Úprava tržiště

sir mcbacon

Komentátor
PRO - při tolika érách je dneska stavající systém nedostačující, navíc tvůj návrh byl hned předložen s detailním rozpracováním a ke snadno pochopitelný
 

dudasek

Znalec
akorát tě to nebude stát i polovinu surovin co kupuješ ale třeba jen tu 1/32

starý systém fugnuje, nevím kde jsi násobil dvojkou ale nedává to smysl
je to 8 věků,tak jsem to jen znásobil *2..ale je to násobek,takže 900k zboží středověku za 1750 současnosti...měl jsi ve středověku 900k zboží a byl bys ochoten ho vyměnit za 1750?
starý způsob poběží,dokud se to lidem vyplatí,takže tvá úprava je nadbytečná o 4+doby....možná by to uspíšilo výměnu o 2 doby,ale dál bych s tím asi nepočítal...navíc asi by to zatížilo celý systém víc než CvC a to nikdo z nás nechce :))
 
PRO - při tolika érách je dneska stavající systém nedostačující, navíc tvůj návrh byl hned předložen s detailním rozpracováním a ke snadno pochopitelný

děkuji za pochválení, no, je logické, že když chci něco navrhnout, že to rozpracuji a co nejvíc rozepíšu, nechápu občas co tu hráči vyvádí, každopádně díky
 

jaromires

Dopisovatel
Já bych uvítal kdyby na trhu bylo možné od hráčů kteří je nepotřebují možné kupovat medaile a menit je za surky nebo body výzkumu, a myslím že by to uvítalo i mnoho jiných hráčů. :)
 
Já bych uvítal kdyby na trhu bylo možné od hráčů kteří je nepotřebují možné kupovat medaile a menit je za surky nebo body výzkumu, a myslím že by to uvítalo i mnoho jiných hráčů. :)

to by fungovalo jak, rozpracuj to a pošli to sem do komentu, nebo vytvoř nové téma, ale dle mne by bylo lepší to dát sem, je to přeci jen také úprava trhu i když jiným směrem...
 
Pokuď jsem to pochopil správně, obchodovat v poměru 1:2 až 2:1 by se dalo obchodovat pořád a všude ALE ve chvíli kdy budu obchodovat např. mezi kolonialem a současností tak můžeš použít poměr 32:1 (1:32)
Těd se ti pokusím odpovědět na tvoje otázky:
1) Ano budeš moct
2) Ano
3) Nevím ale jsem pro to aby se dal poměr např. 4:1 udělat jen pomocí zaškrtnutého férového obchodu a pouze jednosměrně tzn. mám 8 dřeva z doby bronzové a chci 2 medy z raného středověku, v obchodu zaškrtnu políčko férový obchod, zadám že nabízím 8 dřeva a že chci med, systém by mi vyplnil 2 medy a já to odsouhlasím. Nemůžu dát 8 medu za 2 dřeva
4) řekl bych že by se dalo udělat ještě 1:64 a 64:1 ale dál by to asi bylo moc
Celý nápad by vůbec neovlivnil obchody se zbožím za FP

nádherně shrnuté, jen upravím bod3

ano nelze 8medu za 2 dřeva ale 2 medy za osm dřeva ano stejnak jako 8 dřev za dva medy... prsatě to musí být furt fér
 

dudasek

Znalec
je to zrychlení výměny,ale pochybuji,že projde...v dobrém cechu ti to smění bez keců(když se neplatí fp)..a měnit 2 za 8 mi stejně přijde nevýhodné a navíc ty poměry ob pár dob jsou strašné-člověk si ani neuvědomí,kolik ztratí zboží...u výměny za zboží zase poměr nepotřebuješ..
 
Nahoru