Řízení obrané armády

Daniel V.

Psavec
Současný stav: Obranou armádu nelze kontrolovat
Nápad: Když sem online, a nějaký hráč by na mě začal útočit, tak by mi přišla zpráva: Útok - Vaše výsosti, naši nepřátelé na nás chystají útočit, nechcete naši armádu vést? Hráč by označil bud´ ANO/ NE. Kdyby hráč zvolil ANO přemístilo by ho to do bojiště a hráč by mohl podle sebe vést svoji obranou armádu. Pokud by hráč označil NE počítač by za něj bojoval jako těd´.
Hledal jsem zde na fóru: Ano

Poznámky: Útočník by musel čekat než hráč označí bud´ ANO nebo NE. Po 60 sekundách by zpráva zmizela a UI by převzala řízení.

Tento nápad byl inspirován otázkou Sousedské PVP turnaje
 
Naposledy upraveno:

Lord Org

Psavec
PROTI
Útočník by musel čekat - napřiklad tři dny, než napadený zareaguje? Další "velmi propracovaný a promyšlený" nápad. A pak by zas na bojišti čekal na útočníka? :rolleyes:
Ale to už bylo konec konců celkem podrobně probráno a zavrženo v těch předchozích verzích téhle inovace. ;)
 

Daniel V.

Psavec
PROTI
Útočník by musel čekat - napřiklad tři dny, než napadený zareaguje? Další "velmi propracovaný a promyšlený" nápad. A pak by zas na bojišti čekal na útočníka? :rolleyes:
Ale to už bylo konec konců celkem podrobně probráno a zavrženo v těch předchozích verzích téhle inovace. ;)
Já jsem tam uvedl když je hráč online nikoliv když ofline
 

Svatej

Legenda
Já jsem tam uvedl když je hráč online nikoliv když ofline
Jeden problém je, že než bys obešel sousedství a na každého zaůtočil, tak bys mohl čekat až 79 minut, pokud by všichni sousedi byly online a každej tě nechal tu minutu čekat. To je podstatné zdržení na činnost, kterou lze provést v řádu minut.
Druhej problém je, že vyskakovací hláška "chcete se bránit?" by mohla bejt docela otravná ve chvílích, kdy jde o vteřiny, jako je nahazování či boje při přepočtu CvC. Nebo když hlídáš sektor v CB abys ho zavřel v poslední chvíli nepříteli před nosem.
 

Lord Org

Psavec
Já jsem tam uvedl když je hráč online nikoliv když ofline
Já jsem online třeba celý den, ale klidně desítky minut z toho to mám jen zapnuté a rozhodně nesleduju monitor, nebo jsem na jiném světě, takže moje námitka je pořád stejná.
Když jsi to dodatečně upravil na minutu čekání na volbu napadného, je to už o něco málo rozumnější, ale moje PROTI pořád trvá, viz třeba argument Svatýho.
Není to tak dlouho, co tady kdosi smysluplně navrhoval, že by mohly být hlášky o odměnách jen vyskakovací, a ne potvrzovací, a ty bys chtěl naopak potvrzovací okno navíc?
 

ttopi

Turista
PROTI

Vše řečeno. Idea pěkná, ale neproveditelné. Útočník klikne na boj, nastaví armádu, dá automat a bude čekat, jestli je napadený onlajn. No, nic moc představa.
 

Chimichurri

Psavec
no jedna možnost by tu být mohla....a sice že by útok nebyl okamžitý ale zpožděný ( od kliknutí útoku do dopadu by to trvalo třeba 5 minut). Jenže buď by útočník musel mít hromady vojska aby mohl poslat vícero útoků za sebou, nebo by musel těch 5 minut čekat( v případě omezeného počtu vojska) než by mohl zaútočit na dalšího hráče. Hláška o útoku by nemusela proběhnout vyskakovacím oknem, ale pouhým upozorněním někde v rohu (s odpočtem do dopadu), která by po dopadu zmizela. Během doby do dopadu by měl napadený možnost se rozhodnout jestli chce reagovat a bojovat ručně, či onu hlášku bude ignorovat a pak boj bude automatický.

Ale .....je tohle skutečně bojová hra? Základem hry je strategické budování města a procházení škálou ér od minulosti až do daleké budoucnosti. Určitě během té doby nějaké menší či větší boje a dobývání byly....nicméně si nemyslím, že to je v téhle hře natolik podstatné, aby boje musely být lépe propracované. Navíc, útočník mi nijak neublíží (mimo drancování), o obranu nepřijdu tak mi přijde zbytečné se nějakým útokem na mě vůbec zabývat.
 

Vito Andolini

Nováček
Zdá se, že jsem zatím jediný, ale za mne PRO. Mnohé útoky by mohly dopadnout úplně jinak, kdyby obranu řídil hráč a ne automat.
 

Svatej

Legenda
Zdá se, že jsem zatím jediný, ale za mne PRO. Mnohé útoky by mohly dopadnout úplně jinak, kdyby obranu řídil hráč a ne automat.
Jediný nejsi, já taky chápu ty důvody ze kterých by to dávalo smysl implementovat do hry a souhlasim s tebou v tom, že ten výsledek by nemusel být tak jednoznačně dopředu daný ve prospěch útočníka, jako je tomu teď.
Jenže podle mě možné nevýhody převyšují nad možnými výhodami. Pokud ty nebo kdokoliv jiný najde cestu bez těch nevýhod, tak mu to malé bezvýznamné + rád dám.
 

Tomiket

Nováček
Proti.
Neb zde není počítáno s lidským elementem, Co mě zabrání kliknout na bránit se manuálně a odejít do lesa na houby? Bude útočník, pokud bojuje manuálně čekat 3 hodiny až udělám tah? Případně v okamžiku, kdy bude zřejmé, že obranu prohrávám, tak učinit to samé? Bude útočník v jasně vyhrané bitvě čekat až se uráčím táhnout, nebo to flustrován a otráven po 20 minutách čekání vzdá a vzdá se?
 
Nahoru