Černý trh

Zdravím vážení, prvně. Nejedná se o obchod s věcmi z inventáře. (Ač bych byl tento týden první :D ).
No za druhé. Bude se to týkat věcí z inventáře :D

Takže jak hodně lidí ví máme v inventáři hodně nepoužitých věcí. Které no nemají využití. Takže proč je nevyužít.

Návrh rozdělím do dvou částí:
Prvně k čemu by to bylo.
1. Prodej budov/věcí.
- Vybrané eventové a speciální budovy a později i předměty by šli prodat na černém trh. Za ně bychom dostali určitý počet forgenia (ne fakt mě nenapadl lepší název).
- Cena by se odvíjela od typu a doby budovy a u předmětů od jejich vzácnosti. Tedy za svatyni z Ranného středověku by bylo méně jak za svatyni z Virtuální budoucnosti.

2. Nákup budov.
- Každý den by bylo možné takto nakoupit náhodnou budovu. Počet kolik by jich bylo možné nakoupit by se odvíjel od její unikátnosti.
- Stálá nabídka boxů s náhodnou odměnou. Byly by dva typy boxů. U prvního by se denně měnila hlavní výhra a u druhého typu by byly odměny stále stejné.

3. Nákup forgenia za dia.
- Byla by možnost v nějakém poměru nakoupit forgenium za dia.

Jako bonus by se pak mohlo přidat do denních úkolů (výzev) a náhodných odměn z úkolů.

A jak by to fungovalo fyzicky.
Černý trh by byla budova podobná krčmě. Museli bychom si jí postupně vylepšit až na maximální úroveň. Jak bychom jí vylepšovali otevírali by se nám možnosti prodeje dalších budov a nákupu dalších budou.
Vylepšovali bychom nejen budovu samotnou, ale i prodejce v ní, které bychom si mohli i zvolit.

Vylepšení by bylo ze začátku za úkoly, později za nějaké suroviny a nejvyšší úroveň a nejlepší obchodníci by už byly za forgenium.
 

DeletedUser12887

Host
PRO

Prostě by se ten přebytečný odpad z inventáře hodil do jinýho inventáře :)
("odpad" mám tam spoustu dobrých budov a věci, které nepouziju)

Podle mě to neprojde
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
přesně tak, lootboxy jsou součástí skoro každého eventu. Z čeho že jsi to tahal odměny v podzimním eventu? ;) A co že to máme každý den v denních výzvách?...
Takhle by aspoň byla možnost se nějak efektivně zbavovat bordelu z inventáře.
 

Kayro

Znalec
V takhle explicitní podobe že půjdou koupit přímo za diamanty respektive že za ně půjde koupit herní měna za kterou půjdou koupit lootboxy to tu rozhodně ještě neni a doufám že nikdy nebude.Treti bod toho návrhu je prostě špatně.
 

Svatej

Legenda
A v eventu si nemůžeš koupit herní / eventovou měnu za kterou si koupíš lootbox? Samozřejmě že můžeš. To je jeden ze základních kamenů eventů ve FoE...

Už to tu dávno máme, jen jsi tomu neříkal lootbox. :D
 
Ano přesně tak ve všech eventech šli za dia kupovat přímo suroviny na loot boxy. A někdy i suroviny přímo za peníze (možná si pamatuji špatně).
Toto by nebylo nic nového. Pouze bychom tomu jinak říkali.
Ono já to řeknu na rovinu. Pokud bych to tam nedal je 90% pravděpodobnost, že by to tam samo inno přidalo pokud by to prošlo. Jediné co jsem udělal je předpokládal ekonomický plán inno.
 

DeletedUser12887

Host
Krom toho černého trhu by se mohla udělat ještě dražba, kde by jednou za čas bylo víc obchodníků a kupujících.
Takhle není jasné komu by to šlo prodávat, pokud by to bylo jako krcma týkalo by se to jen přátel.
Ale jasně je tam napsáno, že by je šlo zvolit.
Jenže jak zjistím, že ten který to zrovna hraje.
Někdo se třeba vůbec nemusí zúčastnit a naopak by pak se mohlo vybírat mezi některými, kteří budou mít pořád ty lepší budovy :)
Ta dražba by umožnila spíš se dostat na rozsáhlejší trh.

Jinak to je podle mě taky dobrý nápad a nic horšího než už stejně je tu není.

Skoro spíš by akorát byla větší pravomoc hráče se rozhodnout co s těma věcma udělat a že využití spousta z nich nemá je nad slunce jasné.

Krom toho kde je psáno že se ty výhry nezískali za diamanty, kolikrát jo a stejně je jich víc, než se dá zužitkovat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Neprodávalo by se to žádnému hráči! To předem zdůrazňuji. Itemy by se prodávali v podstatě hře. Nedokáži si moc představit nějakou aukci.
Příklad s krčmou byl spíše inspirativní na to, že by to byla nějaká budova na okraji města.

Ano přesně proto jsem napsal tento nárvh, aby byla vůbec nějaká možnost jak s tím naložit mimo prodání za goldy (ani to ne u některých).
 

RomanS24

Člen
Ty už tu dávno jsou :) Nic nového jen v novém kabátě.
Pozor LootBoxy nebo Loot Creaty tu nejsou. sice si mužeš koupit věci za diamanty ale vždy víš co si kupuješ za věc a jakou ma funkci zda to je jen graficka funkce nebo i vylepující funkce protebe či město. to u Lootboxu či LootCreate vždy nevíš.

Jinak k černymu trhu vypadá to dost zajímavě, ale neřekl si nebo sem z toho nepochopil jak by se to ,,Forgenium,, získávalo zda za reálná peníze (protože od toho tu jsou diamanty) nebo za FB či jinou surovinu ve hře. nebo by na ní byla nějaká budova jako je třeba přístav. či se jinak těžila.

možná bych spíše než tipu CreateBoxu. které chceš jsem natahat udělal sekci bazar. kde by se tento ,,Odpad,, prodával. za cenu kterou by budova měla. a to bud za peníze nebo body.
Sice surovina ,,Forgenium,, je zajímavá jak i názvem tak dle mě naprosto zbytečná přidavat do hry pokud by neměla jiný učel než na nakup věcí z inventu.

Pokud bys to upravil tak jsem
PRO
 

DeletedUser12887

Host
Jo je dobrý o tom diskutovat.
Jednou jsem měl nápad blesi trh.
Nicméně tahle možnost to vyobchodovat přes nějaké nové shromazdiste harampádí je fajn.
Ve finále platit za to že se chci zbavit toho co jsem už zaplatil spíš chápu tak, že by si to zasloužili ti kupující formou nějaké měny tím pádem forgenia.
Těžko bude prodávat budovy někdo kdo ji třeba ještě nemá, ale zase se třeba aktivní hrou k tomu ji získat propracuje.
Vezmu li že třeba z 80 svatyni znalostí jsem prvních 20 nakoupil za diamanty a získám postupně dalších 20, stejně už jsem za těch 20 zaplatil a nemám pro ně využití protože nebudou ani namotivovane pak klidně bych to hodil do ty bedny.
 
No klidně PRO, ale obávám se, že tohle nikdy nemůže projít, protože účelem tady evidentně je, že každá užitečná věc, kterou získám, je vyvážena tím, že získám mraky balastu, který nikdy neupotřebím :D A pochybuju, že vývojáři budou mít zájem to změnit a dobrovolně se tím připravit o tučné zisky :D
 

Svatej

Legenda
RomanS24: Já to pochopil tak, že věci z inventáře by se házeli do "trashboxu" ze kterého by se ti následně vygenerovalo "Forgenium" čím vzácnější budova/balíček a čím z vyšší doby, tím více by se ho vygenerovalo. Tedy svatyně znalostí by vygenerovala více forgeniu-a než holografická aréna.
A svatyně znalostí z virtuálky by vygenerovala více forgeniu-a než svatyně znalostí z doby bronzové.
No a za Forgenium by jsi si pak koupil bednu s určitým obsahem předem známým obsahem položek s různou šancí dropu. Stejně jako jsi si v podzimním eventu za různé druhy ingrediencí kupoval různé cukrářské výrobky.
 
Nahoru