chybí a nebo, což je ještě logičtější, prostě pomůžeš někomu, kdo začíná a dáš mu surovinu, kterou bude za čas potřebovat aby se pohnul za surovinu, kterou nutně potřebuješ teď ty, aby ses mohl sám pohnout. Nevidím ani nejmenší důvod k nějakému zásahu.

Komentář:
Nuže, pravdu dí, že je to logické, pravdu dí i s druhou stránkou věci, ale jak říkám, při správném zaopatření se tomuto farmeí dá předejít a k jeho návrhu řešení, je to nelogické s tím, jak roste počet budov z eventů a všeho ostatního a místa je stále stejně málo.

Citace3
Ramaloke I. 17.4.2016

Zvýšit maximální tržní poměr (třeba na dvojnásobek, tedy 0,25 až 4), proč ne, ale určitě ne neomezeně. Jak píše Mediastinus, to omezení tam má určitý důvod.

Komentář:
Pravdu má s tím že je tam jistý lock a také i já souhlasím s Mediastinusem alespoň v prvních dvou bodech, ale jak jsem navrhoval, první bod je pojistka a podmínky tohoto víceérového obchodu jsem psal nahoře.


SUMA SUMARUM

Nuže, šlo by to zařídit za splnění určitých podmínek. Jsem si vědom toho, že to nejspíš neprojde, ale i tak jsem to zkusil.
 

dudasek

Znalec
PROTI!

Dám ti příklad:ve středověku jsem měl málo místa a zatoužil po Innovation Tower:díky němu jsem ušetřil spooooustu místa a zboural všechny rezidence,,,atd.

na IT je třeba 1750 zboží současnosti a je to 7-8 ér..už nevím přesně,kde jsem byl...
1750*32*2? jestli se nepletu potřeboval bych 112 000 zboží..kde bych do prosim tě vzal???
byl jsem rád za směnu za fp a dostal jsem tenkrát dost medailí a plánků...
 
PRO,
dudasek nepotřeboval, směny za FP by byly stále, důvod nápadu je zde
Určitě to znáte, potřebujete jisté zboží, třeba do výzkumu (jako příklad uvedu pozdní středověk a vrcholný středověk)

Na realitní domy - Vrcholný středověk - potřebujeme MED který je z Raného středověku. My ale tolik medu u sebe nemáme. Je tu možnost to obchodovat klasicky, suroviny z PS na suroviny z VS a pak získané surky z VS na surky z RS. Je tu i možnost toho, že zaplatím klasicky VS za RS, ale to zas proděláme. Existují ale i řetězce delší a to třeba v průmyslové éře, kdy potřebujeme sklo z vrcholného středověku.
 

Dan 77

Veterán
Nápad je moc pěkně promyšlený a zpracovaný! Ale zatím nebudu dávat PRO ani PROTI, protože nevím, zda by tento nápad vůbec něco vyřešil a zda by to nepostrádalo funkčnost. Mám napřed dotazy k tomu, co bych potřeboval dovysvětlit nebo v čem bych se potřeboval ujistit, zda je to tak myšleno (podle odpovědí se rozhodnu, jak budu hlasovat):
  1. Budu moct nadále odškrtnout zatržítko "férová nabídka"?
  2. Budu moct dál obchodovat v rozmezí poměrů 0,5 - 2,0 (1:2 až 2:1) libovolně, jak jen se mi zlíbí (pokud budu mít zatržítko nezafajfkované)? Např. skutečně spravedlivé poměry: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/férová-nabídka-obchodování-ve-spravedlivém-poměru.4554/post-92209 (nejdůležitější je z toho ale ten dodatek pod seznamem poměrů).
  3. Návrh se tedy týká jen případu, že mám zatržítko "férová nabídka" zafajfkované? Abychom mohli v tomto módu obchodovat rychleji a překročit povolené rozmezí poměrů 0,5 - 2,0, což ale půjde pouze v tomto módu? Tzn. tento návrh má pouze rozšířit tento mód vytváření nabídek samotný, nic víc?
  4. Obchodním poměrem 1:32 nebo 32:1 (tj. přes 5 ér neboli ob 4 doby) to bude už končit?


Nerozbije toto obchody za FB na suroviny pro velkolepé budovy?

Hráči co kupují třeba zboží na Arc za FB, klasicky FB zaplatí, ale budou moci uplatnit méně surovin na výměnu, než obligátních poměrů 1:2
Ne, podle tebou daných podmínek k vytvoření obchodu nebudou moct, naopak by jich museli dát daleko víc!
... Ostatně jak píše i Dudasek (akorát by tehdy potřeboval poměr alespoň 1:128 (nebo 128:1, teď nevím)).

PRO,
dudasek nepotřeboval, směny za FP by byly stále, důvod nápadu je zde
Taky ses v tom trochu ztratil... :D Asi těžko budu nabízet zboží z vyšší éry, než ze které je velkolepka, na kterou sháním zboží, které zatím nemůžu vyrábět.
No ledaže předtím postavím a naplno využiju Dynamickou věž, ale: 1) potrvá, než seženu dost zboží z vyšších ér, abych takovou směnu mohl provést (to ale podle toho, jak pokročilé bude, třeba bude stačit i 1 kus marsovského zboží získaný díky bonusu na motivace, pokud budu chtít surky max z koloniální doby), 2) budu muset napřed sehnat zboží ze Zítřka a postavit Dynamickou věž, což by z tohoto potenciálního řešení udělalo neřešitelnou situaci. :D :D
 
Naposledy upraveno:
Pokuď jsem to pochopil správně, obchodovat v poměru 1:2 až 2:1 by se dalo obchodovat pořád a všude ALE ve chvíli kdy budu obchodovat např. mezi kolonialem a současností tak můžeš použít poměr 32:1 (1:32)
Těd se ti pokusím odpovědět na tvoje otázky:
1) Ano budeš moct
2) Ano
3) Nevím ale jsem pro to aby se dal poměr např. 4:1 udělat jen pomocí zaškrtnutého férového obchodu a pouze jednosměrně tzn. mám 8 dřeva z doby bronzové a chci 2 medy z raného středověku, v obchodu zaškrtnu políčko férový obchod, zadám že nabízím 8 dřeva a že chci med, systém by mi vyplnil 2 medy a já to odsouhlasím. Nemůžu dát 8 medu za 2 dřeva
4) řekl bych že by se dalo udělat ještě 1:64 a 64:1 ale dál by to asi bylo moc
Celý nápad by vůbec neovlivnil obchody se zbožím za FP
 

dudasek

Znalec
když by se dalo trejdovat nahoru,proč ne ve stejném poměru i dolů?podle mne stávající obchody stačí a v cechu ti to mnozí vymění-holt si dáš práci-a nebo ti to smění v lepším poměru 1:2 i přes pár dob....
 

Tomas 0482

Psavec
Pro

Je to řešení na řetězení nabídek a jako rozšíření férového obchodu bych to bral. Nikdo nikoho nenutí aby měl zaškrtnuté políčko férového obchodu
 
  1. Budu moct nadále odškrtnout zatržítko "férová nabídka"?
  2. Budu moct dál obchodovat v rozmezí poměrů 0,5 - 2,0 (1:2 až 2:1) libovolně, jak jen se mi zlíbí (pokud budu mít zatržítko nezafajfkované)? Např. skutečně spravedlivé poměry: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/férová-nabídka-obchodování-ve-spravedlivém-poměru.4554/post-92209 (nejdůležitější je z toho ale ten dodatek pod seznamem poměrů).
  3. Návrh se tedy týká jen případu, že mám zatržítko "férová nabídka" zafajfkované? Abychom mohli v tomto módu obchodovat rychleji a překročit povolené rozmezí poměrů 0,5 - 2,0, což ale půjde pouze v tomto módu? Tzn. tento návrh má pouze rozšířit tento mód vytváření nabídek samotný, nic víc?
  4. Obchodním poměrem 1:32 nebo 32:1 (tj. přes 5 ér neboli ob 4 doby) to bude už končit?

1. Na PC tato verze není ale pokud na mobilu tak ANO, navíc, když budeš dělat směnku Ranného za pozdní, kde přeskakuješ éru a budeš mít možnost poěmru 1:4 tak to bude opět fér

2.Poměr co byl doposud zůstane, tržiště se jen rozšíří o nové poměry

3.nechápu otázku, ale ano, rozšíří to nabídky o nové poměry, které budou více fér (zlato a mosaz v poměru 4:1 (přeskakuješ éru) než 2:1 kde tratíš

4. dál jsem to jen nevypisoval, je to furt stejné, jen se zvětšuje mezera a poměr, navíc od rafinace se to nějak mění co vím, tak sem dál nezacházel
 
Pokuď jsem to pochopil správně, obchodovat v poměru 1:2 až 2:1 by se dalo obchodovat pořád a všude ALE ve chvíli kdy budu obchodovat např. mezi kolonialem a současností tak můžeš použít poměr 32:1 (1:32)
Těd se ti pokusím odpovědět na tvoje otázky:
1) Ano budeš moct
2) Ano
3) Nevím ale jsem pro to aby se dal poměr např. 4:1 udělat jen pomocí zaškrtnutého férového obchodu a pouze jednosměrně tzn. mám 8 dřeva z doby bronzové a chci 2 medy z raného středověku, v obchodu zaškrtnu políčko férový obchod, zadám že nabízím 8 dřeva a že chci med, systém by mi vyplnil 2 medy a já to odsouhlasím. Nemůžu dát 8 medu za 2 dřeva
4) řekl bych že by se dalo udělat ještě 1:64 a 64:1 ale dál by to asi bylo moc
Celý nápad by vůbec neovlivnil obchody se zbožím za FP

Chápeš to dobře

k tvému bodu 3 řeknu toto

ano 8 dřev jsou 4 tkaniny a ty jsou 2 medy
ale opět 2 medy jsou 4 tkaniny a to je 8 dřeva
cyklus funguje oboustranně

a bod 4, psal jsem jen do 32 protože by to šloi dál v přápadě nutnosti, ale příjde mi zbytečné to vypisovat, je to furt stejné
 
PROTI!

Dám ti příklad:ve středověku jsem měl málo místa a zatoužil po Innovation Tower:díky němu jsem ušetřil spooooustu místa a zboural všechny rezidence,,,atd.

na IT je třeba 1750 zboží současnosti a je to 7-8 ér..už nevím přesně,kde jsem byl...
1750*32*2? jestli se nepletu potřeboval bych 112 000 zboží..kde bych do prosim tě vzal???
byl jsem rád za směnu za fp a dostal jsem tenkrát dost medailí a plánků...


Tento systém to nerozbije....
Stále můžeš platit FB a tak získat suroviny

akorát tě to nebude stát i polovinu surovin co kupuješ ale třeba jen tu 1/32

starý systém fugnuje, nevím kde jsi násobil dvojkou ale nedává to smysl

sousední éry 1:2
jedna mezera 1:4
dvě mezery 1:8
tři mezery 1:16
ATD

asi jsem se ve tvém argument ztratil, potřebuji jej lépe vysvětlit
 

jaromires

Dopisovatel
Když potřebuji tak měním za to co potřebuji vždy v poměru 1 ku 1 z vyšší doby za nižší dobu a nevím proč bych měl mít nějaké omezení zase při své výměně zboží.:rolleyes:
 

Dan 77

Veterán
Takže super, dávám PRO!

1. Na PC tato verze není ale pokud na mobilu tak ANO, navíc, když budeš dělat směnku Ranného za pozdní, kde přeskakuješ éru a budeš mít možnost poěmru 1:4 tak to bude opět fér

2.Poměr co byl doposud zůstane, tržiště se jen rozšíří o nové poměry

3.nechápu otázku, ale ano, rozšíří to nabídky o nové poměry, které budou více fér (zlato a mosaz v poměru 4:1 (přeskakuješ éru) než 2:1 kde tratíš

4. dál jsem to jen nevypisoval, je to furt stejné, jen se zvětšuje mezera a poměr, navíc od rafinace se to nějak mění co vím, tak sem dál nezacházel
Ok, takže tvé odpovědi na mé otázky jsou asi stejné jako od Jakubas z Poděbrad.
A je super, že to může pak jít i dál k poměru třeba 1 : 2048 a 2048 : 1 (poměr při obchodu přes 11 ér) nebo třeba k poměru 1 : 131 072 a naopak (poměr při obchodu Kolonizace pásu asteroidů : Doba bronzová :D ).
... Jen bych dodal, že to zatržítko v PC verzi je. :p


Tento systém to nerozbije....
Stále můžeš platit FB a tak získat suroviny

akorát tě to nebude stát i polovinu surovin co kupuješ ale třeba jen tu 1/32

starý systém fugnuje (...)
Kromě toho tučně vyznačeného pravda, protože bez zatržítka "fér obchod" půjde vytvořit v mezích dosud povolených obchodních poměrů (0,5-2) naprosto jakoukoli nabídku jako dosud, i nefér nabídku, třeba "dám ti 300 dřeva za 600 fúzních reaktorů + k tomu ti nasypu do velkolepky XY bodů".
Ale to tučné pravda není. Už jsem to psal výš ve svém prvním zdejším příspěvku, že máš chybu přímo v textu návrhu. Abys mohl dát méně než 1/2 (třeba 1/32), tak budeš muset zaškrtnout/zafajfkovat zatržítko "fér obchod", takže budeš muset nabídnout zboží z éry přesně o 5 pokročilejší. A to je nesmysl, spíš budeš nabízet výměnou zboží, které ještě nemůžeš vyrábět ani normálně sehnat na trhu, takže nabídneš zaostalejší zboží, kterého budeš muset nabídnout např. 32násobek (pokud bude přesně o 5 ér starší). Při obchodech za FP do velkolepky by bylo asi dál lepší vyhnout se zatržítku "fér obchod" a obchodovat postaru.
 
Nahoru