Úprava vlastností při stavbě kulturní osady

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem bobbyc, 29. led 2019.

1. bobbyc

bobbyc Veterán

Registrace:
    11. pro 2012
    Hooj, chci navrhnout úpravu při stavbě vesnice,když už jsou ve hře. Celý základ provozu je v tom,že se v pravidelných cyklech celá vesnice smaže, zaplevelí se kameny pro diplomacii a posléze zase zpět přestaví na vesnici. Můj návrh je:
    1) Zavést pro runové kameny stejný režim výstavby jako pro cesty- tzn. stavět v řadě tažením myši.
    2) Zrušit potvrzovací okno při prodeji runových kamenů - Vzhledem k ceně a době stavby si stejně asi nikdo nebude stěžovat,že ho zboural omylem:)

Oba dva návrhy vychází z toho,že zatapetovat město např. stovkou šutrů znamená stokrát stejný listování ve složce staveb, a při bourání ještě další 100 proklik na potvrzovací okno. Možná jsem sám,nevím, ale mě to přijde jako naprosto zbytečná pakárna. Dovedu si představit i mírnější variantu- u potvrzovacího okna doplnit možnost povolující tyto pro příště zrušit.

Zátěž pro server- Vzhledem k tomu,že oboje se v jiných případech již používá,nevidím v tom problém.
    Ulehčení hry = nula. Jde jen o odstranění zbytečnosti.

Dan 77 za toto poděkoval.
  2. dudasek

dudasek Člen

Registrace:
    25. kvě 2017
    1:NE:jakmile vyzkoumám totem klanu moc menhirů už nepostavím..
    2:ANO-je to trapné zdržování

add totem=ztráta hodiny pravda,ale když stavím totem chci té diplomacie trochu víc a továrny nebourám,pokud potřebuji zboží...

Naposledy upraveno: 30. led 2019
    bobbyc za toto poděkoval.
  3. Žitomír Ralok

Žitomír Ralok Psavec

Registrace:
    20. dub 2017
    Pro, i když už je vyzkoumaný totem, pořád se najdou kousky města, kam se nevejde.

Dennis Bergkamp, Dan 77 a bobbyc za toto poděkovali.
  4. fmash-

fmash- Odborník

Registrace:
    17. srp 2017
    Pro.

5. bobbyc

bobbyc Veterán

Registrace:
    11. pro 2012
    Dudasek: 1. Máš svou pravdu, ale na druhou stranu stavět totemy znamená ztratit hodinu, zatímco zbourat rychlý stavby a volný pole zatapetovat kamenama je otázkou pár minut a můžeš jet dál. Osobně raděj stavím kameny i přes nižší výnos diplomacie.

Dennis Bergkamp a Dan 77 za toto poděkovali.
  6. Dan 77

Dan 77 Znalec

Registrace:
    20. čer 2012
    Jednoznačně PRO

7. bobbyc

bobbyc Veterán

Registrace:
    11. pro 2012
    Dudasku,já o voze,ty o koze :D Nemluvím o bourání továren, mluvím o rychlých budovách stavěných do minuty- svatyně,chatrče a cesty. Očekávám námitku,proč bořit svatyně,když dávají diplomacii,odpověď je nasnadě: Blokují populaci. Stavět hodinu něco,co mám ve městě jen pár minut než odblokuju výzkum něčeho a pak to zas bourám je ztráta času.

Dennis Bergkamp a Dan 77 za toto poděkovali.
  8. fmash-

fmash- Odborník

Registrace:
    17. srp 2017
    Je ovšem třeba do úvahy zahrnout i fakt, že v jisté fázi už kameny nestačí, zatímco totem, na který se sice musí čekat, produkuje oproti kamenu dvojnásobné množství diplomacie na čtverec.

9. Dan 77

Dan 77 Znalec

Registrace:
    20. čer 2012
    Fmash: Asi myslíš poslední úkol "Získej 1200 populace a měj 6 výroben". :) Do té doby jsem si vystačil s runovými kameny, protože jsem neboural svatyně/trhy. Zastavěná plocha na konci osady: 3×4 čtverce + 1 čtverec navíc.

bobbyc a fmash- za toto poděkovali.
  10. bobbyc

bobbyc Veterán

Registrace:
    11. pro 2012
    Fmash: S tím podmíněně souhlasím, nicméně to nemusí být na závadu při případném zavedení mého návrhu.

Podmíněně proto,že i ten závěr jedu převážně kameny, totemů jen pár,podle toho,jak jsem ubourával výrobny a do toho mi schne jedna stará vrba,kterou stejně stavím jen proto,že to po mě chtěli :D Dohromady 1200 a jede se dál :)
    1.jpg

Naposledy upraveno: 1. úno 2019
    fmash- a Dan 77 za toto poděkovali.
  11. fmash-

fmash- Odborník

Registrace:
    17. srp 2017
    Jo, ten hlavně, ale myslel jsem, že ani ty předtím nejdou. Pravda je, že mám asi o 2 rozšíření míň.
    Na závadu to určitě není, ale divil bych se, kdyby to tam dali...

Každopádně jsem v jedný vesnici utratil 200 dia jenom proto, abych se nemusel účastnit tý přehlídky ztracenýho času při stavění a bourání asi stovky kamenů - prostě jsem nevydržel s nervama, a to mi ani nešlo o stihnutí prvního limitu, protože ten jsem už stejně prošvihnul :)

EDIT: až na základě této diskuse mi došlo, že poslední úkol nemusí být splněn s oběma podmínkami zároveň - to situaci poměrně zjednodušuje, dosud jsem to dělal tak, abych měl ve vesnici zároveň 6 továren a 1200 diplomacie, a to vychází fakt na chlup :D

Naposledy upraveno: 4. úno 2019
    Žitomír Ralok a bobbyc za toto poděkovali.