Černý trh

Ano přesně tak je to myšlené.


PS: Já bych to třeba nevyužíval jen na odpad. V hlavním meste na B mám v inventáři několik studánek, ale nechci je stavět nemají pro mne využití a na 3x3 ploše jsem schopen získat víc fb i víc zboží. Jediné co nezískám jsou dia s velice malou šancí na zisk. Ale třeba bych chtěl místo toho koupit vylepšení lodi nebo svatyni znalostí nebo kdoví co by se mi zrovna líbilo. A k tomu bych to mohl využívat.
PS2: LootBox nemusí označovat jen box z kterého nevím co dostanu. Ale i box z kterého vím co dostanu, ale stále je na náhodě co to bude. A takový typ je již ve hře hodně dlouho :)
 

RomanS24

Člen
v tom případě jsem Proti.
nuvrh sice zajímavej ale pokud bych dostaval jen forgerium za ktere bych něco kupovat tak je to takaova socka verze kupovaní diamantu nebo věci za diamanty. to by pak ztrácelo jejich uplny smysl. a mít jen specialní měnu na něco co by šlo koupit nebo získat normálně mi příjde jako kravina.
spíše bych to upravil že by šlo obchdovat jen v cechu s tímto odpadem. nebo ho davat do pokaldnice cechu s tím že by se přeměnil na zboží z té doby.

ohledně Lootboxu to je téma na dlouhe povídaní, každy to využíva jinak ale pravá funkce lootboxu byla ta že se jednalo o přídavny balíček kdy si nevěděl co dostaneš. až od nějakyho roku se to mění na to že musí být kupující obeznámen s tím co a za kolik kupuješ, a tato uprava kdy musíš vědět co dostaneš je až od roku 2019.

Promin ale proti
 
v tom případě jsem Proti.
nuvrh sice zajímavej ale pokud bych dostaval jen forgerium za ktere bych něco kupovat tak je to takaova socka verze kupovaní diamantu nebo věci za diamanty. to by pak ztrácelo jejich uplny smysl. a mít jen specialní měnu na něco co by šlo koupit nebo získat normálně mi příjde jako kravina.
spíše bych to upravil že by šlo obchdovat jen v cechu s tímto odpadem. nebo ho davat do pokaldnice cechu s tím že by se přeměnil na zboží z té doby.

ohledně Lootboxu to je téma na dlouhe povídaní, každy to využíva jinak ale pravá funkce lootboxu byla ta že se jednalo o přídavny balíček kdy si nevěděl co dostaneš. až od nějakyho roku se to mění na to že musí být kupující obeznámen s tím co a za kolik kupuješ, a tato uprava kdy musíš vědět co dostaneš je až od roku 2019.

Promin ale proti

Jak bylo již několikrát v několika jiných návrzích vysvětleno. Cech není omezení! Z cechu může kdokoliv a kdykoliv odejít bez jakéhokoliv postihu. A to samé platí pro přijetí. Cokoliv vztahovat na cech je kravina.
Věci za diamanty si můžeš kupovat už teď. Minimálně jednou za měsíc na mne vyskočí nabídka s nákupem svatyně nebo studánky nebo co zrovna je v kurzu. Je to většinou omezené na jeden den.
Vysvětli mi jak myslíš onu větu, že mít speciální měnu na něco co by šlo získat normálně ti přijde jako kravina. Jak normálně?

V Forge of Empires nikdy nebyly boxy z kterých by jsi nevěděl co dostaneš. Nikdy! Vždy jsi věděl co dostaneš a s jakou šancí.
 

Dědeq

Znalec
Nápad zní zajímavě, ale mám pocit, že "tržiště" s cennými věcmi, které jindy seženeš jen velkou náhodou, není něco, co bych ve hře uvítal s velkou radostí. LfD tvrdí, že FoE je P2W hra, tohle by mu jedině dalo za pravdu.

V návrhu mi chybí jedna věc: co bude v sortimentu, resp. kolik položek sortimentu bude. Všechny?
Tak, jak je to teď představeno, by to dle mého fungovalo jedině v případě, že sortiment by byl kompletní, tj. všechny speciálky, všechny upgrady, všechny speciální předměty by byly v nabídce.
Za předpokladu, že "truhly" nebo jejich ekvivalent by obsahovaly v jednu chvíli jen část sortimentu, přičemž by se denně měnil jejich obsah, takže by během určité doby nabídkou prošel sortiment celý, by stačilo počkat a někdo by si nakoupil libovolné množství budov, které by chtěl. Nezávisle na tom, jestli se koná nějaký event, nebo nekoná. Což je za prvé pay to win, za druhé by eventy už sloužily jenom jako představovačka nového předmětu. (Pár týdnů se posnažte, nebo vydržte a vzápětí si to kupte na černém trhu.)
Vezmu-li to z druhé strany, předmětů k nakoupení jsou dnes desítky či stovky, to by to kolečko muselo trvat pěkně dlouho, než by se otočilo dokola. Pokud by navíc byla jen "šance na drop", čili když už bych se dočkal správné truhly, tak bych musel ještě mít třeba 10% štěstí, že mi padne, co jsem chtěl, tak to by se mi ten inventář asi brzy vyprázdnil. Ale měl bych dobrou příležitost nakoupit diamanty za peníze, za diamanty forgenium, za forgenium eventové a další speciálky. Nevybavuji si, že bys navrhoval získávání forgenia za jinou měnu, než předměty z inventáře a diamanty.

Nic pro mě. Občas si dia koupím, ale v situaci, kdy bych bez nich byl druhořadým hráčem, na tuhle hru okamžitě hodím bobek ;)
Navíc navrhuješ tak komplexní instrument, že by možná úplně změnil hru, a jestli ji k horšímu změnil Arc, tak tohle by byla katastrofa, protože Arc změnil způsob hraní ve kšeftování s body, tohle by změnilo hru na utrácení peněz. Aspoň mi to z toho zatím vyplývá.
  1. Pokud by byl sortiment úplný a vždy dosažitelný pro všechny hráče (což myslím nenavrhuješ), Inno by určitě přinejmenším v krátkodobém horizontu vydělalo hodně peněz za diamanty na forgenium, ale dlouhodobě by se FoE změnilo v hraní za peníze, a takových her je myslím mraky, a modernějších. PROTI
  2. Pokud by byl sortiment sice úplný, ale dosažitelný jen po částech (denní obměna truhel) a s malou šancí na výhru, "černý trh" by se prakticky stal permanentně probíhajícím univerzálním eventem s možností získat bez námahy jakoukoli výhru - pokud si člověk zaplatí. PROTI
  3. Jestliže by předměty končily v propadlišti, nemyslím, že by mělo smysl, aby jejich hodnota byla rozdílná podle epochy dosažené hráčem. Pro mě v železe je svatyně znalostí stejně vzácná jako pro tebe ve virtuálu. Proč bys ty za ni měl dostat víc?
  4. Nevím, kolik té nové měny by se dalo za budovy celkem získat, a kolik by tak měly předměty stát, ale nezapomínejme na to, že inventář se plní velmi pozvolna. Zkuste si někdo spočítat, kolik předmětů byste rádi prodali, kolik z nich je natolik vzácných, aby z nich zřejmě byla nějaká rozumná suma "forgenia", a kolik byste asi museli prodat řekněme svatyní znalostí, abyste si mohli jednu svatyni znalostí koupit. Řekněme 5:1. Kolik by to asi muselo být obytných budov? A je tam pouze šance na výhru, nebo je to prostě nákup? Jak dlouho mi trvalo, než jsem forgenium nasbíral? Za jak dlouho nasbírám další? Příliš mnoho otázek a málo uspokojivých odpovědí.
  5. Už dnes mohu získat zvláštní budovy a předměty na denní bázi a různé eventy a okénka jsou prakticky nepřetržitě. Chybí pouze možnost získat některé specifické předměty, jako třeba upgrady. Mají tedy být speciální předměty úplně vždy dostupné úplně všem, pokud si je mohou dovolit zaplatit? PROTI

Pokud někoho tolik trápí plný inventář (od doby vyhledávacího políčka to není můj případ), může to vyházet. Stejně to dostal zadarmo, a co se středověkým obytným domem ve virtuálce. Spousta předmětů se navíc dá využít při eventech (postav 10 dekorací nebo obytných budov své doby apod.). Ale dovedl bych si představit, jak tu někdo navrhoval, třeba měnit to v nějakém určeném poměru za surky do cechovní pokladny. Proč ne? Aby to nepřišlo úplně nazmar, pokud to někoho trápí... ale když najdete prošlý salám v lednici, taky se nehroutíte a nehledáte bazar, ale hodíte ho do koše. Jestli se nemýlím.

A co se týče třeba upgradů Velkého mostu a jiných speciálek, tam jsme odkázáni na libovůli a tajemné úradky Inno, jestli se ještě objeví možnost získat je v příbuzných eventech, kde byly získány (viz letos upgrady na moštárnu). Já bych, podobně jako je tomu u paláců nebo sakury, rozšířil portfolio odměn v denních truhlách, případně v zelených relikviích.

K návrhu, kdyby to nebylo zřejmé, PROTI.
Málo argumentů pro.
 
Děkuji za velice obsáhlý komentář.
Ovšem buď budu muset zlepšit své vyjadřovací schopnosti nebo doporučit číst ještě jednou.

Takže to vezmu o začátku..
V první části u bodu 1 píšu:
2. Nákup budov.
- Každý den by bylo možné takto nakoupit náhodnou budovu. Počet kolik by jich bylo možné nakoupit by se odvíjel od její unikátnosti.
- Stálá nabídka boxů s náhodnou odměnou. Byly by dva typy boxů. U prvního by se denně měnila hlavní výhra a u druhého typu by byly odměny stále stejné.
Nevím jak jinak napsat, že by jsi nebylo možné koupit 100 svatyní najednou, ale třeba jen jednu.
Možná jsem měl zmínit a tedy zde uznávám chybu, že i počet boxů, jenž by šel za den koupit by byl omezený ač vyšší jak pro nákup přímo budovy.

Dáme si tedy simulační příklad.
Je nějaký den třeba 17.10.2018. Mám na maximum vylepšený černý trh a otevřu ho.
V nabídce je.
- Za 1000 forgenia Svatyně znalostí.
--Limit 1
- Za 200 forgenia truhla s:
- 20% šance na Svatyně znalostí.
- 20% šance na Svatyně inspirace.
- 20% šance na Svatyně úcty.
- 20% šance na 7 částí Svatyně znalostí.
- 20% šance na 100fb.
--Limit 5
- Za 300 forgenia truhla s:
- 20% šance na Svatyně znalostí.
- 20% šance na Studánka přání.
- 20% šance na Obrovský balík medailí (počet vždy závisí na době hráče!)
- 20% šance na 100fb.
- 20% šance na Bazar (nebo nějaká nová budova ve stylu černého trhu).
--Limit 3


Poté následuje druhý den tedy 18.10.2018.
V nabídce je.
- Za 500 forgenia Změnšení studánky přání.
--Limit 2
- Za 200 forgenia truhla s:
- 30% šance na Změnšení studánky přání.
- 30% šance na 5 částí studánky přání.
- 20% šance na Valký balík medailí.
- 20% šance na 100fb.
--Limit 5
- Za 300 forgenia truhla s:
- 20% šance na Svatyně znalostí.
- 20% šance na Studánka přání.
- 20% šance na Obrovský balík medailí (počet vždy závisí na době hráče!)
- 20% šance na 100fb.
- 20% šance na Bazar (nebo nějaká nová budova ve stylu černého trhu).
--Limit 3

Snad už je jasnější jak to bylo myšlené.
K tomu co by bylo možné nakoupit. Jak jsem psal:

Černý trh by byla budova podobná krčmě. Museli bychom si jí postupně vylepšit až na maximální úroveň. Jak bychom jí vylepšovali otevírali by se nám možnosti prodeje dalších budov a nákupu dalších budou.
Vylepšovali bychom nejen budovu samotnou, ale i prodejce v ní, které bychom si mohli i zvolit.

To co bychom mohli nakoupit by bylo závislé na tom jak vylepšený máme černý trh a jaké máme prodejce. Tedy volili bychom si ty prodejce. Jeden prodejce by prodával jiné věci a jiný zase jiné. A samozřejmě nejlepší věci/budovy by nebyly ke koupi stále ale jednou za čas.

Hru by to změnilo asi stejně jako jí změnila krčma nebo ony denní úkoly.

Plus já zde nejsem od toho, abych stanovoval nějaké ceny něčeho vše je pouze orientační a ani NEMOHU navrhovat ceny, které tam má tým inno dát, to prostě nejde a nemůžeš to po mě chtít. Je to poté již čistě věc marketingu jak se k tomu inno postaví. Je potřeba si uvědomit, že hlavní v návrhu má být myšlenka a její zpracování nikoliv vypracování přesného ekonomického návrhu s dokonale promyšlenou ekonomikou.
Obecně, ale lze ze zkušeností brát jako bernou minci kolik dia stojí nákup jednoho forge bodu.

S tím, že jsem ty věci dostal zadarmo kategoricky nesouhlasím. Pro zisk těchto věcí jsem musel vynaložit nemalé úsilí, abych je mohl získat. Ať již formou plnění úkolů nebo v starším případě v expedici (což i v novějším).
Nebo jsem musel vynaložit nemalé množství dia, abych je mohl získat.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
V pořádku, dáváš si práci s odůvodněním návrhu, já si dávám práci s odůvodněním, proč se mi nelíbí :)
Nevím jak jinak napsat, že by jsi nebylo možné koupit 100 svatyní najednou, ale třeba jen jednu.
V bodu jedna, který jsem uvedl pro úplnost s poznámkou, že to myslím nenavrhuješ, byla zmíněna ta možnost, že sortiment je úplný a stále kompletně dostupný. Potvrzuješ tedy, že tak jsi to skutečně nemyslel.

V bodu 2 uvádím to, co dále rozepisuješ, pokud se nepletu:
Pokud by byl sortiment sice úplný, ale dosažitelný jen po částech (denní obměna truhel) a s malou šancí na výhru, "černý trh" by se prakticky stal permanentně probíhajícím univerzálním eventem s možností získat bez námahy jakoukoli výhru - pokud si člověk zaplatí. PROTI
Samozřejmě můžeme říct, že denní truhla je obdobný způsob, jak získat věci, tak proč být proti další takové truhle. Můj argument spočívá právě v tom, že denní truhlu si koupit dost dobře nemůžu, aspoň ne přímo. Truhlu na navrhovaném tržišti ano. Stačí sáhnout do peněženky.

NEMOHU navrhovat ceny, které tam má tým inno dát, to prostě nejde a nemůžeš to po mě chtít. Je to poté již čistě věc marketingu jak se k tomu inno postaví.
Nesouhlasím. Předkládáš hráčský návrh, nepracuješ pro Inno. Je jasné, že v případě realizace si Inno stanoví svoje ceny. Ale ty máš určitě představu, jak by to celé mohlo fungovat. Ta představa mě zajímá, protože já mám takovou, kterou jsem uvedl, a v tom spočívá moje obava.
Mimochodem máš-li představu, že jedno forgenium by jako bod stálo 50 diamantů, pak v tvém návrhu by svatyně znalostí vyšla na 50 000 diamantů. Pro mě za mě...

S tím, že jsem ty věci dostal zadarmo kategoricky nesouhlasím. Pro zisk těchto věcí jsem musel vynaložit nemalé úsilí
To je relativní a věc názoru. Já, abych je získal, jsem si musel hodiny hrát. Součástí hry je, že můžu do inventáře dostat spoustu odměn, z nichž větší procento není moc cenných. Asi jako když v tombole dostaneš spoustu balíčků kapesníků nebo čajových svíček, ale jednou za čas šišku salámu. Kolik námahy investuješ na další zpeněžení těch kapesníků a čajových svíček? Přihlásil ses přeci pro ten pocit, že můžeš vyhrát salám.

Já jen říkám, že ten návrh má svoje klady, ale obávám se, že ty klady jsou vidět víc, než velké množství potenciálních záporů, z nichž některé jsou závažnější, než celý potenciál kladného přínosu.
 
A tím chceš říct co?
Tím chci říct pouze to, co jsem napsal :D Ty jsi uvedl, že "vztahovat cokoliv pouze na cech je kravina" . Já ti říkám, že tím jsi přestřelil, protože ve hře jsou implementovány funkce, které jsou vztaženy jen a pouze na cech. Jako příklad jsem uvedl obchod se surovinama zdarma bez použití bodů. Proto tvoji poznámku, že "vztahovat cokoliv pouze na cech je kravina" považuju za nepravdivou :D Nevím, co jsi na tom nepochopil :D
 

RomanS24

Člen
Jako nic ve zlym ale napsal jsi tu spoustu argumentu proč to do hry chceš, a i dost lidí napsalo proč to nechtěj. ty si vlastně neuvědomuješ že jedinej kdo by z toho měl užitek jsou lidi kteří maj v inventu Xstovek či Xtisíc studanek přaní,svatyn nebo jinejch specialních budov ktery nechtěj. ale co takovej začatečník co nema nic ? na ty nikdo vlastně moc nemyslí,
ja sem sice už ve hře docela dlouho a jsem rad tam kde jsem a co mam. ale tvuj napad by nepřinesl moc užitku pro nové hráče či začatečníky.

Prostě mi příjde že cheš za každou cenu svuj nápad do hry, ale myslím že jsou duležitější nápady než tento. a to první by se mělo zapracovat na vylepšení plynulosti na pc a telefonech. a potom někdy v dálné budoucnosti tvuj napad
 

Kayro

Znalec
Užitek je pro všechny stejny i nováčkům se začnou plnit inventáře odpadem.Mam se cítit špatně nebo provinile že mám po šesti letech hraní plný inventář a nováček co to hraje týden i s cestou nemá nic?Ale mužů te uklidnit,výprodej inventáře je jen zástěrka pro prodej lootboxu za peníze a tam už nejde o to jestli někdo hraje týden ale o to kolik kdo chce do hry investovat.
 

RomanS24

Člen
Mno prostě já sem styl starý školy LootBoxy jsem zažil v několika hrách a myslím si že je cpát už i sem tak to bude další hra kterou opustím a hrát nebudu. sice mě nikdo nenutí to kupovat. ale těch zatracenejch krabiček je všude dost. a vyvojaři neuměj jinak pak rejžovat realny prachy.
 
ale co takovej začatečník co nema nic ? na ty nikdo vlastně moc nemyslí,
ja sem sice už ve hře docela dlouho a jsem rad tam kde jsem a co mam. ale tvuj napad by nepřinesl moc užitku pro nové hráče či začatečníky.

Před třemi měsíci začal nový svět F. A už dnes mají tamní hráči v inventářích první zbytečnosti - dekorace, obytné budovy z nižších dob, lahvičky s %...
Zřejmě by to ještě nestačilo na vylepšení černého trhu na maximum ani na nákup nejlepší možnosti, ale i tak už by nějaký ten černý kšeftík mohli provést.
Prostě mi příjde že cheš za každou cenu svuj nápad do hry, ale myslím že jsou duležitější nápady než tento. a to první by se mělo zapracovat na vylepšení plynulosti na pc a telefonech. a potom někdy v dálné budoucnosti tvuj napad
Pokud by se s každým vylepšením čekalo na vyřešení všech předchozích problémů, nebyly by sezónní události, lepší nahazování FB, přestavba města apod. A dost možná by se stále ještě kazila nevybraná výroba.
 
Nahoru