Žolík v denní výzvě

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Současný stav: Je nutné plnit opravdu všechny úkoly, které mohou být momentálně nemožné, případně jejich splnění je náročné a frustrující.
Návrh: Hráč by si mohl vybrat tzv. žolíka, díky kterému by byl ten který úkol označen za splněný. Tím by bylo možné snáze splnit i denní výzvu, která by jinak ztroskotala na úkolu, který je z nějakého důvodu obtížně splnitelný.
Návrh jsem zkoušel hledat dle vyhledávání v sekci Nápady dle klíčových slov, nenalezeno.
 

Joxer

Psavec
Proti.
Já s tím mám takové zkušenosti, že to udělat jde, jen musíš mírně přizpůsobit svojí hru těmto úkolům. V sekci "denní výzva" je ohledně tohoto tématu dost rad a vyplatí se je aplikovat, už jako zkoušku, do svého stylu hry. Tvé označení, za "momentálně nemožné" nebo "splnění je náročné a frustrující", je výsledek stylu hry. To nemyslím zle. Je třeba jen myslet předem na položky, co se v denních výzvách objevují. Pokud jich pár uděláš, tak tě zadání v úkolech nepřekvapí a další položka např. mapa, lze eliminovat právě radou v té sekci o denních výzvách. Moje první reakce na tyto výzvy byly podobné těm tvým, ale zkusil jsem zkouškou aplikovat rady druhých a povedlo se. Žolíka nepotřebuji právě díky přizpůsobení. Zkus ty rady z té sekce, co tu je na fóru, aplikovat alespoň v podobě zkoušky na svůj styl a pak se možná tvé označení "momentálně nemožné" změní v pozitivnější větu ;). Držím palce.
 

Svatej

Legenda
Současný stav: Je nutné plnit opravdu všechny úkoly, které mohou být momentálně nemožné...
Promiň, nemožné být nemohou.
, případně jejich splnění je náročné a frustrující.
To ano, ale pak je plnit nemusíš, nic tě nenutí je dělat.

Čili PROTI

Zase nápad stylu "Já něco - (vyberte) neumím, neznám, nechci dělat, nevím o tom - tak hru přizpůsobte mě a jenom mě!"
Takže né a né a né a dupnu si nožičkou! Nebo líp - Rozšlápněte mu někdo bábovičku! :D;)
Je to VÝZVA. ;)
 
Díky za všechny názory. V návrhu jsem mířil k situacím, které hráč apriori neovlivní. Zejména nutnost získání oblasti vyjednáním. Ne vždy mám potřebné suroviny skladem, ne vždy jsou momentálně k získání na trhu. Jsem tam odkázán na součinnost s druhými, což je limitující. Pokud již čelím výzvě, bylo by fér, abych ji mohl splnit bezvýhradně sám. Obecně si myslím, že systém výzev vzhledem k ,,odměnám" by nemusel být tak striktní. Pokud si odměnu nemohu sám vybrat, ale je mi přidělena, přičemž nepoměrně vyšší pravděpodobnost je u bezcenných položek typu 10 FB (osobně tomu říkám cena frustrace) bylo by skutečně fér, aby byla u výzvy méně striktní kritéria.
 
Pokud by žolík byl něco na způsob bonusu "zkrať všechny výroby o 5 minut", tedy ne příliš často získatelná komodita, souhlasil bych.

Zatím nehůře splnitelný denní úkol pro mne byl "dokonči dva jiné úkoly". Na to bych ale potřeboval pohnout ve vrcholném středověku s výzkumem do pozdního za 500 FP, takže jsem to vzdal.
 

Joxer

Psavec
Ne vždy mám potřebné suroviny skladem, ne vždy jsou momentálně k získání na trhu. Jsem tam odkázán na součinnost s druhými, což je limitující.
Každá hra se plní lépe v partě a o tom cech je. Cech opravdu řeší spoustu herních (ne)schopností hráče. Kayro se toho dotknul. Pokud jseš v cechu, kde se jezdí cechovní expedice a je dobře vybavená např. na vlákna s kolečky, kde opravdu mnohem rychlejš vyženeš svojí unikátku, v tvém případě např. na suroviny co ti chybí, nebo kde seženeš rychlejš plánky na tu unikátku, tak ty surky spláchneš tam. A to nemluvim o nějaké extrémní činnosti. Někteří hráči to hrají chvilku denně a daj tu expedici v rychlosti. Z expedice ti přijde taky hromada surek, takže po čase máš ve skladu, co potřebuješ. Být na všechno sám, ve skutečnosti limituje tu mnohost co ve hře je."Samotahouni" pak tyhle problémy maj. Ale to je v drtivé většině pro smotahouny problém mnoha her na webu.
přičemž nepoměrně vyšší pravděpodobnost je u bezcenných položek typu 10 FB
10FB neni bezcená položka. Pírko k pírku a máš z něj polštář ve hře, co druhý nemaj.
V návrhu jsem mířil k situacím, které hráč apriori neovlivní. Zejména nutnost získání oblasti vyjednáním.
Tahle věc se dá eliminovat právě postupem na mapě oblastí. Jde o prozkoumání provincie, kdy rozhejbeš i výzvy. Pokud už ti nějakou dobu trvá prozkoumání provincie, tak bez tohoto prozkoumání tenhle typ úkolu zcela eliminuješ a neskáče ti do výzev viz. sekce o denních výzvách.
Pokud již čelím výzvě, bylo by fér, abych ji mohl splnit bezvýhradně sám
I to lze. Ale rozhodnutí "být na to sám" z tebe dělá dobrovolnýho mezka, který táhne těžký náklad.
Miko, nikde nemáš uvedeno, v jakym světě seš. Pak by nebyl problém, pro ty, co hledají lidi do cechu, tě vyrvat z osin samotahounství a vzít si tě pod svá křídla a dostat tě z nemožnosti do možnosti. V partě je ta hra i větší zábava. Osamocený hráči jsou smutný hráči Miko. Bav se.
 
Každá hra se plní lépe v partě a o tom cech je. Cech opravdu řeší spoustu herních (ne)schopností hráče. Kayro se toho dotknul. Pokud jseš v cechu, kde se jezdí cechovní expedice a je dobře vybavená např. na vlákna s kolečky, kde opravdu mnohem rychlejš vyženeš svojí unikátku, v tvém případě např. na suroviny co ti chybí, nebo kde seženeš rychlejš plánky na tu unikátku, tak ty surky spláchneš tam. A to nemluvim o nějaké extrémní činnosti. Někteří hráči to hrají chvilku denně a daj tu expedici v rychlosti. Z expedice ti přijde taky hromada surek, takže po čase máš ve skladu, co potřebuješ. Být na všechno sám, ve skutečnosti limituje tu mnohost co ve hře je."Samotahouni" pak tyhle problémy maj. Ale to je v drtivé většině pro smotahouny problém mnoha her na webu.

10FB neni bezcená položka. Pírko k pírku a máš z něj polštář ve hře, co druhý nemaj.

Tahle věc se dá eliminovat právě postupem na mapě oblastí. Jde o prozkoumání provincie, kdy rozhejbeš i výzvy. Pokud už ti nějakou dobu trvá prozkoumání provincie, tak bez tohoto prozkoumání tenhle typ úkolu zcela eliminuješ a neskáče ti do výzev viz. sekce o denních výzvách.

I to lze. Ale rozhodnutí "být na to sám" z tebe dělá dobrovolnýho mezka, který táhne těžký náklad.
Miko, nikde nemáš uvedeno, v jakym světě seš. Pak by nebyl problém, pro ty, co hledají lidi do cechu, tě vyrvat z osin samotahounství a vzít si tě pod svá křídla a dostat tě z nemožnosti do možnosti. V partě je ta hra i větší zábava. Osamocený hráči jsou smutný hráči Miko. Bav se.

V takovém cechu sice jsem, ale nic není optimální, zejména ten obchod by mohl být rychlejší. Situace optimální není prostě už jen z principu, že hru nehraji dlouho a nemám na to, abych mohl být v elitním cechu, jejich kapacity nejsou nafukovací. Co se týče expedice, tam se snažím dělat co jde. Záleží, jak padne vyjednávání, kolik mám momentálně surovin, jaká je sestava soupeřových jednotek, zda mám šanci to dát silou. Myslím, že situace bude lepší, až budu mít postavený Alcatraz a jednotky mi budou padat do klína doslova samy. 10 FB je u mě bezcenná položka a doslova cynický výsměch ze strany vývojářů. Jen pro ilustraci, splnil jsem nyní denní výzvu: Získat 2 oblasti na mapě vyjednáváním, 11 hodinových výrob, navštívit 30 krčem, vynaložit 10 bodů, darování 70 ks surovin do kasy cechu. Co mi za to hra dala naoplátku? Ano, 10 FB. Zase jsem se držel, abych nerozmlátil nějakou periferii k počítači, sousedé si ovšem vyslechli něco řevu. Skutečně každým takovým trpkým zklamáním si říkám, že výzvu přestávám jednou provždy hrát, ale jako ten gambler se vždy nechám zlákat vidinou budovy generující tuláky, vlajkonoše, bubenníky a pak jsem akorát vytočený, naštvaný, frustrovaný, že mi hra takhle plivla do tváře. 10 FB jsem si mohl koupit za mince, kterých mám mraky. Teďka jsem za ně zaplatil krvavé desítky kusů surovin, které mi nikdo nevrátí a které jsem mohl vynaložit třeba do výstavby velkolepek. Oblasti bych totiž vybojoval zcela zdarma s prstem v nose bez ztráty jediné jednotky. A 70 ks surovin ,,darovaných" do kasy cechu mohlo zůstat mých. Jinak hraji na East Nagach, jsem v cechu, který však odpovídá plně mým schopnostem. Pokud někde mají stanovenou povinnost dojet expedici do konce, nebo do půlky, to nedám. Protože nemám Alcatraz a jednotky jsem svého času nahrabal z expedicí, ty mi pomalu odcházejí a co nedostanu za odměnu z úkolů, to nemám. A model, že si v kasárnách můžu naklikat jenom tuším 6 jednotek, to je výsměch. To abych ku plné bojeschopnosti měl ve městě jen kasárna a ke každému druhu jednotek několikrát. Ano, byť jsem v cechu, tak se cítím být osamocen a hra mi i díky výzvám přináší spíš víc smutku. Vlastně si kladu otázku, proč to stále hraju. Samotná hra je skvělá, ale těch drobností, které mě dokáží vytočit do nepříčetnosti je požehnaně.
 
Naposledy upraveno:
A proč tu oblast nevybojuješ s prstem v nose předtím než otevřeš truhlu s výzvama? :-D Pak bys nikdy nemohl totiž dostat jakýkoliv úkol z mapy ;-) Najdi si tady vlákno k denním výzvám a pročti si ho. Je tam spousta užitečných rad, jak některým nechtěným úkolům předejít. A co se týká odměny 10 bodů, tak to rozhodně není mizerná odměna. Ano můžeš si je koupit, ale asi těžko je budeš kupovat donekonečna, protože ti dojdou brzo mince :-D Rozhodně je těch 10 bodů mnohem lepší odměna, než kasárna na vlajkonoše nebo bubeníky;-) Jinak nechápu co tě frustruje na 30 návštěvách krčem, utracení 10 bodů nebo 11 výrobách za den. To snad splníš i běžným hraním, bez ohledu na to, jestli to máš ve výzvě nebo nemáš ;-)

Edit: před odesláním příspěvku mě napadlo mrknout se na tvoje město ve hře. A asi už chápu kde je zakopaný pes:-D Docela by mě zajímalo, kde s prstem v nose bojuješ..tady na fóru jsi registrován od prosince 2012, na s1 jsi v pozdním středověku a máš na kontě cca 100 bojů. Slušné skóre za tolik let "pilného" hraní a bojování s prstem v nose. Nedivím se, že denní výzvy jsou pro tebe frustrací :-D Ještě jsem tě našel na jednom světě a ani tam na tom nejsi o moc líp. Asi bych doporučil jinou hru ;-)
 

Svatej

Legenda
Dennis Bergkamp: Doba registrace ještě nezaručí že jde o kvalitního hráče, nebo že hru pochopil. ;) Vlastně je tohle ukázkovej příklad mého argumentu v jiném vlákně, kde se řešilo zda by zakládání nápadů nemělo být omezeno dobou od regnutí na fórum.
Jak vidno, ani 5 let a pár měsíců některým nestačí. ;)
MikaRybanenn: K tvému výlevu fakt už nemám co dodat, jen bych se opakoval.
Viz:
styl "Já něco - (vyberte) neumím, neznám, nechci dělat, nevím o tom - tak hru přizpůsobte mě a jenom mě!"
Takže né a né a né a dupnu si nožičkou! Nebo líp - Rozšlápněte mu někdo bábovičku! :D;)
Je to VÝZVA. ;)
 
Naposledy upraveno:
Vezmu to tak nějak postupně. Mapu nemám vybojovanou kvůli eventům. Různé opakující se ubíjející questy typu vyjednej, vybojuj, pronikni, získej, pořád dokolečka. Tuhle hru hraji určitou dobu, sice ne tak dlouho jako mnozí z vás, ale způsob eventů mi fakt pije krev. Na jednu stranu chci získat unikátní budovy z eventů, na druhou stranu zase dělám něco, co akorát ,,odbouchám" ryze z povinnosti, fakt systém by si zasloužil už nějakou inovaci. A právě kvůli tomuhle nemám vybojovanou mapu, hotové výzkumy, ačkoliv bych se třeba chtěl hnout dál, mám vždy na mapě připravenou napůl vybojovanou provincii a jednu min. k prozkoumání. To vlákno si zkusím najít, díky. Možná se tam dozvím něco, co mi umožní si práci ulehčit.

Dovolil bych si trvat na tom, že 10 FB je pro mě prostě odpad a výsměch hráči. V současnosti stojí jeden bodík kolem 85 tisíc zlatek a další je dražší o pár desítek, možná stovek, ten rozdíl tam není jako v počátcích hry. Vzhledem k velkolepkám, k obytným budovám mám zlatek pořád hodně, trápí mě spíš nedostatek kladívek. Na 30 návštěvách krčem, 10 utracených FB, 11 výrobách za den mě nefrustruje nic. Ale abych dal zbytečně suroviny za vyjednávání oblasti anebo abych je sypal do cechovní kasy, když je třeba místo toho můžu směnit a investovat do výstavby další velkolepky, to je frustrující velmi. Jak psal Kayro, tak tady na tom questu prostě můžu prodělat a zhusta prodělávám.

K době registrace. Můj úplně první kontakt se hrou byl někdy v červenci 2012 kdy jsem se registroval na betu. Pak v prosinci téhož roku, to jsem se dostal tuším do pozdního středověku, ale protože jsem tehdy hrál hru na strašném šrotu (ne, že by se nyní něco změnilo, to spíš tehdy jsem měl asi méně trpělivosti) tak jsem nechal účet smazat, se hrou se rozloučil a účet na foru si nechal, pokud se podíváš do historie příspěvků, tak je tam skutečně určitá mezera. Vlastně na forum chodím nerad, resp. vlastně spíše nechodím, protože většinou narazím na hráče, kteří mají potřebu druhé ponižovat a honit si své ego, že jsem hodil do placu nějaký návrh byl vlastně omyl, sorry, už se to opakovat nebude. Ale dále k věci...nově jsem na nynějších účtech, které jsou zde tak fundovaně kritizovány začal hrát nejdřív na s5 na přelomu let 2016/17 a následně na s1 někdy vloni, abych se zabavil, když na s5 nebude zrovna co na práci a když obecně nebudu mít v reálném životě co dělat a zrovna budu mít chuť hrát. Tím chci říct to, že pokud se mi chcete někteří vysmívat, možná by bylo fajn znát další fakta, situace nemusí být vždy taková, jaká se jeví, tedy že bych hrál od roku 2012. Samozřejmě předpokládám, že mnozí učení, kteří spadli přímo z nebe budou shazovat stav mých účtů i vzhledem k roku 2017, ale co už. Hezký den všem.
 

DeletedUser3139

Host
Tak jsem si tohle vlákno poctivě pročetl a neřekl bych, že by tě ňěkdo shazoval. Maximálně bych to nazval pozastavení se nad délkou registrace a tvými výkony. To, co popisuješ se totiž bez toho, cos napsal nejde ze hry zjistit. Další věc bylo pouhé pozastavení nad tím, že toho nemáš zrovna moc odbojováno. To fakt nemáš. Ale třeba makáš na zásobách pro cech. To se oproti bojům zase nedá zjistit. Takže bych fakt řekl, že se ti tu vlastně asi skoro všichni snaží spíše pomoci a poradit, než shodit.
Další věcí je, co ty sám považuješ za aktivitu. Teď všeobecně, nedovedu to u tebe konkrétně posoudit. Někdo tvrdí, že ve hře padá na hubu ve hře, protože hraje celých1/4 hodiny týdně a jiný se tu ve hře poflakuje např. 6-8 hodin denně. Pak taky jde o to, že tohle je strategie a tak je to zcela jasně hra, kde je potřeba drobet hlava (je ale fakt, že začátky byli podstatně tvrdší - ufňukánci si prosadili hodně zjednodušení a tím nemyslím ovládání). To není myšleno nějak špatně. Prostě nikdo není schopen vymyslet všechno. Takže spolupráce je podle mně jedním ze základních kamenů hry. A nejedná se jen o cech, ale i třeba přátelé, nebo i někteří rozumní sousedé. A nezanedbatelné je i tohle fórum.
A protože jsem tak trochu rejpal, tak mi to nedá a doporučím známou hlášku Vladimíra Iljiče Lenina: Učit se, učit se, učit se! Měli jsme to na průmce hned u vchodu, ;-D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru